Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Γινεται να γίνει μεταφορα του home enter σε αλλο σπιτι ο λογω μετακομισης και αν ναι μονο σε καταστημα γινεται αυτο γνωριζετε;

όχι ,

η εταιρία στα πλαίσια καλής συνεργασίας ίσως δεχτεί να πιστώσει τη ρήτρα αποχώρησης στη νέα σύνδεση

Φυσικά με τις τρέχουσες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, Pepelux71 είπε

"Μεγάλες αυξήσεις καταγράφει, αυτή την ώρα, η τιμή της χονδρεμπορικής για αύριο, με την Ελλάδα να βρίσκεται ξανά στην λίστα με την ακριβή ενέργεια στα 235,50 ευρώ/MW, σημειώνοντας αύξηση 56,8%."....................................................

Αυτό είναι ημέρας το θέμα είναι πως θα πάει μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ΠάρηςΓ είπε

το θέμα είναι πως θα πάει μετα

...-ιώντας θα πάει, πώς να πάει.....

10 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

ευχαριστω, ειμαι πολλα χρονια σε αυτο το σπιτι και ειναι δικο μας. Εχω καταλαβει πως πρεπει να παραμεινω δεη, απλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να ενεργοποιησω για 1 χρονο το myhome online ή να μην πειραξω τπτ απο το Γ1 οικιακο τιμ+ΚΟΤ Β

....ελπίζω επίσης να εννοείς πως το σπίτι είναι στο όνομα αυτού που έχει και το ρεύμα στο όνομά του. Πχ και τα δυο σε εσένα (και δηλωμένα κανονικά στην εφορία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Αυτό είναι ημέρας το θέμα είναι πως θα πάει μετα

Με την τιμή TTF στο +50% εσυ πως το βλέπεις να παει αν δεν σφυριξει ο Βλαδημιρος, που ιδιωτικοποιησε την μανα του, ληξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, φίλος είναι ήδη στην ΔΕΗ στο απλό χωρίς ΚΟΤ με 1700 το τετράμηνο πάει σε online με 0.17€ και - 30€ στον πρώτο λογαριασμό η στο enter με - 2% πάγιας και - 5% συνέπειας και -50€ στον πρώτο; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, latsakos είπε

Μια από τις εταιρίες ηλεκτρικής ενεγειας έκανε για τους υπαλλήλους της και μόνο ένα πρόγραμμα χωρίς ρήτρα, χωρίς πάγιο ,χωρίς εγγυήσεις για μέρα 0,070 και νύχτα 0,066 και θα μπορούσα να επωφεληθώ αλλά είναι όντως κριμα

Όνομα έχει η εταιρεία αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, x-files είπε

Όνομα έχει η εταιρεία αυτή;

Ονομάζεται "Με μεγάλη προσοχή"

31 λεπτά πριν, JDimi είπε

Καλησπερα, φίλος είναι ήδη στην ΔΕΗ στο απλό χωρίς ΚΟΤ με 1700 το τετράμηνο πάει σε online με 0.17€ και - 30€ στον πρώτο λογαριασμό η στο enter με - 2% πάγιας και - 5% συνέπειας και -50€ στον πρώτο; 

βάλτα στο excel και δες για τον πρώτο χρόνο τι συμφέρει

για το 2ο χρόνο αφαιρείς τα δώρα

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

Ονομάζεται "Με μεγάλη προσοχή"

βάλτα στο excel και δες για τον πρώτο χρόνο τι συμφέρει

για το 2ο χρόνο αφαιρείς τα δώρα

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Του το έχω στείλει να τα δει ήδη από το sticky σου, απλά έλεγα μήπως κάποιος το είχε ήδη δει σε παρόμοιες κιλοβατωρες.

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πανε να με τρελάνουν.... 

Κάνω αιτηση για 2 σπίτια αρχες Ιανουαρίου, μεταφορα του ρευματος απο την εταιρία Φυσικο αεριο στο My Home Online.

Με παιρνουν και για το 1 στελνω την υπευθυνση δηλωση και λίγες μέρες μετα όλα καλα. 

ΓΙα το 2ο μπηκε στο αρχείο επειδη απο το φυσικο εκαναν 2 μηνες να στειλουν ενεργό λογαριασμό επρεπε να περιμενω ως τις 18/1 οπου μου εστειλαν τον λογαριασμό και μου ειπαν οταν παρω το λογαριασμό στα χέρια μου θα το προχωρήσουν.

Απο εκει και περα και αφου στις 20 Ιανουαριου, μεχρι αρχες Φεβρουαριου δεν εχει προχωρήσει τίποτα. Μιλαω 2 φορες τηλεφωνο η 1η κοπελα μου λεει ειναι στο αρχειο θα διευθετηθει η 2η οτι δεν υπάρχει αιτηση να κανω ξανα.. 

