Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Το είπα μόλις για το δευτερο ρολόι στην αδερφή μου  που είναι η διαχειριστρια του σπιτιου και μου είπε δεν έχει λεφτά λέει για να πληρώσει τον ηλεκτρολογο να βαλει 2ο ρολόι.

αλλά έχει να πληρώνει τα υπερβολικά μεγαλύτερα ποσα που θα δίνει λόγω του κοινού ρολογιού;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Αν είναι 3000€ το κοστος της εγκαταστασης 2 ρολογιου ,μαλλον γι αυτό μου το είπε

Δεν είναι τόσο πολλα τα χρήματα.. Είναι πολυ λιγότερα.. Ψάξε.. Θα έρχονται λιγότεροι οι λογαριασμοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Αν είναι 3000€ το κοστος της εγκαταστασης 2 ρολογιου ,μαλλον γι αυτό μου το είπε

ότι και να είναι άνοιξε νέο θέμα

(το ίδιο ισχύει σε όσους θέλουν να συνεχίσουν το oftopic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους θέλουν να προλάβουν τα προγράμματα της ΔΕΗ μέχρι 31/3, γράφω την εμπειρία μου:
Δευτέρα 7/3 προσπαθώ να κάνω αίτηση online για το Enter+ από άλλο πάροχο : Αρνητικό (δεν παίζει για το Εντερ+)
Τρίτη παίρνω τηλ. στο 8009001000 και μου δίνουν την δυνατότητα να υπογράψω με courier ή με email που θα μου έστελναν πρώτα εκείνοι. Προτίμησα τον 2ο τρόπο δλδ μέσω email κι όταν ρώτησα πότε θα το παραλάβω, η τηλεφωνήτρια μου απάντησε ''εντός 24 ωρών'' (αν και μου φάνηκε ότι θα προτιμούσε τον courier  αλλά δεν μου το 'πε ξεκάθαρα).
Εγώ επέμεινα οτι προτιμώ το email και για οικολογικούς λόγους τρομάρα μου. (δεν θα γίνουν μετακινήσεις, δεν θα με ψάχνει ο courier , δεν θα ξοδευτεί χαρτί και μελάνι, κ.α.)
Εν έτη 2022 το θεωρώ αυτονόητο. Βέβαια το ρημαδόemail ακόμα το περιμένω.
Οπότε Πέμπτη 10/3 μπαίνω στο site της ΔΕΗ https://appointment.dei.gr/change-company/ και κλίνω ραντεβού 08.00 - 08.30 στο τοπικό κατάστημα. Παρασκευή  11/3 08.15 πάω από κει (...να πιούνε και μια τζούρα καφέ οι άνθρωποι) και ολοκληρώθηκε η διαδικασία σε Dt. Μόνος αστερίσκος ήθελε και Ε9 ή συμβόλαιο ενοικίου, ευτυχώς μου επιτρέψανε να το εκτυπώσω επιτόπου (γνωρίζοντας τους κωδικούς taxis κι εννοείται τους έγραψα μόνος μου).
Δευτέρα 14/3 πέρασε ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση, Τρίτη 15/3 που ρώτησα, είμαι από 14/3 στην ΔΕΗ.
Ρώτησα και τον κωδικό εταίρου για να μπω στο ebill και να βάλω πάγια εντολή για το -2% κι όλα κομπλέ.
Ηθικό Δίδαγμα: Επισκεφθείτε άμεσα κατάστημα ΔΕΗ με τα απαραίτητα έγγραφα (* +συμβόλαιο σπιτιού) 

Επεξ/σία από foul
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ventic139 είπε

 Γιατι να μπλεξει αφου ειναι ευκολη η αλλαγη της στο ebill?

....διότι πολλοί το θυμούνται τελευταία στιγμή ή και λιγό,,,μετά.

11 ώρες πριν, therock είπε

εκκαθριστικος 470 ευρω  ρητρα αναπροσαρμογης 400 ευρω. Τι στο καλο εγινε.

