Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

:lol:

Ποιο προγραμμα εχεις για να ξερουμε να παμε κι εμεις?:-D

Μπορεις να βοηθησεις πολυ κοσμο να μην τρεχεις οποτε καλο ειναι να μας ενημερωσεις.

 

Υ.Γ. Δες και το Zero της W+V ειναι το καλυτερο.:P

1 ώρα πριν, IBAGASA είπε

Λέτε η επιδότητηση που ανακοινώθηκε πριν λίγο, να αφορά και τα σταθερά τιμολόγια? Δεν κάνει διαχωρισμό για ρητροπρογράμματα ή σταθερά!

Ας ελπισουμε να μην αφορα τα σταθερα.

1 ώρα πριν, XghosT7 είπε

Έχω και εγώ το ίδιο "πρόβλημα" αλλά το αγνόησα. Εσύ το εφτιάξες επειδή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο πρόγραμμα η απλά προτιμάς μηνιαίο λογαριασμό?

Οποτε μαζι ειμαστε εμεις με διμηνο λογαριασμο.

Κι εγω το αφηνω ετσι γιατι και δεν το πειραζω για να το αλλαξω σε μηνιαιο.

54 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Αν και απίθανο, μένει να το δούμε.., ειδικά όσοι κλείσαμε σταθερά της ΔΕΗ πριν τις αυξήσεις, ζάχαρη θα είναι :P

Μακαρι να μην ειναι γιατι κοβουμε απο τους αλλους που εχουν πραγματικα προβλημα με τις ρητρες.

Τα ιδια εγιναν και στο αεριο.

45 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Που είναι ο Κοράκιος σήμερα που τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε? 
Κάποιο παλικάρι να μας πει αν γνωρίζει αν θα έχουν και τα σταθερά κάποιας μορφής επιδότηση?

Πηγε να κανει αιτημα στο Υπουργειο για να μην βαλουν επιδοτησεις στα σταθερα.

45 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Καλησπέρα. το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ (δεν έρχεται μηνιαίος ενώ στο ebill φαίνεται κανονικά ενεργοποιημένο) και παρόλο που έχω ανοίξει αίτημα, από αρχές Φεβρουαρίου, ακόμα τίποτα. Απλώς με ενημέρωσαν ότι έχει προωθηθεί στο τεχνικό τμήμα προς έλεγχο. Εντωμεταξύ ο δεύτερος λογαριασμός ήρθε αρχές Φεβρουαρίου και λογικά αν είχε φτιάξει θα έπρεπε να έχω πάρει ήδη καινούργιο λογαριασμό. Και επειδή με βολεύει ο μηνιαίος, καθώς μοιράζονται τα έξοδα, και τις δύο φορές που με ήρθε δημιναίος, πλήρωσα τον μισό με τον RF κωδικό και το υπόλοιπο ποσό μετά να τραβηχτεί από την κάρτα. Παρεπιμπτόντως έχω myHome Online με την χαμηλή τιμή 0.096€. Περιμένω να δω πότε θα το φτιάξουν.

Να κι αλλος ενας με 2μηνο.

Αν δεν σ'ενοχλει αστο ετσι διαφορετικα κανε τις απαραιτητες ενεργειες να στο αλλαξουν.

Εγω το αφηνω ετσι γιατι βολευει αλλα ταυτοχρονα δεν μπλεκω μαζι τους γιατι ειναι τουβλα και μπορει να μου απενεργοποιησουν κανενα προγραμμα.

Αν γινει η αλλαγη ενημερωσε ομως για να ξερουν και οι υπολοιποι που θα εχουν το ιδιο θεμα.

31 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Δεν τα διαχωρίζει σε σταθερά και ρητροπρογράμματα.

Δεν μπορει να τα ξεχωρισει γιατι δεν ξερει.:P

25 λεπτά πριν, gpapadakis είπε

Θα κανουν οτι εκαναν τους προηγουμενους μηνες λογικα, οποτε τα σταθερα θα μεινουν απεξω. 

Κι αυτο ειναι το σωστο.

25 λεπτά πριν, therock είπε

Παιδια εγω εχω σκαλωσει για το 500αρικο που εφαγα. Πειτε μου καποιος παρακαλω τι επιλογες εχω τωρα. Μπορω να γυρισω σε κατι αλλο απο ΔΕΗ η κοβω και παω σε εναλλακτικο

Γιατι δεν βαζει το myhome enter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, therock είπε

Παιδια εγω εχω σκαλωσει για το 500αρικο που εφαγα. Πειτε μου καποιος παρακαλω τι επιλογες εχω τωρα. Μπορω να γυρισω σε κατι αλλο απο ΔΕΗ η κοβω και παω σε εναλλακτικο

Αρχικά, όπως είπαν και τα παιδιά πριν, μπορείς να διαβάσεις τι παίζει με τις ρήτρες, καθώς και για τα σταθερά ή κυμαινόμενα προγράμματα..

Προφανώς δε θα σου πούμε κάνε αυτό, γιατί 1ον είσαι σε λάθος νήμα, εδώ είναι για τα σταθερά της ΔΕΗ..

