Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, JOHNX2 είπε

Μπηκα στο ebill να φτιαξω λογαριασμο, αλλα δε με βρισκει...

Πριν 1 ωρα εκανα την αιτηση για το MyHome Enter+ σε καταστημα της ΔΕΗ.

Λογικα θα πρεπει να περασουν μερικες ημερες για καταχωρηθουν τα στοιχεια μου στο συστημα της ΔΕΗ ?

σψσψσσψ.jpg

Μπορείς να κάνεις πάγια εντολή και μέσω του ebanking, μόλις έρθει ο πρώτος λογαριασμός, βάζεις κωδικό πληρωμής και με μια μικρή επιβάρυνση 0,4€ περίπου ανάλογα με την τράπεζα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω τη βοήθεια σας καθώς σκέφτομαι να αλλάξω από ΔΕΗ Γ1 που είμαι τώρα σε Home Enter. Προσπαθώ να καταλάβω κατά πόσο με συμφέρει. Απ' όσα έχω διαβάσει στο νήμα όλοι λέτε ότι συμφέρει. Αλλά προσπαθώ να υπολογίσω μόνος τη διαφορά και δε βλέπω κάτι τέτοιο. Έχω πάρει σαν βάση υπολογισμού τον τελευταίο εκκαθαριστικό που ήρθε το Δεκέμβρη.

Με Γ1 βγήκε 267,14. Με Home Enter κάνω 1705x0,18=306,09. Άρα βγαίνει παραπάνω. Έχω κάνει σωστά τον υπολογισμό; Ή η επιδότηση του κράτους παραμένει και σε σταθερό πρόγραμμα;

IMG_20220312_125308.jpg.23d2643442c945e20c77eede8dceece5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΔΕΗ myHome Online έχει πράγματι μηδενική εγγύηση για νέους πελάτες ΔΕΗ όπως γράφει στο site της? Ρωτάω γιατί η υπάλληλος σε κατάστημα ΔΕΗ ισχυρίστηκε ότι καταργήθηκε αυτό και για το enter και για το online.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Ρωτάω γιατί η υπάλληλος σε κατάστημα ΔΕΗ

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

ισχυρίστηκε ότι καταργήθηκε αυτό και για το enter

πχ το enter πάντα είχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

Να πω την αλήθεια μου δεν βλέπω το όφελος. Ας πουμε βάσει του δικού μου λογαριασμού μαζί με ρήτρα βγαίνει 0,23-0,24/kw. Εκτός και αν το 0,29-0,30€ ισχύει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω τη βοήθεια σας καθώς σκέφτομαι να αλλάξω από ΔΕΗ Γ1 που είμαι τώρα σε Home Enter. Προσπαθώ να καταλάβω κατά πόσο με συμφέρει. Απ' όσα έχω διαβάσει στο νήμα όλοι λέτε ότι συμφέρει. Αλλά προσπαθώ να υπολογίσω μόνος τη διαφορά και δε βλέπω κάτι τέτοιο. Έχω πάρει σαν βάση υπολογισμού τον τελευταίο εκκαθαριστικό που ήρθε το Δεκέμβρη.

Με Γ1 βγήκε 267,14. Με Home Enter κάνω 1705x0,18=306,09. Άρα βγαίνει παραπάνω. Έχω κάνει σωστά τον υπολογισμό; Ή η επιδότηση του κράτους παραμένει και σε σταθερό πρόγραμμα;

IMG_20220312_125308.jpg.23d2643442c945e20c77eede8dceece5.jpg

267 + 212 η ρητρα αναπροσαρμογης που ΔΕΝ την εβαλες = 479 σε σχεση με τα 306ευρω  ειναι 174 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, korakios είπε

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

τα μποτάκια ξέχασες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Να πω την αλήθεια μου δεν βλέπω το όφελος. Ας πουμε βάσει του δικού μου λογαριασμού μαζί με ρήτρα βγαίνει 0,23-0,24/kw. Εκτός και αν το 0,29-0,30€ ισχύει τώρα.

Δεν υπολογίζεις τις επιδοτήσεις στο Γ1 που έχεις για να βγάλεις euro/kwh;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Δεν υπολογίζεις τις επιδοτήσεις στο Γ1 που έχεις για να βγάλεις euro/kwh;

0,157€/kw του βγήκε αλλά είναι απο Σεπτέμβρη

τώρα θα του έβγαινε ~0,20€/kw (με δεδομένα Φεβρουαρίου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dimostr είπε

Ναι χρεωστική 

Ωραια ευχαριστώ. 

Να το κάνω επομένως αμεσα?. Εχω ερθει ΔΕΗ απο αλλο πάροχο,και ακόμα δεν εχω πάρει λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...