Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, protonot είπε

Το MyHome Online ή MyHome Enter?

Online

4 λεπτά πριν, protonot είπε

Για πρόγραμμα που ξεκίνησε πριν τις 3 Δεκεμβρίου με τις παλιές σταθερές τιμές, δεν μπορούν να το ακυρώσουν.

6 μήνες βάσει νομοθεσίας , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ. Οπότε με το MyHome Enter του Δεκεμβρίου με παλιές τιμές λογικά θα είμαι εντάξει για 24 μήνες με απλές πληρωμές χωρίς πάγια εντολή. Κάπου βέβαια λέει ότι ανανεώνεται στους 12 μήνες με τις τιμές που ισχύουν τότε αλλά αυτό νομίζω αφορά τα νέα συμβόλαια. 

 

Επεξ/σία από protonot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, protonot είπε

Οπότε με το MyHome Enter του Δεκεμβρίου με παλιές τιμές λογικά θα είμαι εντάξει για 24 μήνες

 

31 λεπτά πριν, korakios είπε

6 μήνες βάσει νομοθεσίας , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λήγει σήμερα ένας λογαριασμός ΔΕΗ home online ύψους 50€.

Πράγματι, πριν λίγο εμφανίστηκε χρέωση στην τραπεζική κάρτα 49,36€.

Τί φάση? Δεν τα θέλουν όλα? 

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως βλεπετε τον λογαριασμο μου ρε παιδια////// ειναι ο τεταρτος λογαριασμος που παιρνω...   3 προηγουμενη ηταν 89-95-115 και τωρα 202 ευρω....

 

https://i.postimg.cc/wMRV327v/222-02-28-page-0002.jpg
https://i.postimg.cc/FH4M5dBc/2022-02-28-page-0001.jpg
 

Επεξ/σία από ALXIOA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, demakhs είπε

Αν είχε μείνει στο Γ1Ν θα ήταν καλύτερα ή δεν ισχύουν πλέον οι χαμηλότερες χρεώσεις που είχε αυτό?

...φυσικά και ισχύουν (αν κι εξαρτάται πόσο εννοείς : μέχρι 3/12 ήταν 0,096/kwh. Eκτοτε, 0,17 (το Ηome Online). Aλλά και πάλι, συμφέρει, όταν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση. Στην περίπτωσή του είναι ένα θέμα η χρέωση που λες : ήταν όσες όντως έκαψε, ή ήταν έναντι με "εικονικές" κιλοβατώρες; (η αλήθεια είναι ότι καλύτερο θα ήταν ν' ανέβαζες τον λογαριασμό)

Τεσπα πάνω από 300kwh/μήνα, είναι επιβεβλημένο το σταθερό (καίει μήπως ρεύμα για θέρμανση; Κλιματιστικό; Θερμοσυσσωρευτές μηπως; ). Αν λοιπόν πράγματι καίει τόσο πολύ (~1MWh/μήνα), ΕΥΤΥΧΩΣ που τον έβαλες στο σταθερό (...όπου όχι, ΔΕΝ έχει πλέον επιδοτήσεις/εκπτώσεις, αλλά με μεγάλη κατανάλωση οι επιδοτήσεις ούτως ή άλλως δεν θα του φτάνανε "ούτε για ζήτω").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

πιστεύω απο εβδομάδα θα λέμε για πάνω απο 100kw/μήνα

Εννοείς,,,αναπροσαρμογή των επιδοτήσεων; Μπα ρε συ. Λογικά ίσα-ίσα που θα τις ανεβάσουν (χμ...πότε και πόσο....). Δεν ξέρω πού θα βρούνε τα φράγκα, αλλά μάλλον θα τα βρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, washcloud είπε

Εννοείς,,,αναπροσαρμογή των επιδοτήσεων; Μπα ρε συ. Λογικά ίσα-ίσα που θα τις ανεβάσουν (χμ...πότε και πόσο....). Δεν ξέρω πού θα βρούνε τα φράγκα, αλλά μάλλον θα τα βρουν...

Πού τα βρίσκουν πάντα; Δάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

Εννοείς,,,αναπροσαρμογή των επιδοτήσεων; Μπα ρε συ. Λογικά ίσα-ίσα που θα τις ανεβάσουν (χμ...πότε και πόσο....). Δεν ξέρω πού θα βρούνε τα φράγκα, αλλά μάλλον θα τα βρουν...

τα φράγκα είναι απο τους φόρους CO2 ,απο  ΕΤΜΕΑΡ και κονδύλια  που υποτίθεται πάνε για ΑΠΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Εκτος αν δεν τον ενοχλει και το αφησει ως εχει.

