Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 λεπτό πριν, korakios είπε

σοβαρά τώρα , αν δεν μπορείς να καταλάβεις τις 2 τελευταίες γραμμές του κειμένου κάτι δεν πάει καλά

καλή συνέχεια

αφού το λες, θα το κοιτάξω...😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με myHome Enter που έκανα μέσα 2021 και λήξη σύμβασης μέσα 2023 και φαίνεται να είναι σταθερό 0,105 για όλη την κατανάλωση πρέπει να πέτυχα τζακπότ ή μου φαίνεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hacker?pcs είπε

Με myHome Enter που έκανα μέσα 2021 και λήξη σύμβασης μέσα 2023 και φαίνεται να είναι σταθερό 0,105 για όλη την κατανάλωση πρέπει να πέτυχα τζακπότ ή μου φαίνεται;

Κάπως έτσι. Δεν το πειράζεις, δεν κανείς πειράματα, δεν μπλέκεις ΚΟΤ αν δεν ξέρεις 100% αν μπαίνει κτλ γιατί αν γίνει καμία στραβή θα χάσεις το πρόγραμμα, και αν γίνει καμμία βλακεία κοστίζει ακριβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, x-files είπε

Στο site του ΔΕΔΗΕ μπορείς μόνο κάθε 2 μήνες,κ θα λάβεις 2μηνο εκκαθαριστικό,στο ebill,,κάθε μήνα,αν ένας από αυτούς τους μήνες είναι ίδιος με τον μήνα που μπορείς να καταχώρησης στο site tou ΔΕΔΗΕ, βάλε κ στα 2(αυτό κάνω εγώ, έτσι για σιγουριά),θα πάρουν όμως αυτό που θα τους στείλει ο ΔΕΔΗΕ

Να σε ρωτησω κάτι. Αν εχει δηλωθει στο e bill να βγαινει δίμηνιαιος λογαριασμός( enter απλό) πως γινεται η μετρηση?

Βγάζει μηνυμα το e bill οτι μπορείτε  να μετρησετε απο τοτε εως τοτε?

 Kaι την μετρηση την στέλνουμε  στο e bill? Η στον ΔΕΔΔΗΕ?

ΥΓ= Στοχος μου ειναι να βγαινει ο δημινιαίος έναντι  με την σωστη κατανάλωση. Στο τετράμηνο στον εκκαθαριστικό ερχοταν πάντα ετσι και αλλιώς ο ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά για το θέμα που είχα πριν με τον υψηλο λογαριασμό της ΔΕΗ

Μίλησα με ΔΕΗ και μου κάναμε αίτημα για υπερεκτιμημένη χρέωση έναντι χωρίς προηγούμενη ιστορικότητα .

Και θα έρθει ο δεδηε να μετρήσει να βγεί νέος λογαριασμός  με σωστές KWH και όχι τις εξωφρενικές 1444kwh.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Site Σύγκριση Παρόχων Ενέργειας - insurancemarket.gr το οποίο συγκρίνει παρόχους ενέργειας και σου βγάζει τον φθηνότερο για την περίπτωση σου, το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Είναι αξιόπιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

To Site Σύγκριση Παρόχων Ενέργειας - insurancemarket.gr το οποίο συγκρίνει παρόχους ενέργειας και σου βγάζει τον φθηνότερο για την περίπτωση σου, το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Είναι αξιόπιστο?

Διαβασε καλυτερα το sticky και κατεβασε το excel του korakiou.Βαλε τις ετησιες κιλοβατωρες σου και θα δεις τι σε συμφερει.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Διαβασε καλυτερα το sticky και κατεβασε το excel του korakiou.Βαλε τις ετησιες κιλοβατωρες σου και θα δεις τι σε συμφερει.

Δυσκολεύομαι να το κατανοήσω αυτό το excel...Δεν το έχω.

8 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

To excel παντως δε συγκρινει ρητροπρογραμματα πχ Γ1 δεη.

...ναι...ειδικά εγώ έχω Γ1 με ετήσια προπληρωμή και άρα έχω επιπλέον έκπτωση 2%. Επίσης, έχω χαμηλές καταναλώσεις.

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα λίγο πριν με elpedison και ενημέρωσα ότι έκλεισα στη ΔΕΗ my home enter online.

H υπάλληλος μου είπε ότι την άνοιξη αναμένεται μείωση στις τιμές της ρήτρας αναπροσαρμογής και ότι τελικά δε συμφέρει το σταθερά αυξημένο της ΔΕΗ.

Είναι το διακύβευμα αλλά δεν το πιστεύω, για αυτό άλλωστε δεν τους προτίμησα.

Ίδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, diegito1979 είπε

Μίλησα λίγο πριν με elpedison και ενημέρωσα ότι έκλεισα στη ΔΕΗ my home enter online.

H υπάλληλος μου είπε ότι την άνοιξη αναμένεται μείωση στις τιμές της ρήτρας αναπροσαρμογής και ότι τελικά δε συμφέρει το σταθερά αυξημένο της ΔΕΗ.

Είναι το διακύβευμα αλλά δεν το πιστεύω, για αυτό άλλωστε δεν τους προτίμησα.

Ίδωμεν...

Παρέλειψε να σου πει τι αναμένεται το φθινόπωρο που έρχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει καταλαβει κανεις πως υπολογιζεται η ρήτρα; Εγω προσπαθω καμια ωρα αλλα δεν εχω βρει ακρη.

Ο λογαριαμός μου βγηκε ιανουριο και αν βαλω του δεκεμβριου 235,38 βγαινει πολυ παραπανω η ρητρα.

Απο οτι ειδα τα σπανε ανα μηνα οποτε ειναι πιο πολυπλοκος ο υπολογισμος. ισως φτιαξω κανενα προγραμματακι να δουμε

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ τα κουμπιά του site της ΔΕΗ δεν δουλεύουν.

Δηλαδή και να θέλεις να γίνει πελάτης δεν σε αφήνουν!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...