Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, επειδή τώρα θα μπω σε νέο σπίτι, πως υπολογίζω τα χρήματα που θα δώσω?

Πχ καίω 800 klw το πολλαπλασιάζω με το 0,16 ? (Περιοχή Νέα Μάκρη, αν παίζει ρολο).

800 x 0,16 = 128€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερινες διευκρινησεις απο το call center της ΔΕΗ.

Εχω ραντεβού αύριο για να μεταφέρω 3 παροχές ΣΤΟ enter Ή ENTER+

1)Για την εκπτωση 2% ισχύει και με χρεωση καρτας(χρεωστικής/πιστωτικής) και με τον κλασικό τρόπο με παγια στον τραπεζικό λογαριασμό. Απλά στην 2η περίπτωση, αυτό γίνεται μετά την εκδοση του 1ου λογαριασμου

2) Εκδοση λογαριασμων. Μπορεις να δηλώσεις μηνιαιο. Ομως ενδειξη μπορείς να δώσει κάθε δίμηνο.

Ετσι πρακτικά

1ος =Τυφλός λογαριασμός βασει ιστορικότητας.

2ος=Αν δωσεις ενδειξη ,θα σου ερθει με πραγματικες kw που δήλωσες (πρακτικά για το συνολο του διμήνου)

3ος=Τυφλός λογαριασμός βασει ιστορικότητας.

4ος=Εκκαθαιστικός τετραμηνου με μετρηση απο ΔΕΔΔΗΕ

Αρα ο μονος λόγος πιστευω για να κανεις μηνιαίο,ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑΣ 

 

3) Η τεχνική βοήθεια στο plus πρακτικά εχει ουσια μόνο σε μεγαλουπόλεις. Σε νησιωτικες περιοχές πχ ειναι δώρον αδωρον ,γιατι σου καλύπτει 100 ευρώ μαζί με τα εξοδα μετακίνησης. Αρα δεν εχει ουσία.

4) Διαφορά παγίων ENTER με ENTER+

Α χρονος= 36 στο απλό και μηδεν στο plus (12*5,5 μειον 50 ευρώ προσφορά -6 μηνες *2,75)

Β χρονος συνολικα=72 στο απλό και 66 στο plus

Γ χρόνος συνολικά=108 στο απλό και 132 στο plus

 

ANAMENΩ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DonTNT είπε

Αν ενεργοποιήσω τώρα το enter+ ο εκκαθαριριστικος που είναι να πάρω τώρα αρχές Μαρτίου, θα βγει με το προηγούμενο τιμολόγιο (Γ1 κοτ β)  ή με το enter?

enter με χρέωση Γ1 έως την ημερομηνία ενεργοποίησησς

μπορεί και να μη σε συμφέρει , διάβασε τελευταίες σελίδες

2 ώρες πριν, anthkout είπε

Πχ καίω 800 klw το πολλαπλασιάζω με το 0,16 ?

0,16 δεν έχει κάποιο πρόγραμμα ,

κατέβασε το excel της υπογραφής μου , φυσικά δεν περιλαμβάνει δημοτικά τέλη ερτ κτλ

28 λεπτά πριν, xraxra είπε

Εχω ραντεβού αύριο για να μεταφέρω 3 παροχές ΣΤΟ enter Ή ENTER+

κατέβασε το excel της υπογραφής μου , βάλε κιλοβατώρες δες τελική τιμή και εκεί αφαιρείς το 50% του plus στα πάγια και τα 50€ και βλέπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

Για ΥΔΕ πάτε σε άλλο θέμα

μην το κάνεις , το έχασες το παιχνίδι

με καταγγελία στη ΡΑΕ θα βγάλεις άκρη , το άργησες πολύ

o yiankap έχει γράψει ένα πολύ ωραίο κείμενο , προσάρμοσέ το

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58981634

Καλησπέρα φίλε και σε όλους. Μετά από καταγγελία online στο myrae αρχές Φλεβάρη, βρήκα το δίκιο μου, και σε μια βδομάδα μου έβαλαν το home online, όταν μου έλεγαν τηλεφωνικά ότι δεν πάτησα το κουμπί στο ebill για να το ενεργοποιήσω, και να το πατήσω τώρα με τις νέες τιμές. Είχα υπογράψει και συμβόλαιο που έλεγε κιόλας Γ1 οικιακό, ενώ μέσα στο econtract ανέφερε home online και είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή.  Είχα κάνει αίτηση από Οκτώβρη.