2ον μπορείς να ποστάρεις στα άλλα σχετικά νήματα, να ανεβάσεις πληροφορίες (πχ λογαριασμό κρύβοντας προσωπικά στοιχεία) για να σου πούμε καμία ιδεά..

Η 500αρα είναι προφανώς γιατί από 5/8/2021 έβαλε η ΔΕΗ ρήτρα αναπροσαρμογής χονδρικής, αλλά πιθανόν δε το πρόσεξες στο λογαριασμό ή δεν το έμαθες από αλλού..

Νομίζω καταλαβαίνεις πως λειτουργεί το φόρουμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

Τιμή κιλοβατώρας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση για το enter + αρχές του μήνα και σε 2 εργάσιμες ενεργοποιήθηκε. Περίμενα στις 15/3 να έρθουν για καταμέτρηση, σημείωση έχω να πάρω εκκαθαριστικό από τον Μάιο του 2021, δεν ήρθαν ποτέ. Ρώτησα στην γειτονιά και έχουν ακριβώς τα ίδια. Καλώ λοιπόν να ρωτήσω τι έγινε. Το είδαν ότι δεν έχει γίνει καταμέτρηση και μου ζήτησαν τις ενδείξεις για να τις καταχωρίσουν.

Μου είπαν ότι θα βγει εκκαθαριστικός σαν να είχαν περάσει.

Γενικά συμβαίνει πολύ αυτό αλλά με την αλλαγή του προγράμματος δεν έπρεπε να περάσουν;

Υ.Γ.  Έκανα βλακεία που δεν έδωσα χαμηλή μέτρηση για να εκμεταλευτώ το enter + και να πληρώσω χαμηλώτερη ρήτρα. Το επόμενο δίμηνο θα το ίσιωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

0,3155153485465416415463541655165

Σίγουρα, αλλά δεν το έχει καταλάβει !!!

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

Έκανα αίτηση για το enter + αρχές του μήνα και σε 2 εργάσιμες ενεργοποιήθηκε. Περίμενα στις 15/3 να έρθουν για καταμέτρηση, σημείωση έχω να πάρω εκκαθαριστικό από τον Μάιο του 2021, δεν ήρθαν ποτέ. Ρώτησα στην γειτονιά και έχουν ακριβώς τα ίδια. Καλώ λοιπόν να ρωτήσω τι έγινε. Το είδαν ότι δεν έχει γίνει καταμέτρηση και μου ζήτησαν τις ενδείξεις για να τις καταχωρίσουν.

Μου είπαν ότι θα βγει εκκαθαριστικός σαν να είχαν περάσει.

Γενικά συμβαίνει πολύ αυτό αλλά με την αλλαγή του προγράμματος δεν έπρεπε να περάσουν;

Υ.Γ.  Έκανα βλακεία που δεν έδωσα χαμηλή μέτρηση για να εκμεταλευτώ το enter + και να πληρώσω χαμηλώτερη ρήτρα. Το επόμενο δίμηνο θα το ίσιωνα...

Γιατί από τον Μάιο του 21 !!!!

Δεν έρχονται η το ρολόι ΔΕΝ είναι προσβάσιμο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

Αφού πάνε τα κορόιδα σε προγράμματα με 0,17 την κιλοβατώρα. ενώ υπάρχουν πολύ φθηνότερα με τιμές από 0,02, καλά να πάθουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Να κι αλλος ενας με 2μηνο.

Αν δεν σ'ενοχλει αστο ετσι διαφορετικα κανε τις απαραιτητες ενεργειες να στο αλλαξουν.

Εγω το αφηνω ετσι γιατι βολευει αλλα ταυτοχρονα δεν μπλεκω μαζι τους γιατι ειναι τουβλα και μπορει να μου απενεργοποιησουν κανενα προγραμμα.

Αν γινει η αλλαγη ενημερωσε ομως για να ξερουν και οι υπολοιποι που θα εχουν το ιδιο θεμα.

 

Δεν βολεύει, γι' αυτό έχω ανοίξει αίτημα και κάνω και ενδιάμεση πληρωμή. Αν λυθεί θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γιατί από τον Μάιο του 21 !!!!

Δεν έρχονται η το ρολόι ΔΕΝ είναι προσβάσιμο ?

Δεν έρχονται.

Ρώτησα δύο γείτονες στον δρόμο μου όπου έχουν σε διαφορετικό σημείο τον μετρητή και μου απάντησαν ότι ήταν να έρθουν την ίδια μέρα με εμένα, μάλιστα ήταν σπίτι και περίμεναν, και δεν ήρθαν ποτέ.

Του ενός πρέπει να μπει μέσα στο οικόπεδο, στου άλλου είναι ένα τζάμι στον δρόμο όπου το βλέπεις χωρίς κόπο και το δικό μας που είναι μέσα στο οικόπεδο αλλά βλέπει τον δρόμο και ανοίγοντας το πορτάκι το βλέπεις. Έχω σκοπό να βάλω τζάμι ή πλέξυ να μην χρειάζεται να ανοιξει.

