Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως παιδια να ξερετε επειδη βλεπω να λετε οτι αξιζει να ενεργοποιησεις το myhome Enter μονο απο καταστημα..εγω το ενεργοποιησα μεσω e-contract..εκανε μια εβδομαδα να ενεργοποιηθει(οταν εστειλα τα χαρτια με την υπογραφη μετα απο μια μερα ειχε αλλαξει το συμβολαιο).Οποτε οσοι θελετε να μην δωσετε μπροστα τα 100 ευρω της εγγυησης μπορειτε να δοκιμασετε μεσω e-contract.Προσωπικα ειχα πολυ καλη εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, funkyjohny είπε

Τύπος Λογαριασμού:Ρεύμα Οικιακό 24/7 Νυχτερινό 1Φ Γ1 Φυσικό αέριο Αττικής

 

39 λεπτά πριν, washcloud είπε

ολόκληρο

Μόλις τώρα, freestyoler93 είπε

Παντως παιδια να ξερετε επειδη βλεπω να λετε οτι αξιζει να ενεργοποιησεις το myhome Enter μονο απο καταστημα..εγω το ενεργοποιησα μεσω e-contract..εκανε μια εβδομαδα να ενεργοποιηθει(οταν εστειλα τα χαρτια με την υπογραφη μετα απο μια μερα ειχε αλλαξει το συμβολαιο).Οποτε οσοι θελετε να μην δωσετε μπροστα τα 100 ευρω της εγγυησης μπορειτε να δοκιμασετε μεσω e-contract.Προσωπικα ειχα πολυ καλη εμπειρια.

...και κάποιοι (πολλοί) άλλοι είχαν μία πολύ κακή εμπειρία...

Γι' αυτό και το τονίζουμε, καθώς κανείς δεν θέλει φυσικά να είναι - τυχόν - "από τους άλλους"...

Η εγγύηση δεν είναι ζήτημα του αν θα πας σε κατάστημα ή όχι, ζήτημα προγράμματος είναι. Και για να αποφύγει κάποιος τα πιθανά καζίκια του econtract, αν πχ θέλει το Online (που δεν έχει "καθόλου" εγγύηση) ενώ είναι από άλλο πάροχο, μπορεί να πάει σε κατάστημα για Γ1 και μετά να ενεργοποιήσει το Ονλάιν μέσω ebill.

Θέλω να πω, καλά κάνεις και καταθέτεις κι εσυ την (θετική) εμπειρία σου με το econtract, αλλά όταν έχει τέτοιο "παρελθόν" από πίσω του, μάλλον δεν είναι καλό ως "πρόταση"...Ή έστω, ας ξέρει ο κόσμος ΚΑΙ τις δυο φάσεις, κι ας αποφασίσει τί θα τζογάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, washcloud είπε

 

...και κάποιοι (πολλοί) άλλοι είχαν μία πολύ κακή εμπειρία...

Γι' αυτό και το τονίζουμε, καθώς κανείς δεν θέλει φυσικά να είναι - τυχόν - "από τους άλλους"...

Η εγγύηση δεν είναι ζήτημα του αν θα πας σε κατάστημα ή όχι, ζήτημα προγράμματος είναι. Και για να αποφύγει κάποιος τα πιθανά καζίκια του econtract, αν πχ θέλει το Online (που δεν έχει "καθόλου" εγγύηση) ενώ είναι από άλλο πάροχο, μπορεί να πάει σε κατάστημα για Γ1 και μετά να ενεργοποιήσει το Ονλάιν μέσω ebill.

Θέλω να πω, καλά κάνεις και καταθέτεις κι εσυ την (θετική) εμπειρία σου με το econtract, αλλά όταν έχει τέτοιο "παρελθόν" από πίσω του, μάλλον δεν είναι καλό ως "πρόταση"...Ή έστω, ας ξέρει ο κόσμος ΚΑΙ τις δυο φάσεις, κι ας αποφασίσει τί θα τζογάρει.

