Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, adi32 είπε

Πρέπει να είναι η δέκατη αναφορά σε αυτή την ανυπόστατη φήμη που δημοσιεύεται στο ιντερνετ, σε αυτό αλλά και σε άλλα νήματα σχετικά με χρεώσεις ηλεκτρικού ρεύματος.

Δεν έχει αναφερθεί τίποτα τέτοιο στο φόρουμ που μαζεύονται εκατοντάδες καταναλωτές για συμβουλές και παράπονα.

Κι αν κρίνω από τα σάιτ που ανεβάζουν αυτή την "είδηση", όλα τους είναι της πλάκας και το κάνουν καθαρά για click bait λόγους, γιατί δεν θέλω να φανταστώ ότι παίζουν το παιχνίδι του ανταγωνισμού.

Επίσης, έχει γραφτεί εδώ ότι αυτή η φήμη διακινείται και από άτομα με συμβουλές του τύπου, τι πας στην ΔΕΗ; Αφού θα τα πληρώσεις διπλά σε βάθος χρόνου...
Άρα, βλέπουμε την πλήρη λειτουργία των fake news, στην αρχή να δημοσιεύονται "κάπου" στο ίντερνετ, αλλά αφού δημοσιεύτηκε, αλήθεια δεν θα είναι; Και μετά την αναπαραγωγή τους από διάφορους "ενημερωμένους" που παίζουν κάποιο παιχνίδι.

 

έντιτινκ: και για να το κάνω κανονικό σεντόνι και να κάνω πιο ολοκληρωμένη την απάντηση, έχει δικαίωμα η ΔΕΗ να προβεί σε αλλαγή τιμοκαταλόγου μετά το πέρας 6 μηνών από την υπογραφή του συμβολαίου. Δεν λέω ότι θα είναι καλό αυτό, απλά αναφέρω τι μπορεί να γίνει. Παρόλα αυτά, επαναλαμβάνω πως δεν έχει αναφερθεί τίποτα τέτοιο στο φόρουμ που κατά τ'άλλα είναι πηγή ενημέρωσης για τις εξελίξεις στα πακέτα σε διάφορα άλλα σάιτ.
Σε κάθε περίπτωση, αν κάποιος φοβάται ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ενημερώνεται καθημερινά από έγκυρα σάιτ και φόρουμ ;)

Επεξ/σία από ekkli
σεντονάρισμα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, ekkli είπε

Πρέπει να είναι η δέκατη αναφορά σε αυτή την ανυπόστατη φήμη που δημοσιεύεται στο ιντερνετ, σε αυτό αλλά και σε άλλα νήματα σχετικά με χρεώσεις ηλεκτρικού ρεύματος.

Δεν έχει αναφερθεί τίποτα τέτοιο στο φόρουμ που μαζεύονται εκατοντάδες καταναλωτές για συμβουλές και παράπονα.

Κι αν κρίνω από τα σάιτ που ανεβάζουν αυτή την "είδηση", όλα τους είναι της πλάκας και το κάνουν καθαρά για click bait λόγους, γιατί δεν θέλω να φανταστώ ότι παίζουν το παιχνίδι του ανταγωνισμού.

Επίσης, έχει γραφτεί εδώ ότι αυτή η φήμη διακινείται και από άτομα με συμβουλές του τύπου, τι πας στην ΔΕΗ; Αφού θα τα πληρώσεις διπλά σε βάθος χρόνου...
Άρα, βλέπουμε την πλήρη λειτουργία των fake news, στην αρχή να δημοσιεύονται "κάπου" στο ίντερνετ, αλλά αφού δημοσιεύτηκε, αλήθεια δεν θα είναι; Και μετά την αναπαραγωγή τους από διάφορους "ενημερωμένους" που παίζουν κάποιο παιχνίδι.

Έχουν αναβαθμιστεί τα τρολ του 0,60€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όλοι έτσι κι αλλιώς στο εξάμηνο μπορούν να το κάνουν αυτό. 

Κι αν τα πράγματα δεν πάνε καλά θα το κάνουν. 

