Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, TSINE είπε

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από τηλέφωνα ? Πιο αποτελεσματικός ?

Ειπαμε... Πες μας περιοχη... Εδω στην  περιοχη  της Αττικης για τις αλλαγες παροχων περναει ο  τεχνικος του Δεδδηε... Αρα θα εχει περασει να κανει την καταμετρηση... Εχει περασει...Εκτος και ειναι κλειστος  ο χωρος...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ειπαμε... Πες μας περιοχη... Εδω στην  περιοχη  της Αττικης για τις αλλαγες παροχων περναει ο  τεχνικος του Δεδδηε... Αρα θα εχει περασει να κανει την καταμετρηση... Εχει περασει...Εκτος και ειναι κλειστος  ο χωρος...

Το έγραψα σε προηγούμενο μύνημα 

6 λεπτά πριν, TSINE είπε

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από τηλέφωνα ? Πιο αποτελεσματικός ?

Δεν ήθελα να κάνω παράθεση και τα δύο μυνήματα 

Αγία Βαρβάρα Αιγάλεω 

Να εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, TSINE είπε

Το έγραψα σε προηγούμενο μύνημα 

Τι εγραψες;; Μπορει να μην το ειδα...

Αυριο στο τηλεφωνο θα σου λυθουν οι αποριες σου..

Ανηκεις στον Δεδδηε Περιστεριου... Ξερω οτι για τις αλλαγες βγαινει εντολη σε τεχνικο και ερχεται να παρει ενδειξεις..Και σε περιπτωση απουσιας ερχεται μηνυμα στο κινητο που εχεις δηλωσει  οτι ο χωρος ειναι κλειστος και να κανονισεις ραντεβου εκ νεου..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Τι εγραψες;; Μπορει να μην το ειδα...

Αυριο στο τηλεφωνο θα σου λυθουν οι αποριες σου..

Ανηκεις στον Δεδδηε Περιστεριου... Ξερω οτι για τις αλλαγες βγαινει εντολη σε τεχνικο και ερχεται να παρει ενδειξεις..Και σε περιπτωση απουσιας ερχεται μηνυμα στο κινητο που εχεις δηλωσει  οτι ο χωρος ειναι κλειστος και να κανονισεις ραντεβου εκ νεου..

Ευχαριστώ φίλε μου . Θα μιλήσω με Δεδηε Περιστερίου αύριο σίγουρα ,θα ήθελα και σήμερα αλλά σιγά μην ειναι κάνεις να απαντήσει .Ευτυχώς έχω ανρθωπο σπίτι που είναι σχεδόν συνέχεια άρα θα το κανονίσω το ραντεβού ( δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να μου πει ότι ήταν κλειστά το σπίτι ) 

 

παρόλα αυτά έστειλα σχετικό εμαιλ με όλες τις πληροφορίες και στην ΔΕΗ πότε δεν ξέρεις ίσως γίνει κάνα θαύμα . (Τον λογαριασμό της ζενίθ την φωτογραφία του μετρητή  )

Επεξ/σία από TSINE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, TSINE είπε

Ευχαριστώ φίλε μου . Θα μιλήσω με Δεδηε Περιστερίου αύριο σίγουρα ,θα ήθελα και σήμερα αλλά σιγά μην ειναι κάνεις να απαντήσει .Ευτυχώς έχω ανρθωπο σπίτι που είναι σχεδόν συνέχεια άρα θα το κανονίσω το ραντεβού ( δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να μου πει ότι ήταν κλειστά το σπίτι ) 

 

παρόλα αυτά έστειλα σχετικό εμαιλ με όλες τις πληροφορίες και στην ΔΕΗ πότε δεν ξέρεις ίσως γίνει κάνα θαύμα . (Τον λογαριασμό της ζενίθ την φωτογραφία του μετρητή  )

Θα μιλησεις με το τηλεφωνικο κεντρο του  Δεδδηε ειπα... Δεν αλλαζει η παροχη με την φωτογραφια που δινεις εσυ... Περναει  τεχνικος...Παρε τηλεφωνο να σου πουν..Αναλυτικα τι και πως....Φαινεται στο συστημα τους..  Καλη συνεχεια...

https://deddie.gr/

 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με τη βοήθεια των έμπειρων φίλων του forum το έκανα το ΔΕΗ MyHome Online/Enter

Για να δούμε...

