Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ερώτηση : Μπορώ με ΚοτΒ να βάλω και myHome online; με συμφέρει; 

...εξαρτάται από τις καταναλώσεις σου. Μέχρι 1.200kwh/4μηνο, σε καρα-συμφέρει να μείνεις εκεί που είσαι (στο Γ1 της ΔΕΗ να υποθέσω; ). Μέχρι 1.400 τα ίδια είναι και από 1.400 και πάνω, Εντερ+.

14 λεπτά πριν, George! είπε

Αν και φαντάζομαι ότι θα έχει απαντηθεί, γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πόσο επιδότησης δικαιούμαστε για το online τον Ιανουάριο και για κατανάλωση άνω των 300kw;

0+0(=,,,14), που είχε πει μια (καταραμένη) ψυχή κάποτε...

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σας, μετακομίζω σε λίγες μέρες. Στην παρούσα φάση βρίσκομαι στην ΔΕΗ Γ1 οικιακό τιμολόγιο με κοτ-β και πληρώνω γύρω στα 30-40 ευρώ το μήνα και γύρω στις 700Kwh/4μηνο , σύμφωνα με τον εκκαθαριστικό. Να παραμείνω στο ίδιο πρόγραμμα ή να πάω σε άλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ, και αν ναι σε ποιο? Επίσης με την μετακόμιση θα έχω πάλι έκπτωση Κοτ-β άμεσα? Ή θα περιμένω μήνες λόγω νέας αίτησης?  Θα δώσω αρκετά παραπάνω χρήματα άμα ισχύσει αυτή η καθυστέρηση, οπότε να πάω σε άλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλημερα.

Αυριο εχει αλλαγη παροχου (Nrg Fixed 4U εχω τωρα), μιλαμε για οικιακο ρευμα με μεση καταναλωση 4μηνου 1400-1500Kw.

Για τα Online και Enter+ μου λενε μονο απο καταστημα, μα γινεται και τηλεφωνικος η ενεργοποιηση τους...

Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα εαν πας στο καταστημα της ΔΕΗ ?

Κατι τετοια μου ελεγε ενας φιλος, αλλα δεν ηξερε τον λογο να μου το αιτιολογησει.

Επεξ/σία από JOHNX2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JOHNX2 είπε

Για τα Online και Enter+ μου λενε μονο απο καταστημα, μα γινεται και τηλεφωνικος η ενεργοποιηση τους...

Enter

8 λεπτά πριν, JOHNX2 είπε

Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα εαν πας στο καταστημα της ΔΕΗ ?

πιο γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JOHNX2 είπε

Παιδια καλημερα.

Αυριο εχει αλλαγη παροχου (Nrg Fixed 4U εχω τωρα), μιλαμε για οικιακο ρευμα με μεση καταναλωση 4μηνου 1400-1500Kw.

Για τα Online και Enter+ μου λενε μονο απο καταστημα, μα γινεται και τηλεφωνικος η ενεργοποιηση τους...

Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα εαν πας στο καταστημα της ΔΕΗ ?

Κατι τετοια μου ελεγε ενας φιλος, αλλα δεν ηξερε τον λογο να μου το αιτιολογησει.

...τηλεφωνικώς ή ιντερνετικώς (διότι γίνεται και έτσι) ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να κάνει μέχρι και μήνες. Και όχι, δεν τρολάρω. Άτομα εδώ μέσα έχουν ποστάρει μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα, που περιμένουν από Νοέμβριο κι ακόμη δεν έχουν ενεργοποιηθεί σε σταθερό της ΔΕΗ (και πληρώνουν αναπροσαρμογή, είτε στον πορηγούμενο πάροχο είτε στο Γ1 της ΔΕΗ). Btw, να πας στο Εντερ+. Θα σου ζητήσουν 100€ εγγύηση επιτόπου, καλύτερα να την δώσεις και να να βάλεις εντολή αυτόματης εξόφλησης μέσω κάρτας για να την παρεις πίσω σαν πίστωση σε 1-2 λογαριασμούς, και να αφήσεις κατά μέρος το Ονλάιν (δημιουργεί μπελάδες - κι αν θες αιτιολόγηση, διάβασε σελίδες πίσω μέχρι να την βρεις. Αλλιώς πάρε τον λόγο μου κι απλά πάνε για Εντερ+) που στην ουσία εξυπηρετεί τους ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ πελάτες ΔΕΗ σε Γ1.

