Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια και μενα με εβαλαν στο Γ1 (αιτηση 26/11 για εντερ). Πως μπορω να αποδειξω τωρα ότι εκανα αιτηση για το εντερ? Στην συμβαση δεν γραφει τιποτα για εντερ.

Επεξ/σία από bvb7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Καλησπερα παιδια και μενα με εβαλαν στο Γ1 (αιτηση 26/11 για εντερ). Πως μπορω να αποδειξω τωρα εχω εκανα αιτηση για το εντερ? Στην συμβαση δεν γραφει τιποτα για εντερ.

κράτησες το

Spoiler

195907019_econtr.jpg.f5ba31437076cc670e4

 

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι παιδιά γιατί πραγματικά ο μίτος έχει άπειρα posts και δεν βγάζω άκρη.

Μπήκα στο Home Enter τον περασμένο Νοέμβριο με συγκεκριμένες τιμές KWh (ημερήσιο και νυκτερινό). Είπα σε φίλο μου να κάνει το ίδιο, αλλά τώρα που μπήκε οι τιμές είναι σχεδόν διπλάσιες και το πρόγραμμα ισχύει για 1 έτος (αντί 2 το δικό μου).

Όντως έχουν γίνει αυτές οι αλλαγές και δεν πιάνουν το παλιό πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasanton είπε

Να ρωτήσω κάτι παιδιά γιατί πραγματικά ο μίτος έχει άπειρα posts και δεν βγάζω άκρη.

Μπήκα στο Home Enter τον περασμένο Νοέμβριο με συγκεκριμένες τιμές KWh (ημερήσιο και νυκτερινό). Είπα σε φίλο μου να κάνει το ίδιο, αλλά τώρα που μπήκε οι τιμές είναι σχεδόν διπλάσιες και το πρόγραμμα ισχύει για 1 έτος (αντί 2 το δικό μου).

Όντως έχουν γίνει αυτές οι αλλαγές και δεν πιάνουν το παλιό πρόγραμμα;

Ναι, σωστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tasanton είπε

Να ρωτήσω κάτι παιδιά γιατί πραγματικά ο μίτος έχει άπειρα posts και δεν βγάζω άκρη.

τις τελευταίες 15 σελίδες να διαβάζεις

πες το φίλο σου να διαβάσει αυτό

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εστειλα μνμ στην εξυπηρετηση πελατων για να τους ρωτησω γτ δεν μου χρεωνουν τις kwh με την τιμη νυχτας μιας κ εχω νυχτερινο κ μου απαντησαν αυτο.....βγαζετε ακρη? Εχω το myhome onlime κοτ β νυχτερινο κ απ το Δεκεμβριο που το εχω ολες οι kwh χρεωνονται με 0,096...

Screenshot_20220228-150429_Gmail.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, desiro είπε

Παιδια εστειλα μνμ στην εξυπηρετηση πελατων για να τους ρωτησω γτ δεν μου χρεωνουν τις kwh με την τιμη νυχτας μιας κ εχω νυχτερινο κ μου απαντησαν αυτο.....βγαζετε ακρη?

ναι , ισχύει όπως κακώς αναφέρθηκε πάλι εδώ σε προηγούμενες σελίδες και έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο άλλο θέμα και συνέχεια για ΚΟΤ μόνο εκεί για απορίες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικό-τιμολόγιο-ηλεκτρικού-ρεύματος/page/131/#comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, uKalele είπε

Καλησπέρα προσπαθώ να εγγράφω στο my home online.μπαίνω κανονικά στο ebill έχω σύνδεση κάρτα για πάγιες χρεώσεις και όταν πατάω υποβολή στο πακέτο μου εμφανίζει ένα κείμενο που λέει ότι για την ολοκλήρωση της ενεργοποιήσεις του νέου προϊόντος θα μου ζητηθεί να καταχωρήσω τα στοιχεία κάρτας. Σε αυτό δεν μου δίνει την δυνατότητα να πατήσω κάτι παρά μόνο να κλείσω το πλαισίου κειμένου χωρίς να γίνεται τίποτα

Κάτω κάτω στο κείμενο που βγάζει λεει:

Αναφορά σε κείμενο

Μετά την ενεργοποίηση της εξόφλησης των λογαριασμών σας με κάρτα, ολοκληρώνεται αυτόματα το αίτημα χορήγησης του νέου προϊόντος ΔΕΗ myHome ONLINE για το συγκεκριμένο ακίνητο.

