Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αυτο το Green Pass τι στα κομματια ειναι ? Ειμαι τωρα στο προγραμμα MyHome Enter+ της ΔΕΗ.

Μου αναφερει οτι εχω 3 μηνες δωρεαν ανευ συνδρομης και μετα χρεωση 0.80 ευρω ανα μηνα.

Να το κανω καταργηση ?

Υπαρχει καποιος ουσιαστικος λογος να πληρωνω 0.80 ευρω ανα μηνα την χρεωση του Green Pass ?

RE.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι ή κολλά και δεν παίρνει καν καταχώρηση (της ΔΕΗ)

αυτό πως το εξακρίβωσες ?

Στο έγραψα...αμέσως μετά δε μπορούσα να υποβάλω μέτρηση στο ΔΕΔΔΗΕ, ενώ προσπάθησα...πώς αλλιώς να το εξακριβώσω;

Είτε έλαβε αμέσως την ίδια τη μέτρηση είτε κατέγραψε την υποβολή της μέτρησης.

Αυτό σε λιγότερο από ένα λεπτό...είχα ανοιχτές κ τις δύο καρτέλες και αποφάσισα να υποβάλω πρώτα στο ebill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, definitio είπε

Στο έγραψα...αμέσως μετά δε μπορούσα να υποβάλω μέτρηση στο ΔΕΔΔΗΕ, ενώ προσπάθησα...πώς αλλιώς να το εξακριβώσω;

μήπως απλά δε σε άφηνε λόγω ημερομηνίας?

3 λεπτά πριν, JOHNX2 είπε

Παιδια αυτο το Green Pass τι στα κομματια ειναι ?

αν διαβάσεις 2 σελίδες πίσω θα μάθεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση για να μπω στο online προχθές και απο εχθές κιόλας μου φαίνεται ότι έχει ενεργοποιηθεί.  Είναι φυσιολογικό η κάτι μου κρυβουν; 😋 Ρωτάω γιατί παρακολουθώ καιρό το forum και βλέπω ότι συνήθως αργούν να το ενεργοποιησουν.

Screenshot_20220315-165653_Chrome.jpg.acf31212d94db439bcc2888e28f01cd0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

μήπως απλά δε σε άφηνε λόγω ημερομηνίας?

Γιατί επιμένεις τόσο πολύ, με σχεδόν ανορθολογικό τρόπο;
Δεν είπες καν μέχρι στιγμής γιατί στηρίζεις απόλυτα αυτή τη θέση...σού αγνόησε μετρήσεις; 

Είχα ανοίξει τη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ, αφού είχα συμπληρώσει τον αριθμό παροχής για την αναγνώριση του πελάτη εδώ (αλλά και ως πρόβα της διαδικασίας), αλλά δεν υπέβαλα τις μετρήσεις, διάλεξα να τις υποβάλω πρώτα στο ebill.

Αμέσως μετά άνοιξα εκ νέου το σύνδεσμο στο ΔΕΔΔΗΕ (μη τυχόν δε δεχθεί αν δεν είναι φρέσκο session στη καρτέλα), αλλά μετά την υποβολή του αριθμού παροχής, μού έδειξε κατευθείαν τη νέα διαθέσιμη ημερομηνία υποβολής, για τον επόμενο μήνα.

Οπότε

  • είτε έλαβε ο ΔΕΔΔΗΕ αμέσως την ίδια τη μέτρηση από ΔΕΗ-ebill
  • είτε κατέγραψε, εν πρώτοις, τη καταχώρηση της μέτρησης στη ΔΕΗ.

Και ξαναρωτάω...

...γιατί λες τόσο απόλυτα πως πρέπει να υποβάλεται η μέτρηση μόνο στο ΔΕΔΔΗΕ; Εχουν υπάρξει περιστατικά μη καταχώρησης από ebill;

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, geodimis είπε

Απλά επειδή αναφέρθηκαν κάπου προχτές "εξαφανισμένα" πρόγραμματα στο ebill, ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι...

Καποια αναβάθμιση μου είπαν ότι κάνουν μετά απο τηλ επικοινωνία. Τώρα τι είδους αναβάθμιση δεν ξέρω. Του site; Των τιμών; Ποιος ξέρει; 

Από το econtract πάντως σε αφήνει να αιτηθείς αλλαγή προγράμματος σε myhomeenter, Γ1/Γ1Ν, myhomeonline. Όχι όμως σε myhome enter plus. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, harkonto είπε

Καποια αναβάθμιση μου είπαν ότι κάνουν μετά απο τηλ επικοινωνία. Τώρα τι είδους αναβάθμιση δεν ξέρω. Του site; Των τιμών; Ποιος ξέρει; 

Spoiler

για μένα το κάνουν μάλλον, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να με βάλουν σήμερα σε παλιό my home online 4,5 μήνες μετά την αίτηση 🥵

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Babitc είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση για να μπω στο online προχθές και απο εχθές κιόλας μου φαίνεται ότι έχει ενεργοποιηθεί.  Είναι φυσιολογικό η κάτι μου κρυβουν; 😋 Ρωτάω γιατί παρακολουθώ καιρό το forum και βλέπω ότι συνήθως αργούν να το ενεργοποιησουν.