 πειτε τι κανουμε εδω

....δεν έχεις ακούσει/διαβάσει/μάθει ΤΙΠΟΤΑ από τον περασμένο Αύγουστο; Για την τιμή χονδρικής της μεγαβατώρας που σταδιακά ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ...;

...για πάνω από 300kWh/μήνα (1.200/4μηνο), μπαίνεις στο ebill account σου (αν δεν έχεις, φτιάξε) κι ενεργοποιείς το MyHome Enter+ πρόγραμμα σταθερής τιμής (αν πληρώνεις στην ώρα σου, 5% έκπτωση στην αξία ρεύματος), κάνε αίτηση για νυχτερινό (γκούγκλαρε τα ωράρια/δες το σχετικό θρεντ), χώσε όσες περισσότερες καταναλώσεις μπορείς εκεί, δες αν δικαιούσαι ΚΟΤ (γκούγκλαρε/δες σχετικό θρεντ - ρώτα λογιστή για ακόμα καλύτερα που μπορεί ΙΣΩΣ και να "μαγειρέψει" κάτι), περιόρισε ΟΥΤΩΣ ή άλλως καταναλώσεις γιατί το ρεύμα έχει γίνει ΟΥΤΩΣ ή άλλως πανάκριβο, και τέλος μην ξαναμείνεις ανενημέρωτος για τις εξελίξεις (παρακολούθα τα σχετικα θρεντ, έστω και πχ 1 τη βδομάδα, έστω και λίγο).

11 ώρες πριν, therock είπε

αλλον παροχο

...δεν είναι ακριβώς ζήτημα παρόχου, αλλά προγράμματος (σταθερό για μεγάλες καταναλώσεις, απαραίτητα). Από το καλοκαίρι έχουν ξεβρακωθεί βέβαια οι εναλλακτικοί (δεν την παλεύουν να έχουν φτηνά προγράμματα), είσαι τυχερός που ήσουν ΔΕΗ (και δεν θα πληρώνεις για αποχώρηση), η οποία από το καλοκαίρι έχει γίνει (μείνει) η συμφερότερη και γενικά η ασφαλέστερη (κι από άλλες απόψεις) επιλογή. Ούτε να το συζητάς "για άλλον". Όχι για,,,μερικά χρόνια από τώρα...

13 ώρες πριν, mits777 είπε

Καλημέρα σε όλους! Είμαι στο νέο Enter με ΚΟΤ Α από τέλη Δεκεμβρίου και θέλω να πάω στο γ1 λόγω χαμηλής κατανάλωσης. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Μπορώ να το κάνω μέσω ebill; Ποια είναι ύψος της ποινής αποχώρησης; 

Σιγουρέψου όμως τί πας να κάνεις (μέχρι 1.400kWh σε συμφέρει Γ1 - πιο πάνω όχι). 40€ μετά τους 3 μήνες και,,,,μια μέρα.

11 ώρες πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

Μπορείς να ανεβάσεις τον τελευταίο λογαριασμό μια σέλφι να δούμε λίγο κάτι...;

10 ώρες πριν, IBAGASA είπε

Εδώ μιλάει ξεκάθαρα για ΟΛΕΣ τις παροχές. Αν πάντως πάρουμε κι εμείς του HomeOnline, θα είναι για Party! Κι εγώ δύσκολο το βλέπω, απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω τα λόγια του Σκρέκα τα οποία βέβαια με τον τρόπο που τα λέει, δεν επιδέχονται παρερμηνείας.

