Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Απο καταστημα, αν παει καποιος για το Γ1-> online και ενημερωσει για αυτο, οτι θα το κανει μετα το Γ1 το online, επειδη περναει απο Γ1, θα πληρωσει τα 130 ευρω εγγυηση?

Εγω σε καταστημα στις 20/1/2022 πηγα στο home online , εμεινα για 7 ημερες αναγκαστικα στο Γ1 , και μετα κανονικα στο online. Εγγυηση δεν πληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι, άσχετα με το τι θα σου πούνε , εκτός αν πάρεις γραπτώς οτι θα επιστραφεί

57 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Νομίζω ναι ζητάνε εγγύηση..

καιι εγω ετσι πιστευω, για γνωστο μου ρωταω

47 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Εγω σε καταστημα στις 20/1/2022 πηγα στο home online , εμεινα για 7 ημερες αναγκαστικα στο Γ1 , και μετα κανονικα στο online. Εγγυηση δεν πληρωσα.

μηπως εξαρταται ανα καταστημα/υπαλληλο τελικα? Το Γ1 εχει εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δεν μου έστειλαν πίσω ακόμα τα σωστά εγγραφα για την σύμβαση του Έντερ αντί του γ1.

Είναι λίγο τα ζωα μου αργά κλασική δέη και το σπίτι δεν βλέπω να έχει ρεύμα μέχρι το τέλος της βδομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα 1 Μαρτιου αιτηση στο myHome Online μεσα απο το site και αφου μου εστειλαν την επομενη ημερα τα δικαιολογητικα που επρεπε να υπογραψω και τους τα εστειλα αμεσα απαντηση δεν ελαβα. Τους πηρα τηλεφ. και μου ειπε η κοπελα οτι τα δικαιολογητικα εχουν ληφθει επιτυχως και γινεται ελεγχος. Την ρωτησα οτι οταν ειχα παει στην ελπεντισον μεσα σε 2 ημερες ενεργοποιηθηκα στην ΔΕΗ γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη καθυστερηση; Τους ειπα οτι εν μερει το δικαιολογω εαν εχουν μεγαλο ογκο αιτησεων λογω της ρητρας και μου ειπε οτι θα προωθησει το αιτημα μου στο αρμοδιο τμημα. Σημερα Σαββατο μου ηρθε email: 

Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 8004004000.
 
 
 
 

 

Να υποθεσω τωρα πως εως την Τεταρτη 16/3 θα ενεργοποιηθω στην ΔΕΗ, γνωριζει μηπως κανεις εαν λαβω και καποια επισημη ενημερωση email ή sms απο την ΔΕΗ οτι οντως εχω μεταβει στην εταιρεια τους; Πως θα το διαπιστωσω δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekparot είπε

Πως θα το διαπιστωσω δηλαδη;

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

βάζεις αριθμό παροχής σου και αν στο αποτέλεσμα το τελευταίο ψηφίο είναι διαφορετικό τότε έχει γίνει η μετάβαση

για απορίες για ΥΔΕ μόνο στο άλλο θέμα , το ανέφερα εδώ για τη συγκεκριμένη περίπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι my home online και πρώτη φορά ψάχνομαι με ΚΟΤ Β. Αν τυχόν εγκριθεί η αίτηση παίζει να έχω κάποια έκπτωση ή όχι λόγω σταθερού τιμολογίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, geodimis είπε

Είμαι my home online και πρώτη φορά ψάχνομαι με ΚΟΤ Β. Αν τυχόν εγκριθεί η αίτηση παίζει να έχω κάποια έκπτωση ή όχι λόγω σταθερού τιμολογίου;

Ναι θα έχεις. Τι εννοείς αν τυχόν εγκριθεί; Μπες ακόμη και τώρα στο ΗΔΙΚΑ κάνε την αίτηση και η έγκριση ή η απόρριψη γίνεται στιγμιαία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

βάζεις αριθμό παροχής σου και αν στο αποτέλεσμα το τελευταίο ψηφίο είναι διαφορετικό τότε έχει γίνει η μετάβαση

 

Eπειδη κι εγω ειχα την απορια, στο αποτέλεσμα αναζήτησης βλεπω αντι για 303 στο τελος μου εμφανιζει 304 ,οποτε πλεον ειμαι ΔΕΗ σωστα; αλλαζει μονο το τελευταιο ψηφιο!! δε παιζεσαι κορακιος😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2022 στις 5:16 ΜΜ, HERTHAN είπε

Αν αξιζει η μεταβαση σε ΚΟΤ Β?