Screenshot_20220315-165653_Chrome.jpg.acf31212d94db439bcc2888e28f01cd0.jpg

Να αυτά παθαίνεις άμα ηλεκτρονικά στέλνεις όλα τα σωστά στοιχεια συμπεριλαμβανομένης κα8 της συγκατάθεσης ανεξόφλητων λογαριασμών , παντως σε μένα είχε κάνει 6 εργάσιμες 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, definitio είπε

Δεν είπες καν μέχρι στιγμής γιατί στηρίζεις απόλυτα αυτή τη θέση...σού αγνόησε μετρήσεις; 

σε άλλους

3 λεπτά πριν, definitio είπε

Είχα ανοίξει τη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ, αφού είχα συμπληρώσει συμπλήρωσα τον αριθμό παροχής για την αναγνώριση του πελάτη (αλλά και ως πρόβα της διαδικασίας)

α, οκ, τότε δεν είναι ημερομηνίες αλλιώς με το που έβαζες τον "Αριθμό Παροχής" και πατούσες (πιστεύω πάτησες) το "Εισαγωγή" θα σου πετούσε άκυρο

5 λεπτά πριν, harkonto είπε

Καποια αναβάθμιση μου είπαν ότι κάνουν μετά απο τηλ επικοινωνία. Τώρα τι είδους αναβάθμιση δεν ξέρω. Του site; Των τιμών; Ποιος ξέρει; 

λες για 0,26€/kw ?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, definitio είπε

...γιατί λες τόσο απόλυτα πως πρέπει να υποβάλεται η μέτρηση μόνο στο ΔΕΔΔΗΕ; Εχουν υπάρξει περιστατικά μη καταχώρησης από ebill;

Εγώ μονίμως από ebill τα περνάω κάθε φορά και κάθε φορά τα παίρνει και μου βγαίνει λογαριασμός με βάση αυτά που δήλωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

σε άλλους

α, οκ, τότε δεν είναι ημερομηνίες αλλιώς με το που έβαζες τον "Αριθμό Παροχής" και πατούσες (πιστεύω πάτησες) το "Εισαγωγή" θα σου πετούσε άκυρο

λες για 0,26€/kw ?😂

Σε άλλους, πότε; Είναι μέρες, εβδομάδες, μήνες;

...αυτό που έγραψα πάντως δεν αφήνει χώρο για παρερμηνεία περί μη πρότερης πρόσβασης στη σελίδα υποβολής στοιχείων...

Μήπως οι άλλοι είχαν υποβάλει τα στοιχεία καθυστερημένα;
Μήπως μετά από μια ορισμένη ώρα τη τελευταία μέρα δε δέχεται μετρήσεις (πχ μετά τις 2μμ ή 5μμ) ;
Μήπως ήταν αρκετά παλιότερα, ώστε να υποθέσουμε ότι το σύστημα διεπικοινωνίας δεν ήταν επαρκώς ενοποιημένο/ολοκληρωμένο ;

Αν συνέβη το περασμένο μήνα πχ κ με υποβολή κοντά/πριν το μεσημέρι, αυτό αφήνει αμφιβολίες για περιοδική αποτυχία υποβολής μέσω ebill...
...διαφορετικά, αν συνέβη αρκετά παλιότερα, πιθανώς το όποιο σφάλμα ή κενό μπορεί να έχει επιλυθεί.

Δοκίμασέ το στην επόμενη καταμέτρηση κι ο ίδιος (να υποβάλεις στο ebill κι αμέσως μετά στο ΔΕΔΔΗΕ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, definitio είπε

Δοκίμασέ το στην επόμενη καταμέτρηση κι ο ίδιος (να υποβάλεις στο ebill κι αμέσως μετά στο ΔΕΔΔΗΕ)

δεν έχω ΔΕΗ

Μόλις τώρα, definitio είπε

Σε άλλους, πότε; Είναι μέρες, εβδομάδες, μήνες;

κάπου εκεί

1 λεπτό πριν, definitio είπε

Μήπως οι άλλοι είχαν υποβάλει τα στοιχεία καθυστερημένα;
Μήπως μετά από μια ορισμένη ώρα τη τελευταία μέρα δε δέχεται μετρήσεις (πχ μετά τις 2μμ ή 5μμ) ;
Μήπως ήταν αρκετά παλιότερα, ώστε να υποθέσουμε ότι το σύστημα διεπικοινωνίας δεν ήταν επαρκώς ενοποιημένο/ολοκληρωμένο ;

Αν συνέβη το περασμένο μήνα πχ κ με υποβολή κοντά/πριν το μεσημέρι, αυτό αφήνει αμφιβολίες για περιοδική αποτυχία υποβολής μέσω ebill...
...διαφορετικά, αν συνέβη αρκετά παλιότερα, πιθανώς το όποιο σφάλμα ή κενό μπορεί να έχει επιλυθεί.

ο @washcloud πιστεύω θα σου απαντήσει ,είναι ωραία τα ερωτήματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

μπες εδώ βάλε αρ. παροχής και δες αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο της παροχής σου

Όχι δεν άλλαξε είναι ο ίδιος με της ελπεντισον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekparot είπε

Όχι δεν άλλαξε είναι ο ίδιος με της ελπεντισον.

τότε 99% δεν έχεις περάσει ακόμα (με επιφύλαξη)

τσέκαρε μια την ημέρα , ή καλύτερα απόγευμα να έχει ενημερωθεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...