Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, POUARO είπε

Το ΔΕΗ myHome Online αφορα ολους? εχει το πιο φθηνο τιμολογιο 0,17 ημερησιο και παγιο 1 €. Εχω αλλαξει μεχρι τωτα απο ΔΕΗ ΣΕ ELPEDISON ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ PROTERGIA  σε διαρκεια 4 χρονων και ποτε δεν μου εχου ζητησει ΥΔΕ. Το τιμολογιο που εχω στην protergia εχει ρητρα.... πολλες αποριες..

Αν δεν εχει ληξει το πιστοποιητικο δεν το ζητουν...Ειναι και αναλόγα την περιοχη του Δεδδηε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, takoulou είπε

Εσυ ξερεις ποια  ηταν η μετρηση πηρε ο Δεδδηε;; Το εμαθες; Αυτο θα το διαπιστωσεις  μονο αν θα παρεις τηλεφωνο στο Δεδδηε να σου πει ενδειξη δοθηκε.. Τηλ 8004004000

Οχι, γι αυτό παραξενευτηκα αφου σίγουρα θα μέτρησε μετα την αιτηση μου για αλλαγη,εξου και η απορια μου, γιατί η ΖΕΝΙΘ μου εβγαλε τελικο με την τελευταία καταμέτρηση του εκκαθαριστικου και οχι με την μέτρηση του Δεδδηε στην αλλαγη παροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί το online ; είμαι στη φάση που έστειλα ηλεκτρονικά τα υπογεγραμμένα έγγραφα. Είμαι σε άλλο παροχο Ηρων αυτή τη στιγμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ins2016 είπε

Καλησπέρα πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί το online ; είμαι στη φάση που έστειλα ηλεκτρονικά τα υπογεγραμμένα έγγραφα. Είμαι σε άλλο παροχο Ηρων αυτή τη στιγμή 

Θα περασουν μερικες μερες...Υπολογισε 5-6 μερες...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ins2016 είπε

Καλησπέρα πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί το online ; είμαι στη φάση που έστειλα ηλεκτρονικά τα υπογεγραμμένα έγγραφα. Είμαι σε άλλο παροχο Ηρων αυτή τη στιγμή 

5 μέρες με 3 μηνες

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, POUARO είπε

Το ΔΕΗ myHome Online αφορα ολους? εχει το πιο φθηνο τιμολογιο 0,17 ημερησιο και παγιο 1 €. Εχω αλλαξει μεχρι τωτα απο ΔΕΗ ΣΕ ELPEDISON ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ PROTERGIA  σε διαρκεια 4 χρονων και ποτε δεν μου εχου ζητησει ΥΔΕ. Το τιμολογιο που εχω στην protergia εχει ρητρα.... πολλες αποριες..

...τί εννοείς "αφορά όλους"...;

Μην κοιτάς ΜΟΝΟ την τιμή κιλοβατώρας. Το Εντερ+ δίνει και 50€ και έκπτωση στο πάγιο και 5% έκπτωση με έγκαιρη εξόφληση και 2% αν βάλεις παγια εντολή - συνεπώς βγαίνει (ελάχιστα) πιο συμφέρον. Συν το ότι το Ονλάιν έχει αποδειχτεί "μπελάς", για όσους δεν το χειριστούν 100% σωστά. 

Οι αλλαγές μεταξύ "εναλλακτικών" παρόχων, για κάποιον λόγο δεν συνάδουν με ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για ΥΔΕ. Όταν όμως είναι να πας ΔΕΗ, "περιέργως",,,ξεσσαλώνει ο ΔΕΔΔΗΕ (σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο η,,,συγγένεια που έχουν ως εταιρίες. Μέχρι ν' αρχίσει άλλωστε αυτό το κατακερμάτισμα ΔΕΚΟ εδώ και χρόνια, η ίδια εταιρία ήταν, με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και μέχρι και αρνείται την μετάβαση αν δεν γίνει η νέα ΥΔΕ (λογικά έχει να κάνει και "σε ποιους υπαλλήλους/ποιο κατάστημα θα πέσεις"). Πόσο μάλλον που τελευταία τα πράγματα αλλάζουν (γενικώς) με ταχείς ρυθμούς - κι ένα παραπάνω που πλέον είναι προς ιδιωτικοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τέλος, το ότι δεν σου ζήτησαν, ΙΣΩΣ και να σημαίνει ότι τότε δεν είχε ακόμη λήξει η προηγούμενη...; Την τσέκαρες στο σάιτ που σου υπέδειξα;

