Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Πως μπορούμε να υπολογίσουμε στον λογαριασμό που είναι γ1 πόσο θα πλήρωνε σε περίπτωση που ήταν και αυτός home online ;

kw που έκαψε επί τιμή online + πάγιο αναλογικά ανα μήνα μείον αναλογικά κρατική επιδότηση 0,02 μέχρι 31/12/21 έως 300kw/μήνα  .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, liakjim είπε

Είναι λογικό να βλέπω ελαφρώς διαφορετικες ημερομηνίες για selfmetering ανάμεσα σε ΔΕΗ (08/03/2022 εως 13/03/2022) και ΔΕΔΔΗΕ( 02/03/2022 έως 09/03/2022  );

Ποια από τις δύο επιλέγω; Ή να βάλω 8/3 που πιάνει και τις δύο; 😋

Αφορά μετρηση τετραμήνου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, petrakiskap είπε

ΝΑΙ

Σκέφτομαι το εξής:

Αν δώσεις στο δεδδηε την ένδειξη του παλιού μετρητη, θα την δεχθεί ?

Τι εννοώ:

Έρχονται πχ σήμερα και αλλάζουν τον μετρητή και συμπτωματικά εγώ πρέπει να δώσω ένδειξη σε 3 ημέρες.

Θα την δεχθεί το σύστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

κάνε αναδιατύπωση και σβήσε αν μπορείς τις φωτό απο το αλλο θέμα και βάλε αυτές σε spoiler αν μπορείς

τώρα δύσκολο , στείλε ένα παράπονο στη ΔΕΗ και βλέπεις

Το μονο που βρηκα απο το ιστορικο του chrome ειναι ο κωδικος της αιτησης του e contract. Πηρα τηλεφωνο και εστειλα email οτι ζητησα το εντερ και αναμενω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ερχεται μηνιαιος λογαργιασμος στο myhome online ?

γιατι εμενα παρωτη ειναι myhome online ηρθε απο Νοεμβριο τον Ιανουαριο και τον Φεβρουαριο τιποτα.Να ανησυχησω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Σκέφτομαι το εξής:

Αν δώσεις στο δεδδηε την ένδειξη του παλιού μετρητη, θα την δεχθεί ?

Τι εννοώ:

Έρχονται πχ σήμερα και αλλάζουν τον μετρητή και συμπτωματικά εγώ πρέπει να δώσω ένδειξη σε 3 ημέρες.

Θα την δεχθεί το σύστημα ?

Δεν θα την δεχτει την μετρηση... Θα περιμενεις να δωσει τις μετρησεις ο Δεδδηε οταν τις περασει στο συστημα του και μετα στον παροχο σου.. Αυτο δεν γινεται αμεσα.. Θελει μερικες μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, armenistis1980 είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να προτρέπει η ΔΕΗ, με τον τρόπο της, όσους είναι στο Γ1Ν να αλλάξουν σε enter/enter+/on line. Όσους είναι σε άλλους παρόχους είναι κατανοητό αλλά ήδη πελάτες της ΔΕΗ γιατί?

Αυτή η απορία μου δημιουργήθηκε καθότι κοιτάω μήπως συμφέρει να πάει το ρεύμα στο πατρικό μου από Γ1Ν σε ένα από τα άλλα 3.

Άλλη μια ερώτηση: στο Γ1Ν μπαίνει ρήτρα σε έναντι λογαριασμό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, power_1 είπε

Σας ερχεται μηνιαιος λογαργιασμος στο myhome online ?

γιατι εμενα παρωτη ειναι myhome online ηρθε απο Νοεμβριο τον Ιανουαριο και τον Φεβρουαριο τιποτα.Να ανησυχησω ?

 

αν δινεις νουμερα ναι σε μενα ερχεται καθε μηνα τωρα αν δε δινεις δε το εχω ψαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Αυτή η απορία μου δημιουργήθηκε καθότι κοιτάω μήπως συμφέρει να πάει το ρεύμα στο πατρικό μου από Γ1Ν σε ένα από τα άλλα 3.

αν σε καλύπτει η επιδότηση

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

11 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Άλλη μια ερώτηση: στο Γ1Ν μπαίνει ρήτρα σε έναντι λογαριασμό? 

όχι, ούτε επιδότηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, leouliss είπε

αν δινεις νουμερα ναι σε μενα ερχεται καθε μηνα τωρα αν δε δινεις δε το εχω ψαξει

Εδωσα τον Ιανουαριο αλλα δεν τα ελαβαν υποψιν Τωρα μου δινει δυνατοτητα να κατοχυρωσω τον Μαρτιο

Ανα δυμηνο ζητα μετρηση,τουλαχιστον σε μενα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, power_1 είπε

Εδωσα τον Ιανουαριο αλλα δεν τα ελαβαν υποψιν Τωρα μου δινει δυνατοτητα να κατοχυρωσω τον Μαρτιο

Ανα δυμηνο ζητα μετρηση,τουλαχιστον σε μενα

 

Ανα διμηνο μπορεις να δινεις και στον Δεδδηε.. Εκει ειναι καλυτερα... Και καθε τεσσερεις μηνες περναει ο Δεδδηε για την κανονικη καταμετρηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, armenistis1980 είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να προτρέπει η ΔΕΗ, με τον τρόπο της, όσους είναι στο Γ1Ν να αλλάξουν σε enter/enter+/on line. Όσους είναι σε άλλους παρόχους είναι κατανοητό αλλά ήδη πελάτες της ΔΕΗ γιατί?

...πολλοί ίσως οι πιθανοί λόγοι. Κατ' αρχάς η ΔΕΗ δεν είναι "ένα μαγαζί", αλλά διάφορά τμήματα. Και τα τμήματα που έχουν την ευθύνη των νέων σταθερών, προσπαθούν απλά να "πουλήσουν" (="παραγωγικότητα" και διάφορα άλλα ωραία). Ίσως επίσης να έχουν γραμμή από κυβερνητικές μεριές, το οποίο απ' την μια θα είναι καλό από την άποψη λιγότερων επιδοτήσεων - και παράλληλα "διασφαλίζουν" έτσι περισσότερο κόσμο (δηλαδή ψηφοφόρους :ρ). Κι εδώ που τα λέμε, καλύτερα η δέσμευση με συμβόλαιο, και για να μη φεύγουν διάφοροι στα διάφορα "μαγικά" προγράμματα άλλων (άσχετοι δηλαδή που τσιμπάνε από τις διαφημίσεις). Άσε που ΑΝ σε κάποια φάση πέσουν οι τιμές (ΟΚ, αυτή η προοπτική μάλλον ψιλοκαίγεται πλέον, αλλά λέμε), θα συμφέρει την ΔΕΗ. Πόσο μάλλον που πολλοί θα μείνουν στα σταθερά και δεν θα φύγουν, λόγω άγνοιας κλπ. Γενικά, όρεξη να έχεις για λόγους, ακόμη και για τους υφιστάμενους πελάτες Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, washcloud είπε

και παράλληλα "διασφαλίζουν" έτσι περισσότερο κόσμο (δηλαδή ψηφοφόρους :ρ)

Αυτό πως συνδυάζεται? , δηλαδή οποίος είναι πελάτης ΔΕΗ είναι και ψηφοφόρος της εκάστοτε κυβέρνησης η αναφέρεσαι στη συγκεκριμένη κυβέρνηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...