Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας παραθέτω τελευταίο μου λογαριασμό στη ΔΕΗ me Γ1 Οικιακό.. δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω με όσα ερχονται δλδ αν πρέπει να αναζητησω καποιο άλλο συμβόλαιο..περιμένω τις πολύτιμες συμβουλές σας..

ευχαριστω εκ των προτέρων για το χρόνο σας..

 

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, UlveRz είπε

δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω με όσα ερχονται δλδ αν πρέπει να αναζητησω καποιο άλλο συμβόλαιο.

να διάβαζες καμια σελίδα ?

Μόλις τώρα, UlveRz είπε

περιμένω τις πολύτιμες συμβουλές σας..

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JOHNX2 είπε

Μου ειπε οτι βαση της τρεχουσας καταστασης της αγορας το 0.17 ανα Kw δεν μπορει να ισχυσει σε καμια των περιπτωσεων και οτι τζαμπα θα παω να κανω την αιτηση για το ΔΕΗ Online, διοτι η τιμη ανα Kw θα αλλαξει το επομενο δεκαημερο  και θα εκτοξευτει καπου στα 0.25 ανα Kw.

Εαν κανω τωρα την αιτηση για ΔΕΗ Online, θα με βαλουν μου ειπε στο Γ1 με ρητρα αναπροσαρμογης και θα με εχουν εκει μεχρι να βγαλουν τις νεες τιμες βαση των νεων δεδομενων της αγορας.

Πρακτικα μου λεει οτι δε θα παρω ποτε το 0.17 ανα Kw που αναγραφει τωρα στο σαιτ της η ΔΕΗ.

Μην κάνεις αίτηση για το online, κάνε για το Enter+. Όλοι ευχαριστημένοι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα χθες αιτηση για το home enter απο internet  και σημερα βρηκα κληση στο τηλεφωνο ,  μου εστειλαν mail οτι θα με καλεσουν αυριο παλι.
τους παιρνω πισω τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να με καλεσει καποιος αυριο σχετικα με την αιτηση, τους λεω ρε παιδια σας πηρα τηλεφωνο εγω πισω, γιατι να χαθει μια μερα , και αν αυριο δεν καταφερω να απαντησω γιατι ειμαι στην δουλεια μου , τοτε λεει ακυρωνετε η αιτηση......
τι συστημα ειναι αυτο ....... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dvlsakos είπε

εκανα χθες αιτηση για το home enter απο internet  και σημερα βρηκα κληση στο τηλεφωνο ,  μου εστειλαν mail οτι θα με καλεσουν αυριο παλι.
τους παιρνω πισω τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να με καλεσει καποιος αυριο σχετικα με την αιτηση, τους λεω ρε παιδια σας πηρα τηλεφωνο εγω πισω, γιατι να χαθει μια μερα , και αν αυριο δεν καταφερω να απαντησω γιατι ειμαι στην δουλεια μου , τοτε λεει ακυρωνετε η αιτηση......
τι συστημα ειναι αυτο ....... ?

πήγαινε σε κατάστημα ή κάνε εξουσιοδότηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

εκανα χθες αιτηση για το home enter απο internet  και σημερα βρηκα κληση στο τηλεφωνο ,  μου εστειλαν mail οτι θα με καλεσουν αυριο παλι.
τους παιρνω πισω τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να με καλεσει καποιος αυριο σχετικα με την αιτηση, τους λεω ρε παιδια σας πηρα τηλεφωνο εγω πισω, γιατι να χαθει μια μερα , και αν αυριο δεν καταφερω να απαντησω γιατι ειμαι στην δουλεια μου , τοτε λεει ακυρωνετε η αιτηση......
τι συστημα ειναι αυτο ....... ?

Επρεπε να κλεισεις ραντεβου να πας απο καταστημα και σε 5 λεπτα να ξεμπερδεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

34 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λεπτομερειες.😝

Όντως παιδιά έχετε δίκαιο, μια χαρά απάντηση θενξ ρε τα λέμε σε 8021 χρόνια που θα έχω μελετήσει τις 750 σελίδες του νηματος χαχα φανταστικό χιούμορ και απάντηση να στε καλά..

