Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε επιτέλους το myHomeOnline. 

Έκανε κοντά στον μήνα.

Ευχαριστώ @korakios @washcloud @jimakos234.

Θα καταχωρήσω και αύριο μετρήσεις και ο θεός μαζί μας.

Υ.Γ. Ελπίζω να μην με σκίσουν στην ρήτρα αναπροσαρμογής για τις μέρες που δεν ήμουν στο myHomeOnline. Φαντάζομαι μπορώ να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού ή rae κατευθείαν? Έχω αποδεικτικά ότι έκανε αίτηση για myHomeOnline κ.λ.π.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κανει την αιτηση για ΔΕΗ myhomeonline. περιμενουμε να ενεργοποιηθουμε.

Αυτο που με εχει προσωπικα απογοητευσει ειναι οτι οποτε παιρνεις πια τηλεφωνο στο 800 900 1000 η αναμονη ειναι 15 λεπτα και πανω και μετα ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ σου λεει οι γραμμες μας ειναι ολες κατηλειμμενες δοκιμαστε αργοτερα. ξαναπαιρνεις. αλλα 15+ λεπτα τα ιδια. δεν απαντανε. Απλά απαράδεκτο! Τόσα λεφτά βγάζει η εταιρία, τόσο δύσκολο ειναι να προσλάβουν 10-20 ατομα παραπανω να σηκωνουν τηλεφωνα για εξυπηρετηση πελατων;;; Σχεδον μετανιωνω που ηρθα στη δεη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αλλάξει εδώ και 2 μήνες από watt and volt σε δεη εντερ. Σήμερα πήγα να δω τον μετρητή και είχε ξέκηνηση απο την αρχή δλδ 00275 kwh.. Η τελευταία φωτογραφία που το είχα από όταν ειμουν watt and volt ήταν 96287 kwh. Μηδενίστηκε από μόνο του ή κάποιος το μηδενίσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, George10001 είπε

Εχω κανει την αιτηση για ΔΕΗ myhomeonline. περιμενουμε να ενεργοποιηθουμε.

πήγαινε σε κατάστημα για επιτόπου enter/enter+

Spoiler

  

2 λεπτά πριν, NikolaQ είπε

Μηδενίστηκε από μόνο του ή κάποιος το μηδενίσε?

oftopic δεν μπορεί να το μηδενίσει κάποιος ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

 

Ισχύει αυτό?

Όχι δεν ισχύει. Το μόνο που μου περνάει απ'το μυαλό είναι να είχε κάποιος το παλιό enter ή enter+  και να έβαλε ΚΟΤ. Δε συνδιάζονται και πάνε αυτόματα σε Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όχι δεν ισχύει. Το μόνο που μου περνάει απ'το μυαλό είναι να είχε κάποιος το παλιό enter ή enter+  και να έβαλε ΚΟΤ. Δε συνδιάζονται και πάνε αυτόματα σε Γ1.

ή να αναφερόταν στο Γ1 που βάλανε ρήτρες απο τον Αύγουστο , βέβαια 99,99% μουφοάρθρο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε ο πρωτος λογαριασμος myhome enter..

Ειναι φυσιολογικο ο πρωτος λογαριασμος να ειναι εκκαθαριστικος?Γιατι στην elpedison  ο πρωτος ηταν εναντι.Ειναι λιγο τσιμπημενος επειδη ειναι μεσα η εγγυση.Σας τον παραθετω να μου πειτε γνωμη

Spoiler

1932616812_2.jpg.ad75b449ce3fe5c39e4c5b6c6e2ab3c3.jpg
1447303169_1.jpg.a489882dace5084548d66f131a78a784.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, freestyoler93 είπε

Ηρθε ο πρωτος λογαριασμος myhome enter..