...τις επιδοτήσεις εξ' αρχής τις δώσανε με το σκεπτικό να,,,ανακουφίσουν τα θύματα της αναπροσαρμογής. Κάνανε στην αρχή τη μαλακία (...προφανώς,,,"δεν περίμεναν να φτάσουμε σε αυτό το χάλι", τα ξεφτέρια...)  να επιδοτήσουν με κάτι ψίχουλα (6€/μήνα) και τα σταθερά προγράμματα που ήταν σαφώς πιο κάτω σε χρεώσεις, αλλά "σύντομα" (σ' ενάμιση μήνα) το πήραν πίσω (τον Γενάρη). Το τί λέει "ξεκάθαρα" να μην το βασίζεσαι καθόλου λοιπόν, γιατί αν τον ρωτήσεις ξεκάθαρα "με τα σταθερά τί θα γίνει;" θα σου απαντήσει "...τί εννοείς "σταθερά"; Τα τηλέφωνα λες;". ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ σε προγράμματα με τιμές 0,20 - 0,25 (...δεν έχουν μείνει κι όλας...) να δώσουν επιδότηση αυτού του ύψους. ΑΝ προκύψει, ξερωγώ τον Απρίλη, που θ' αρχίσουν να ουρλιάζουν όσοι θα έχει πάει το πρόγραμμά τους στο 0,35 (σαν πχ της Πρωτέργειας τώρα), και πουν ν' ασχοληθούν οι αυτιάδες και οι παπαδάκηδες, ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ πουν να δώσουν κατιτίς ΚΑΙ για τα σταθερά...Πιο πιθανό είναι βέβαια να τα κόψουν από μόνοι τους οι πάροχοι, γυρνώντας τους πελάτες σε κυμαινόμενο (...όσοι εν τω μεταξύ δεν βαρέσουν κανόνι/εξαγοραστούν).

...εκτός κι αν έχουν χαζέψει εντελώς και λόγω βλακείας όντως επιδοτήσουν με 0,24 και ΟΛΑ τα σταθερά...😅 (...κι έτσι να είναι, μάλλον θα το πάρουν πίσω μετά. Μακάρι δηλαδή να είναι έτσι, γιατί δεν θα μπορούν - λέω εγώ τώρα - να το κόψουν εντελώς, και θα δώσουν εκείνο το κατιτίς που λέγαμε, κάνοντας τον διαχωρισμό...)

10 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Θα κανουν οτι εκαναν τους προηγουμενους μηνες λογικα, οποτε τα σταθερα θα μεινουν απεξω. 

Δε θα ηταν περιεργο παντως αν η ΔΕΗ καταργησει μονομερως τα παλια σταθερα με τα 0,09€/KWh και κρατησει μονο αυτα με τα 0,18. Ειναι προφανες οτι μπαινει μεσα απο αυτα, και θα ειναι τα πρωτα που θα θελει να ξεφορτωθει...

...μονομερώς δεν καταργούν επιλεκτικά συγκεκριμένα συμβόλαια. ΑΝ καταργήσουν κάτι, θα είναι τα σταθερά γενικώς (ή έστω συγκεκριμένο πρόγραμμα, πχ πες το Online) και θα περάσουν τον κόσμο σε κυαμινόμενο. Αυτό που μπορούν/είναι λογικότερο να κάνουν, είναι να αυξήσουν γενικά τις τιμές στα σταθερά. Πχ να τα πάνε γύρω στο 0,30 ή να κάνουν κι εκεί κλιμακωτή χρέωση, ώστε να εξομοιώσουν περίπου την κατάσταση με τα κυμαινόμενα και τις επιδοτήσεις τους (αλλά να παραμένουν λίγο πιο φθηνά). Λογικά θα μεγαλώσουν πάντως την χρονική δέσμευση - έστω για νέα συμβόλαια...

Πάντως μη νομίζεις ότι είναι πολλά τα σταθερά, για να πεις ότι έχει τόσο μεγάλη χασούρα (το ζόρι/η χασούρα της ΔΕΗ περισσότερο είναι οι ανεξόφλητοι λογαριασμοί πολλών χιλιάρικων). Απλά ήταν κωλόφαρδοι όσοι προλάβανε και μπήκανε σε αυτά (όπου να 'ναι μάλιστα πλησιάζει κι ο χρόνος λήξης των πρώτων από αυτά). 

9 ώρες πριν, HERTHAN είπε

:lol:

Spoiler

Ποιο προγραμμα εχεις για να ξερουμε να παμε κι εμεις?:-D

Μπορεις να βοηθησεις πολυ κοσμο να μην τρεχεις οποτε καλο ειναι να μας ενημερωσεις.

 

Υ.Γ. Δες και το Zero της W+V ειναι το καλυτερο.:P

Ας ελπισουμε να μην αφορα τα σταθερα.

Οποτε μαζι ειμαστε εμεις με διμηνο λογαριασμο.

Κι εγω το αφηνω ετσι γιατι και δεν το πειραζω για να το αλλαξω σε μηνιαιο.

