Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους! Η καταχώρηση της πραγματικής κατανάλωσης από εμάς στους έναντι, έχει καμία επίπτωση στο ύψος του τελικού ( εκκαθαριστικού ) λογαριασμού και της συνολικής ετήσιας κατανάλωσης; Επίσης προτιμάμε το e metering της ΔΕΔΔΗΕ ή της ΔΕΗ και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου ενεργοποιήθηκε το enter+ μετά από τις πολυτιμες συμβουλές σας και σας ευχαριστώ.. αιτήθηκαν μέσα από ebill Δευτέρα σήμερα ενεργοποιήθηκε..

Έχω ερώτησεις:

1) να ενεργοποιήσω μηνιαίο έχει κάποια διαφορά συγκριτικά με τον 4μηνο εκαθαριστικο του Γ1;;

2) Αυτό με το self metering τι νόημα ίσως έχει αφού στο τέλος θα μετράει η μέτρηση του δεδδηε;

3) αυτό τι ειναι;

Εννοώ μου προσφέρει κάτι; Αν εινάι να πληρωσω μάλλον θέλω να το καταργησω..Screenshot_20220315-133107.jpg.9892f02497bc5d05ccb43f8212c35787.jpg

Επεξ/σία από UlveRz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Μόλις μου ενεργοποιήθηκε το enter+ μετά από τις πολυτιμες συμβουλές σας και σας ευχαριστώ.. αιτήθηκαν μέσα από ebill Δευτέρα σήμερα ενεργοποιήθηκε..

Έχω ερώτησεις:

1) να ενεργοποιήσω μηνιαίο έχει κάποια διαφορά συγκριτικά με τον 4μηνο εκαθαριστικο του Γ1;;

2) Αυτό με το self metering τι νόημα ίσως έχει αφού στο τέλος θα μετράει η μέτρηση του δεδδηε;

3) αυτό τι ειναι;

Εννοώ μου προσφέρει κάτι; Αν εινάι να πληρωσω μάλλον θέλω να το καταργησω..Screenshot_20220315-133107.jpg.9892f02497bc5d05ccb43f8212c35787.jpg

Και γω εβαλα το ιδιο χθες. Απο οσο ξερω εμεις δε το πληρωνουμε ειναι μεσα στη τιμη

Αναφορά σε κείμενο

Ενσωματωμένη η υπηρεσία GreenPass και η υπηρεσία επείγουσας τεχνικής βοήθειας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Μόλις μου ενεργοποιήθηκε το enter+ μετά από τις πολυτιμες συμβουλές σας και σας ευχαριστώ.. αιτήθηκαν μέσα από ebill Δευτέρα σήμερα ενεργοποιήθηκε..

Έχω ερώτησεις:

1) να ενεργοποιήσω μηνιαίο έχει κάποια διαφορά συγκριτικά με τον 4μηνο εκαθαριστικο του Γ1;;

2) Αυτό με το self metering τι νόημα ίσως έχει αφού στο τέλος θα μετράει η μέτρηση του δεδδηε;

3) αυτό τι ειναι;

Εννοώ μου προσφέρει κάτι; Αν εινάι να πληρωσω μάλλον θέλω να το καταργησω..Screenshot_20220315-133107.jpg.9892f02497bc5d05ccb43f8212c35787.jpg

Δε σου προφέρει κατι ζητιανιά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δε μου λεει `καταργηση` στο green pass μου λεει υποβολη. Απο τη στιγμη που ειναι στο πακετο, πρεπει να το κανω υποβολη η΄ειναι ηδη ενεργοποιημενο και καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, UlveRz είπε

Έχω ερώτησεις:

1) να ενεργοποιήσω μηνιαίο έχει κάποια διαφορά συγκριτικά με τον 4μηνο εκαθαριστικο του Γ1;;

2) Αυτό με το self metering τι νόημα ίσως έχει αφού στο τέλος θα μετράει η μέτρηση του δεδδηε;

αν δε σου έρχονται ότι να΄ναι έναντι ,άστα όπως είναι

1 ώρα πριν, UlveRz είπε

3) αυτό τι ειναι;