Ειναι φυσιολογικο ο πρωτος λογαριασμος να ειναι εκκαθαριστικος?Γιατι στην elpedison  ο πρωτος ηταν εναντι.Ειναι λιγο τσιμπημενος επειδη ειναι μεσα η εγγυση.Σας τον παραθετω να μου πειτε γνωμη

  Απόκρυψη περιεχομένων

1932616812_2.jpg.ad75b449ce3fe5c39e4c5b6c6e2ab3c3.jpg
1447303169_1.jpg.a489882dace5084548d66f131a78a784.jpg

 

Δεν έχει την έκπτωση του ΚΟΤ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, freestyoler93 είπε

Οχι τιποτα..ειναι φυσιολογικο πρωτος λογαριασμος που εκδιδεται να μην ειναι εναντι?

ναι, δες και το άλλο θέμα για ΚΟΤ (άκυρο για το άλλο)

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, NikolaQ είπε

Παιδιά έχω αλλάξει εδώ και 2 μήνες από watt and volt σε δεη εντερ. Σήμερα πήγα να δω τον μετρητή και είχε ξέκηνηση απο την αρχή δλδ 00275 kwh.. Η τελευταία φωτογραφία που το είχα από όταν ειμουν watt and volt ήταν 96287 kwh. Μηδενίστηκε από μόνο του ή κάποιος το μηδενίσε?

ΜΗΠΩΣ τις εκαψες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2022 στις 12:16 ΜΜ, snet είπε

θέλουν 10 μέρες στο νερό να σε πάνε από Watt σε ΔΕΗ, έχω κάνει 2 συνδέσεις έτσι και είναι και θέμα ΔΕΔΔΗΕ...οπότε άραξε για 10 εργάσιμες είναι ο μέσος όρο απάντησης της ΔΕΔΔΗΕ

 

Στις 4/3/2022 στις 9:38 ΠΜ, rounsmith είπε

Παίρνω καθημερινά στην ΔΕΗ για την αίτηση myHomeonline(από την Δευτέρα σήμερα Παρασκευή) που έκανα και δεν βγάζω άκρη. Κάθε μέρα μου λένε τα ίδια ότι θα προωθήσουν το αιτημά μου.

Να προχωρήσω σε καταγγελία σε RAE ή να πάω σε κατάστημα τη ΔΕΗ να αλλάξω σε enter+?

Υ.Γ. Δεν έχω πληρώσει τον τελικό λογαριασμό της Watt & Wolt και θα μπω σε πρόγραμμα να το πληρώσω σε 3 δόσεις.

Μπήκα σε ΔΕΗ 18 Φεβρουαρίου και είμαι ακόμα Γ1Ν (Μου το είπαν και στο τηλέφωνο).

Υ.Γ.1. Τα έχουμε ξαναπεί το ξέρω αλλά εδώ και μια εβδομάδα μου λένε τα ίδια και έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω κατανάλωση περίπου 2200kwh το 4μηνο και θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι αν δεν μου αλλάξουν άμεσα σε σταθερή χρέωση.

Υ.Γ.2. Μου δίνει και την δυνατότητα και στο ebill για το enter+ αλλά φαντάζομαι και αυτό θα πάρει μέρες αν αλλάξω τώρα.

9/3 μπήκα (για ακόμη μια φορά) στο home online με μεταφορά από watt volt

πολύ καλή μετάβαση σε σχέση με την πονεμένη εμπειρία μου στο παρελθόν!

 

αίτηση έκανα 17/2 στο e-contracts!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Christopher_B είπε

Σιγουρα αλλα εδω που ειμαι θα χρειαζοταν να κλεισω ραντεβου για να μπω στο καταστημα τους και πιστευω, τουλαχιστο μεχρι πριν λιγο καιρο ετσι ηταν, θα εκλεινα για την επομενη εβδομαδα ισως και αργοτερα, οποτε μια η αλλη!

...καθόλου "μία-ή-άλλη" : διακινδυνεύεις (όχι ότι είναι βέβαια, γι' αυτό λέω "δικαινδυνεύεις") να περιμένεις ΜΕΧΡΙ και πολύ καιρό να ενεργοποιηθεί το σταθερό. Καλύτερα θα ήταν να πήγαινες σε κατάστημα, ακόμη και την άλλη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...