Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ekkli είπε

Μου το προώθησε η υπάλληλος λέγοντας μου ότι έχει ίδιο τιμολόγιο με απλό enter, ίδιες εκπτώσεις και έχει επιπλέον το πενηντάρικο δώρο

σχεδόν ίδιες , απλά τον πρώτο χρόνο έχεις 19,5€ κέρδος (με το 50% παγίων και τα 50€) σε σχέση με το απλό

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πώς γίνεται η ΔΕΗ να αγοράζει (τους αρκετούς τελευταίους μήνες) το ρεύμα πάνω από 20 λεπτά την κιλοβατώρα και να το μεταπουλά με 11, 17 ή 18 στα προγράμματα χωρίς ρήτρα; Μπαίνει μέσα δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, naive είπε

Παίδες, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πώς γίνεται η ΔΕΗ να αγοράζει (τους αρκετούς τελευταίους μήνες) το ρεύμα πάνω από 20 λεπτά την κιλοβατώρα και να το μεταπουλά με 11, 17 ή 18 στα προγράμματα χωρίς ρήτρα; Μπαίνει μέσα δηλαδή; 

Παράγει ρεύμα και πουλάει ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, naive είπε

Παίδες, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πώς γίνεται η ΔΕΗ να αγοράζει (τους αρκετούς τελευταίους μήνες) το ρεύμα πάνω από 20 λεπτά την κιλοβατώρα και να το μεταπουλά με 11, 17 ή 18 στα προγράμματα χωρίς ρήτρα; Μπαίνει μέσα δηλαδή; 

Οι εναλλακτικοί το έκαναν τόσα χρόνια!

Η ΔΕΗ παράγει (αν και ακόμη και αυτή μετατρέπεται σε εισαγωγική εταιρεία πλέον)!

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Οι εναλλακτικοί το έκαναν τόσα χρόνια!

Η ΔΕΗ παράγει (αν και ακόμη και αυτή μετατρέπεται σε εισαγωγική εταιρεία πλέον)!

 

9 λεπτά πριν, MrRush είπε

Παράγει ρεύμα και πουλάει ρεύμα

Το κέρδος της από την παραγωγή το ίδιο δεν είναι, ακόμα και αν είναι άλλο ο λιανοπώλητής του ρευματός της;
Επίσης, κανένας εναλλακτικός δεν είδα να πουλάει πιο κάτω από ότι αγοράζει.

Θέλω να πώ, η ΔΕΗ γιατί το κάνει και μπαινει μέσα, ενώ θα μπορούσε να μην μπαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, naive είπε

 

Θέλω να πώ, η ΔΕΗ γιατί το κάνει και μπαινει μέσα, ενώ θα μπορούσε να μην μπαίνει;

Δεν μπαίνει μέσα. Πουλάει ρεύμα σε Ελλάδα και εξωτερικό και παράγει πολλά MW ανά 24άωρο. Η παραγωγή κοστίζει πολύ λιγότερο από την τιμή που πουλάει η ΔΕΗ

Source: Ο πατέρας μου σκάβει 35 χρόνια λιγνήτη στο ορυχείο και ο θείος μου δουλεύει άλλα τόσα χρόνια σε μονάδα που κάνει την παραγωγή του ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Και γιατι εμενα ενω την ρωτησα τρεις φορες μου ειπε το αντιθετο?

Να ξαναπαρω?

Ξαναπάρε για να σιγουρευτουμε 1000%.

Εγω παντως μολις εκανα αιτησεις για τρεις παροχες στο ΔΕΗ MyHome Enter.

Κι ο κομφουκιος βοηθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, MrRush είπε

Κάναμε ακύρωση του MyHome Online και πάλι αίτηση και δεν ήρθε ποτέ το επιβεβαιωτικό email. Παρατηρήσαμε ότι και την πρώτη φορά το ίδιο είχε γίνει. 

Σιγουρα έχεις κοιτάξει αλλά δε.ξανακοιτας και στα ανεπιθύμητα η σε κανένα άλλο φάκελο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimostr είπε

Σιγουρα έχεις κοιτάξει αλλά δε.ξανακοιτας και στα ανεπιθύμητα η σε κανένα άλλο φάκελο ?

σίγουρα, 100% δεν είναι πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

ναι (όσο τουλάχιστον έχουν αναφέρει άλλα μέλη)

κατέβασε το excel της υπογραφής μου

βέβαια αν φτάσει τόσο η κιλοβατώρα την κάτσαμε 😛

Η ΔΕΗ γράφει στο site της ότι το οικονομοκοτερο πρόγραμμα της είναι το myhome Online,στο οποίο χρεώνει 0,17 μέρας και 0.13 νύχτας.αν οι εκπτώση συνέπειας  ισχύει μόνο για το enter δε μου βγαίνουν τα νούμερα...0,17 με 0,1674?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχετε καθόλου ιδέα ποιο πρόγραμμα να επιλέξω για την εταιρία μου? Πάνω κάτω έχει 1500 kw το 4μηνο. Στο site της δεη που μπήκα δεν πολύ έβγαλα άκρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snet είπε

15/2/2022 επιτέλους μπήκα στο πρόγραμμα που απαιτήθηκα στις 22/11/2021!!!!!! Το μόνο που απομένει είναι να ενταχθώ  στην παλαιά τιμολόγηση και περιμένω να βγει ο 1ος λογαριασμός γιατί με΄τα θα έχουμε πάλι τρεξίματα!

image.png.de138a6b44010e957bb79ae35fc4439e.png

κοράκιε έτσι όπως το βλέπεις θα μου κοπανήσουν τις διπλάσιες τιμές έτσι δεν είναι;

σε μενα φιλτατε σημερα φανηκε αυτο Το προϊόν είναι ενεργό έως 16/12/2022 παπολο που η συμβαση λεει οτι εγινε στις 23/11/21 δηλ τον ηπιαμε?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, επειδή είδα αρκετούς να γράφουν για αίτηση για το ΔΕΗ Online σε κατάστημα, εγώ έκανα το εξής (βέβαια πολύ αργά, γιατί είχαν αλλάξει οι τιμοκατάλογοι):

1) Αίτηση ηλεκτρονικά για Γ21
2) Συμπλήρωση χαρτιών
3) Μόλις πέρασε ο χρόνος που θεωρητικά ο ΔΕΔΔΗΕ κάνει για την μεταφορά, κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών της ΔΕΗ, ώστε να μου δώσουν τον κωδικό εταίρου.
4) Άνοιγμα e-bill
5) Ενεργοποίηση του ΔΕΗ Online

Εγγύηση δεν πλήρωσα, κι όλα τα έκανα από την καρέκλα μου. Γιατί λοιπόν να πάω σε κατάστημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Orestis_G είπε

Γιατί λοιπόν να πάω σε κατάστημα;

γιατί απλά ήσουν τυχερός

42 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Η ΔΕΗ γράφει στο site της ότι το οικονομοκοτερο πρόγραμμα της είναι το myhome Online,στο οποίο χρεώνει 0,17 μέρας και 0.13 νύχτας.αν οι εκπτώση συνέπειας  ισχύει μόνο για το enter δε μου βγαίνουν τα νούμερα...0,17 με 0,1674?

το enter έχει λίγο μεγαλύτερο πάγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...