Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tounion είπε

Enter σε κατάστημα 

Καλησπέρα. Και πώς έγινε αυτό? Εννοώ πάγια εντολή λογικά έκανες ,μετά τον πρώτο έναντι λογαριασμό? Και σου επιστράφηκε η εγγύηση στον επόμενο λογαριασμό?

ΥΓ=Μιλάς για αλλαγή παρόχου,και όχι για μεταφορά απο άλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ?

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

είτε μπορεις να πάρεις την δεη να σου πειθ ποτε το προώθησε είτε ενδέχεται να σου έχουν στειλει μηνυμα και μειλ, εμένα μου έστειλαν. έπειτα όταν σου πουν το προώθησαν, μιλασ με δεδδηε

ΟΚΕΥ ευχαριστώ.

Για τα υπόλοιπα που λές,δεν ξέρω αν η διαδικασία ειναι διαφορετική ,επειδή εκανες το on-line ,και όχι το enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, xraxra είπε

Καλησπέρα.

1)Ποτε ηξερες ποιά μέρα εδωσε η Δεη εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ να μετρήσει? Και πώς έμαθες ποιά μέρα έκανε αλλαγή παρόχου ο ΔΕΔΔΗΕ?

2) Μιλάς για on-line, οχι για Enter. Εγώ έκανα enter απο κατάστημα.

Και πώς θα το μάθω αυτό? Πότε θα πάρει την μέτρηση?

Και μετά να κάνω όλα τα υπόλοιπα?

Θα παρεις τηλεφωνο τον Δεδδηε να ρωτησεις ποτε γινεται καταμετρηση σου... Γινεται καθε τεσσερεις μηνες... Αλλα μπορεις να δινεις και καθε δυο μηνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα παρεις τηλεφωνο τον Δεδδηε να ρωτησεις ποτε γινεται καταμετρηση σου... Γινεται καθε τεσσερεις μηνες... Αλλα μπορεις να δινεις και καθε δυο μηνες..

Μηπως τα μπερδεύουμε τα πραγματα?

Εγώ ρωτάω ΜΟΝΟ για το πότε πιθανον θα ερθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει την μέτρηση για αλλαγή παρόχου.. Σε αυτο το ερώτημα εννοώ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, xraxra είπε

Μηπως τα μπερδεύουμε τα πραγματα?

Εγώ ρωτάω ΜΟΝΟ για το πότε πιθανον θα ερθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει την μέτρηση για αλλαγή παρόχου.. Σε αυτο το ερώτημα εννοώ.

 

 

 

Θα περασει οταν δωσει την εντολη ο παροχος σου...Ποτε εκανες τα χαρτια σου ... Ειναι ενταξει;; Συνηθως οταν δινεται  η εντολη γινεται η ενεργοποιηση απο τον Δεδδηε σε 2-3 μερες..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leouliss είπε

προσπαθω να στειλω μνμ στη ραε αλλα δεν με αφηνει δε ξερω τι γινετε φιλε μ στη δεη εχω στειλει αλλα τπτ

image(2).png

Βάλε τά εννέα νούμερα τού λογαριασμού χωρίς κενά καί παύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Θα περασει οταν δωσει την εντολη ο παροχος σου...Ποτε εκανες τα χαρτια σου ... Ειναι ενταξει;; Συνηθως οταν δινεται  η εντολη γινεται η ενεργοποιηση απο τον Δεδδηε σε 2-3 μερες..

Σήμερα εγιναν απο κατάστημα. Δεν εχω καμιά εκκρεμότητα. 

Λογικά επειδή εχω τις 2 απο τις 3 παροχές που μετέφερα χωρις e-bill ,ισως περιμένω μερικές μέρες,και μετα να μπώ να κάνω για αυτές e-bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αργησει η εκδοση λογαριασμου κα ισε αλλους για τον 2/2022?
Συνηθως μεσα στο 5ημερο εκδιδόταν, αλλα μεχρι τωρα ουτε φωνη ουτε ακρόαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος τον επίσημο τιμοκατάλογο της ΔΕΗ για το myHome Online έως 02/12/2021, γιατί δε μπορώ να το βρω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, washcloud είπε

...τί εννοείς "σφάξιμο";

Eγω οπως εδειξα στο image μου ειχα ρητρα 372ε και επιδοτηση 262. Ο φιλος εχει ρητρα 726ε και επιδοτηση μολις 319.