Μιλαω για πολυ προσφατη αλλαγη παροχου..μαλλον τωρα ειναι πιο γρηγοροι γιατι εχει λιγοτερο ογκο αλλαγων προμηθευτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σκοπό να μην επιβαρύνω το θέμα αλλά αυτό το πλας με πήδηξε τώρα...

Κατάφερα να πάρω το ρολόι στο όνομα μου. Βασικά αύριο έχω ραντεβού στην ΔΕΗ και πάλι ζητάνε ένα ΥΔΑ που ο σπιτονοικοκύρης δεν φαίνεται πολύ διατεθειμένος να το βγάλει αλλά θα δούμε.
Για να γυρίσω από Γ1 σε enter που κατέληξα μετά από πολύυυυ διάβασμα εδώ μέσα.
Και για να βάλω νυχτερινό.

Προτίμησα enter επειδή λόγω μωρού, οι χρόνοι είναι πολύ περιορισμένοι και δεν μπορώ να είμαι πάνω από το ιντερνέτι να ελέγχω αν με δέχτηκαν, αν με πέταξαν κλπ. Και επίσης θα βάλω και πάγια εντολή και ελπίζω να μου επιστραφεί το κατοστάρικο σύντομα.

Η απορία που μου δημιουργήθηκε πριν λίγο και παραμονές πριν πάω ΔΕΗ, το πλας δεν το προτιμάμε του απλού enter;
Γιατί αυτό το πενηντάρικο φαίνεται ωραίο τυράκι.
Οι τιμοκατάλογοι που βλέπω στα βιαστικά τώρα μου φαίνονται ίδιοι. Μόνη διαφορά, 2,5€ στο πάγιο.

Αφού έγραψα τελικά, ας τσεκάρω κάτι ακόμα.
Το ΚΟΤ, εφόσον ξεπερνάμε τις 300 κιλοβατώρες δεν έχει νόημα να το βάλουμε. Καλά έχω καταλάβει; Δεν προσφέρει έκπτωση στις πρώτες 300 και μετά χρεώνεσαι κανονικά. Δεν προσμετράται πουθενά. Σωστά;
Γίνεται συχνή παράθεση απάντησης του κράου σε άλλο νήμα που όμως δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω 100%.

Ααααα, κατανάλωση μας, περίπου 580 κιλοβατώρες τον μήνα.
Πλυντήριο ρούχων, στεγνωτήριο (καθημερινά αυτά, για την μικρή), πλυντήριο πιάτων, air condition (υπερ οικονομικό αλλά δεν παύει να είναι air condition που καίμε κάνα οχτάωρο την μέρα), αφυγραντήρας.

Παιδιά, όσοι έχετε αφυγραντήρα, προσέξτε την κατανάλωση του. Του έβαλα έξυπνη πρίζα για να μετρήσω και δεν περίμενα να δω 70 κιλοβατώρες για τον Γενάρη, σε σπίτι με σχετική υγρασία και σε 24ωρη χρήση. Inventor atmosphere xl, που καταφέρνει και καλύπτει όλο το σπίτι, εκτός από 2 υπνοδωμάτια που έχουμε κλειστά αλλά καίει κιόλας.

Δεν είχα πάρει το ρολόι στο όνομα μου γιατί ο σπιτονοικοκύρης ήθελε αύξηση στο ενοίκιο και τώρα που κλείσαμε εξάμηνο στο σπίτι και είδαμε πως ότι παραπάνω χρεωνόμαστε στο νοίκι θα το γλυτώνουμε από το ρεύμα, είπαμε να το κάνουμε. Αυτό για το (σωστό) κράξιμο που θα φάω γιατί δεν έβαλα enter τον Νοέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekkli είπε

Το ΚΟΤ, εφόσον ξεπερνάμε τις 300 κιλοβατώρες δεν έχει νόημα να το βάλουμε. Καλά έχω καταλάβει;

άλλο το ΚΟΤ , άλλο η κρατική επιδότηση/πίστωση ΤΕΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, washcloud είπε

...έλα ντε, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αφού στη σελίδα του προγράμματος δεν το έχει...

