Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, greg4 είπε

Καλησπέρα, ίσως έχει απαντηθεί...

Μου ήρθε σήμερα ο πρώτος λογαριασμός από myHome Online Ν και είδα ότι είχα 6 ευρώ χρέωση για ρήτρα αναπροσαρμογής. Δεν υποτίθεται πως ειναι σταθερό;

image.png.dc6f554dcdc1e2a8b6c542a1badc3c7b.png

Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω κ εγώ μόλις ;)
Μετάβαση από άλλο πάροχο σε online κ με χρέωσαν ρήτρα...Πήρα τηλ κ μου είπαν....ναι όταν έρχεται νέος πελάτης μένει μερικές μέρες στο απλό κ μετά πάει στο Online... Είναι νόμιμο αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι φυσικά , είναι γνωστό πρόβλημα και όσοι κάνανε αμφισβήτηση ή και καταγγελία διορθώθηκε

Ευχαριστώ κ έψαχνα να βρω παρόμοιο στο forum...Έκανα αμφισβήτηση εγγράφως στην ΔΕΗ αλλά ήταν αρνητικό οπότε ΡΑΕ ή συνήγοροσ του καταναλωτή που γράφει κ στο λογαριασμό καλύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hln3 είπε

Έχω ακούσει πως στο 6-μηνο μερικοί πάροχοι ακυρώνουν συμβόλαιας σταθερής τιμής - Η ΔΕΗ έχετε ακούσει αν κάνει κάτι ανάλογο;

ΟΧΙ, δεν το κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hln3 είπε

Έχω ακούσει πως στο 6-μηνο μερικοί πάροχοι ακυρώνουν συμβόλαιας σταθερής τιμής - Η ΔΕΗ έχετε ακούσει αν κάνει κάτι ανάλογο;

όχι ακόμα

13 λεπτά πριν, use_your_brain είπε

Ευχαριστώ κ έψαχνα να βρω παρόμοιο στο forum...Έκανα αμφισβήτηση εγγράφως στην ΔΕΗ αλλά ήταν αρνητικό οπότε ΡΑΕ ή συνήγοροσ του καταναλωτή που γράφει κ στο λογαριασμό καλύτερα?

μέσω myrae

o yiankap έχει γράψει ένα πολύ ωραίο κείμενο , προσάρμοσέ το
https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58981634

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, γνωρίζουμε τι δικαιολογητικά θέλει για να πάει κάποιος από Γ1Ν σε myhome enter+ σε κατάστημα;

Δεν βρήκα κάτι στο σάιτ(ή δεν είδα..)

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε μύνημα η δεη ότι το έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και έχουν πάει το αίτημα στον δεδδηε .

Εντομεταξυ εγώ πήρα τηλέφωνο στον δεδδηε και μου είπαν ότι δεν έχουν λάβει ακόμα κάτι.  Από 10/3 η ιστορία και δεν έχω υπογράψει το πακέτο που ήθελα προκειμένου να ξεμπερδευω.

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία  του Γ1 και συνδεθώ μπορώ μετά μέσω του site και το ebill να κάνω αίτημα για home enter?

Πόσο ρόλο παίζει στην κατανάλωση και στις συνολικές κιλοβατώρες που δεν θα χρησιμοποιώ ηλεκτρικό θερμοσίφωνα αφού έχει boiler με φυσικό αέριο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 

εκανα αίτηση τη προηγούμενη βδομάδα για εντερ + και ενεργοποιήθηκε τη Πέμπτη μαζί με νέο μετρητή. Ακόμη όμως στο ebill λέει μόνο προϊόν ενεργοποιημένο και όχι την ημερομηνία λήξης του. Πρέπει να επικοινωνήσω με τη ΔΕΗ ; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα σε όλους 

εκανα αίτηση τη προηγούμενη βδομάδα για εντερ + και ενεργοποιήθηκε τη Πέμπτη μαζί με νέο μετρητή. Ακόμη όμως στο ebill λέει μόνο προϊόν ενεργοποιημένο και όχι την ημερομηνία λήξης του. Πρέπει να επικοινωνήσω με τη ΔΕΗ ; Ευχαριστώ 

Καλησπέρα, που ακριβώς λέει "προϊόν ενεργοποιημένο"? Την προηγούμενη βδομάδα έκανα και εγώ αίτηση αλλά για online και τώρα δεν μου δείχνει ούτε το "προϊόν ενεργοποιημένο", ούτε ημερομηνία λήξης, μόνο επιλογή να αλλάξω πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Καλησπέρα, που ακριβώς λέει "προϊόν ενεργοποιημένο"? Την προηγούμενη βδομάδα έκανα και εγώ αίτηση αλλά για online και τώρα δεν μου δείχνει ούτε το "προϊόν ενεργοποιημένο", ούτε ημερομηνία λήξης, μόνο επιλογή να αλλάξω πρόγραμμα.

Στο ebill. Κάτω κάτω που έχει τα πρόγραμμα τα της δεη, αν πατήσεις πάνω σε αυτό που έχεις διαλέξει θα έπρεπε να λέει το προϊόν είναι ενεργό. Μάλλον δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμη εσένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...