Μακαρι να μην ειναι γιατι κοβουμε απο τους αλλους που εχουν πραγματικα προβλημα με τις ρητρες.

Τα ιδια εγιναν και στο αεριο.

Πηγε να κανει αιτημα στο Υπουργειο για να μην βαλουν επιδοτησεις στα σταθερα.

Να κι αλλος ενας με 2μηνο.

Αν δεν σ'ενοχλει αστο ετσι διαφορετικα κανε τις απαραιτητες ενεργειες να στο αλλαξουν.

Εγω το αφηνω ετσι γιατι βολευει αλλα ταυτοχρονα δεν μπλεκω μαζι τους γιατι ειναι τουβλα και μπορει να μου απενεργοποιησουν κανενα προγραμμα.

Αν γινει η αλλαγη ενημερωσε ομως για να ξερουν και οι υπολοιποι που θα εχουν το ιδιο θεμα.

Δεν μπορει να τα ξεχωρισει γιατι δεν ξερει.:P

Κι αυτο ειναι το σωστο.

Γιατι δεν βαζει το myhome enter?

 

...γεια σου συνάδελφε!  

:-D

7 ώρες πριν, yiankap είπε

Η αλήθεια είναι ότι έχουν σοβαρό πρόβλημα συντονισμού αυτισμού και συνεννόησης ανάμεσα στα διάφορα τμήματα τους.

...φιξντ  :-D

5 ώρες πριν, sorin1977 είπε

Για μετάβαση στο enter+ της ΔΕΗ όταν η παροχή είναι στο όνομα θανόντα και το πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης έχει λήξει ποια είναι η σωστή διαδικασία;

το πιστοποιητικό αφορά τον ΔΕΔΔΗΕ και (κανονικά) δεν έχει σχέση με την μετάβαση σε άλλο πρόγραμμα

Λογικά πρώτα πρέπει να βγει νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης, το οποίο μετά πρέπει να πάω ο ίδιος στον ΔΕΔΔΗΕ ή γίνεται ενημέρωση από τον ηλεκτρολόγο;

...αν θες να τα κάνεις τώρα για να τελειώνεις μια κι έξω, ναι μίλα πρώτα με ηλεκτρολόγο (αν είσαι Αττική παίζουν διάφορες τιμές - γκούγκλαρε σχετικά, υπάρχουν σάιτ προσφορών), βγάλε το πιστοποιητικό και το στέλνεις μέσω μέιλ στον ΔΕΔΔΗΕ ("σου") και μετά συνεχίζεις με τα υπόλοιπα (γρήγορα όμως, γιατί παίζει ν' ανεβάσουν τιμές στα σταθερά της ΔΕΗ). Τις διαδικασίες για αλλαγή ονόματος κάντες σε κατάστημα θα έλεγα κι όχι από μακρυά. Κι αν ήδη είναι η παροχή σε Γ1 ΔΕΗ, εγώ θα έλεγα άσε τα πάντα εκεί που είναι και απλώς ενεργοποίησε το Εντερ+ μέσα από το ebill (αν υπαρχει ήδη account κι αν σου εμφανίζει επιλογή για τα Εντερ).

Επίσης να αναφέρω πως όταν επιλεγείς αλλαγή ονόματος πρέπει απαραίτητα να διαλέξεις και κάποιο από τα διατιθέμενα προγράμματα, όπως είπα θέλω να κάνω συμβόλαιο για enter + το οποίο όμως δεν υπάρχει ως επιλογή όπως στην αρχική σελίδα, υπάρχουν τα my home online, το απλό enter και το Γ1 Γ1Ν και δεν ξέρω τι να κάνω.

...να κάνεις το απλό Έντερ (ή και το Ονλάιν, αν δεν σε χαλάει η πάγια εντολή) να τελειώνεις (πριν τελειώσουν οι τιμές του), ΑΝ φυσικά έχεις κατανάλωση πιο πάνω από 1.200/4μηνο. Άσε (αν δεν υπάρχει λόγος να γίνει τώρα) την αλλαγή ονόματος (και προγράμματος φυσικά) για του χρόνου. 