Μόλις τώρα, spinoza14 είπε

Καλησπέρα φίλε και σε όλους. Μετά από καταγγελία online στο myrae αρχές Φλεβάρη, βρήκα το δίκιο μου, και σε μια βδομάδα μου έβαλαν το home online, όταν μου έλεγαν τηλεφωνικά ότι δεν πάτησα το κουμπί στο ebill για να το ενεργοποιήσω, και να το πατήσω τώρα με τις νέες τιμές. Είχα υπογράψει και συμβόλαιο που έλεγε κιόλας Γ1 οικιακό, ενώ μέσα στο econtract ανέφερε home online και είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή.  Είχα κάνει αίτηση από Οκτώβρη.

Βγήκε άμεσα εκκαθαριστικός λογαριασμός που πίστωνε τις παλιές χρεώσεις, και χρέωνε με το 0.096. Αλλά επιδοτήσεις δεν δικαιούμαστε, όσοι είμαστε γραμμένοι στο παλιό home online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Μετά από πολλές περιπέτειες και 40 ημέρες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/page/670/#comment-59084995

χθες το βράδυ ηρθε email και SMS  οτι ολοκληρώθηκε η διαδικασία για αλλαγή ονόματος  απο την ΔΕΗ και έχει σταλεί στον ΔΕΔΗΕ.

Σήμερα εμφανίστηκε  στο ebil  και αυτή η παροχή  με την ένδειξη  "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση" 

Το ερώτημά μου τώρα....

Παρότι στην αίτηση είχα  δηλώσει κάρτα για την εξόφληση με πάγια εντολή δεν εμφανίζει την κάρτα και στην  "Πάγια Εντολή πληρωμής με χρήση Κάρτας"  υπάρχει το κουμπί για ενεργοποίηση.... Τι πρέπει να κάνω, να δηλώσω εκ νέου την κάρτα;

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες

Ξέρει κανείς αν έχει θέμα το Ebill στην ολοκλήρωση της υποβολής του προγραμματος online ?
Βγαίνει συνέχεια το ίδιο popup οτι πρέπει να καταχωρήσω κάρτα για πάγια πληρωμή, παρόλο που το έχω κάνει.

Εχω διαγραψει την καρτα, την εχω ξανα βάλει, εχω βαλει μηνιαια εκδοση, login - logout τίποτα....
Τηλεφωνική υποστήριξη δε, καμμία βοηθεια...τα ιδια και τα ίδια μου λένε , με συνδέδουν με τα συμβολαια, περιμενω και εκει μου λενε το online μονο ηλεκτρονικά και ξανά τηλέφωνα χωρίς κανένα νόημα πάλι.

Δεν ξέρω πια που πρέπει να απευθυνθώ για να κάνω την αίτηση μου σαν άνθρωπος..

B73CFFA1-40EC-469C-82B5-8989C7057FA5.png

E22A021E-B73E-4496-A3F7-E0432340DCE6.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsirik είπε

Εχω διαγραψει την καρτα, την εχω ξανα βάλει, εχω βαλει μηνιαια εκδοση, login - logout τίποτα....

παίζει να βάλεις άλλη κάρτα? σαν να θυμάμαι είχαν και άλλοι το ίδιο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rus είπε

Ειστε 5 ατομα στο ιδιο σπιτι καθε μερα, με κουζινα, πλυντηριο, θερμοσιφωνα, ηλ.σιδερο, σομπες/ερκοντισιον αλλα χαλατε μόνο 9χιλ. κιλοβατωρες το χρονο? πρεπει να μιλαμε για το WR😀

Και για να ειμαστε οντοπικ, πόσο δεη σου ηρθε το 4μηνο και ποση ρητρα?

