Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

μου εστειλε η δεη να υπογραψω την συμβαση προμηθειας , πανω στο χαρτι λεει τιμολογιο γ1 οικιακο. εγω εχω επιλεξει το εντερ , παιζει ρολο αυτο που λεει η ετσι γραφουν γενικα?

είναι κλασσικό , λάθος , ζητάς να σου την ξαναστείλουν , πολλοί μπλέξαν άσχημα υπογράφοντας εν αγνοία τους Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι κλασσικό , λάθος , ζητάς να σου την ξαναστείλουν , πολλοί μπλέξαν άσχημα υπογράφοντας εν αγνοία τους Γ1

επισης μου εχουν στειλει ενα εντυπο που λεει υπευθυνη δηλωση τυπου 4 και λεει οτι αποδεχομαι τη μεταφορα ενδεχομενου χρεωστικου υπολοιοπου στην παροχη ταδε.
ο προηγουμενος ενοικος τους ειχε αφησει ενα φεσι 1800 ευρω.
με αυτο υπογραφω και το παιρνω πανω μου η οχι ? στο τηλεφωνο μου ειχαν πει οχι αλλα μου κανει εντυπωση 

εχω στειλει mail και περιμενω απαντηση στην δεη

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

επισης μου εχουν στειλει ενα εντυπο που λεει υπευθυνη δηλωση τυπου 4 και λεει οτι αποδεχομαι τη μεταφορα ενδεχομενου χρεωστικου υπολοιοπου στην παροχη ταδε.

αν θυμάμαι πρέπει να είναι 3 δηλώσεις και αφορούν ΑΦΜ

21 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

στο τηλεφωνο

email

21 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

εχω στειλει mail και περιμενω απαντηση στην δεη

σωστός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λογαριασμό μου:

ημερήσια χρέωση: X0,10501€/kWh

νυχτερινή: X0,07897€/kWh

 

Τα παραπάνω για όλες τις kw. (δεν υπάρχει κλιμάκωση από κάποιες kw και πάνω; η κατανάλωση είναι για περίπου 2 μήνες, οπότε θεωρώ έστω κατά τύχη που έκανα το συμβόλαιο μου βγήκε σε καλό, ειδικά που για θέρμανση έχω μόνο κάτι φτηνιάρικα αερόθερμα των 2kw)

ημερήσιες περίπου 700 και νυχτερινές περίπου 120. 

1. Έιχα κάνει συμβόλαιο enter από αρχές του 21. Έχει υπάρξει περίοδος που το σταθερό είχε καλύτερη τιμή; Γιατί έχω την εντύπωση το μέλος κοράκιος έχει ποστάρει εδώ μέσα τιμή 0.5 περίπου;

2. Ποιές είναι οι ώρες του νυχτερινού αυτή την περίοδο; πρέπει να βάλω περισσότερη ενέργεια στο νυχτερινό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dimitrismagp είπε

1. Έιχα κάνει συμβόλαιο enter από αρχές του 21. Έχει υπάρξει περίοδος που το σταθερό είχε καλύτερη τιμή; Γιατί έχω την εντύπωση το μέλος κοράκιος έχει ποστάρει εδώ μέσα τιμή 0.5 περίπου;

για 50 λεπτά την κιλοβατώρα θα μιλάμε λίγο αργότερα , προς το καλοκαίρι 😁

4 λεπτά πριν, dimitrismagp είπε

2. Ποιές είναι οι ώρες του νυχτερινού αυτή την περίοδο; πρέπει να βάλω περισσότερη ενέργεια στο νυχτερινό...

στο άλλο θέμα νυχτερινό τιμολόγιο και μπορείς να δεις στην ιστοσελίδα του ΔΕΔΔΗΕ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dimitrismagp είπε

Από το λογαριασμό μου:

ημερήσια χρέωση: X0,10501€/kWh

νυχτερινή: X0,07897€/kWh

 

Τα παραπάνω για όλες τις kw. (δεν υπάρχει κλιμάκωση από κάποιες kw και πάνω; η κατανάλωση είναι για περίπου 2 μήνες, οπότε θεωρώ έστω κατά τύχη που έκανα το συμβόλαιο μου βγήκε σε καλό, ειδικά που για θέρμανση έχω μόνο κάτι φτηνιάρικα αερόθερμα των 2kw)

ημερήσιες περίπου 700 και νυχτερινές περίπου 120. 

1. Έιχα κάνει συμβόλαιο enter από αρχές του 21. Έχει υπάρξει περίοδος που το σταθερό είχε καλύτερη τιμή; Γιατί έχω την εντύπωση το μέλος κοράκιος έχει ποστάρει εδώ μέσα τιμή 0.5 περίπου;

2. Ποιές είναι οι ώρες του νυχτερινού αυτή την περίοδο; πρέπει να βάλω περισσότερη ενέργεια στο νυχτερινό...