Δεν βαριεσαι λεω κανω ξανα στις 3 Φεβρουαριου, ξανα στις 6 μου λενε για την υπευθυνυση δήλωση. Απο τις 6 ως τις 21 στελνω καθε 2 μερες στο [email protected] τα χαρτια και καθε 2 μερες ερχεται ενα αυτοματοποιημενο Mail οτι κατι λειπει.. Παιρνω τακτικα πισω στο τηλεφωνικό σαπορτ, μου λενε ναι βλεπουμε οτι υπάρχει εκκρεμότητα να ξαναστειλω τα χαρτια και να ελεγξω το σπαμ, τους λεω τα εχω στειλει τοσες φορες που εσεις θα πρεπει να ελεγξετε το σπαμ. Αφου τα στειλατε θα σας παρουν τηλεφωνο μου λενε και δεν παιρνει κανεις... Ενιγουει 7 τηλεφωνα, λιγο περισσότερα mail και 21 μερες τι κανω; 

Ποτε μπορω να παω να τους βαλω φωτια στα γραφεία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε

Επειδη πανε να με τρελάνουν.... 

Κάνω αιτηση για 2 σπίτια αρχες Ιανουαρίου, μεταφορα του ρευματος απο την εταιρία Φυσικο αεριο στο My Home Online.

Με παιρνουν και για το 1 στελνω την υπευθυνση δηλωση και λίγες μέρες μετα όλα καλα. 

ΓΙα το 2ο μπηκε στο αρχείο επειδη απο το φυσικο εκαναν 2 μηνες να στειλουν ενεργό λογαριασμό επρεπε να περιμενω ως τις 18/1 οπου μου εστειλαν τον λογαριασμό και μου ειπαν οταν παρω το λογαριασμό στα χέρια μου θα το προχωρήσουν.

Απο εκει και περα και αφου στις 20 Ιανουαριου, μεχρι αρχες Φεβρουαριου δεν εχει προχωρήσει τίποτα. Μιλαω 2 φορες τηλεφωνο η 1η κοπελα μου λεει ειναι στο αρχειο θα διευθετηθει η 2η οτι δεν υπάρχει αιτηση να κανω ξανα.. 

Δεν βαριεσαι λεω κανω ξανα στις 3 Φεβρουαριου, ξανα στις 6 μου λενε για την υπευθυνυση δήλωση. Απο τις 6 ως τις 21 στελνω καθε 2 μερες στο [email protected] τα χαρτια και καθε 2 μερες ερχεται ενα αυτοματοποιημενο Mail οτι κατι λειπει.. Παιρνω τακτικα πισω στο τηλεφωνικό σαπορτ, μου λενε ναι βλεπουμε οτι υπάρχει εκκρεμότητα να ξαναστειλω τα χαρτια και να ελεγξω το σπαμ, τους λεω τα εχω στειλει τοσες φορες που εσεις θα πρεπει να ελεγξετε το σπαμ. Αφου τα στειλατε θα σας παρουν τηλεφωνο μου λενε και δεν παιρνει κανεις... Ενιγουει 7 τηλεφωνα, λιγο περισσότερα mail και 21 μερες τι κανω; 

Ποτε μπορω να παω να τους βαλω φωτια στα γραφεία; 

Πηγαινε με τα χαρτια σου σε ενα καταστημα να τελειωνεις πιο ευκολα και γρηγορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε

τι κανω; 

Ποτε μπορω να παω να τους βαλω φωτια στα γραφεία; 

...άσε τα γκαζάκια Χρήστο και μπες στο σάιτ τους και κλείσε ραντεβού για να πας για υπογραφές εκεί (ακύρωσε από πριν τα econtracts). Εχει κι απογευματινά.

...και με την ευκαιρία, υπόγραψε για Enter+ (...το ΠΛΑΣ, έτσι; Όχι το "απλό".)

(πλέον συμφέρει καλύτερα απ' το Ονλάιν)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

...άσε τα γκαζάκια Χρήστο και μπες στο σάιτ τους και κλείσε ραντεβού για να πας για υπογραφές εκεί (ακύρωσε από πριν τα econtracts). Εχει κι απογευματινά.

Υποτιθεται δεν ειναι μονο Online?

Και γιατι να χασω τη χαρα να τους δω να καιγονται; 

Δεν ειχα σκοπο να παω με γκαζακια ειμαι παραδοσιακός, μολότοφ σκεφτόμουν; Και αφου θα παω τι χαρτιά να παρω αφού ολα έγιναν Online?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, washcloud είπε

...άσε τα γκαζάκια Χρήστο και μπες στο σάιτ τους και κλείσε ραντεβού για να πας για υπογραφές εκεί (ακύρωσε από πριν τα econtracts). Εχει κι απογευματινά.

...και με την ευκαιρία, υπόγραψε για Enter+ (...το ΠΛΑΣ, έτσι; Όχι το "απλό".)

(πλέον συμφέρει καλύτερα απ' το Ονλάιν)

Γιατί συμφέρει περισσότερο το +(plus)?

Δεν έχει αρκετά μεγάλο πάγιο;(Αν και θα μου πεις με τόσο που έχει πάει η kwh , μικρή η διαφορά στο πάγιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Γιατί συμφέρει περισσότερο το +(plus)?

Δεν έχει αρκετά μεγάλο πάγιο;(Αν και θα μου πεις με τόσο που έχει πάει η kwh , μικρή η διαφορά στο πάγιο)

Δίνει δώρο 50€.

Το πάγιο είναι 2 .75€ το 1' εξάμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...