Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, XghosT7 είπε

Έχω και εγώ το ίδιο "πρόβλημα" αλλά το αγνόησα. Εσύ το εφτιάξες επειδή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο πρόγραμμα η απλά προτιμάς μηνιαίο λογαριασμό?

Κοιτα πρωτίστως επειδή θέλω μηνιαίο με βολεύει αλλά και επειδή σαν προαπαιτούμενο για το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι πάγια εντολή σε κάρτα και μηνιαίος ηλεκτρονικός λογαριασμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω είχα κάνει αίτηση για το Online και είχα υπογράψει την συμβαση κλπ, δεν είχα λάβει κάποια ειδοποίηση παρόλο που με διαβεβαίωσαν τηλεφωνικώς ότι προχωράει κανονικά.
Εχθές πήγα απο φυσικό κατάστημα και υπέγραψα για το Enter + οπού μετά απο σημερινό τους μήνυμα ενεργοποίησα και το Ebill.
Μέσα στο Ebill λοιπόν βλέπω στην καρτέλα του Enter + ότι το προιόν είναι ενεργοποιημένο και στην καρτέλα του Online ότι το αίτημα μου είναι υπο εξέταση.
Έστειλα μεηλ απάντηση στα υπογεγραμμένα έγγραφα που τους είχα στείλει για το online ότι δεν επιθυμω ενεργοπίηση τελικά.
Έχει κάνει κανείς αυτά τα βήματα με αυτήν την σειρά για να μου πεί αν θα έχω καμία λάθος ενεργοποίηση η μπέρδεμα στο μέλλον? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Ηλεκτρική Ενέργεια - Επιδότηση σε Οικιακά Τιμολόγια - Νοικοκυριά 

Η επιδότηση θα αφορά σε όλες τις παροχές κύριας κατοικίας, όπως αυτές δηλώνονται στο Ε1 (περίπου 4,2 εκατ. παροχές), ανεξαρτήτως  εισοδήματος, εμβαδού κατοικίας ή παρόχου

  • Η μέση μηνιαία ενίσχυση για ένα μέσο νοικοκυριό που καταναλώνει μέχρι 300 KWh/μήνα αυξάνεται από 40 ευρώ τον Μάρτιο σε 72 ευρώ τον Απρίλιο, ποσοστό αύξησης 80%. 
  • Συγκεκριμένα τον Απρίλιο, για τις πρώτες 150 ΚWh κατανάλωσης επιδοτούμε με 270 ευρώ ανά MWh, από 150 ευρώ τον Μάρτιο. 
  • Για τη μηνιαία κατανάλωση από 151 - 300 KWh επιδοτούμε με 210 ευρώ ανά MWh από 110 ευρώ τον Μάρτιο. 
  • Η μέση μηνιαία ενίσχυση για το ΚΟΤ από 53 ευρώ τον Μάρτιο αυξάνεται στα 87 ευρώ τον Απρίλιο. Δηλαδή στα ευάλωτα νοικοκυριά επιδοτούμε με 290 ευρώ ανά MWh τις πρώτες 300 ΚWh της μηνιαίας κατανάλωσης

 

Λέτε η επιδότητηση που ανακοινώθηκε πριν λίγο, να αφορά και τα σταθερά τιμολόγια? Δεν κάνει διαχωρισμό για ρητροπρογράμματα ή σταθερά!

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alexis_dim είπε

Καλά την πάτησαν όλοι όσοι πήγαν και έκαναν τώρα το enter γιατί κλειδώνει την ακριβή τιμή της κιλοβατόρας και τρέχεις και δε φτάνεις! Εγώ έμεινα σταθερά protergia μπορεί να τσίμπήσε ο αρχικός λογαριασμός αλλά τουλάχιστον δεν χρυσοπληρώνω ΔΕΗ από πριν και εσαεί

Δεν νομιζω να συμβαίνει αυτό... Έχεις δει τις τιμές που έχουν παει... Και δεν θα αλλάξουν σύντομα.. Μάλλον θα θα τσιμπάνε και στην συνέχεια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Λέτε η επιδότητηση που ανακοινώθηκε πριν λίγο, να αφορά και τα σταθερά τιμολόγια? Δεν κάνει διαχωρισμό για ρητροπρογράμματα ή σταθερά!

Αν και απίθανο, μένει να το δούμε.., ειδικά όσοι κλείσαμε σταθερά της ΔΕΗ πριν τις αυξήσεις, ζάχαρη θα είναι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που είναι ο Κοράκιος σήμερα που τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε? 
Κάποιο παλικάρι να μας πει αν γνωρίζει αν θα έχουν και τα σταθερά κάποιας μορφής επιδότηση?

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, XghosT7 είπε

Έχω και εγώ το ίδιο "πρόβλημα" αλλά το αγνόησα. Εσύ το εφτιάξες επειδή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο πρόγραμμα η απλά προτιμάς μηνιαίο λογαριασμό?