Το κατάστημα είναι ο πιο πιθανά γρήγορος (για να μην πω σίγουρος) τρόπος. Έχει εφαρμογή για ραντεβού στο σάιτ της. Να έχεις πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση ράπιντ και ό,τι σχετικό έγγραφο χρειάζεται (τελευταίο εξοφημένο λογαριασμό τρέχοντα παρόχου & απόδειξη πληρωμής, τυχόν μισθωτήριο, ταυτότητα, και ό,τι άλλο σου πουν αφού τους ρωτήσεις ΠΡΙΝ πας, για να μην πας,,,,τζάμπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, washcloud είπε

...εξαρτάται από τις καταναλώσεις σου. Μέχρι 1.200kwh/4μηνο, σε καρα-συμφέρει να μείνεις εκεί που είσαι (στο Γ1 της ΔΕΗ να υποθέσω; ). Μέχρι 1.400 τα ίδια είναι και από 1.400 και πάνω, Εντερ+.

0+0(=,,,14), που είχε πει μια (καταραμένη) ψυχή κάποτε...

1800 τον μήνα πάω τον χειμώνα. Το καλοκαίρι φτάνω μέχρι 300-400 το πολύ ανά μήνα. Μου ήρθε μια ρήτρα στα 457 και πλήρωσα 651 πριν λίγες μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, washcloud είπε

...τηλεφωνικώς ή ιντερνετικώς (διότι γίνεται και έτσι) ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να κάνει μέχρι και μήνες. Και όχι, δεν τρολάρω. Άτομα εδώ μέσα έχουν ποστάρει μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα, που περιμένουν από Νοέμβριο κι ακόμη δεν έχουν ενεργοποιηθεί σε σταθερό της ΔΕΗ (και πληρώνουν αναπροσαρμογή, είτε στον πορηγούμενο πάροχο είτε στο Γ1 της ΔΕΗ). Btw, να πας στο Εντερ+. Θα σου ζητήσουν 100€ εγγύηση επιτόπου, καλύτερα να την δώσεις και να να βάλεις εντολή αυτόματης εξόφλησης μέσω κάρτας για να την παρεις πίσω σαν πίστωση σε 1-2 λογαριασμούς, και να αφήσεις κατά μέρος το Ονλάιν (δημιουργεί μπελάδες - κι αν θες αιτιολόγηση, διάβασε σελίδες πίσω μέχρι να την βρεις. Αλλιώς πάρε τον λόγο μου κι απλά πάνε για Εντερ+) που στην ουσία εξυπηρετεί τους ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ πελάτες ΔΕΗ σε Γ1.

Το κατάστημα είναι ο πιο πιθανά γρήγορος (για να μην πω σίγουρος) τρόπος. Έχει εφαρμογή για ραντεβού στο σάιτ της. Να έχεις πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση ράπιντ και ό,τι σχετικό έγγραφο χρειάζεται (τελευταίο εξοφημένο λογαριασμό τρέχοντα παρόχου & απόδειξη πληρωμής, τυχόν μισθωτήριο, ταυτότητα, και ό,τι άλλο σου πουν αφού τους ρωτήσεις ΠΡΙΝ πας, για να μην πας,,,,τζάμπα).

Παίρνω καθημερινά στην ΔΕΗ για την αίτηση myHomeonline(από την Δευτέρα σήμερα Παρασκευή) που έκανα και δεν βγάζω άκρη. Κάθε μέρα μου λένε τα ίδια ότι θα προωθήσουν το αιτημά μου.

Να προχωρήσω σε καταγγελία σε RAE ή να πάω σε κατάστημα τη ΔΕΗ να αλλάξω σε enter+?

Υ.Γ. Δεν έχω πληρώσει τον τελικό λογαριασμό της Watt & Wolt και θα μπω σε πρόγραμμα να το πληρώσω σε 3 δόσεις.