εγώ πήγα και στο κατάστημα ΔΕΗ και λεει δεν βλέπουν ότι έχω ενεργοποίησει την ηλεκτρονική πληρωμή(την έκανα εχθές μια μέρα πριν δλδ). Πήρα τηλ στο 800 900 1000 και βλέπουν ότι έχω βάλη κάρτα για πληρωμές αλλά δεν μπορούν να ενεργοποιήσουν το πρόγραμμα( δεν έχουν πρόσβαση). Αφού έκανα την αίτηση online σε 3-4 εργάσιμες θα ενημερωθεί το σύστημα και λογικά θα είμαι μέσα(τουλάχιστον αυτό ισχυρίστηκαν και στο κατάστημα και στο 8009001000)

Το ερώτημα είναι ΚΟΤ Β και ΔΕΗ Home Online πάνε μαζί ή όχι;

το Chat bot της ΔΕΗ λεει "

Αναφορά σε κείμενο

Αν έχεις Κοινωνικό Τιμολόγιο, επίλεξε το ΔΕΗ myHome Online για οικονομία και ευκολία!
Για τους πελάτες που είναι ενταγμένοι στο Μητρώο Ευάλωτων Πελατών, δεν θα εφαρμόζεται η προθεσμία εξόφλησης λογαριασμών ρεύματος, 40 ημέρες από την έκδοση των λογαριασμών. Ενεργοποίησέ το ΤΩΡΑ! https://dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/"

 

 

H κα. στο κατάστημα μου είπε να ακυρώσω το KOT γιατί μερικούς τους πέταξε(αλλά έλεγε για το Home Enter)

Επεξ/σία από dannys827
προσθήκη πληροφοριών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dannys827 είπε

H κα. στο κατάστημα μου είπε

 

4 λεπτά πριν, dannys827 είπε

Πήρα τηλ στο 800 900 1000

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

φαίνεται και απο το

5 λεπτά πριν, dannys827 είπε

δεν έχουν πρόσβαση

😂

ξεκίνα μέσω myrae στο εξής

2 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Home Online με παράταση της προσφοράς των 30€ έκπτωση έως 31/03/2022

το οποίο φυσικά δεν είναι δεσμευτικό όπως και ξαναέγινε (αν και υποκειμενικά δε νομίζω να ακριβύνουν άλλο τα σταθερά της ΔΕΗ προς το παρών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, korakios είπε

 

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

φαίνεται και απο το

😂

ξεκίνα μέσω myrae στο εξής

το οποίο φυσικά δεν είναι δεσμευτικό όπως και ξαναέγινε (αν και υποκειμενικά δε νομίζω να ακριβύνουν άλλο τα σταθερά της ΔΕΗ προς το παρών)

Δεν είναι δεσμευτικό αλλα δεν ξέρουμε αν πειράξει τιμοκατάλογο ακόμα. 
Την ημερομηνία την είπε το Bot στο Viber. 
 

Και για ΚΟΤ όσοι ρωτάνε φαίνεται συμβατό το Home Online. 

833B06A0-2D58-46E7-9B23-7C7DD44F8D40.jpeg

227E9B4A-68E1-4081-B6CE-1D7221E7CD23.jpeg

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

Τελικά πιο πολλά ξέρει το bot από την εξυπηρέτηση πελατών. 😂

για τους υπάλληλους το κάνανε περισσότερο 😂

Κάτσε να το σιγουρέψουμε

Έχει κάποιος online με τις νέες τιμές και ΚΟΤ ? Αν ναι έχει λογαριασμό πρόσφατο που να μην έχει μέσα Γ1 καθόλου?

αν μπορεί να τον ανεβάσει να σβήσω και το ερωτηματικό του online για ΚΟΤ στο excel

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...