Με κανεις και νιωθω Special Λολ...σε βαθμο να σκεφτομαι μηπως λαθος τα εχω υπολογισει απο τους λογαριασμους 

Ξαναανεβαζω τα στατιστικα λογαριασμων (υποψιν εχω θερμοσυσσωρευτες)79238092_deiinsomnia2.jpg.cc501060211609fe5621327fc6e54574.jpgdei-insomnia1.jpg.3b6f3ad568c51c865ff874f277b57c29.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

παίζει να βάλεις άλλη κάρτα? σαν να θυμάμαι είχαν και άλλοι το ίδιο θέμα

Καλή ιδέα, το μονο που δεν δοκίμασα.

Βεβαια σκεφτομαι μηπως θελει τον χρόνο του...να το αφησω δηλαδη λιγες ώρες μπας και ξυπνήσει...

Απλα περνανε οι μέρες και η ρητρα πέρνει μπόι...στα τηλέφωνα δε, ενας χριστιανός να μου κανει την αίτηση δεν δέχετε.

Επεξ/σία από tsirik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ison είπε

Ξαναανεβαζω τα στατιστικα λογαριασμων (υποψιν εχω θερμοσυσσωρευτες)

έκανα αναφορά τα προηγούμενα και μη βγαίνετε εκτός θέματος :)

9 λεπτά πριν, tsirik είπε

Απλα περνανε οι μέρες και η ρητρα πέρνει μπόι...στα τηλέφωνα δε, ενας χριστιανός να μου κανει την αίτηση δεν δέχετε.

δε γίνεται , μόνο ηλεκτρονικά ,  υπάρχει και το support συγκεκριμένα για ebill , ίσως σε βοηθήσει

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

____________________________________________________________

επίσημα στο site της ΔΕΗ έχουν και τα 50€ δώρο για enter+

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

έκανα αναφορά τα προηγούμενα και μη βγαίνετε εκτός θέματος :)

δε γίνεται , μόνο ηλεκτρονικά ,  υπάρχει και το support συγκεκριμένα για ebill , ίσως σε βοηθήσει

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

____________________________________________________________

επίσημα στο site της ΔΕΗ έχουν και τα 50€ δώρο για enter+

¨Έκανα αλλη μια προσπάθεια χωρίς να αλλάξω κάρτα και προχώρησε το αίτημα...
Βλέπω όμως αυτό το μύνημα "Το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Enter είναι υπό εξέταση

3 εργάσιμες ημέρες μετά την κατάθεση του αιτήματος σας μπορείτε να συνδεθείτε ξανά στο ebill και σε αυτό το σημείο θα δείτε την επιβεβαίωση ότι το προϊόν έχει ενεργοποιηθεί."

Είμαι 100% σίγουρος πως πάτησα υποβολή στο πεδίο του online και αυτοι με περάσανε στo Enter...
 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsirik είπε

¨Έκανα αλλη μια προσπάθεια χωρίς να αλλάξω κάρτα και προχώρησε το αίτημα...
Βλέπω όμως αυτό το μύνημα "Το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Enter είναι υπό εξέταση

3 εργάσιμες ημέρες μετά την κατάθεση του αιτήματος σας μπορείτε να συνδεθείτε ξανά στο ebill και σε αυτό το σημείο θα δείτε την επιβεβαίωση ότι το προϊόν έχει ενεργοποιηθεί."

Είμαι 100% σίγουρος πως πάτησα υποβολή στο πεδίο του online και αυτοι με περάσανε στo Enter...
 

κατέβασε το excel και δες μήπως το enter+ αξίζει μπας και πας απο εκεί να κάνεις αίτηση σαν άνθρωπος

προσωπικά , αν διαβάσεις το νημα δεν αξίζει (για μένα) το online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...