Μηπως τη διαφορά κανουν οι περισσοτερες κιλοβατωρες? εχει διπλασιες απο μενα, 3846 εναντι 1905.

15 ώρες πριν, washcloud είπε

Δεν ξέρω αν για κάποιο λόγο έχεις την εντύπωση επιδοτήσεις/εκπτώσεις "σου γλυτώνουν περισσότερα", αλλά αυτά είναι τα ποσά.

Προφανως δεν ειχες διαβασει την απαντηση μου, γιατι εγω δε σου ειχα πει οτι η επιδοτηση υπερκαλυπτει τη ρητρα, αλλα οτι η ακριβοτερη  χρεωση των κιλοβατωρων στα εναλλακτικα, τουλαχιστον στο δικο μου λογ/σμο ξεπερναει τη ρητρα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Καλημέρα,

 

Είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος τον επίσημο τιμοκατάλογο της ΔΕΗ για το myHome Online έως 02/12/2021, γιατί δε μπορώ να το βρω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Επεξ/σία από leouliss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια γιατί άκρη δεν μπορώ να βγάλω:

Τώρα ο λογαριασμός της ΔΕΗ γράφει Γ1Ν Οικιακό τιμολόγιο. Άρα δεν έχει ενεργοποιηθεί κάποιο πρόγραμμα, μέχρι στιγμής. Ο λογαριασμός δεν είναι στο όνομα μου και ο ιδιοκτήτης λέει ότι έχει κάνει αιτήσεις αλλά δεν ξέρει για που και δεν κράτησε τίποτα. Κάλεσα δεη και δεδηε και δεν ξέρουν κάτι....

Αυτή τη στιγμή που έχει περάσει η προσφορά που ήταν μέχρι το τέλος τους έτους αξίζει να πάμε στο απλό online; Είμαστε λίγο πάνω από 10χιλ kwh τον χρόνο και αν όλα πάνε καλά θα βάλουμε πάνελ των 10kwp.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, filarhos είπε

Αυτή τη στιγμή που έχει περάσει η προσφορά που ήταν μέχρι το τέλος τους έτους αξίζει να πάμε στο απλό online;

αν δικαιούται την επιδότηση και αν καις (καίτε να φανταστώ) <300kw/μήνα

4 λεπτά πριν, filarhos είπε

Είμαστε λίγο πάνω από 10χιλ kwh τον χρόνο

άρα επειγόντως , ήδη χάσατε κανα 800άρι το χρόνο που δεν προλάβατε παλιές τιμές

νυχτερινό να φανταστώ τουλάχιστον υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Βλέπω ότι το home enter έχει πια 0,18€/kWh και 3€/μήνα πάγιο.

Η κατανάλωσή μας είναι 1000-1200 kWh το τετράμηνο.

Η ρήτρα αποχώρησης είναι χαμηλή, όπως και στο ανάλογο πρόγραμμα της ΔΕΗ για το αέριο

image.png.d3dcb3a34c7c700e6655848c4e4114a4.png

 

Δεν ξέρω όμως αν με συμφέρει να μπω στη διαδικασία του συμβολαίου για τόση μικρή κατανάλωση. Με την ρήτρα αναπροσαρμογής μου βγαίνει η kWh στα 0,22-0,23€ χωρίς την κρατική επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, messinia3 είπε

Καλημέρα,

 

Είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος τον επίσημο τιμοκατάλογο της ΔΕΗ για το myHome Online έως 02/12/2021, γιατί δε μπορώ να το βρω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

TIMOK-XT-2021-MyHomeOnline_ext31_12.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...