Το θέμα είναι αν τότε θα υπάρχει άλλος χωρίς ρήτρα για να πάμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μα όλοι έτσι κι αλλιώς στο εξάμηνο μπορούν να το κάνουν αυτό. 

Κι αν τα πράγματα δεν πάνε καλά θα το κάνουν. 

Το θέμα είναι αν τότε θα υπάρχει άλλος χωρίς ρήτρα για να πάμε 

Αφου ολοι μπορουν να το κανουν οπως λες μετα το εξαμηνο , που ειναι η κοροιδια της ΔΕΗ ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η πιθανότητα να ανακοινώσουν επιπλέον μέτρα και επιδοτήσεις που πλέον δεν θα συμφέρει καθόλου για μια περίοδο να έχεις σταθερό;

Τότε την πατήσαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aenaos15 είπε

Αφου ολοι μπορουν να το κανουν οπως λες μετα το εξαμηνο , που ειναι η κοροιδια της ΔΕΗ ???

 

Καλά δε θίγω τη ΔΕΗ μην αγχώνεσαι. Και συγγενείς μου στη ΔΕΗ τους πήγα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Swimmer21 είπε

Ποια είναι η πιθανότητα να ανακοινώσουν επιπλέον μέτρα και επιδοτήσεις που πλέον δεν θα συμφέρει καθόλου για μια περίοδο να έχεις σταθερό;

Τότε την πατήσαμε;

Πολύ μικρή, μόνο αν η χονδρική επανέλθει στα επίπεδα πριν το καλοκαίρι δε θα συμφέρει να είσαι σε σταθερό πρόγραμμα.

Εκτός και αν αυξήσουν επιπλέον και τις τιμές στα σταθερά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brown είπε

Τελικά το enter+ σε σχέση με το online γιατί συμφέρει;;  για την τεχνική κάλυψη και την 0.1674 κιλοβατορα; έχει κάτι άλλο που δεν το βλέπω; 

Το 50άρικο. +ότι δεν μπλέκεις όπως μπορείς να μπλέξεις με τα προαπαιτούμενα του Ονλάιν στο ebill.

41 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μα όλοι έτσι κι αλλιώς στο εξάμηνο μπορούν να το κάνουν αυτό. 

Κι αν τα πράγματα δεν πάνε καλά θα το κάνουν. 

Το θέμα είναι αν τότε θα υπάρχει άλλος χωρίς ρήτρα για να πάμε 

...δεν είναι το ίδιο η ΔΕΗ του 65% της αγοράς "με τους άλλους". Θα πρέπει να πάνε τραγικά τα πράγματα με τον Ρώσο για να καταργήσουν τα σταθερά. Μέχρι τότε, η ΔΕΗ είναι "ο εθνικός πάροχος" (ακόμη και ιδιωτικοποιημένος) και ως τέτοιος λίγο δύσκολα θα κόψει τα σταθερά (υποχρεούνται να διατηρούν τέτοια). Τις τιμές θ' ανεβάσει απλώς (κι η πλάκα είναι ότι θα το κάνει περισσότερο επειδή θα γκαρίζουν οι άλλοι περί "αθέμιτου ανταγωνισμού"...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, adi32 είπε

Καλά δε θίγω τη ΔΕΗ μην αγχώνεσαι. Και συγγενείς μου στη ΔΕΗ τους πήγα 

Με βλεπεις καπου αγχωμενο;;;;

Απλα μη αναπαραγαγεις ψευδεις ειδησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Weiss είπε

Εκτός και αν αυξήσουν επιπλέον και τις τιμές στα σταθερά.

Στανταράκι. Αλλά πιθανώς θα δώσουν εκ νέου επιδοτήσεις και σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του γνωστού θέματος μου (χρέωση στον 1ο λογαριασμό myhome online, λανθασμένα 2 μερών στο Γ1 (μεταφορά από άλλον πάροχο 01.02 & ξανά ενεργοποίηση myhomeonline 03.02), το οποίο δεν αναγνωρίζει η ΔΕΗ και σκέφτομαι να μην ασχοληθώ περαιτέρω, καθώς λογικά η ρήτρα και λαμβάνοντας και την αντίστοιχη επιδότηση, θα είναι μικρή, έβλεπα τον έναντι λογαριασμό (που ουσιαστικά είναι εκκαθαριστικός καθώς έδωσα εγώ μετρήσεις) και αναρωτιόμουν πως έγινε η κατανομή των 38KWh στο ένα πρόγραμμα (στην τύχη?). Πως μπορούν να ξέρουν τη κατανάλωση έγινε σε 1 με 2 μέρες?

