Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε ολους. Αρχες Φεβρουαρίου άλλαξα μετρητή καθώς μου βάλανε νυχτερινό που είχα ζητήσει.  Μεσα στον Γενάρη εφυγα και απο το γ1 και πηγα στο εντερ.

Πήραν την ένδειξη του παλιού μετρητη τοτε . Απο τότε δεν έχει βγει καποιος λογαριασμός. Σήμερα που στο ebill λέει οτι μπορώ να δώσω ένδειξη ( απο 1.3) βλέπω δεν με αφήνει να την καταχωρήσω. Αρα δεν δίνω κάτι και περιμένω να εκδοθεί λογαριασμός με βάση την ένδειξη που δώσανε ;; Αυτή όμως αφορά έναν μηνα μονο, οχι δύο οπως μου ερχονται παντα.  Εκτός και αν περάσουν και γράψουν την ένδειξη και  του νέου μετρητη  (που περνάνε σπάνια βέβαια) ... Θα πάρω και την ΔΕΗ να ρωτήσω βέβαια, απλώς ήθελα  να ξέρω πως έγινε σε σας.

Επεξ/σία από petrakiskap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, petrakiskap είπε

Καλημέρα σε ολους. Αρχες Φεβρουαρίου άλλαξα μετρητή καθώς μου βάλανε νυχτερινό που είχα ζητήσει. Πήραν την ένδειξη του παλιού μετρητη . Απο τότε δεν έχει βγει καποιος λογαριασμός. Σήμερα που στο ebill λέει οτι μπορώ να δώσω ένδειξη ( απο 1.3) βλέπω δεν με αφήνει να την καταχωρήσω. Αρα δεν δίνω κάτι και περιμένω να εκδοθεί λογαριασμός με βάση την ένδειξη που δώσανε ;; Αυτή όμως αφορά έναν μηνα μονο, οχι δύο οπως μου ερχονται παντα.  Εκτός και αν περάσουν και γράψουν την ένδειξη και  του νέου μετρητη  (που περνάνε σπάνια βέβαια) ... Θα πάρω και την ΔΕΗ να ρωτήσω βέβαια, απλώς ήθελα  να ξέρω πως έγινε σε σας.

Καλημερα... Ο Δεδδηε αλλαξε τον μετρητη.. Αυτος θα δωσει τις μετρησεις.. Η ΔΕΗ δεν γνωριζει κατι.. Μεχρι να δωσει ο Δεδδηε..Γιατι περνουν δυσκολα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, korakios είπε

κράτησες το

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

195907019_econtr.jpg.f5ba31437076cc670e4

 

?

Αυτό εγώ δεν το κράτησα . Τι κάνουμε? Όταν έγινε η αίτηση δεν το αποθήκευσα -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rounsmith είπε

Αυτό εγώ δεν το κράτησα . Τι κάνουμε? Όταν έγινε η αίτηση δεν το αποθήκευσα -.-

Καλημερα... Θα παρεις τηλεφωνο να σουν πουν ποτε εγινε η αιτηση σου... Ποτε φαινεται στο συστημα τους.. Ακομα μπορεις να παρεις τον Δεδδηε για δεις ποτε εγινε η αλλαγη αυτη και με  ποιες ενδειξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Ο Δεδδηε αλλαξε τον μετρητη.. Αυτος θα δωσει τις μετρησεις.. Η ΔΕΗ δεν γνωριζει κατι.. Μεχρι να δωσει ο Δεδδηε..Γιατι περνουν δυσκολα;;

Μίλησα με την ΔΕΗ μου είπαν να τους δώσω τις ενδείξεις  που βλέπω οπως και έκανα  και αν δεν περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ την άλλη εβδομάδα οπως αναφέρεται στον λογαριασμό, τότε μου ειπαν  θα βγει λογαριασμός με βάση τις ενδείξεις που έδωσα , αλλιώς θα μετρήσουν αυτές που θα γράψει ο ΔΕΔΔΗΕ.  Θελω πάση θυσία να αποφύγω τον έναντι.  Mπήκα και στο site του δεδδηε μηπως με άφηνε εκεί, αλλά με πήγαινε για τέλος απρ αρχές Μαιου..

Επεξ/σία από petrakiskap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petrakiskap είπε

Μίλησα με την ΔΕΗ μου είπαν να τους δώσω τις ενδείξεις  που βλέπω οπως και έκανα  και αν δεν περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ την άλλη εβδομάδα οπως αναφέρεται στον λογαριασμό, τότε μου ειπαν  θα βγει λογαριασμός με βάση τις ενδείξεις που έδωσα , αλλιώς θα μετρήσουν αυτές που θα γράψει ο ΔΕΔΔΗΕ.  Θελω πάση θυσία να αποφύγω τον έναντι.