Καλησπέρα. το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ (δεν έρχεται μηνιαίος ενώ στο ebill φαίνεται κανονικά ενεργοποιημένο) και παρόλο που έχω ανοίξει αίτημα, από αρχές Φεβρουαρίου, ακόμα τίποτα. Απλώς με ενημέρωσαν ότι έχει προωθηθεί στο τεχνικό τμήμα προς έλεγχο. Εντωμεταξύ ο δεύτερος λογαριασμός ήρθε αρχές Φεβρουαρίου και λογικά αν είχε φτιάξει θα έπρεπε να έχω πάρει ήδη καινούργιο λογαριασμό. Και επειδή με βολεύει ο μηνιαίος, καθώς μοιράζονται τα έξοδα, και τις δύο φορές που με ήρθε δημιναίος, πλήρωσα τον μισό με τον RF κωδικό και το υπόλοιπο ποσό μετά να τραβηχτεί από την κάρτα. Παρεπιμπτόντως έχω myHome Online με την χαμηλή τιμή 0.096€. Περιμένω να δω πότε θα το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ μιλάει ξεκάθαρα για ΟΛΕΣ τις παροχές. Αν πάντως πάρουμε κι εμείς του HomeOnline, θα είναι για Party! Κι εγώ δύσκολο το βλέπω, απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω τα λόγια του Σκρέκα τα οποία βέβαια με τον τρόπο που τα λέει, δεν επιδέχονται παρερμηνείας.

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Που είναι ο Κοράκιος σήμερα που τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε? 
Κάποιο παλικάρι να μας πει αν γνωρίζει αν θα έχουν και τα σταθερά κάποιας μορφής ρήτρα?

Για ποια σταθερά μιλάς;

Της ΔΕΗ πχ δεν έχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Για ποια σταθερά μιλάς;

Της ΔΕΗ πχ δεν έχουν..

Μιλώ για όλα τα σταθερά προγράμματα όλων των παρόχων. Ναι τα σταθερά μέχρι τώρα δεν είχαν επιδότηση απλά αν ακούσεις το ηχητικό ο Σκρέκας αναφέρει πως ΟΛΑ τα οικιακά για τον Απρίλιο θα πάρουν επιδότηση. Δεν τα διαχωρίζει σε σταθερά και ρητροπρογράμματα. Άκου το παραπάνω ηχητικό που επισύναψα.

Επεξ/σία από IBAGASA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Μιλώ για όλα τα σταθερά προγράμματα όλων των παρόχων. Ναι τα σταθερά μέχρι τώρα δεν είχαν επιδότηση απλά αν ακούσεις το ηχητικό ο Σκρέκας αναφέρει πως ΟΛΑ τα οικιακά για τον Απρίλιο θα πάρουν επιδότηση. Δεν τα διαχωρίζει σε σταθερά και ρητροπρογράμματα. Άκου το παραπάνω ηχητικό που επισύναψα.

Θα κανουν οτι εκαναν τους προηγουμενους μηνες λογικα, οποτε τα σταθερα θα μεινουν απεξω. 

Δε θα ηταν περιεργο παντως αν η ΔΕΗ καταργησει μονομερως τα παλια σταθερα με τα 0,09€/KWh και κρατησει μονο αυτα με τα 0,18. Ειναι προφανες οτι μπαινει μεσα απο αυτα, και θα ειναι τα πρωτα που θα θελει να ξεφορτωθει...

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Ενα λεπτο δηλαδη τι επιλογες εχω πλεον. Αν το γυρισω τωρα σε myhome enter η βαλω αλλον παροχο

Παιδια εγω εχω σκαλωσει για το 500αρικο που εφαγα. Πειτε μου καποιος παρακαλω τι επιλογες εχω τωρα. Μπορω να γυρισω σε κατι αλλο απο ΔΕΗ η κοβω και παω σε εναλλακτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Που είναι ο Κοράκιος σήμερα που τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ άλλοτε? 
Κάποιο παλικάρι να μας πει αν γνωρίζει αν θα έχουν και τα σταθερά κάποιας μορφής ρήτρα?

Εδώ γράφεις για ρήτρα.

5 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Μιλώ για όλα τα σταθερά προγράμματα όλων των παρόχων. Ναι τα σταθερά μέχρι τώρα δεν είχαν επιδότηση απλά αν ακούσεις το ηχητικό ο Σκρέκας αναφέρει πως ΟΛΑ τα οικιακά για τον Απρίλιο θα πάρουν επιδότηση. Δεν τα διαχωρίζει σε σταθερά και ρητροπρογράμματα. Άκου το παραπάνω ηχητικό που επισύναψα.

Εδώ γράφεις για επιδότηση. Τα μπέρδεψες και μπερδεύεις και αυτούς που διαβάζουν. Εσένα σε ενδιαφέρει αν επιδοτηθούν τα προγράμματα που είναι σταθερά χωρίς ρήτρα. Με αυτά που είπε και αυτά που έχουν γράψει διάφορα site, τα βάζει όλα μέσα. Αλλά χλωμό το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάθος διατύπωση, για την επιδότηση μιλώ. Φαίνεται πως και τα σταθερά θα πάρουν επιδότηση αρκεί να είναι στο Ε1 και να αποτελούν κύρια κατοικία. Αυτό τουλάχιστον αναφέρθηκε απο τον Σκρέκα.
Ψάχνω κάποιο Site που να το γράφει πιο εξειδικευμένα αλλά δεν βρίσκω.

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...