Spoiler

image.png.856bed7412c1303f021c4181b33c671a.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, adi32 said:

Οι ανταγωνιστικοι πάροχοι έβαλαν μπρος τις μηχανές..

ουτε μέτοχοι της ΔΕΗ είμαστε, ούτε μεγαλοστελέχη. Επιλέγει ο καθένας ο,τι είναι πιο συμφέρον για εκείνον. Τα δεδομένα όμως που έχουμε είναι ότι ΔΕΝ έχει γίνει καμία αναπροσαρμογή σε προγράμματα online,enter, enter+  Ακόμα και σε ανθρώπους που τα έχουν πάνω από χρονο. Τα μελλούμενα δεν τα ξέρει κανείς, ποσό μάλλον ο εκάστοτε αθρογραφος που τα παρουσιάζει σαν δεδομένα. Ενάς το έγραψε που πιθανόν να μην είχε και τόσο αγαθές και ενημερωτικές βλέψεις και τα παπαγαλάκια απλά το αναπαράγουν ως άψογοι δημοσιογράφοι που είναι και πάνω από όλα διασταυρώνουν όσα γράφουν 😅

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akisdg είπε

Σε συνέχεια του γνωστού θέματος μου (χρέωση στον 1ο λογαριασμό myhome online, λανθασμένα 2 μερών στο Γ1 (μεταφορά από άλλον πάροχο 01.02 & ξανά ενεργοποίηση myhomeonline 03.02), το οποίο δεν αναγνωρίζει η ΔΕΗ και σκέφτομαι να μην ασχοληθώ περαιτέρω, καθώς λογικά η ρήτρα και λαμβάνοντας και την αντίστοιχη επιδότηση, θα είναι μικρή, έβλεπα τον έναντι λογαριασμό (που ουσιαστικά είναι εκκαθαριστικός καθώς έδωσα εγώ μετρήσεις) και αναρωτιόμουν πως έγινε η κατανομή των 38KWh στο ένα πρόγραμμα (στην τύχη?). Πως μπορούν να ξέρουν τη κατανάλωση έγινε σε 1 με 2 μέρες?

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.856bed7412c1303f021c4181b33c671a.png

 

Βγαίνει η κατανάλωση μέσα από το προγραμμα που έχουν... Έχουν κάποιο μοντέλο.. Θα γίνει η εκκαθάριση όταν θα περάσει ο Δεδδηε για την καταμέτρηση.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης εχθές έλαβα και την απάντηση της Εταιρίας, σχετικά με την αμφισβήτηση της μη χρήσης εξολοκλήρου του προγράμματος myhome online και του φόβου μου να μην χρεωθώ ρήτρα και μου γράφουν ότι δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο όπως βλέπω (αλλά αναφέρονται σε έναντι λογαριασμό). Δεν είναι παραπλανητικό αυτό το μήνυμα ή λέτε να υπάρχει περίπτωση να μην γίνει χρέωση της ρήτρας τελικά στον εκκαθαριστικό΄. Μάλιστα σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να δώσω και στον ΔΕΔΔΗΕ, εγώ τις μετρήσεις για να βγει ο 2ος ως εκκαθαριστικός και να δούμε τι τελικά ισχύει 

Spoiler

image.png.7d09d88c2f552047dc69fc198364b34d.png

Spoiler

image.png.856bed7412c1303f021c4181b33c671a.png

 

Επεξ/σία από akisdg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Με βλεπεις καπου αγχωμενο;;;;

Απλα μη αναπαραγαγεις ψευδεις ειδησεις.

Δεν ξέρω αν είναι ψέμα ή αλήθεια. Για να προσέχουμε μην την πατήσουμε το έβαλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...