Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, lak10 είπε

Το πρόγραμμα το ενεργοποίησα 1/2021 και έχει διάρκεια μέχρι 1/2023

...ΜΗΝΤΟΛΜΗΣΕΙΣ

:-D

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

 🤨Καληνύχτα.

...από Μάλαμα, ή,,,σκέτη; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, lak10 είπε

Το πρόγραμμα το ενεργοποίησα 1/2021 και έχει διάρκεια μέχρι 1/2023

τότε άραξε και μη πατάς κουμπάκια , μακρυά απο χαρτιά που θέλουν υπογραφή

απλά παρακολουθείς το λογαριασμό για τυχών αλλαγές

Υπόψιν οτι ΔΕΝ παίρνει ΚΟΤ το enter το παλιό . Αν κάνεις αίτηση για ΚΟΤ το χάνεις και πας Γ1 με ΚΟΤ

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

 🤨Καληνύχτα.

είμαι σίγουρος είδε το 50ρικο δώρο και το σκέφτηκε

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lak10 είπε

Το πρόγραμμα το ενεργοποίησα 1/2021 και έχει διάρκεια μέχρι 1/2023

...το ΜΟΝΟ καλό της φάσης είναι ότι πρώτα ρώτησες εδώ πάντως...

Ευτυχώς :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι αυτή τη στιγμή στο enter+, και το συμβόλαιο μου τελειώνει στις 28/04/2022. Κάνω μικρές καταναλώσεις, ως εργένης, και ως άνθρωπος που λόγω δουλειάς λείπει συχνά από το σπίτι λόγω ταξιδιών. Δεν δικαιούμαι ΚΟΤ, και λέω να μεταπηδησω στο ΔΕΗ online όταν τελειώσει το συμβόλαιο μου.

Έχω βέβαια 2.5 μήνες μπροστά μου, αλλά το ρωτάω από τώρα, διότι αναρωτιέμαι αν τυχόν υπάρχει κάποιου είδους"αυτόματη ανανέωση" στα συμβόλαια πχ 1 μήνα πριν τη λήξη τους (και άρα αν θες να αλλάξεις πρόγραμμα, πρέπει να το κάνεις από πιο πριν), ή αν πχ μπορώ 2-3 μέρες πριν τη λήξη του συμβολαίου να κάνω μέσω e-bill την αλλαγή σε online.

Επίσης, αν ξέρει κάποιος, θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται με την εγγύηση που είχα δώσει στο enter+, μιας και το online δεν έχει τέτοιο πράγμα. 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, greengr21 είπε

Ρωτησα αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο,προφανως με τα 6 ευρω του ΤΕΜ θα σωθω...

Οκ καταλαβα,παντως δεν καταλαβαινω την λογικη να δινουν εκπτωση ΤΕΜ και στα σταθερα καλυτερα να εδιναν μεγαλυτερη εκπτωση στα αλλα

16 ευρώ έκπτωση τεμ 820 εδώ σε enter νυχτερινό. Δεν μας χάλασε πρώτη φορά βγαίνει τόσο φθηνή η kw 14.4 λεπτά με 2040kw τετράμηνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Εχω σε2 ώρες ραντεβου σε κατάστημα ΔΕΗ για να μεταφερω 3 παροχές στο ΔΕΗ ENTER(το απλό)

Σκεφτόμενος τώρα για τις εγγυήσεις ( 100άρικα) πήρα στο call center τους ,και ρωτησα αν πληρώνω άμεσα τα 100άρικα,και μετά τον πρώτο λογαριασμό να κάνω πάγια,οπότε σε επόμενο  λογαριασμό να μου επιστραφούν.

Μου ειπαν οτι μπορώ να μην δώσω καν εγγύηση τώρα στο κατάστημα ,αν τους δηλώσω οτι οι λογαριασμοι θα ξοφλούνται με πάγια εντολή και να τους δειξω αντιγραφο IBAN των λογαριασμών απο τους οποίους θα κάνω την πάγια εντολή.

Ξερετε αν ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΚΩ:Υπηρεσίες Κοινής Ωφέλειας 104 , 96

κατανάλωση με αντλία θερμότητας 54 ημέρες ~2500 Kwh.

νοικοκυριό με ένα άνεργο και ένα ελεύθερο επαγγελματία. Έχει φράγκα αυτός, καίει πολύ ρεύμα ας δίνει ένα 50αρικο το μήνα για ρεύμα άλλων. 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το απογευμα εχω ραντεβου στη ΔΕΗ για αλλαγη παροχου και σε ρευμα και σε φυσικο αεριο.

Δυστυχως εχουν μλκιστει απο το Φυσικο Αεριο Αττικης και στο λογαριασμο ρευματος που πληρωσα προχτες ΔΕΝ εχουν στειλει αποδειξη στο mail σε PDF να την τυπωσω. Τους εχω πρηξει απο χτες με 2 τηλεφωνα και ενα mail και την εχω ζητησει αλλα προφανως τον παιζουν και εγω εχω το ραντεβου σημερα το απογευμα.