Εκτός κι αν είναι από "τα λάθη" που προέβλεψε η marmagia :-D

(...ΠΑΛΙ γρίφους μας βάζει η ΔΕούλα, να βρισκόμαστε σε δουλειά...)

...βασικά τώρα πήρα χαμπάρι που το ανέβασε κι ο Τζιμάκος ολόκληρο και λέει "για νέους πελάτες ΚΑΙ για Γ1τζήδες" (άρα,,,για όλους). Απλά το πάνε,,,,κομμάτι-κομμάτι φαίνεται και θα (...;) εμφανιστεί σε άλλη φάση στη σελίδα του προγράμματος. Τσαπατσουλιά το μεγαλείο σου...

50 ευρώ δώρο και 50% έκπτωση στο πάγιο για 6 μήνες...δε διευκρινίζει όμως αν συνεχίζει η εκπτωση συνέπειας και πάγιας εντολής...αν συνεχίσει πολύ η ενεργειακή κρίση βλέπω πολλά λουκέτα σε εναλλακτικους παροχους.Ηδη χάνουν καθημερινά μερίδιο αγοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ekkli είπε

Είχα σκοπό να μην επιβαρύνω το θέμα αλλά αυτό το πλας με πήδηξε τώρα...

Κατάφερα να πάρω το ρολόι στο όνομα μου. Βασικά αύριο έχω ραντεβού στην ΔΕΗ και πάλι ζητάνε ένα ΥΔΑ που ο σπιτονοικοκύρης δεν φαίνεται πολύ διατεθειμένος να το βγάλει αλλά θα δούμε.
Για να γυρίσω από Γ1 σε enter που κατέληξα μετά από πολύυυυ διάβασμα εδώ μέσα.
Και για να βάλω νυχτερινό.

Προτίμησα enter επειδή λόγω μωρού, οι χρόνοι είναι πολύ περιορισμένοι και δεν μπορώ να είμαι πάνω από το ιντερνέτι να ελέγχω αν με δέχτηκαν, αν με πέταξαν κλπ. Και επίσης θα βάλω και πάγια εντολή και ελπίζω να μου επιστραφεί το κατοστάρικο σύντομα.

Η απορία που μου δημιουργήθηκε πριν λίγο και παραμονές πριν πάω ΔΕΗ, το πλας δεν το προτιμάμε του απλού enter;
Γιατί αυτό το πενηντάρικο φαίνεται ωραίο τυράκι.
Οι τιμοκατάλογοι που βλέπω στα βιαστικά τώρα μου φαίνονται ίδιοι. Μόνη διαφορά, 2,5€ στο πάγιο.

Αφού έγραψα τελικά, ας τσεκάρω κάτι ακόμα.
Το ΚΟΤ, εφόσον ξεπερνάμε τις 300 κιλοβατώρες δεν έχει νόημα να το βάλουμε. Καλά έχω καταλάβει; Δεν προσφέρει έκπτωση στις πρώτες 300 και μετά χρεώνεσαι κανονικά. Δεν προσμετράται πουθενά. Σωστά;
Γίνεται συχνή παράθεση απάντησης του κράου σε άλλο νήμα που όμως δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω 100%.

Ααααα, κατανάλωση μας, περίπου 580 κιλοβατώρες τον μήνα.
Πλυντήριο ρούχων, στεγνωτήριο (καθημερινά αυτά, για την μικρή), πλυντήριο πιάτων, air condition (υπερ οικονομικό αλλά δεν παύει να είναι air condition που καίμε κάνα οχτάωρο την μέρα), αφυγραντήρας.

Παιδιά, όσοι έχετε αφυγραντήρα, προσέξτε την κατανάλωση του. Του έβαλα έξυπνη πρίζα για να μετρήσω και δεν περίμενα να δω 70 κιλοβατώρες για τον Γενάρη, σε σπίτι με σχετική υγρασία και σε 24ωρη χρήση. Inventor atmosphere xl, που καταφέρνει και καλύπτει όλο το σπίτι, εκτός από 2 υπνοδωμάτια που έχουμε κλειστά αλλά καίει κιόλας.