Δεν κανεις καποια μεταβαση απλα αιτηση κανεις για ΚΟΤ κι εννοειται οτι αξιζει.

Πες μου οτι το λες για πλακα....η τουλαχιστον βαλε μια φατσουλα γιατι μεγαλωνουμε σιγα σιγα και τα νευρα ξεφευγουν πολυ γρηγορα.

Όταν ρωτάει ο άλλος αν αξίζει να βάλει ΚΟΤ, μάλλον αυτός κάνει πλάκα! Θα ρωτάνε σε λίγο εδώ πέρα αν πρέπει να βάλω παροχή ΔΕΗ για να λειτουργεί το ψυγείο, νησάφι πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, energy52 είπε

Eπειδη κι εγω ειχα την απορια, στο αποτέλεσμα αναζήτησης βλεπω αντι για 303 στο τελος μου εμφανιζει 304 ,οποτε πλεον ειμαι ΔΕΗ σωστα; αλλαζει μονο το τελευταιο ψηφιο!! δε παιζεσαι κορακιος😁

Το 10ο και το 11ο ψηφίο είναι ο αριθμός διαδοχής, αυξάνεται +1 κάθε φορά που η παροχή αλλάζει κάτοχο ή πάροχο, αν ήσουν σε άλλο πάροχο και πήγες ΔΕΗ τότε το 03 που έγινε 04 σημαίνει ότι πλέον είσαι ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραθετω τον λογαριασμο του αδερφου μου. Τρεις εναντι με 93€, 90€, 98€ και εκκαθαριστικος -67€. Σύνολο 4μήνου 215€ Θεωρειτε πως με οποιοδηποτε προγραμμα της Δεη θα του ερχοταν πιο φθηνα;

 

Spoiler
Spoiler

Screenshot_20220312-234020_Adobe Acrobat.jpg

 

 

Spoiler

Screenshot_20220312-234224_Adobe Acrobat.jpg

 

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Παραθετω τον λογαριασμο του αδερφου μου. Τρεις εναντι με 93€, 90€, 98€ και εκκαθαριστικος -67€. Σύνολο 4μήνου 215€ Θεωρειτε πως με οποιοδηποτε προγραμμα της Δεη θα του ερχοταν πιο φθηνα;

Screenshot_20220312-234020_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20220312-234224_Adobe Acrobat.jpg

Δε νομίζω αλλά οι ειδικοί θα απαντήσουν. Είναι στη κατηγορία όσων πήγε καλά και δε τους επηρέασαν οι ρήτρες. Όσοι έχουν μικρή κατανάλωση δεν έχουν δει αυξήσεις. Η 50% έκπτωση πολύ καλή.

 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Θεωρειτε πως με οποιοδηποτε προγραμμα της Δεη θα του ερχοταν πιο φθηνα;

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

Spoiler

153€ για ρήτρα για 1557kw δεν υπάρχει , είτε ήταν σε 6μηνο προστασίας που έδινε παλιότερα η elpedison  και μπήκε πρόσφατα ρήτρα ή την πλήρωσε στους έναντι , δεν αφαιρέθηκε και η ρήτρα πάτσισε στην κατανάλωση των 21 ημερών  ή κάνανε λάθος

βάλε τις φωτό σε spoiler αν μπορείς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

153€ για ρήτρα για 1557kw δεν υπάρχει

Ναι λογικά η ρήτρα θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον διπλάσια. Μήπως η έκπτωση εμπροθεσμης εξόφλησης 50% εφαρμόστηκε και στη ρήτρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vali είπε

Ναι λογικά η ρήτρα θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον διπλάσια. Μήπως η έκπτωση εμπροθεσμης εξόφλησης 50% εφαρμόστηκε και στη ρήτρα; 

όχι , δεν εφαρμόζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...