Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχει ανοίξει η επιλογή για ENTER+ και το ΟΝΛΙΝΕ μου γράφει "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση"

Να περιμένω ή να πάω στο Enter+ ... αυτή την στιγμή είμαι στο απλό ENTER
 

Βασικά εφόσον οι εκπτώσεις δεν ισχύουν για ήδη γραμμένους στα προγράμματα ... αξίζει η μετάβαση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, slalom-7 είπε

Μπορείς να εξηγήσεις αυτό με το 6μηνο?

Ταιριάζει με αυτό που διάβασα στο άρθρο

Ακριβώς αυτό που είπαν και άλλοι. Με βάση την ισχύουσα νομοθεσία (όπως έχει αναφερθεί στο παρόν νήμα, δεν το έψαξα) ο πάροχος μπορεί να τροποποιήσει τους όρους του συμβολαίου στους 6 μήνες, κατόπιν βεβαίως ειδοποίησης που μπαίνει συχνά στα ψιλά γράμματα των προηγούμενων λογαριασμών. Αν γίνει κάτι τέτοιο, ο πελάτης έχει δικαίωμα να αποχωρήσει από το συμβόλαιο δίχως να πληρώσει τυχόν ρήτρα αποχώρησης..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Μου έχει ανοίξει η επιλογή για ENTER+ και το ΟΝΛΙΝΕ μου γράφει "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση"

Να περιμένω ή να πάω στο Enter+ ... αυτή την στιγμή είμαι στο απλό ENTER
 

Βασικά εφόσον οι εκπτώσεις δεν ισχύουν για ήδη γραμμένους στα προγράμματα ... αξίζει η μετάβαση ?

Τελικά σε επικοινωνία που είχα ισχύουν κανονικά (Η έκπτωση 50€ στον 1ο λογαριασμό και η έκπτωση 50% στο πάγιο για τους πρώτους 6 μήνες ισχύει μέχρι 31/3/2022. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yugerman είπε

My home on line με παλαιές τιμές από 1/12. Μέχρι στιγμής έχει εκδοθεί μόνο ένας λογαριασμός και στο e-metering μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης της μέτρησης ανά δίμηνο, Άρα μιλάμε για δίμηνη έκδοση λογαριασμού και όχι μηνιαία. Έστειλα mail, τηλ στη ΔΕΗ για διόρθωμα. Ξέρει κανείς εάν διορθώνεται ή το αφήνουμε έτσι ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yugerman είπε

My home on line με παλαιές τιμές από 1/12. Μέχρι στιγμής έχει εκδοθεί μόνο ένας λογαριασμός και στο e-metering μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης της μέτρησης ανά δίμηνο, Άρα μιλάμε για δίμηνη έκδοση λογαριασμού και όχι μηνιαία. Έστειλα mail, τηλ στη ΔΕΗ για διόρθωμα. Ξέρει κανείς εάν διορθώνεται ή το αφήνουμε έτσι ?

Ο λογαριασμός μηνιαίος θα είναι, απλά αν καταχωρείς ένδειξη κάθε δίμηνο θα είναι ο ένας έναντι και ο άλλος εκκαθαριστικός εναλλάξ.

Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω δυο ερωτησεις:
1: στο enter+ επειδη δεν το καταλαβα σε προηγουμενες αναρτησεις,  πληρωνεις εγγυηση ή βαζεις παγια εντολη και πηγαινεςι δεη χωρις εγγυηση; εχει διαφορετική χρεωση κιλοβατορας αν περασεις τις 2000 κιλονατορες;

2. ο κουνιαδος μου στο σπιτι του εχει Γ22 επαγγελματικο ΔΕΗ, καθως εμεινε επαγγελματικο απο τοτε που ηταν οικοδομη το κτησμα (του ηρθε 1609€ να πληρωσει συνολικα 4μηνο, με 3600 κιλοβατορες). ξερει καποιος τι διαδικασια χρειαζεται για να το αλλαξει απο επαγγελματικο σε οικιακο; στο Ε9 του το εχει πλεον κατοικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vasilisx είπε

γεια σας εχω δυο ερωτησεις:
1: στο enter+ επειδη δεν το καταλαβα σε προηγουμενες αναρτησεις,  πληρωνεις εγγυηση ή βαζεις παγια εντολη και πηγαινεςι δεη χωρις εγγυηση;

 

3 λεπτά πριν, vasilisx είπε

πληρωνεις εγγυηση

 

3 λεπτά πριν, vasilisx είπε

εχει διαφορετική χρεωση κιλοβατορας αν περασεις τις 2000 κιλονατορες;

 

3 λεπτά πριν, vasilisx είπε

δεν

 