Εννοώ μου προσφέρει κάτι;

σου υπενθυμίζει τα δις που φάγανε απο το 1999 (δες τι έχεις πληρώνεις στις λοιπές χρεώσεις ΕΤΜΕΑΡ)

1 ώρα πριν, UlveRz είπε

Αν εινάι να πληρωσω μάλλον θέλω να το καταργησω..

https://www.dei.gr/media/mqglohwu/eidikoi-oroi-myhomeenterplus_repriced_202202.pdf

Αναφορά σε κείμενο

To προϊόν ΔΕΗ myHomeEnter+ περιλαμβάνει δωρεάν την πρόσθετη υπηρεσία Green Pass. Green
Pass είναι η εμπορική ονομασία των Εγγυήσεων Προέλευσης ηλεκτρικής ενέργειας που έχει παραχθεί
από Ανανεώσιμες Πηγές (ΑΠΕ). Με την Πρόσθετη Υπηρεσία Green Pass βεβαιώνεται από τη ΔΕΗ Α.Ε.
ότι για την ηλεκτρική ενέργεια που καταναλώνεται στην οικία του πελάτη, παράγεται και δεσμεύεται
ισόποση ηλεκτρική ενέργεια από σταθμούς Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας (ΑΠΕ) της ΔΕΗ.

 

2 ώρες πριν, mits777 είπε

Επίσης προτιμάμε το e metering της ΔΕΔΔΗΕ ή της ΔΕΗ και γιατί;

της ΔΕΗ κάποιες φορές δε λειτουργεί ή δεν το λαμβάνει υπόψιν η εταιρία ή έχει ότι να'ναι ημερομηνίες

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά και της ΔΕΗ

2 ώρες πριν, mits777 είπε

Η καταχώρηση της πραγματικής κατανάλωσης από εμάς στους έναντι, έχει καμία επίπτωση στο ύψος του τελικού ( εκκαθαριστικού ) λογαριασμού και της συνολικής ετήσιας κατανάλωσης;

......

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δε σου έρχονται ότι να΄ναι έναντι ,άστα όπως είναι

σου υπενθυμίζει τα δις που φάγανε απο το 1999 (δες τι έχεις πληρώνεις στις λοιπές χρεώσεις ΕΤΜΕΑΡ)

https://www.dei.gr/media/mqglohwu/eidikoi-oroi-myhomeenterplus_repriced_202202.pdf

 

της ΔΕΗ κάποιες φορές δε λειτουργεί ή δεν το λαμβάνει υπόψιν η εταιρία ή έχει ότι να'ναι ημερομηνίες

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά και της ΔΕΗ

......

Χρειαζεται και υποβολη για το green pass απο το ebill, ή ειναι ηδη ενεργοποιημενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Χρειαζεται και υποβολη για το green pass απο το ebill, ή ειναι ηδη ενεργοποιημενο;

το είδα πριν το ποστ σου ,αλλά δεν απάντησα μιας και δε γνωρίζω ,το ίδιο κάνουν και οι υπόλοιποι

μέχρι να πάρεις απάντηση εδώ (αν πάρεις) ,στέλνεις ερώτημα στη ΔΕΗ και ξαναποστάρεις αν έχεις ενημέρωση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δε σου έρχονται ότι να΄ναι έναντι ,άστα όπως είναι

σου υπενθυμίζει τα δις που φάγανε απο το 1999 (δες τι έχεις πληρώνεις στις λοιπές χρεώσεις ΕΤΜΕΑΡ)

https://www.dei.gr/media/mqglohwu/eidikoi-oroi-myhomeenterplus_repriced_202202.pdf

 

της ΔΕΗ κάποιες φορές δε λειτουργεί ή δεν το λαμβάνει υπόψιν η εταιρία ή έχει ότι να'ναι ημερομηνίες

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά και της ΔΕΗ

......