Μπήκα σε ΔΕΗ 18 Φεβρουαρίου και είμαι ακόμα Γ1Ν (Μου το είπαν και στο τηλέφωνο).

Υ.Γ.1. Τα έχουμε ξαναπεί το ξέρω αλλά εδώ και μια εβδομάδα μου λένε τα ίδια και έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω κατανάλωση περίπου 2200kwh το 4μηνο και θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι αν δεν μου αλλάξουν άμεσα σε σταθερή χρέωση.

Υ.Γ.2. Μου δίνει και την δυνατότητα και στο ebill για το enter+ αλλά φαντάζομαι και αυτό θα πάρει μέρες αν αλλάξω τώρα.

Επεξ/σία από rounsmith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σε απαντηση ερωτησης που ειχα στειλει στην εξυπηρετηση της δεη για την παγια εντολη για το προγραμμα myhome online ελαβα την κατωθι απαντηση.......

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως για την σωστή λειτουργία του προγράμματός σας myHome Online, σας προτείνουμε να αφήσετε ενεργή μόνο την πάγια εντολή πληρωμής μέσω κάρτας.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ1 οικιακο τιμ. με 1629 kwh το τετραμηνο σε ποιο προγραμμα συμφερει να κανω συνδρομη ; υποψιν πανω κατω ολο το χρονο τοσο ειναι το τετραμηνο ~1600 ... ευχαριστω καλο τριημερο σε ολους με υγεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rounsmith είπε

Παίρνω καθημερινά στην ΔΕΗ για την αίτηση myHomeonline(από την Δευτέρα σήμερα Παρασκευή) που έκανα και δεν βγάζω άκρη. Κάθε μέρα μου λένε τα ίδια ότι θα προωθήσουν το αιτημά μου.

Να προχωρήσω σε καταγγελία σε RAE ή να πάω σε κατάστημα τη ΔΕΗ να αλλάξω σε enter+?

Υ.Γ. Δεν έχω πληρώσει τον τελικό λογαριασμό της Watt & Wolt και θα μπω σε πρόγραμμα να το πληρώσω σε 3 δόσεις.

Μπήκα σε ΔΕΗ 18 Φεβρουαρίου και είμαι ακόμα Γ1Ν (Μου το είπαν και στο τηλέφωνο).

Υ.Γ.1. Τα έχουμε ξαναπεί το ξέρω αλλά εδώ και μια εβδομάδα μου λένε τα ίδια και έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω κατανάλωση περίπου 2200kwh το 4μηνο και θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι αν δεν μου αλλάξουν άμεσα σε σταθερή χρέωση.

Υ.Γ.2. Μου δίνει και την δυνατότητα και στο ebill για το enter+ αλλά φαντάζομαι και αυτό θα πάρει μέρες αν αλλάξω τώρα.

θέλουν 10 μέρες στο νερό να σε πάνε από Watt σε ΔΕΗ, έχω κάνει 2 συνδέσεις έτσι και είναι και θέμα ΔΕΔΔΗΕ...οπότε άραξε για 10 εργάσιμες είναι ο μέσος όρο απάντησης της ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

https://itechnews.gr/2022/03/dei-dekades-kataggelies-gia-ta-stathera-timologia/

Σήμερα το διάβασα. Ξέρει κανείς κάτι? 

Έχει ανέβει ξανά πριν 1-2 μέρες από άλλο site και μάλλον φαίνεται να μην ισχύει.

2-3 σελίδες πίσω θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Έχει ανέβει ξανά πριν 1-2 μέρες από άλλο site και μάλλον φαίνεται να μην ισχύει.

2-3 σελίδες πίσω θα το βρεις.

 

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, snet είπε

θέλουν 10 μέρες στο νερό να σε πάνε από Watt σε ΔΕΗ, έχω κάνει 2 συνδέσεις έτσι και είναι και θέμα ΔΕΔΔΗΕ...οπότε άραξε για 10 εργάσιμες είναι ο μέσος όρο απάντησης της ΔΕΔΔΗΕ

Καλησπέρα.. Εφόσον δώσει την εντολή ο παροχος στον Δεδδηε οφείλει να εκτελέσει την εργασία εντός 3-4 ημερών το πολυ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...