Δεν είχα πάρει το ρολόι στο όνομα μου γιατί ο σπιτονοικοκύρης ήθελε αύξηση στο ενοίκιο και τώρα που κλείσαμε εξάμηνο στο σπίτι και είδαμε πως ότι παραπάνω χρεωνόμαστε στο νοίκι θα το γλυτώνουμε από το ρεύμα, είπαμε να το κάνουμε. Αυτό για το (σωστό) κράξιμο που θα φάω γιατί δεν έβαλα enter τον Νοέμβριο.

Καλα κανεις..Απλα να βαλεις και το νυχτερινο αν δεν εχεις... Το ΥΔΕ στο ζηταει ο Δεδδηε..Δεν στοιχιζει πολυ..Εχεις  το δικαιωμα μεσα σε εξι μηνες να το καταθεσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, messinia3 είπε

50 ευρώ δώρο και 50% έκπτωση στο πάγιο για 6 μήνες...δε διευκρινίζει όμως αν συνεχίζει η εκπτωση συνέπειας και πάγιας εντολής...αν συνεχίσει πολύ η ενεργειακή κρίση βλέπω πολλά λουκέτα σε εναλλακτικους παροχους.Ηδη χάνουν καθημερινά μερίδιο αγοράς. 

...λογικά απλά θέλουν να πουλήσουν "Έντερ πλας" (κάτι είχε καταθέσει και κάποιος προ εβδομάδων εδώ, ότι έτσι ακριβώς του το "ομολογήσανε" σε κατάστημα - Σαλονίκη κι όλας νομίζω), οπότε δεν νομίζω να έχουν λόγο να το κάνουν χωρίς το 5+2%. Άλλωστε η ΔΕΗ, πελάτες θέλει, "όχι λεφτά"

...σιγά τους "εναλλακτικούς α-λα Γκρεκ" εν τω μεταξύ...Με την υποχρέωση των μνημονίων άνοιξε η αγορά, κι όπως απέδειξε το πράμμα, τόσα χρόνια μετά, απλά βρήκαν ευκαιρία κάποιοι να τραγανίσουν κι αυτοί λίγο από το μερτικό του,,,λέοντα (ΔΕΗ), χωρίς να γίνει κάτι ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ όσον αφορά το κέρδος του καταναλωτή...Στην θεωρία καλό ο "ανταγωνισμός", αλλά πρακτικά κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα, σ' αυτή τη χώρα. Όταν ο βασικός πάροχος (70 και βάλε τοις εκατό) έχει ακόμη την "εξυπηρέτηση" που έχει (τα ίδια χάλια μιας ζωής), να ΄χαμε να λέγαμε είναι οι "εναλλακτικοί"... Όλα θέλουν διάλυση και στήσιμο από την αρχή (όπως όλα στο ρημάδι που ζούμε), με 3-4 παρόχους με αρκετό ποσοστό ο καθένας, για να έχει νόημα (και όφελος για 'μας).

1 ώρα πριν, ekkli είπε

ζητάνε ένα ΥΔΑ που ο σπιτονοικοκύρης δεν φαίνεται πολύ διατεθειμένος να το βγάλει αλλά θα δούμε.


Η απορία που μου δημιουργήθηκε πριν λίγο και παραμονές πριν πάω ΔΕΗ, το πλας δεν το προτιμάμε του απλού enter;
Οι τιμοκατάλογοι που βλέπω στα βιαστικά τώρα μου φαίνονται ίδιοι. Μόνη διαφορά, 2,5€ στο πάγιο.