Σε καμία περίπτωση δεν πέρασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, filarhos είπε

Δεν έρχονται.

Ρώτησα δύο γείτονες στον δρόμο μου όπου έχουν σε διαφορετικό σημείο τον μετρητή και μου απάντησαν ότι ήταν να έρθουν την ίδια μέρα με εμένα, μάλιστα ήταν σπίτι και περίμεναν, και δεν ήρθαν ποτέ.

Του ενός πρέπει να μπει μέσα στο οικόπεδο, στου άλλου είναι ένα τζάμι στον δρόμο όπου το βλέπεις χωρίς κόπο και το δικό μας που είναι μέσα στο οικόπεδο αλλά βλέπει τον δρόμο και ανοίγοντας το πορτάκι το βλέπεις. Έχω σκοπό να βάλω τζάμι ή πλέξυ να μην χρειάζεται να ανοιξει.

Σε καμία περίπτωση δεν πέρασαν.

Σε ποια περιοχη είσαι.. Κάνε μια αναφορά στον Δεδδηε της περιοχης σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Σε ποια περιοχη είσαι.. Κάνε μια αναφορά στον Δεδδηε της περιοχης σου... 

Άγιο Στέφανο.

Τους πήρα τηλέφωνο, μετά από αναμονή 25' απάντησαν, και το κατέγραψαν... Μαζί καταχώρησαν την ένδειξη που τους είπα...

Το πήρα απόφαση κάθε 4μηνο θα τους καλώ να τα περνάνε και στους ενδιάμεσους 3 μήνες θα το περνάω από το ebill. Κάπου διάβασα ότι οι καταμετρητές είναι λίγοι και δεν προλαβαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IBAGASA είπε

Που είναι ο Κοράκιος σήμερα που τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε? 
Κάποιο παλικάρι να μας πει αν γνωρίζει αν θα έχουν και τα σταθερά κάποιας μορφής επιδότηση?

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Μάρτιος 2022)

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Πηγε να κανει αιτημα στο Υπουργειο για να μην βαλουν επιδοτησεις στα σταθερα.

είχε λίγη χαρτούρα αλλά το πέρασα τελικά

Spoiler

  

2 ώρες πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

εκτός του zero που είναι για ψαγμένους φυσικά , υπάρχει και το mainstream "ΕΝΑ" του ΗΡΩΝ για εισοδηματίες

το mvp πλέον δεν είναι της μόδας 😁

 

4 ώρες πριν, mits777 είπε

Καλημέρα σε όλους! Είμαι στο νέο Enter με ΚΟΤ Α από τέλη Δεκεμβρίου και θέλω να πάω στο γ1 λόγω χαμηλής κατανάλωσης. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Μπορώ να το κάνω μέσω ebill; Ποια είναι ύψος της ποινής αποχώρησης; Πρέπει να  πληρώσω κατευθείαν, ή μπορεί να προστεθεί στο λογαριασμό μου; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

αναφέρεται στους όρους που είναι στο site , πληρώνεις στον επόμενο τη ρήτρα αποχώρησης

αλλά αφού κάθισες μέχρι τώρα περίμενε να κλείσει ο Μάρτιος , να δούμε απο Απρίλιο τι ρήτρα θα έχει το Γ1

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοράκιε δεν μου απάντησες. Στις ανακοινώσεις προ ολίγου ο Σκρέκας φαίνεται να μην εξαιρεί τα σταθερά απο την επιδότηση για τον Απρίλιο. Έχεις κάποια πληροφορία πάνω σε αυτό?

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Κοράκιε δεν μου απάντησες. Στις ανακοινώσεις προ ολίγου ο Σκρέκας φαίνεται να μην εξαιρεί τα σταθερά απο την επιδότηση για τον Απρίλιο. Έχεις κάποια πληροφορία πάνω σε αυτό?

 

πληροφορία όχι , αλλά είναι αυτονόητο πλέον οτι μπαίνει σε κυμαινόμενα , δηλαδή δε θα ξανακούσεις τη λέξη κυμαινόμενο ή σταθερό

περίμενε το ΦΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IBAGASA είπε

Μιλώ για όλα τα σταθερά προγράμματα όλων των παρόχων. Ναι τα σταθερά μέχρι τώρα δεν είχαν επιδότηση απλά αν ακούσεις το ηχητικό ο Σκρέκας αναφέρει πως ΟΛΑ τα οικιακά για τον Απρίλιο θα πάρουν επιδότηση. Δεν τα διαχωρίζει σε σταθερά και ρητροπρογράμματα. Άκου το παραπάνω ηχητικό που επισύναψα.

Πότε δεν τα ξεχώρισε ο κ Σκρεκας στις δηλώσεις του και μονίμως τονίζει ότι ισχύει για όλα τα νοικοκυριά και τις κυριες κατοικιες τους. Δυστυχώς όμως κάτι τέτοιο δεν αποτυπώνεται στην πράξη (βλ. Φεκ) και απλά λέγεται για επικοινωνιακους λόγους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...