Γνωριζετε αν ειναι αυστηροι στη ΔΕΗ για την αποδειξη πληρωμης του τελευταιου λογαριασμου που ζητανε? Μπορω πχ να τους παω εκτυπωση της χρεωσης της καρτας μου απο το e-banking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,

Ειμαι στο παλιο Δεη myhome online με ΚΟΤ κ νυχτερινο τιμολογιο.....μεχρι το Δεκεμβριο οι νυχτερινες μετρησεις μπαινανε κανονικα....Ιανουαριο Φεβρουαριο βλεπω χρεωνονται συνολικα οι μετρησεις με τη χρεωση ημερας κ αφαιρουνται μονο απ τις ρυθμιζομενες οι νυχτερινες....Εχω επικοινωνησει με ΔΕΗ κ ΔΕΔΔΗΕ και η καθε υπαλληλος δυστυχως λεει τα δικα της....εχω μεινει στο οτι θα το δουνε....Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Υ.Γ. Για να μην ειμαι αυστηρος,στον Δεδδηε η κοπελα μου ειπε οτι καταλαβε το λαθος κ εχει δωσει σημα στον παροχο μου να το δει κ να γινει διορθωση....

UserBill.aspx.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, xraxra είπε

Παιδιά καλημέρα. Εχω σε2 ώρες ραντεβου σε κατάστημα ΔΕΗ για να μεταφερω 3 παροχές στο ΔΕΗ ENTER(το απλό)

Σκεφτόμενος τώρα για τις εγγυήσεις ( 100άρικα) πήρα στο call center τους ,και ρωτησα αν πληρώνω άμεσα τα 100άρικα,και μετά τον πρώτο λογαριασμό να κάνω πάγια,οπότε σε επόμενο  λογαριασμό να μου επιστραφούν.

Μου ειπαν οτι μπορώ να μην δώσω καν εγγύηση τώρα στο κατάστημα ,αν τους δηλώσω οτι οι λογαριασμοι θα ξοφλούνται με πάγια εντολή και να τους δειξω αντιγραφο IBAN των λογαριασμών απο τους οποίους θα κάνω την πάγια εντολή.

Ξερετε αν ισχύει αυτό?

δεν το ξερω, δεν νομιζω να γινεται. εγω ενεργοποιησα ονλαιν την πληρωμη με καρτα 

πάντως στην δική μου περίπτωση μου πιστώσανε το 100αρικο στον πρωτο λογαριασμο. 

Επεξ/σία από tounion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, desiro είπε

μεχρι το Δεκεμβριο οι νυχτερινες μετρησεις μπαινανε κανονικα....Ι

τότε θα γίνει διόρθωση μιας και είναι λαθος

29 λεπτά πριν, desiro είπε

.Ιανουαριο Φεβρουαριο βλεπω χρεωνονται συνολικα οι μετρησεις με τη χρεωση ημερας κ αφαιρουνται μονο απ τις ρυθμιζομενες οι νυχτερινες....

σωστά

πόσταρε προηγούμενο λογαριασμό στο άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω εδώ που είναι πιο σχετικό thread..

Χαίρετε, καινούργιος στο σαιτ. Μια ερώτηση για τα φώτα σας( και γενικά για τα φώτα).

από protergia άρχισαν εδώ και μήνες τα όργανα, με ρήτρες και γύρω τριγύρω έξοδα, να ξεπερνούν κατά πολύ και να φουσκώνουν το λογαριασμό του σπιτιού.( και κυρίως η προσαύξηση σύμφωνα με άρθρο 8.8)

Σας παραθέτω δυο λογαριασμούς εκκαθαριστικούς back to back ο μεγάλος αφορά την περίοδο 31/8/2021-13/12. Και ο δεύτερος την περίοδο 13/12/2021-03/01/2022. Κλασσικά το τυράκι είναι η φτηνή κιλοβατώρα. 0,065€/Kwh.

Αναλυτικά οι Kwh μου ανα τετράμηνο: Α τετράμηνο (1346 ημερήσιο και 422 νυχτερινό) Β τετράμηνο (1201 ημερήσιο και 403 νυχτερινό), Γ τετράμηνο (1140 ημερήσιο και 380 νυχτερινό)

Έλαβα την προσφορά απο ΔΕΗ με την κιλοβατώρα στα 0,17€ πρωινό και 0,12€ νυχτερινό με σταθερή ΟΤΣ, χωρις ρήτρες, και με συνολική έκπτωση 7% σε καλοπληρωτές με πάγια εντολή. Το πρόγραμμα είναι το my home enter plus. Το καλό είναι οτι μιλάμε για 12μηνο συμβόλαιο, να δούμε πως θα πάει το χρηματιστήριο ρεύματος και στην ανάγκη φεύγουμε πάλι. Τι μου προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

93913211-7603-4B65-9F3D-65BFBDA80EAE.jpeg

DBD234A9-44AF-42D7-9A0F-6C30312AE3DA.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tounion είπε

 

δεν το ξερω, δεν νομιζω να γινεται. εγω ενεργοποιησα ονλαιν την πληρωμη με καρτα 

πάντως στην δική μου περίπτωση μου πιστώσανε το 100αρικο στον πρωτο λογαριασμο. 

1) Ασχετοι στο call center ,οπως λέει και ο korakios. Δεν ισχύει αυτό που μου ειπαν

2) Λες οτι σου πίστωσαν το 100άρικο στον πρώτο λογαριασμό. Μήπως έκανες το DEH ON-LINE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...