Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντα με την καλή κουβέντα 😁

Ε τι να πω για την προπαγανδα των εναλλακτικων.😝😂😝😂😝😂

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, thanos_e είπε

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει κάποια άρθρα που δημοσιεύονται και αναφέρονται σε καταγγελίες που πραγματοποιούν οι καταναλωτές στη ρυθμιστική αρχή ενέργειας σχετικά με την ενεργοποίηση της ρήτρας αναπροσαρμογής από τη ΔΕΗ στα σταθερά τιμολόγια και ιδίως στο my home enter και my home enter+, μετά την παρέλευση 6μηνών.

νομίζω ότι από τη νομοθεσία της επιτρέπεται

...αν ΤΑ άρθρα που λες (...σίγουρα μιλάς για άρθρΑ; Γιατί μέχρι στιγμής ξέρουμε για ΕΝΑ άρθρο σε συγκεκριμένο σάιτ), αναφέρουν "ενεργοποίηση ΡΗΤΡΑΣ αναπροσαρμογής στα ΣΤΑΘΕΡΑ προγράμματα της ΔΕΗ",,,τότε δεν ξέρουν τί λένε, διότι για να ενεργοποιηθεί τέτοια ρήτρα, θα πρέπει να υπάρχει, και στα σταθερά ΔΕΝ υπάρχει.

...αυτό που τους επιτρέπεται από την νομοθεσία είναι να σταματήσουν τα συγκεκριμένα προγράμματα και να σε βάλουν (αν συμφωνείς - αν όχι, πας σε άλλη παραλία χωρίς φυσικά να υποχρεούσαι να πληρώσεις κάποια,,,ποινή) σε πρόγραμμα ΜΕ ρήτρα αναπροσαρμογής (...η οποία ΕΙΝΑΙ από το καλοκαίρι στο "ΟΝ".......).

Κατά τ' άλλα, όπως είπε κι ο HERTHAN, (μάλλον) περί παπαριάς πρόκειται. Πού βρήκαν αυτοί από την ΡΑΕ ότι ο κόζμος κάνει σχετικές καταγγελίες (που η ΡΑΕ είναι σε φάση "φάντασμα" και δεν,,,,,μιλιέται), πού είναι (στο διαδίκτυο) κάποια σχετική ανακοίνωση της ΡΑΕ, ποιοι είναι τεσπα αυτοί οι καταναλωτές που δεν πέρασαν κι από ΄δω να πουν τον πόνο τους...Ότι το έχουν κάνει ΑΛΛΟΙ πάροχοι, το ΕΧΟΥΝ κάνει (μια χαρά κοσμάκης "καταγγέλει" εδώ μέσα) - αλλά ακόμα τουλάχιστον, η ΔΕΗ όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεταφέρει, ή προσπαθώ καλύτερα, να μεταφέρω όλες μου τις παροχές στη ΔΕΗ, και στο online ή στο enter πρόγραμμα. 
Δε δέχεται όμως την επαγγελματική παροχή που έχουμε, σε κανένα από τα δύο προγράμματα.


Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στη ΔΕΗ ή και σε άλλο πάροχο, πρόγραμμα που να δέχεται επαγγελματικές παροχές, χωρίς ρήτρα ; 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, KenJiNx είπε

Έχω μεταφέρει, ή προσπαθώ καλύτερα, να μεταφέρω όλες μου τις παροχές στη ΔΕΗ, και στο online ή στο enter πρόγραμμα. 
Δε δέχεται όμως την επαγγελματική παροχή που έχουμε, σε κανένα από τα δύο προγράμματα.


Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στη ΔΕΗ ή και σε άλλο πάροχο, πρόγραμμα που να δέχεται επαγγελματικές παροχές, χωρίς ρήτρα ; 


 

Καλησπέρα, επειδή πήγα στη δεη την προηγούμενη βδομάδα γιαυτόν τον λόγο, μου είπαν πως ακόμα δεν τρέχει κάποιο πρόγραμμα. Για τους άλλους παρόχους δεν ξέρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, επειδή πήγα στη δεη την προηγούμενη βδομάδα γιαυτόν τον λόγο, μου είπαν πως ακόμα δεν τρέχει κάποιο πρόγραμμα. Για τους άλλους παρόχους δεν ξέρω. 

Υπάρχουν προγράμματα... βρήκα ένα στην protergia με 0,49€ η κιλοβατώρα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, KenJiNx είπε

Υπάρχουν προγράμματα... βρήκα ένα στην protergia με 0,49€ η κιλοβατώρα 🤣

Καλή τιμή.

14 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Κυριακή εξυπηρετούν??? Μη χάσω την προσφορά!!!

Online ΜΟΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KenJiNx είπε

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στη ΔΕΗ ή και σε άλλο πάροχο, πρόγραμμα που να δέχεται επαγγελματικές παροχές, χωρίς ρήτρα ; 

άργησες αρκετά θα έλεγα

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο το Deh online enter ητο deh online;  Ρωταω γιατι ναι μεν η κιλοβατωρα στο online ειναι 0,17 και στο enter 0,18 και μεγαλυτερο παγιο αλλα δινει 7% εκπτωση το enter =  2% παγια εντολη και 5% στις χρεωσεις προμηθειας αυτο δεν καταλαβαινω τι θελει να πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα

Ήμουν στην ΔΕΗ με Γ1Ν και κοτ β μέχρι και 23/02/2022 που μέσω του site έκανα αλλαγή σε home ente+  η οποία και ενεργοποιήθηκε για 1 χρόνο

Από το αρχείο με τα προγράμματα δεν πολύ κατάλαβα όπως και από τις προηγούμενες σελίδες σε αυτήν τη συζήτηση αλλά όλοι έλεγαν οτι σε συμφέρει να αλλάξεις πρόγραμμα όμως αυτό που είδα στον λογαριασμό που ήρθε είναι το εξής

Παλιά η χρέωση ήταν   0,11936€ ημέρας & 0,07897€ νύκτας ΚΑΙ τώρα 0,18000€ & 0,13000€

ΆΡΑ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ? Οπότε που είναι το κέρδος?

613405624_(5).png.58df1e80b03e9446f64cdaab6f0d8391.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, maeviusas είπε

Από το αρχείο με τα προγράμματα δεν πολύ κατάλαβα όπως και από τις προηγούμενες σελίδες σε αυτήν τη συζήτηση αλλά όλοι έλεγαν οτι σε συμφέρει να αλλάξεις πρόγραμμα

κανένας δεν το έλεγε

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

ΟΤΣ δεν εχει κανενα απο τα δυο σωστα;;; Τουλαχιστον μπορεις να μου εξηγεισεις το 5% εκπτωση στην προμηθεια ενεργειας; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Brown είπε

ΟΤΣ δεν εχει κανενα απο τα δυο σωστα;;;

 

Μόλις τώρα, Brown είπε

σωστα

 

Μόλις τώρα, Brown είπε

Τουλαχιστον μπορεις να μου εξηγεισεις το 5% εκπτωση στην προμηθεια ενεργειας;

έστω 100€ η "χρέωση προμήθειας ΔΕΗ" , παίρνεις 5€ στον επόμενο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...