4 ώρες πριν, ventic139 είπε

Εγώ που πριν 1 μήνα υπέγραψα το συμβόλαιο, να φανταστώ δε πιάνει Ε;

...θα δηλώσεις την κατοικία στην φετεινή δήλωση (άμεσα, με το που θ' ανοίξουν) και "θα πιάσει".

4 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Εχω κατανάλωση περίπου στις 2800/τετράμηνο, πάω σε Enter, Enter + ή Online?

Εντερ+ (αιτήσου και νυχτερινό μετρητή στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ αν δεν έχεις ήδη) αλλά δες αν έχεις ποινή αποχώρησης και πόση (πάνε Εντερ+ ούτως ή άλλως, αλλά να ξέρεις τί θα σου ζητήσει η Βατ). Μείωσε πάντως κατανάλωση, θα βογγήξεις.

4 ώρες πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση, σε ειδοποιεί ο ΔΕΔΗΕ ότι πρέπει να βγάλεις νέο πιστοποιητικό; Γιατί εμένα δεν με έχει ενοχλήσει κανένας για αυτό το θέμα. Ευχαριστώ.

...κανονικά, θα πρέπει ΕΣΤΩ πάνω στο 6μηνο από την αρχική ενημέρωση (αν για κάποιο λόγο δεν έφτασε ποτέ σ' εσένα, πχ ΕΛΤΑ που χάθηκε), να έχεις "τελική ειδοποίηση" για έναν ακόμη μήνα. Μετά, πας για κόψιμο. Μπορεί βέβαια απλώς και να σ' έχουν ξεχάσει γενικώς και να μην γίνει "ποτέ" - απλά να το έχεις στον νου σου μη σου κόψουν καμμιά μέρα το ρεύμα κι αναρωτιέσαι "γιατί"...

3 ώρες πριν, therock είπε

Μπορει καποιος να μας πει για την επιδοτηση ρευματος ποια ειναι η διαδικασια αναφορικα με την κυρια κατοικια

...αν έχεις δηλωμένο το σπίτι στην περσινή φορολογική, ως κύρια κατοικία, καμμία. ΑΝ όχι, το δηλώνεις όταν ανοίξουν οι φετινές δηλώσεις και τέλος.

3 ώρες πριν, akisdg είπε

Σε μένα που ενώ εχει λήξει το πιστοποιητικό και μου το είχαν αναφέρει στην τηλεφωνική επικοινωνία που έγινε με τον ΔΕΔΔΗΕ (για να δω πότε θα περάσουν για μέτρηση), όταν έγινε η αλλαγή παρόχου και επέστρεψα στην ΔΕΗ (myHome online), δεν μου ήρθε καμία ειδοποίηση σχετικά, ότι πρέπει να προβώ σε κάποια ενέργεια. Κάνω κάτι? το αφήνω όπως είναι ή μπορώ να έχω προβλήματα με διακοπή της ηλεκτροδότησης?

...δυο απαντήσεις πιο πάνω, έχω γράψει για το ίδιο θέμα.

1 ώρα πριν, JTRGamer είπε

Ουπς ρε παιδια τι έγινε χααχαχ,

καταταγείτε μας λεγανε ΔΕΗ my home Enter να παμε!

Ορίστε καλέ!

915 € μόνο ευρωπουλάκια λογαριασμός Και πριν 2 μήνες πληρωσαμε 1500€ λογαριασμο πριν μπουμε στο Δεη my home

...πού να μην καταταγόσουν να δεις πόσος θα ήταν τώρα ο λογαριασμός...

Κανείς δεν είπε ότι το Έντερ σημαίνει ότι θα σε πληρώνει κι όλας η ΔΕΗ (άσε που, εκτός του ότι αφορά ΔΥΟ σπίτια, με ό,τι συνεπάγεται αυτό, πχ τα επιπλέον κερατιάτικα στις 'Ρυθμιζόμενες', είναι έναντι - να δίνετε εσείς καταμέτρηση - και στην εκκαθάριση θα πληρώσετε πιθανώς λιγότερα. ΑΝ δεν έχετε τόση κατανάλωση). Το ρεύμα έχει γίνει πανάκριβο - μειώστε καταναλώσεις.