...κανονικά είναι δική του υποχρέωση (αλλά αν είναι ψιλογύφτος θα σου πει "αν δεν ζήταγες να το πάρεις στ' όνομά σου δεν θα μου ζητούσαν ΥΔΕ" - κι έτσι εσύ έχεις χάσει από Γενάρη επιδοτήσεις αφού είναι στο δικό του όνομα και λογικά βέβαια όχι η κύρια κατοικία του, δηλαδή πες γύρω στο 60άρι ως τώρα). Όπως και να 'χει, ΥΔΕ μπορεί να βγεί μέχρι και με λιγότερο από 40 (αν και το 40άρι είναι περίπου η μέση ταρίφα) : γκούγκλαρε για προσφορές που προσφέρουν μέσω διάφορων σάιτ (στα οποία απλώς διαφημίζουν τις τιμές τους διάφοροι ηλεκτρολόγοι). Εξαρτάται κι από τα τατραγωνικά, αλλά έχω πετύχει και 20-25€. Γενικά κάνε την εσύ, αν ο άλλος συνεχίσει να μαλακίζεται (ή έστω πεσ' του να την μοιραστείτε, γιατί θα του καλύπτει 14 χρόνια...). ΚΑΝΟΝΙΚΑ εν τω μεταξύ, δεν πρέπει η ΔΕΗ (ή ο ΔΕΔΔΗΕ για την ακρίβεια, που είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος) να σου δημιουργήσει θέμα για την αλλαγή ονόματος, αλλά είναι (δυστυχώς) και "σε ποιον θα πέσεις", και έχεις περιθώριο 6(+ενός ακόμη, "καταληκτικού") να την καταθέσεις (μέσω μέιλ, πλέον), άρα ("κανονικά"), δεν θα πρέπει να σε απασχολήσει (άμεσα) το κόστος της...

...το πλας είναι +14 περισσότερα τον χρόνο (και προσφέρει αυτές τις "επισκέψεις τεχνικών" - όπως τις προσφέρει), μείον το 50άρι (που είναι σημερινό φρούτο - ρώτα το όταν πας κατάστημα, αν όντως ισχύει). Δεν είχε κάτι "κακό" (εκτός από το "+14"), απλά δεν υπήρχε κάποιος λόγος να το πορτείνουμε (μάλιστα οι "τεχνικοί" είναι με πολλά "ifs", σχετικά με το αν συμφέρουν τελικά ή όχι, σε σχέση με κάποιον "δικό σου" τεχνικό. Πχ αν τιμολογούν κέρατα, μάλλον για "κακό" θα είναι τελικά. Ενώ με τον "δικό σου", μέχρι και ν' αγοράσεις εσύ τα υλικά παίζει, για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα σε κλέψει με τα τιμολόγια αγορών...).

Αναφορά σε κείμενο

Αφού έγραψα τελικά, ας τσεκάρω κάτι ακόμα.
Το ΚΟΤ, εφόσον ξεπερνάμε τις 300 κιλοβατώρες δεν έχει νόημα να το βάλουμε. Καλά έχω καταλάβει; Δεν προσφέρει έκπτωση στις πρώτες 300 και μετά χρεώνεσαι κανονικά. Δεν προσμετράται πουθενά. Σωστά;
Γίνεται συχνή παράθεση απάντησης του κράου σε άλλο νήμα που όμως δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω 100%.

Δεν είχα πάρει το ρολόι στο όνομα μου γιατί ο σπιτονοικοκύρης ήθελε αύξηση στο ενοίκιο και τώρα που κλείσαμε εξάμηνο στο σπίτι και είδαμε πως ότι παραπάνω χρεωνόμαστε στο νοίκι θα το γλυτώνουμε από το ρεύμα, είπαμε να το κάνουμε. 

...το έκανες λίγο σαλάτα : μέχρι 300kWh είναι οι κρατικές επιδοτήσεις "για την κρίση στο ρεύμα". Το τί εστί ΚΟΤ, δες το μόνος : https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/eidika-timologia-revma/ Αν δεν καταλάβεις κάποια πράγματα (αφού πρώτα διαβάσεις στο άνω λινκ), ρωτάς στο σχετικό θρεντ.

...ήθελε αύξηση στο νοίκι, αν παίρνατε το ρεύμα στ' όνομά σας...; Wtf. (...αν δηλαδή την ήθελε, για την ΥΔΕ που θα πλήρωνε, δλδ πες 5€ τον μήνα - γιατί πιο κάτω θα ήταν όχι γυφτιά να ζητήσει, αλλά να μην το χαρακτηρίσω - τότε καλά ξεμπερδέματα εύχομαι, γιατί τέτοια μυαλά ιδιοκτητών, μόνο προβλήματα θα σου φέρουν στην πορεία...)