Μόλις τώρα, diegito1979 είπε

Τελικά με τη βοήθεια των έμπειρων φίλων του forum το έκανα το ΔΕΗ MyHome Online/Enter

Για να δούμε...

Η online αίτηση μου φάνηκε πολύ εύκολη και φιλική. Έκανα και αλλαγή ονόματος χρήστη και ενημέρωση προσωπικών στοιχείων. Μια χαρά μου φάνηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, diegito1979 είπε

Τελικά με τη βοήθεια των έμπειρων φίλων του forum το έκανα το ΔΕΗ MyHome Online/Enter

Για να δούμε...

Η online αίτηση μου φάνηκε πολύ εύκολη και φιλική. Έκανα και αλλαγή ονόματος χρήστη και ενημέρωση προσωπικών στοιχείων. Μια χαρά μου φάνηκε...

ναι αυτό το κομμάτι είναι οκ

είναι περίπου όπως το online demo που έχουν πχ κάποιες τράπεζες από το οποίο όμως δεν μπορείς να κάνεις καμία πραγματική συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Στo enter και εγώ από 1/2  έχοντας πληρώσει την εγγύηση αλλά έχω κάνει πάγια εντολή κκαι ελπίζω να μου επιστραφεί. Εχω βάλει μηνιαίο λογαριασμό και μου ήρθε μυνημα ότι μπορώ να καταχώρησω από 16-21/2.

Να τις περάσω στο ebill η είναι καλύτερα μέσα από το site του δεδηε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, iliast33 είπε

Καλησπέρα 

Στo enter και εγώ από 1/2  έχοντας πληρώσει την εγγύηση αλλά έχω κάνει πάγια εντολή κκαι ελπίζω να μου επιστραφεί. Εχω βάλει μηνιαίο λογαριασμό και μου ήρθε μυνημα ότι μπορώ να καταχώρησω από 16-21/2.

Να τις περάσω στο ebill η είναι καλύτερα μέσα από το site του δεδηε? 

Στο site του ΔΕΔΗΕ μπορείς μόνο κάθε 2 μήνες,κ θα λάβεις 2μηνο εκκαθαριστικό,στο ebill,,κάθε μήνα,αν ένας από αυτούς τους μήνες είναι ίδιος με τον μήνα που μπορείς να καταχώρησης στο site tou ΔΕΔΗΕ, βάλε κ στα 2(αυτό κάνω εγώ, έτσι για σιγουριά),θα πάρουν όμως αυτό που θα τους στείλει ο ΔΕΔΗΕ

Επεξ/σία από x-files
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα... Αξίζει το πρόγραμμα MyHomeEnter+, MyHomeEnter και MyHomeOnline? Επειδή είμαι λίγο ψιλοάσχετος, να αγοράσω κάποιο από αυτά? ή να μείνω ως έχει? Μιλάμε για οικιακό τιμολόγιο, μένω μόνος και δεν έχω ιδιαίτερες καταναλώσεις... Από ότι κατάλαβα το MyHomeEnter+ μαζί με το πενηντάρικο έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό καθώς και με τις εκπτώσεις πάγιου, θα βγουν τα λευτά που αρχικά θα δώσεις. Ισχύει?

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

Μιλάμε για οικιακό τιμολόγιο, μένω μόνος και δεν έχω ιδιαίτερες καταναλώσεις...

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

12 λεπτά πριν, desiro είπε

Μηπως γνωριζει καποιος το email Παραπονων στη ΔΕΗ που αφορα λογαριασμο ηλεκτρικης ενεργειας?

παράπονο , αμφισβήτηση στο [email protected]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

Ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να τα καταλάβω αυτά που spreadsheets... Με απλά λόγια συμφέρει ή οχι? Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, honeyed_bee είπε

Ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να τα καταλάβω αυτά που spreadsheets...

σοβαρά τώρα , αν δεν μπορείς να καταλάβεις τις 2 τελευταίες γραμμές του κειμένου κάτι δεν πάει καλά

καλή συνέχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...