54 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Το είπα μόλις για το δευτερο ρολόι στην αδερφή μου  που είναι η διαχειριστρια του σπιτιου και μου είπε δεν έχει λεφτά λέει για να πληρώσει τον ηλεκτρολογο να βαλει 2ο ρολόι.

...να της πεις κι εσύ  ότι όσο δεν πληρώνει για 2ο ρολόι, το οποίο σε βάθος χρόνου θα της γλυτώσει λεφτά (άρα είναι επένδυση), σε βάθος πάλι χρόνου θα τα πληρώσει ΟΥΤΩΣ ή άλλως αυτά τα λεφτά, και μάλιστα χωρίς καμμία ανταπόδοση. Συνεννοηθείτε, μοιραστείτε τα, δανειστείτε τα, κλέψτε τα - βρείτε τα πάντως και δώστε τα Α Μ Ε Σ Α, γιατί όσο το αφήνετε, τόσο χάνετε. Και κάντε και μια "έρευνα αγοράς" πόσο θέλει ο ηλεκτρολόγος - παρτε τουλάχιστον 3-4 τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια προσπαθω να αλλαξω προγραμμα μεσα απο το ebill και οταν φτανω στο βημα ταυτοποιησης με οποια καρτα και να βαλω αφου δωσω το οκ μεσω του app στο κινητο με χρεωνει αυτο το 1 λεπτο και μετα στο site γραφει οτι ειναι λαθος τα στοιχεια και απετυχε η ταυτοποιηση. Τι ειναι αυτο καινουριο κολπο για να παιρνουν 1 λεπτο απο καθε προσπαθεια? Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Αφου μου ερχεται notification στο app κανω confirm, ξεκινα στην σελιδα της Δεη να φορτωνει μου ρχεται στο κινητο η χρεωση 1 λεπτο και στην σελιδα πεταει το μνμα οτι απετυχε η ταυτοποιηση. Οτι γραφει η καρτα βαζω και με διαφορετικες καρτες.

ΥΓ. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα η ΔΕΗ ειναι στο ονομα μου και οι καρτες που βαζω επισης.

275789185_673471327226248_4602855152344472598_n.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mccrush2006 είπε

Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

έχουν αναφέρει αρκετά άτομα παρόμοιο , συνήθως αλλάζουν κάρτα , τσέκαρε αν λήγουν σύντομα αυτές που βάζεις

αλλιώς στείλε εδώ

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mccrush2006 είπε

ΥΓ. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα η ΔΕΗ ειναι στο ονομα μου και οι καρτες που βαζω επισης.

 

Οχι αυτο δεν παιζει καθολου ρολο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

έχουν αναφέρει αρκετά άτομα παρόμοιο , συνήθως αλλάζουν κάρτα , τσέκαρε αν λήγουν σύντομα αυτές που βάζεις

αλλιώς στείλε εδώ

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

Οχι και οι 2 ληγουν σε 1.5 χρονο περιπου.

Θα στειλω στο technical support να δω τι θα μου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ήμουν κι εγώ απο τους "τυχερους" με vw fixed στα 0.078 μέχρι σήμερα που μ ήρθε μήνυμα όπως λογικά θα ξέρετε και από άλλους χρήστες για δωρεάν αποχώρηση σε 30 μέρες αλλιώς το πρόγραμμα πάει στα 0.399. Πανικός προφανώς μιας και σαν κυρία πηγή θέρμανσης έχουμε κλιματιστικά οπότε προφανώς και χαιρετάμε.  Υπάρχει κάποιος με καταναλώσεις 2500+ 4μηνο να με βοηθήσει λίγο στο αν αξίζει να πάω στο enter + η να κοιτάξω για άλλο παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Είμαι στο σταθερο πρόγραμμα της ΔΕΗ και είδα στο σάιτ ότι έχει προπληρωμή λογαριασμών για ένα χρόνο με έκπτωση 2%. Έχει κανείς ιδεα? Σε περίπτωση που πληρώσεις για ένα τέτοιο χρονικό διάστημα δεσμεύεται με το συμβόλαιο που έχεις κλείσει? Σου αλλάζουν στο 6μηνο τπυς όρους και τρέχεις? Δεν λέω ότι το σκέφτομαι απλά να καταλάβω την λογική προσπαθώ. Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...