Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καίω γύρω στα 1500 κιλοβατ νυχτερινό το μήνα επειδή έχω θερμοσυσωρευτες..έπαθα σοκ. Μου ρθε για ένα μήνα 430 ευρώ η ρητρα. Σύνολο 610 ευρώ Για ένα ΜΗΝΑ  Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω Home enter + από την εφαρμογή  του ebill. Με συμφέρει? ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ Γ1 ΚΟΤΒ Υπάρχει εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, dimitra1280 είπε

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω Home enter + από την εφαρμογή  του ebill. Με συμφέρει?

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

Spoiler

και δες άμεσα το άλλο θέμα με τα κλιματιστικά (τουλάχιστον το 1/4 της κατανάλωσης σε σχέση με θερμοπομπούς)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2022 στις 1:54 ΜΜ, dvlsakos είπε

μου εστειλε η δεη να υπογραψω την συμβαση προμηθειας , πανω στο χαρτι λεει τιμολογιο γ1 οικιακο. εγω εχω επιλεξει το εντερ , παιζει ρολο αυτο που λεει η ετσι γραφουν γενικα?

 

Το ίδιο έγινε και σε εμένα αλλά με επιλογή του Online προγράμματος. Έστειλαν συμβόλαιο με Γ1. Στην απάντηση που κανείς περιμένεις 3 μέρες+ για να απαντήσουν. Απάντηση δεν είχα κάνει στο email 2 μέρες μετά. Επειδή καίγομαι να μεταφερθω μέχρις τις 15 που ξεκινάει η ρήτρα στην Nrg, πήρα τηλέφωνο στη ΔΕΗ και τους ανέφερα το παραπάνω. Αφού με έβαλαν 2 φορές αναμονή ανέφεραν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μετά θα επιλέξω εγώ μέσα από το ebill το Online. Τους είπα ότι γνωρίζω την διαδικασία και πριν από αυτή τη σύμβαση έχω κάνει άλλες 3 οι οποίες έλεγαν Online. Ξανά αναμονή και πάλι επιστροφή με απάντηση ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να προχωρήσω και στην ενεργοποίηση να μπω ebill να ενεργοποιήσω το online. 
Όντως εκείνη την ημέρα τα υπέγραψα και τα έστειλα. 
Την ίδια  μέρα το απόγευμα έστειλαν μήνυμα στο κινητό να ελέγξω τα εισερχόμενα για υπογραφή. Έστειλαν σύμβαση με το online. Αυτή τη φορά είχαν κάνει λάθος τον ταχυδρομικό κώδικα. Αλλά ντι άλλον. Τους απάντησα πάλι να διορθώσουν τον τκ. 

Στις 11/3/2022 στις 2:09 ΜΜ, korakios είπε

είναι κλασσικό , λάθος , ζητάς να σου την ξαναστείλουν , πολλοί μπλέξαν άσχημα υπογράφοντας εν αγνοία τους Γ1

Για τι μπλέξιμο μιλάμε; Αν ενεργοποιηθεί και μπω να ενεργοποιήσω το online από το ebill θα έχει μπλέξιμο; 
Λες να χρεώσουν εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Για τι μπλέξιμο μιλάμε;

οτι περίμεναν όπως είναι λογικό να είναι ενεργοποιημένο το online και όταν τους ήρθε λογαριασμός είδαν Γ1

σε περιπτώσεις που υπογράψανε online τελικά μπήκαν  στο πρόγραμμα και έγινε διόρθωση του λογαριασμού , όσοι όμως υπογράψανε Γ1 και δεν είχαν κρατήσει ούτε την αίτηση που έγραφε online δεν ξέρω αν βγάλανε άκρη

8 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Αν ενεργοποιηθεί και μπω να ενεργοποιήσω το online από το ebill θα έχει μπλέξιμο; 

μέχρι να ενεργοποιηθεί τότε τιμολογείσαι με Γ1 και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιαυτό

8 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Λες να χρεώσουν εγγύηση;

δε γνωρίζω , το Γ1 θέλει εγγύηση κανονικά νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

οτι περίμεναν όπως είναι λογικό να είναι ενεργοποιημένο το online και όταν τους ήρθε λογαριασμός είδαν Γ1

σε περιπτώσεις που υπογράψανε online τελικά μπήκαν  στο πρόγραμμα και έγινε διόρθωση του λογαριασμού , όσοι όμως υπογράψανε Γ1 και δεν είχαν κρατήσει ούτε την αίτηση που έγραφε online δεν ξέρω αν βγάλανε άκρη

μέχρι να ενεργοποιηθεί τότε τιμολογείσαι με Γ1 και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιαυτό

δε γνωρίζω , το Γ1 θέλει εγγύηση κανονικά νομίζω

Στα έγγραφα που τους εκανα reply έγραψα ότι επισυνάπτω τα έγγραφα για την ενεργοποίηση του προγράμματος Home Online. Όταν αξιώθουν και στείλουν και τα κανονικά χαρτιά με Online αν δεν έχω βγάλει άκρη θα στείλω κ αυτά. Επίσης έχω κρατήσει την απόδειξη της αίτησης του econtract που λέει Home Online. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

πχ το enter πάντα είχε

Σε ευχαριστούμε για την υπόδειξη, αλλά θα μας ήταν πιο χρήσιμο να μας έλεγες σε ποιον/τι να δίνουμε σημασία, ή ακόμα καλύτερα αν ισχύει η μηδενική εγγύηση για νέους πελάτες στο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Σε ευχαριστούμε για την υπόδειξη, αλλά θα μας ήταν πιο χρήσιμο να μας έλεγες σε ποιον/τι να δίνουμε σημασία, ή ακόμα καλύτερα αν ισχύει η μηδενική εγγύηση για νέους πελάτες στο online.

Μηδενική είναι. Έχει αναφερθεί τόσες φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καταστημα, αν παει καποιος για το Γ1-> online και ενημερωσει για αυτο, οτι θα το κανει μετα το Γ1 το online, επειδη περναει απο Γ1, θα πληρωσει τα 130 ευρω εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Σε ευχαριστούμε για την υπόδειξη, αλλά θα μας ήταν πιο χρήσιμο να μας έλεγες σε ποιον/τι να δίνουμε σημασία, ή ακόμα καλύτερα αν ισχύει η μηδενική εγγύηση για νέους πελάτες στο online.

[email protected]

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Απο καταστημα, αν παει καποιος για το Γ1-> online και ενημερωσει για αυτο, οτι θα το κανει μετα το Γ1 το online, επειδη περναει απο Γ1, θα πληρωσει τα 130 ευρω εγγυηση?

Νομίζω ναι ζητάνε εγγύηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Απο καταστημα, αν παει καποιος για το Γ1-> online και ενημερωσει για αυτο, οτι θα το κανει μετα το Γ1 το online, επειδη περναει απο Γ1, θα πληρωσει τα 130 ευρω εγγυηση?

ναι, άσχετα με το τι θα σου πούνε , εκτός αν πάρεις γραπτώς οτι θα επιστραφεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, freedomman είπε

καλησπέρα. έχει κάποιος ένα λογαριασμό από το συγκεκριμένο πρόγραμμα για να  κάνω σύγκριση να δω εάν συμφέρει?

Μέχρι και 10 σελίδες πίσω αν διαβάσεις παίζει να έχει 4-5 λογαριασμούς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, freedomman είπε

καλησπέρα. έχει κάποιος ένα λογαριασμό από το συγκεκριμένο πρόγραμμα για να  κάνω σύγκριση να δω εάν συμφέρει?

 

44 λεπτά πριν, korakios είπε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...