10 λεπτά πριν, Ins2016 είπε

Καλησπέρα πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί το online ; είμαι στη φάση που έστειλα ηλεκτρονικά τα υπογεγραμμένα έγγραφα. Είμαι σε άλλο παροχο Ηρων αυτή τη στιγμή 

Δες λίγο τί λέω στον rounsmith σχετικά, στην προηγούμενη σελίδα και,,,αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

...τί εννοείς "αφορά όλους"...;

Μην κοιτάς ΜΟΝΟ την τιμή κιλοβατώρας. Το Εντερ+ δίνει και 50€ και έκπτωση στο πάγιο και 5% έκπτωση με έγκαιρη εξόφληση και 2% αν βάλεις παγια εντολή - συνεπώς βγαίνει (ελάχιστα) πιο συμφέρον. Συν το ότι το Ονλάιν έχει αποδειχτεί "μπελάς", για όσους δεν το χειριστούν 100% σωστά. 

Οι αλλαγές μεταξύ "εναλλακτικών" παρόχων, για κάποιον λόγο δεν συνάδουν με ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για ΥΔΕ. Όταν όμως είναι να πας ΔΕΗ, "περιέργως",,,ξεσσαλώνει ο ΔΕΔΔΗΕ (σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο η,,,συγγένεια που έχουν ως εταιρίες. Μέχρι ν' αρχίσει άλλωστε αυτό το κατακερμάτισμα ΔΕΚΟ εδώ και χρόνια, η ίδια εταιρία ήταν, με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και μέχρι και αρνείται την μετάβαση αν δεν γίνει η νέα ΥΔΕ (λογικά έχει να κάνει και "σε ποιους υπαλλήλους/ποιο κατάστημα θα πέσεις"). Πόσο μάλλον που τελευταία τα πράγματα αλλάζουν (γενικώς) με ταχείς ρυθμούς - κι ένα παραπάνω που πλέον είναι προς ιδιωτικοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τέλος, το ότι δεν σου ζήτησαν, ΙΣΩΣ και να σημαίνει ότι τότε δεν είχε ακόμη λήξει η προηγούμενη...; Την τσέκαρες στο σάιτ που σου υπέδειξα;

Δες λίγο τί λέω στον rounsmith σχετικά, στην προηγούμενη σελίδα και,,,αποφάσισε.

Ναι τα έχω δει αλλά κατόπιν εορτής έχω υποβάλει αίτημα απλά δεν ξέρω πως γίνεται το αίτημα ακύρωσης..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, washcloud είπε

...τί εννοείς "αφορά όλους"...;

Μην κοιτάς ΜΟΝΟ την τιμή κιλοβατώρας. Το Εντερ+ δίνει και 50€ και έκπτωση στο πάγιο και 5% έκπτωση με έγκαιρη εξόφληση και 2% αν βάλεις παγια εντολή - συνεπώς βγαίνει (ελάχιστα) πιο συμφέρον. Συν το ότι το Ονλάιν έχει αποδειχτεί "μπελάς", για όσους δεν το χειριστούν 100% σωστά. 

Οι αλλαγές μεταξύ "εναλλακτικών" παρόχων, για κάποιον λόγο δεν συνάδουν με ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για ΥΔΕ. Όταν όμως είναι να πας ΔΕΗ, "περιέργως",,,ξεσσαλώνει ο ΔΕΔΔΗΕ (σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο η,,,συγγένεια που έχουν ως εταιρίες. Μέχρι ν' αρχίσει άλλωστε αυτό το κατακερμάτισμα ΔΕΚΟ εδώ και χρόνια, η ίδια εταιρία ήταν, με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και μέχρι και αρνείται την μετάβαση αν δεν γίνει η νέα ΥΔΕ (λογικά έχει να κάνει και "σε ποιους υπαλλήλους/ποιο κατάστημα θα πέσεις"). Πόσο μάλλον που τελευταία τα πράγματα αλλάζουν (γενικώς) με ταχείς ρυθμούς - κι ένα παραπάνω που πλέον είναι προς ιδιωτικοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Τέλος, το ότι δεν σου ζήτησαν, ΙΣΩΣ και να σημαίνει ότι τότε δεν είχε ακόμη λήξει η προηγούμενη...; Την τσέκαρες στο σάιτ που σου υπέδειξα;

Δες λίγο τί λέω στον rounsmith σχετικά, στην προηγούμενη σελίδα και,,,αποφάσισε.