Φίλε μου δεν έχω πρόβλημα να μείνει όπως έχει. Απλά κάπου διάβασα ότι σε κάποιον συμφορουμίτη, έστειλαν μύνημα (κατόπιν ερωτήσεως) ότι αν δεν εκδίδεται μηνιαίος λογαριασμός θα τον πετάξουν εκτός προγράμματος. Ισχύει ; Ξέρει κανένας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

τα φράγκα είναι απο τους φόρους CO2 ,απο  ΕΤΜΕΑΡ και κονδύλια  που υποτίθεται πάνε για ΑΠΕ

...άι νόου, αλλά ζούμε "πρωτόγνωρες καταστάσεις". Είναι λόγος επιβίωσης για αυτούς να τα βρουν (προφανώς "μέσω" ΕΕ κτλ....Τεσπα θα δείξει τί θα δείξει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiankap είπε

Φίλε μου δεν έχω πρόβλημα να μείνει όπως έχει. Απλά κάπου διάβασα ότι σε κάποιον συμφορουμίτη, έστειλαν μύνημα (κατόπιν ερωτήσεως) ότι αν δεν εκδίδεται μηνιαίος λογαριασμός θα τον πετάξουν εκτός προγράμματος. Ισχύει ; Ξέρει κανένας; 

Δεν το εχω διαβασει πουθενα αυτο που λες.

Αλλα και οτι δεν εκδιδεται μηνιαιος λογαριασμος ειναι προβλημα δικο τους και οχι δικο μου/μας.Ας το φτιαξουν.

Εγω προσωπικα δεν μπαινω στην διαδικασια ν'ασχοληθω μαζι τους για κανενα θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν το εχω διαβασει πουθενα αυτο που λες.

Αλλα και οτι δεν εκδιδεται μηνιαιος λογαριασμος ειναι προβλημα δικο τους και οχι δικο μου/μας.Ας το φτιαξουν.

Εγω προσωπικα δεν μπαινω στην διαδικασια ν'ασχοληθω μαζι τους για κανενα θεμα.

Θυμσαι φίλε σου είχα πει ότι θα τούς τα κάνω τσουρέκια μέχρι να μου το φτιάξουν τελικά τα κατάφερα,έτσι για το γαμωτο,αυτό που κατάλαβα όμως είναι ότι άμα θέλουν μπορούν, χωρίς πολλά πολλά,την τελευταία φορά που τους κάλεσα έπεσα σε μία κυρία,και μου είπε περιμένε λίγο στη γραμμή,με το που επεσεστρεψε μου είπε οτι είναι έτοιμο, δηλαδή το έκαναν επιτόπου...

 

Επεξ/σία από x-files
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

...φυσικά και ισχύουν (αν κι εξαρτάται πόσο εννοείς : μέχρι 3/12 ήταν 0,096/kwh. Eκτοτε, 0,17 (το Ηome Online). Aλλά και πάλι, συμφέρει, όταν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση. Στην περίπτωσή του είναι ένα θέμα η χρέωση που λες : ήταν όσες όντως έκαψε, ή ήταν έναντι με "εικονικές" κιλοβατώρες; (η αλήθεια είναι ότι καλύτερο θα ήταν ν' ανέβαζες τον λογαριασμό)

Τεσπα πάνω από 300kwh/μήνα, είναι επιβεβλημένο το σταθερό (καίει μήπως ρεύμα για θέρμανση; Κλιματιστικό; Θερμοσυσσωρευτές μηπως; ). Αν λοιπόν πράγματι καίει τόσο πολύ (~1MWh/μήνα), ΕΥΤΥΧΩΣ που τον έβαλες στο σταθερό (...όπου όχι, ΔΕΝ έχει πλέον επιδοτήσεις/εκπτώσεις, αλλά με μεγάλη κατανάλωση οι επιδοτήσεις ούτως ή άλλως δεν θα του φτάνανε "ούτε για ζήτω").

Σ ευχαριστώ πολύ, που μου έβγαλες τουλάχιστον τις τύψεις από το μυαλό ότι τους....κατάστρεψα, βάζοντας τους απ' το Γ1Ν στο online....ευτυχώς, καίνε πολύ!!!😁

Τισταδιάλα καίνε δύο άνθρωποι {πετρέλαιο για κεντρική θέρμανση (όταν την ανάβουν) με την βοήθεια ενός τζακιού στην κουζίνα κ ένα air condition στο υπνοδωμάτιο} 🥺

Οι τελευταίες καταναλώσεις τους, αναλυτικά, παρακάτω:

* 02.11.2020-02.03.2021--> 121 μέρες--> 2073 kwh-->17 kwh/μέρα

* 03.03.2021-30.06.2021-->120 μέρες--> 1760 kwh-->15 kwh/μέρα

* 01.07.2021-01.11.2021-->124 μέρες--> 1543 kwh-->12,5 kwh/μέρα

* 02.11.2021-05.01.2022-->65 μέρες--> 1114 kwh-->17 kw/μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...