3 λεπτά πριν, vasilisx είπε

2. ο κουνιαδος μου στο σπιτι του εχει Γ22 επαγγελματικο ΔΕΗ, καθως εμεινε επαγγελματικο απο τοτε που ηταν οικοδομη το κτησμα (του ηρθε 1609€ να πληρωσει συνολικα 4μηνο, με 3600 κιλοβατορες). ξερει καποιος τι διαδικασια χρειαζεται για να το αλλαξει απο επαγγελματικο σε οικιακο; στο Ε9 του το εχει πλεον κατοικια

εκτός θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παντως οτι να ναι και το emetering. Τον προηγουμενο μηνα εδωσα μετρηση στο online και μεσα σε 2 μερες ειχε βγει ο λογαριασμος και τωρα εχω δωσει εδω και 8 μερες και ακομα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Μια χαρα εισαι. Εμενα ο πρωτος υβριδικος.

image.png.21573cce6c9636ad6ba6a941e142e94c.png

Υβριδικός από το Γ1Ν στο onine είναι αυτό?

 

Η ρήτρα αναπροσαρμογής, αφορά την περίοδο που ήσουν στο Γ1Ν ή έχει και το online τέτοια ρήτρα??😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, demakhs είπε

Η ρήτρα αναπροσαρμογής, αφορά την περίοδο που ήσουν στο Γ1Ν ή έχει και το online τέτοια ρήτρα??😬

 

2 λεπτά πριν, demakhs είπε

Γ1Ν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, demakhs είπε

Υβριδικός από το Γ1Ν στο onine είναι αυτό?

 

Η ρήτρα αναπροσαρμογής, αφορά την περίοδο που ήσουν στο Γ1Ν ή έχει και το online τέτοια ρήτρα??😬

Λογικά είναι ο μήνας που δεν ήμουν. Είναι έναντι .

Παίζει στον εκκαθαριστικό που θα πληρώσει για φωτοβολταϊκά να είναι χαμηλά. Τώρα είναι 738€

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι στην ίδια ακριβώς κατάσταση ο πατέρας, που τον έβαλα στο online.

Μετά από δύο έναντι, τον πρώτο υβριδικό κ τον δεύτερο αμιγώς έναντι online, σήμερα ήρθε και ο τρίτος και φαρμακερός εκκαθαριστικός.

Μην τα πολυλογώ 772 €, για 2831kwh-->0,27€/kwh

Για τις ίδιες kwh, εγώ με τις παλιές τιμές πριν τις 2/12, πλήρωσα 552€-->0,19€/kwh

Αυτή είναι η διαφορά, 220 ευρουλάκια για...πλάκα!!!!!

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο enter εδω και ενα μηνα και μου ανοιξε επιλογη στο ebill αμα θελω να παω στο enter+.Αξιζει η μεταβαση?Αφου ειμαι ηδη στο enter θα παρω το 50% στον πρωτο λογαριασμο και το 50% στο παγιο για 6 μηνες ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, freestyoler93 είπε

Αφου ειμαι ηδη στο enter θα

πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης αν δεν έχουν περάσει 14 ημέρες , αλλά και να μην έχουν περάσει ,  παίζεις με το σύστημα της ΔΕΗ το οποίο δεν είναι για τέτοια (παίζει να καταρρεύσει)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Χάζεψα λίγο το θέμα και έχω κάποιες απορίες. Μετακόμισα τον Νοέμβριο Αθήνα και μπήκα κατευθείαν ΔΕΗ. Οι προηγούμενοι ένοικοι το είχαν κόψει και το ενεργοποίησα ξανά και έβαλα το πρόγραμμα Enter, αν και ήθελα online αλλά μου πρότειναν το enter.

Μου ήρθε εκκαθαριστικός τον Γενάρη με χρέωση 0,105 ευρω/kwh για 408 kwh. Συνολικά πλήρωσα 84 ευρώ για 2 μηνες και κατι. Αλλά ακούω διάφορους που μου λένε ότι ο επόμενος θα έρθει πολύ περισσότερα λεφτά και να φύγω από ΔΕΗ. Σε έναν γνωστό μου ήρθε 700 ευρώ και πολλά από αυτά ήταν ρήτρα αναπροσαρμογής; Στο enter ομως λεει ότι δεν υπάρχει αυτό. Άρα θα έχω σταθερά την ίδια τιμή kwh?(Βασικά κάτι είδα εδώ για 6 μήνες μέχρι να αλλάξουν τους όρους;)

Εγώ πιστεύω ότι είμαι καλά και δεν αξίζει να φύγω ακόμα. Έχετε να μου προτείνετε κάποια ενέργεια;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...