Και όταν γίνεται η αλλαγή σε εναλλακτικους παροχους υπάρχει η επιστολή ότι  έχει λήξει  η ΥΔΕ.. Δεν γίνεται μόνο αυτό στην ΔΕΗ.. Και μάλιστα στο έντυπο που στέλνεται από τον Δεδδηε γράφει  ότι έχει γίνει  και η κοινοποίηση και στον παροχο και τον αναφέρει μάλιστα  ονομαστικά.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και όταν γίνεται η αλλαγή σε εναλλακτικους παροχους υπάρχει η επιστολή ότι  έχει λήξει  η ΥΔΕ.. Δεν γίνεται μόνο αυτό στην ΔΕΗ.. Και μάλιστα στο έντυπο που στέλνεται από τον Δεδδηε γράφει  ότι έχει γίνει  και η κοινοποίηση και στον παροχο και τον αναφέρει μάλιστα  ονομαστικά.. 

...εγώ αυτό που έχω καταλάβει στην πράξη (διαβάζοντας αυτά που "καταθέτει" κόσμος εδώ), είτε για τωρινές μεταβάσεις είτε και για παλιότερες, υπάρχει μια διακριτή τάση να ζητάνε την ΥΔΕ όταν η μετάβαση είναι να γίνει προς ΔΕΗ (σε διάφορες μάλιστα περιπτώσεις θυμάμαι μέχρι κι από την ίδια την ΔΕΗ να τους την λένε, έχοντας παέι σε κατάστημα).

Αντίθετα όταν μιλάνε (όπως ο φίλος πιο πάνω) για μεταβάσεις μεταξύ "εναλλακτικών" (παλιότερα έστω), σαν να "κοιμάται",,,λίγο περισσότερο ο ΔΕΔΔΗΕ.

Σε καμμια περίπτωση λοιπόν δεν λέω "τί ισχύει αναφορικά με το πρωτόκολλο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Λάβαμε τον πρώτο εκκαθαριστικό από Δεη MyHomeEnter N !

Ο πρώτος λογαριασμός που πήραμε τον προηγούμενο μήνα (με δικές μας μετρήσεις καταχωρημένες) μας βγήκε πιστωτικός μιας και πήραμε τα 100 ευρώ της εγγύησης πίσω .

Θα μπορούσατε λίγο να μου πείτε,γιατί μας έβαλε περισσότερες κιλοβατώρες στο ημερήσιο (και μας χρέωσε και ανάλογα φυσικά) αντί να χρεώσει κανονικά τις κιλοβατώρες ως έχουν (νυχτερινές και ημερήσιες)?

Ευχαριστώ 

 

dei1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, washcloud είπε

Για τώρα όχι, αλλα αν το κάνεις 3 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ, χάνεις το Ονλάιν (σε γυρνάνε Γ1).

Τελικά αυτό δεν έχει αποδειχτεί και το πιθανότερο είναι ότι αναφέρεται σε 3 συνεχόμενες ΑΠΟΤΥΧΗΝΕΝΕΣ προσπάθειες χρέωσης.

Ή κάνω λάθος και έχει αποδειχτεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για αλλαγη προμηθευτη παιδια και για να βαλω το home enter+ αν παω σε καταστημα της δεη,θα πρεπει να δωσω καποια εγγυηση η οχι? επισης θα γινει και αλλαγη ονοματος,τωρα ειναι σε αλλο ονομα και θα παρω την παροχη πανω μου. (το ακινητο αυτη τη στιγμη εχει ρευμα κανονικα)

στο τηλεφωνο με ειπανε οτι ειναι δωρεαν

Επεξ/σία από Triple_HR21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, washcloud είπε

 

Οι αλλαγές μεταξύ "εναλλακτικών" παρόχων, για κάποιον λόγο δεν συνάδουν με ειδοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ για ΥΔΕ. Όταν όμως είναι να πας ΔΕΗ, "περιέργως",,,ξεσσαλώνει ο ΔΕΔΔΗΕ (σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο η,,,συγγένεια που έχουν ως εταιρίες. Μέχρι ν' αρχίσει άλλωστε αυτό το κατακερμάτισμα ΔΕΚΟ εδώ και χρόνια, η ίδια εταιρία ήταν, με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και μέχρι και αρνείται την μετάβαση αν δεν γίνει η νέα ΥΔΕ (λογικά έχει να κάνει και "σε ποιους υπαλλήλους/ποιο κατάστημα θα πέσεις"). Πόσο μάλλον που τελευταία τα πράγματα αλλάζουν (γενικώς) με ταχείς ρυθμούς - κι ένα παραπάνω που πλέον είναι προς ιδιωτικοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ. 

 

Εισαι 100% μέσα. Ειδικά οταν πέσεις σε βρωμιάρες υπαλλήλους σε ηλικία κλιμακτηριου,που η μονη τους ηδονή είναι να δημιουργούν πρόβλημα στον πολίτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...