Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, vali είπε

Δεν νομίζω να ακολουθούν την παροχή. Είχα ενοικιαστή που άφησε φέσι στην ΔΕΗ. Ο επόμενος συνδέθηκε κανονικά

Και εγώ αυτό γνώριζα, αλλά πλέον με το κάτωθι 

  • Την Υπεύθυνη Δήλωση αναναγνώρισης οφειλής,  η αποία αφορά στην αποδοχή όλων των οφειλών της παροχής που ενδιαφέρεστε

. Με προβληματίζει ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apathya είπε

Και εγώ αυτό γνώριζα, αλλά πλέον με το κάτωθι 

  • Την Υπεύθυνη Δήλωση αναναγνώρισης οφειλής,  η αποία αφορά στην αποδοχή όλων των οφειλών της παροχής που ενδιαφέρεστε

. Με προβληματίζει ιδιαίτερα. 

διάβασε τι λέει η υπεύθυνη δήλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To customer της ΔΕΗ με τρολάρει κανονικότατα:

Από τις 11/1 που ενεργοποιήθηκα μέσω econtract για online με παλιές τιμές με έχουν αφήσει σε Γ1 και σε πάνω από 7 mail και 2 myrae -πριν και μετά την ενεργοποίηση- λαμβάνω την τυποποιημένη απάντηση ότι «θα ενεργοποιηθεί το προϊόν σας με τιμοκατάλογο πριν τις 3/12/21». 
Μηνιαίος και πάγια κανονικά ενεργοποιημένα, κανένας λογαριασμός δεν έχει εκδοθεί και το self metering έχει μείνει σε διάστημα καταχώρησης 20-24/2 (στο διάστημα αυτό δε δεχόταν καταχώρηση έτσι κι αλλιώς). 

μετα απο πολύ γκρίνια στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ τους έπεισα προχθές να μου περάσουν εκείνοι μέτρηση που είχα πάρει στις 30/1 με ημερομηνία 10/3 ώστε να βγει τουλάχιστον ένας εκκαθαριστικός.

Καμμία ιδέα πως να τους κυνηγήσω περισσότερο; 

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, apathya είπε

Μάλιστα, νόμιζα ότι με το ΑΦΜ αποκλειστικά, πάνε πακέτο τα χρέη. Οπότε αναγκαστικά μένω εκτός ΔΕΗ,απ'οτι κατάλαβα... 

Με το ΑΦΜ πάνε, αλλά στη δική σου περίπτωση, από ότι εσύ ο ίδιος έγραψες, υπόγραψες μια ΥΔ με την οποία αποδέχεσαι όλες τις οφειλές της συγκεκριμένης παροχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Με το ΑΦΜ πάνε, αλλά στη δική σου περίπτωση, από ότι εσύ ο ίδιος έγραψες, υπόγραψες μια ΥΔ με την οποία αποδέχεσαι όλες τις οφειλές της συγκεκριμένης παροχής...

Δεν έχω υπογράψει κάτι ακόμα. Οι δηλώσεις γράφουν αυτά 

Screenshot_20220319-235417_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20220319-235425_Adobe Acrobat.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apathya είπε

Δεν έχω υπογράψει κάτι ακόμα. Οι δηλώσεις γράφουν αυτά 

Στην πρώτη δήλωση μάλλον εννοεί τις οφειλές που θα προκύψουν από τη δική σου χρήση, επειδή ήδη χρησιμοποιείς το ακίνητο χωρίς να έχεις υπογράψει σύμβαση, και όχι τις οφειλές που αφορούν τον προηγούμενο χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Στην πρώτη δήλωση μάλλον εννοεί τις οφειλές που θα προκύψουν από τη δική σου χρήση, επειδή ήδη χρησιμοποιείς το ακίνητο χωρίς να έχεις υπογράψει σύμβαση, και όχι τις οφειλές που αφορούν τον προηγούμενο χρήστη.

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Απλα με προβλημάτισε το περιεχόμενο του email, με αυτά που έγραφε περί αποδοχής όλων των οφειλών της παροχής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, apathya είπε

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Απλα με προβλημάτισε το περιεχόμενο του email, με αυτά που έγραφε περί αποδοχής όλων των οφειλών της παροχής. 

Εμένα στη θέση σου δεν θα με προβλημάτιζε, εκτός και εάν έχεις σκοπό να υπογράψεις το email και όχι την ΥΔ :)

Πάντως έχω ακούσει από πάρα πολλούς για τη δήλωση που λέει ότι αναλαμβάνεις τα χρέη για όσο διάστημα κάνεις χρήση χωρίς να έχεις υπογράψει σύμβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

2 λεπτά πριν, harkonto είπε

Παίζει τιμες σε σταθερό 0,16kw? Κουμπάρος μου μου είπε ότι υπέγραψε σε σταθερό 0,16 για 2 χρόνια. Αν δεν κάνω λάθος protergia. 

σε λάθος θέμα πόσταρες , ρώτα στο άλλο θέμα , χλωμό πάντως μόνο αυτό παίζει , ίσως του κάνανε προσωποποιημένη προσφορά και σίγουρα με υψηλό πάγιο

τυχών συνέχεια εκεί, όχι στο παρών

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω κλείσει ραντεβού με ΔΕΗ για αλλαγή από W+V ( το γνωστό πλέον μήνυμα που από συμβόλαιο Fixed στα 0.078 λεει ότι έχω δικαίωμα αλλαγής χωρίς πρόστιμο για 30 μέρες σε αλλο παροχο-συμβόλαιο αλλιώς θα αλλάξει η τιμή του στα 0.399 😱) οπότε και σκέφτομαι μιας και αρκετές καταναλώσεις (πηγή θέρμανσης ac) να πάω στο home enter +. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει αντίστοιχη αλλαγή να με βοηθήσει με τα βήματα που πρέπει να κάνω? Είδα ότι δεν πρέπει να κανω διακοπή από W+V γιατί θα μείνω χωρίς ρεύμα μέχρι να ενεργοποιηθεί η ΔΕΗ.  Ωστόσο αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο τι πρέπει να κάνω θα το εκτιμούσα πολύ μιας και λήγει (υποθετικά μιας και την ανανεωνουν)η προσφορά σε 10 μέρες και το ραντεβού μ είναι τη Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dask92 είπε

Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει αντίστοιχη αλλαγή να με βοηθήσει με τα βήματα που πρέπει να κάνω

απλά υπογράφεις στο νέο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

απλά υπογράφεις στο νέο πάροχο

Aρα με τη w+v δεν μπλεκομαι καθόλου? Ξέρεις αν χρειάζονται διαφορετικά δικαιολογητικά μιας και θα είναι αλλαγή και όχι νέα σύνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dask92 είπε

Aρα με τη w+v δεν μπλεκομαι καθόλου?

όχι , με τη νέα σύμβαση εξουσιοδοτείς αυτόματα τη ΔΕΗ για τις ενέργειες που χρειάζονται

2 λεπτά πριν, Dask92 είπε

Ξέρεις αν χρειάζονται διαφορετικά δικαιολογητικά μιας και θα είναι αλλαγή και όχι νέα σύνδεση?

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/symvaseis-ilektrodotisis/

τα κλασσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...