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αυτή η κρατικη επιδότηση ΤΕΜ

είναι μόνο έως 300 κιλοβατώρες τον μήνα, δηλαδή αν έχεις 350 δεν δικαιούσαι έκπτωση?Και επίσης γινεται μόνο στους εκκαθαριστικούς  λογαριασμούς ή και στους έναντι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, balogreg είπε

Καλησπέρα,αυτή η κρατικη επιδότηση ΤΕΜ

είναι μόνο έως 300 κιλοβατώρες τον μήνα, δηλαδή αν έχεις 350 δεν δικαιούσαι έκπτωση?Και επίσης γινεται μόνο στους εκκαθαριστικούς  λογαριασμούς ή και στους έναντι?

....σου επιδοτούν τις πρώτες 300 (150 με 0,16 και τις επόμενες 150 με 0,12). Κι αν έχεις πχ 350, τις 50 τις πληρώνεις με την τιμή που βγαίνει η κιλοβατώρα με την αναπροσαρμογή μείον τις πιθανές εκπτώσεις του παρόχου, δλδ με 0,30 περίπου αυτόν τον καιρό.

Αν σου βάλουν αναπροσαρμογή στον έναντι, κανονικά θα πρέπει να σου βάλουν και ΤΕΜ. Στην πράξη, πάει ανάλογα τον πάροχο (και τις διαθέσεις του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, washcloud είπε

....σου επιδοτούν τις πρώτες 300 (150 με 0,16 και τις επόμενες 150 με 0,12). Κι αν έχεις πχ 350, τις 50 τις πληρώνεις με την τιμή που βγαίνει η κιλοβατώρα με την αναπροσαρμογή μείον τις πιθανές εκπτώσεις του παρόχου, δλδ με 0,30 περίπου αυτόν τον καιρό.

Αν σου βάλουν αναπροσαρμογή στον έναντι, κανονικά θα πρέπει να σου βάλουν και ΤΕΜ. Στην πράξη, πάει ανάλογα τον πάροχο (και τις διαθέσεις του).

Είμαι στο my home online και τώρα που βγήκε ο έναντι δεν έχει εκπτώσεις ΤΕΜ για αυτο και ρώτησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, balogreg said:

Είμαι στο my home online και τώρα που βγήκε ο έναντι δεν έχει εκπτώσεις ΤΕΜ για αυτο και ρώτησα 

Δεν θα έχει αφού είναι σταθερό. Όπως δεν έχει και ρήτρα αναπροσαρμογής 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, balogreg είπε

Είμαι στο my home online και τώρα που βγήκε ο έναντι δεν έχει εκπτώσεις ΤΕΜ για αυτο και ρώτησα 

😕

...τα σταθερά (όπως το Ονλάιν) έχουν ούτως ή άλλως σταματήσει να επιδοτούνται, απο Γενάρη (εκείνο το μικρό "0,02" που έπαιρναν μέχρι Δεκέμβρη, παπαλα)

edit : με πρόλαβε το γατόνι από πάνω :P

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους . Σίγουρα θα έχει απαντηθεί,αλλά έχω διαβάσει αρκετές σελίδες και δεν το βρίσκω .

Επειδή έχω το παλιό online και μετακομίζω στο εξάμηνο περίπου , τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Μπορώ να συνεχίσω το πρόγραμμα στο νέο σπίτι ;;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς όχι Στέλιο. Aπλά να τους ενημερώσεις (ΔΕΗ) ώστε να μην χρεωθείς ΚΑΙ ποινή αποχώρησης (είναι το μόνο που προβλέπεται - δεν ξέρω αν γίνεται και αυτόματα, αλλα καλού-κακού ενημερωσε). Κατά τ' άλλα, νέο πρόγραμμα στην ουσία, με 0,17/kWh...

 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...