καλημερα να ρωτησω και γω κατι μεχρι 24/2 ειχα απλο ηρθαν και βαλαν νυχτερινο ειναι να δωσω ενδειξεις εως 8/3 τι κανω το αφηνω οπως ειναι γιατι στο υπαρχον τιμολογιο δεν υπαρχει ακομη νυχτερινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leouliss είπε

καλημερα να ρωτησω και γω κατι μεχρι 24/2 ειχα απλο ηρθαν και βαλαν νυχτερινο ειναι να δωσω ενδειξεις εως 8/3 τι κανω το αφηνω οπως ειναι γιατι στο υπαρχον τιμολογιο δεν υπαρχει ακομη νυχτερινο

Θα περιμενεις.. Ποτε ειναι να περασει για την καταμετρηση ο Δεδδηε;

7 λεπτά πριν, petrakiskap είπε

Μίλησα με την ΔΕΗ μου είπαν να τους δώσω τις ενδείξεις  που βλέπω οπως και έκανα  και αν δεν περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ την άλλη εβδομάδα οπως αναφέρεται στον λογαριασμό, τότε μου ειπαν  θα βγει λογαριασμός με βάση τις ενδείξεις που έδωσα , αλλιώς θα μετρήσουν αυτές που θα γράψει ο ΔΕΔΔΗΕ.  Θελω πάση θυσία να αποφύγω τον έναντι.  Mπήκα και στο site του δεδδηε μηπως με άφηνε εκεί, αλλά με πήγαινε για τέλος απρ αρχές Μαιου..

Ποτε ειναι καταμετρηση του τετραμηνου για τον Δεδδηε;; Τοτε θα περασει... Καθε τεσσερεις μηνες περναει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα περιμενεις.. Ποτε ειναι να περασει για την καταμετρηση ο Δεδδηε;

Ποτε ειναι καταμετρηση του τετραμηνου για τον Δεδδηε;; Τοτε θα περασει... Καθε τεσσερεις μηνες περναει..

Επόμενη καταμέτρηση: 07/04/2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petrakiskap είπε

Καλημέρα σε ολους. Αρχες Φεβρουαρίου άλλαξα μετρητή καθώς μου βάλανε νυχτερινό που είχα ζητήσει.  Μεσα στον Γενάρη εφυγα και απο το γ1 και πηγα στο εντερ.

Πήραν την ένδειξη του παλιού μετρητη τοτε . Απο τότε δεν έχει βγει καποιος λογαριασμός. Σήμερα που στο ebill λέει οτι μπορώ να δώσω ένδειξη ( απο 1.3) βλέπω δεν με αφήνει να την καταχωρήσω. Αρα δεν δίνω κάτι και περιμένω να εκδοθεί λογαριασμός με βάση την ένδειξη που δώσανε ;; Αυτή όμως αφορά έναν μηνα μονο, οχι δύο οπως μου ερχονται παντα.  Εκτός και αν περάσουν και γράψουν την ένδειξη και  του νέου μετρητη  (που περνάνε σπάνια βέβαια) ... Θα πάρω και την ΔΕΗ να ρωτήσω βέβαια, απλώς ήθελα  να ξέρω πως έγινε σε σας.

Ο νέος μετρητές πάει από το μηδέν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, archiezulu είπε

Με λίγα λόγια έπρεπε να κάτσουμε στα αυγά μας γ1 με κοτ και να μη κάναμε home online

κάνε αναδιατύπωση και σβήσε αν μπορείς τις φωτό απο το αλλο θέμα και βάλε αυτές σε spoiler αν μπορείς

3 ώρες πριν, rounsmith είπε

Αυτό εγώ δεν το κράτησα . Τι κάνουμε? Όταν έγινε η αίτηση δεν το αποθήκευσα -.-

τώρα δύσκολο , στείλε ένα παράπονο στη ΔΕΗ και βλέπεις

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να προτρέπει η ΔΕΗ, με τον τρόπο της, όσους είναι στο Γ1Ν να αλλάξουν σε enter/enter+/on line. Όσους είναι σε άλλους παρόχους είναι κατανοητό αλλά ήδη πελάτες της ΔΕΗ γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

κάνε αναδιατύπωση και σβήσε αν μπορείς τις φωτό απο το αλλο θέμα και βάλε αυτές σε spoiler αν μπορείς

τώρα δύσκολο , στείλε ένα παράπονο στη ΔΕΗ και βλέπεις

Πως μπορούμε να υπολογίσουμε στον λογαριασμό που είναι γ1 πόσο θα πλήρωνε σε περίπτωση που ήταν και αυτός home online ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...