Εγώ τη τελευταία φορά (8/3, τελευταία διαθέσιμη μέρα υποβολής & γύρω στις 12 το μεσημέρι) δήλωσα τις μετρήσεις στο ρολόι μέσω ebill & αμέσως αυτές πρέπει να υποβλήθηκαν κ στη ΔΕΔΔΗΕ, γιατι δεν με άφηνε να υποβάλω από ΔΕΔΔΗΕ πλέον (δοκίμαστικά το προσπάθησα, το αντίστροφο δε ξέρω αν λειτουργεί) κ διαθέσιμες ημερομηνίες υποβολης εμφανίζονταν για τον επόμενο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, definitio είπε

Εγώ τη τελευταία φορά (8/3, τελευταία διαθέσιμη μέρα υποβολής & γύρω στις 12 το μεσημέρι) δήλωσα τις μετρήσεις στο ρολόι μέσω ebill & αμέσως αυτές πρέπει να υποβλήθηκαν κ στη ΔΕΔΔΗΕ, γιατι δεν με άφηνε να υποβάλω από ΔΕΔΔΗΕ πλέον (δοκίμαστικά το προσπάθησα, το αντίστροφο δε ξέρω αν λειτουργεί) κ διαθέσιμες ημερομηνίες υποβολης εμφανίζονταν για τον επόμενο μήνα.

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά ΔΕΗ , το "μετά" δεν εννοώ χρονικά , αλλά στο να τονίσω να δίνετε πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ

επίσης η εταιρία ποτέ δεν υποβάλλει στο ΔΕΔΔΗΕ τις μετρήσεις , μόνο το αντίστροφο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά ΔΕΗ , το "μετά" δεν εννοώ χρονικά , αλλά στο να τονίσω να δίνετε πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ

επίσης η εταιρία ποτέ δεν υποβάλλει στο ΔΕΔΔΗΕ τις μετρήσεις , μόνο το αντίστροφο

 , η σελίδα του δεδδηε σε μένα λέει ότι δεν είναι δυνατή η καταχώρηση και να προσπαθήσω ξανά στις 1/6 

ενω στη ΔΕΗ μπορώ στις 5/4 

 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Ερώτηση , η σελίδα του δεδδηε σε μένα λέει ότι δεν είναι δυνατή η καταχώρηση και να προσπαθήσω ξανά στις 1/6 

ενω στη ΔΕΗ μπορώ στις 5/4 

απλό είναι θα δώσεις και στις 5/4 αλλά απαραίτητα και 1/6

(σε περίπτωση που ξεχαστεί η ΔΕΗ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

απλό είναι θα δώσεις και στις 5/4 αλλά απαραίτητα και 1/6

(σε περίπτωση που ξεχαστεί η ΔΕΗ)

Οκ ευχαριστω για την διευκρίνιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ και μετά ΔΕΗ , το "μετά" δεν εννοώ χρονικά , αλλά στο να τονίσω να δίνετε πάντα μέσω ΔΕΔΔΗΕ

επίσης η εταιρία ποτέ δεν υποβάλλει στο ΔΕΔΔΗΕ τις μετρήσεις , μόνο το αντίστροφο

 

Η μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ που μπορείς να δώσεις είναι δίμηνη η μηνιαία; Λογίζεται σαν εκκαθαριστικός η είναι κάτι σαν την μέτρηση που δίνεις στο ebill? 

Δηλαδή κάτι σαν τον έναντι με τις πραγματικές μετρήσεις και ο εκκαθαριστικός είναι πάλι στο 4μηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, harkonto είπε

Η μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ που μπορείς να δώσεις είναι δίμηνη η μηνιαία; Λογίζεται σαν εκκαθαριστικός η είναι κάτι σαν την μέτρηση που δίνεις στο ebill? 

δίμηνη και τη λαμβάνει υπόψιν ο πάροχος σαν καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ

εκκαθάριση (μαζί με ρυθμιζόμενες ΥΚΩ, ή σε ΚΟΤ) γίνεται μόνο το τετράμηνο

η όλη φάση είναι να μη σου έρχονται ότι να΄ναι έναντι σε περίπτωση που η ΔΕΗ δε λαμβάνει υπόψιν μετρήσεις απο ebill (ή σκαλώσει το ebill)

επιστήμη το κάνατε 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...