Προφανώς για να ανεβαζω το λογαριασμό και να ζητάω συμβουλες, δεν εχω βγαλει ακρη εξ ού και το ποσταρισμα..

ευχαριστω anywayz, αλλά χα χα χα χιουμοράρα ρε.

Επεξ/σία από UlveRz
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να γίνουν 5-6 ερωτοαπαντησεις τύπου FAQ και να αναρτηθούν στο sticky αντί για το υπάρχον, ούτως ώστε κάθε μέρα οποίος νέος μπαίνει να διαβάζει πρώτα εκείνο το ποστ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, UlveRz είπε

 

Όντως παιδιά έχετε δίκαιο, μια χαρά απάντηση θενξ ρε τα λέμε σε 8021 χρόνια που θα έχω μελετήσει τις 750 σελίδες του νηματος χαχα φανταστικό χιούμορ και απάντηση να στε καλά..

Προφανώς για να ανεβαζω το λογαριασμό και να ζητάω συμβουλες, δεν εχω βγαλει ακρη εξ ού και το ποσταρισμα..

ευχαριστω anywayz, αλλά χα χα χα χιουμοράρα ρε.

Φόρουμ είναι, όχι ΚΕΠ. Οφείλεις να διαβάσεις πριν γράψεις. Παρόλ' αυτά, σου δόθηκε λινκ με την απάντηση, που λέει ότι εξαρτάται από το αν το ακίνητο στο οποίο μένεις είναι κύρια κατοικία σου ή όχι, που λέει ότι εξαρτάται από το αν η κατανάλωσή σου είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη των 300 KWh τον μήνα, που λέει ότι δεν γνωρίζουμε πόσο θα κοστίζει το ρεύμα τους επόμενους μήνες, πόση θα είναι η κρατική επιδότηση και άλλα ενδιαφέροντα. Οπότε λες ένα ευχαριστώ στον Korakios...

Spoiler

και μπαίνεις στο ebill να αιτηθείς το Enter+.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My home on line με παλαιές τιμές από 1/12. Μέχρι στιγμής έχει εκδοθεί μόνο ένας λογαριασμός και στο e-metering μου δίνει δυνατότητα καταχώρησης της μέτρησης ανά δίμηνο, Άρα μιλάμε για δίμηνη έκδοση λογαριασμού και όχι μηνιαία. Έστειλα mail, τηλ στη ΔΕΗ για διόρθωμα. Ξέρει κανείς εάν διορθώνεται ή το αφήνουμε έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτος (μηνιαίος) λογαριασμός στο καλό το παλιό homeonline N με ημερομηνία αίτησης 22/11 (econtract) και ημερομηνία ενεργοποιήσης 14/12. Προς το παρόν , σώθηκα!

76f36d09f8079f565eca222aa0b9512a.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πρώτος (μηνιαίος) λογαριασμός στο καλό το παλιό homeonline N με ημερομηνία αίτησης 22/11 (econtract) και ημερομηνία ενεργοποιήσης 14/12. Προς το παρόν , σώθηκα!

76f36d09f8079f565eca222aa0b9512a.png

Μια χαρα εισαι. Εμενα ο πρωτος υβριδικος.

image.png.21573cce6c9636ad6ba6a941e142e94c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, kirileman είπε

Φόρουμ είναι, όχι ΚΕΠ. Οφείλεις να διαβάσεις πριν γράψεις. Παρόλ' αυτά, σου δόθηκε λινκ με την απάντηση, που λέει ότι εξαρτάται από το αν το ακίνητο στο οποίο μένεις είναι κύρια κατοικία σου ή όχι, που λέει ότι εξαρτάται από το αν η κατανάλωσή σου είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη των 300 KWh τον μήνα, που λέει ότι δεν γνωρίζουμε πόσο θα κοστίζει το ρεύμα τους επόμενους μήνες, πόση θα είναι η κρατική επιδότηση και άλλα ενδιαφέροντα. Οπότε λες ένα ευχαριστώ στον Korakios...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και μπαίνεις στο ebill να αιτηθείς το Enter+.

 

ζητω συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...