 

Θα πρεπει να ανεβάσεις τις κιλοβατώρες στο νυχτερινό ρευμα.. Οι ώρες είναι ανάλογα σε ποια περιοχη ανήκεις.. Θα μπεις μέσα στην σελίδα του Δεδδηε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα πηγα και εκανα το online ελπιζω να εκανα καλα…..το enter+  Που προτεινε η κοπελα εχει 0,1674 (παγια εντολη και εκπτωση συνεπειας 7%)την κιλοβατορα αλλα μεγαλυτρο παγιο, και η καταναλωση μου 330kwh σε 2 μηνες οποτε πιστευω εκανα καλα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγινε σημερα η αιτηση για μεταβαση στο MyHome Enter+ της ΔΕΗ.

Για να ενεργοποιησω την παγια εντολη πληρωμης καταχωρω στο ebanking τον κωδικο πληρωμης απο το αποδεικτικο καταβολης της εγγυησης που εχω κυκλωσει στην παρακατω εικονα ?


Η αναμενω να ερθει ο πρωτος λογαριασμος με αλλο ηλεκτρονικο πληρωμης και μετα ενεργοποιω την παγια εντολη πληρωμης ?

2022-03-11 15.42.20.jpg

Επεξ/σία από JOHNX2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Brown είπε

Καλησπερα πηγα και εκανα το online ελπιζω να εκανα καλα…..το enter+  Που προτεινε η κοπελα εχει 0,1674 (παγια εντολη και εκπτωση συνεπειας 7%)την κιλοβατορα αλλα μεγαλυτρο παγιο, και η καταναλωση μου 330kwh σε 2 μηνες οποτε πιστευω εκανα καλα.. 

Σε καταστημα? Σε καταστημα μονο Enter/Enter+/ Γ1 γινεται. Διπλοτσεκαρε το συμβολαιο σου πανω δεξια.

Μόλις τώρα, JOHNX2 είπε

Εγινε σημερα η αιτηση για μεταβαση στο MyHome Enter+ της ΔΕΗ.

Για να ενεργοποιησω την παγια εντολη πληρωμης καταχωρω στο ebanking τον κωδικο πληρωμης απο το αποδεικτικο καταβολης της εγγυησης ?
Η αναμενω να ερθει ο πρωτος λογαριασμος με αλλο ηλεκτρονικο πληρωμης και μετα ενεργοποιω την παγια εντολη πληρωμης ?

2022-03-11 15.42.20.jpg

Οχι, μεσω ebill γινεται η παγια εντολη με χρεωστικη καρτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρωτησω και εγω αν κ μπορει να εχει απαντηθει.Σε ΚΟΤ Β αξιζει η μεταβαση?Εχω και νυχτερινο.Ο προηγουμενος λογαριασμος ηταν ο εκκαθαριστικος κ μου ηρθε 399.Απ οτι ειδα το προγραμμα ισχυει μεχρι 31/3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tavlamari είπε

Ας ρωτησω και εγω αν κ μπορει να εχει απαντηθει.Σε ΚΟΤ Β αξιζει η μεταβαση?Εχω και νυχτερινο.Ο προηγουμενος λογαριασμος ηταν ο εκκαθαριστικος κ μου ηρθε 399.Απ οτι ειδα το προγραμμα ισχυει μεχρι 31/3.

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

13 λεπτά πριν, Brown είπε

Καλησπερα πηγα και εκανα το online ελπιζω να εκανα καλα…..

 

10 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Σε καταστημα? Σε καταστημα μονο Enter/Enter+/ Γ1 γινεται. Διπλοτσεκαρε το συμβολαιο σου πανω δεξια.

μάλλον Γ1 υπέγραψε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Οχι, μεσω ebill γινεται η παγια εντολη με χρεωστικη καρτα.

Μπηκα στο ebill να φτιαξω λογαριασμο, αλλα δε με βρισκει...

Πριν 1 ωρα εκανα την αιτηση για το MyHome Enter+ σε καταστημα της ΔΕΗ.

Λογικα θα πρεπει να περασουν μερικες ημερες για καταχωρηθουν τα στοιχεια μου στο συστημα της ΔΕΗ ?

σψσψσσψ.jpg

Επεξ/σία από JOHNX2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

 

μάλλον Γ1 υπέγραψε ....

Μου ειπε κανουμε  ενετρ+  Συμβολαιο θα μπεις στο Γ1 και μεσο ebill μετα  ενεργοποιουμε το online…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...