Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...θα το κάψουμε τους πρώτους 3 μήνες κυρ-Στέφανε...

Opera Στιγμιότυπο_2022-02-14_155822_ebill.dei.gr.png

...εν τω μεταξύ τυράκι δωράκι 50€ βλέπω στο Έντερ+...

Κοράκιοςςςςςς! Το εξέλ παιδί μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, washcloud είπε

...θα το κάψουμε τους πρώτους 3 μήνες κυρ-Στέφανε...

Opera Στιγμιότυπο_2022-02-14_155822_ebill.dei.gr.png

μου το εχουν ενεργοποιησει μονοι τους σχεδον απο τοτε που πηγα home enter, δεν το βγαζω απλα απο φοβο και προτιμω να δινω 0.8 (μια φορα το απενεργοποιησα, για να το βρω μια εβδομαδα μετα ενεργο😱), μη ξεροντας τι μ**κια μπορει να κανει το ebill οντως buggy AF, και βρεθω σε κανενα Γ1☠️.

Proof στο Login οτι το ebill ειναι buggy

Spoiler

image.png.bed6994d1317892d5e6e75e5c077c093.png

επισης νεο promo για home enter+

Spoiler

image.png.14ef0bee0afbfb05ef55e7ca94806da4.png

 

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

(μια φορα το απενεργοποιησα, για να το βρω μια εβδομαδα μετα ενεργο😱)

...ασ' το μην το ξαναπειράζεις, μην το βρεις κα'να βράδυ πάνω απ' το προσκεφάλι σου να σε κοιτάζει στα μάτια...:mrgreen:

1 λεπτό πριν, korakios είπε

που το βλέπεις το 50άρικο ?

Στη σελίδα του ebill :

 

εικόνα_2022-02-14_161413.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

Στη σελίδα του ebill :

οκ, θα το έχω στο νου μου , αλλά πρέπει πρώτα να ανανεώσουν το site , εκτός αν είναι προσφορά για ήδη πελάτες της ΔΕΗ μέσω ebill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

οκ, θα το έχω στο νου μου , αλλά πρέπει πρώτα να ανανεώσουν το site , εκτός αν είναι προσφορά για ήδη πελάτες της ΔΕΗ μέσω ebill

το εβαλα πιο πανω, φαινεται στο ebill οπως μπαινεις, αλλα αργησα στο edit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ, θα το έχω στο νου μου , αλλά πρέπει πρώτα να ανανεώσουν το site , εκτός αν είναι προσφορά για ήδη πελάτες της ΔΕΗ μέσω ebill

...έλα ντε, αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αφού στη σελίδα του προγράμματος δεν το έχει...

Εκτός κι αν είναι από "τα λάθη" που προέβλεψε η marmagia :-D

(...ΠΑΛΙ γρίφους μας βάζει η ΔΕούλα, να βρισκόμαστε σε δουλειά...)

...βασικά τώρα πήρα χαμπάρι που το ανέβασε κι ο Τζιμάκος ολόκληρο και λέει "για νέους πελάτες ΚΑΙ για Γ1τζήδες" (άρα,,,για όλους). Απλά το πάνε,,,,κομμάτι-κομμάτι φαίνεται και θα (...;) εμφανιστεί σε άλλη φάση στη σελίδα του προγράμματος. Τσαπατσουλιά το μεγαλείο σου...

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lampisd είπε

Καλήσπερα παιδια μπορειτε να μου πειτε σε τι τιμη βγαινει η κιλοβατορα μαζι με φορουσ κλπ στο home enter?

Υπάρχουν πολλές παράμετροι. Ημερήσια ή Νυχτερινή (αν έχεις νυχτερινό μετρητή); Για καταναλωση μέχρι 1600 kwh το τετράμηνο; Για κατανάλωση μεταξύ 1600 και 2000 Kwh; Για κατανάλωση πάνω από 2000;  Μη σου πω αν έχεις ΚΟΤ Α ή ΚΟΤ Β...

Τέλος πάντων, η πιο βασική πληροφορία είναι ότι για ημερήσια κατανάλωση μέχρι 1600 kwh το τετράμηνο βγαίνει μαζί με ρυθμιζόμενες χρεώσεις φπα κλπ περίπου 0,25 η Kwh.  Για 1600 - 2000 Kwh περίπου 0,265 η Kwh. Για πάνω από 2000 Kwh, ανεβαίνει στα 0,32 η Kwh. Κλιμακωτά, δηλαδή η αύξηση αφορά τις Kwh πάνω από το κάθε φορά όριο, όχι όλες.  ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

Οι νυχτερινές χρεώσεις είναι αρκετά  μικρότερες, για πάνω από 2000 Kwh πάρα πολύ  μικρότερες.

Κατά τα άλλα, έχουν απόλυτα δίκιο οι συμφορουμίτες που σου γράφουν ότι ΟΛΑ υπάρχουν στο σαιτ της ΔΕΗ. Και ότι το παρόν νήμα διαλόγου αφορά τις ανταγωνιστικές χρεώσεις στα σταθερά της ΔΕΗ, όχι τις ρυθμιζόμενες που είναι ίδιες παντού. Για αυτό και κάποιοι έγραψαν  0,18 (ημερήσιο) και 0,13 (νυχτερινό). Δεν κατάλαβαν ότι ρωτούσες γενικά τι πληρώνουμε για το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους κάθονται και τα ψάχνουν και βοηθούν κι εμάς. Επειδή δεν αντέχω να πληρώνω ρήτρες αναπροσαρμογής και άλλα τέτοια νταβατζιλίκια, με συμφέρει να πάω myhomeneter+ ή Γ1Ν Οικιακό? 

Επεξ/σία από funkyjohny
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, funkyjohny είπε

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους κάθονται και τα ψάχνουν και βοηθούν κι εμάς. Επειδή δεν αντέχω να πληρώνω ρήτρες αναπροσαρμογής και άλλα τέτοια νταβατζιλίκια, με συμφέρει να πάω myhomeneter+ ή Γ1Ν Οικιακό? 

Το Γ1Ν έχει ρήτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, funkyjohny είπε

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους κάθονται και τα ψάχνουν και βοηθούν κι εμάς. Επειδή δεν αντέχω να πληρώνω ρήτρες αναπροσαρμογής και άλλα τέτοια νταβατζιλίκια, με συμφέρει να πάω myhomeneter+ ή Γ1Ν Οικιακό? 

αν δικαιούσαι επιδότηση (κύρια κατοικία) και καις <300kw/μήνα τα ίδια θα σου βγαίνουν με τα ακριβά σταθερά

διάβασε τελευταίες 10 σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, funkyjohny είπε

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους κάθονται και τα ψάχνουν και βοηθούν κι εμάς. Επειδή δεν αντέχω να πληρώνω ρήτρες αναπροσαρμογής και άλλα τέτοια νταβατζιλίκια, με συμφέρει να πάω myhomeneter+ ή Γ1Ν Οικιακό? 

...δεν είναι "νταβατζιλίκια" (...περίπου...) - το ρεύμα ακρίβυνε σταδιακά τρελά από το καλοκαίρι. Την ακρίβεια θα την πληρώσεις ΚΑΙ μέσω σταθερού προγράμματος (όπως το Έντερ), καθώς ακρίβυναν και αυτά - απλά η ΔΕΗ έχει κρατήσει πιο χαμηλά από τους υπόλοιπους τα σταθερά τους (ειδικά η Πρωτέργεια έχει κάνει ένα σταθερό, πραγματικό νταβατζιλίκι, καθώς βγαίνει περισσότερο κι από τα ρητροπρογράμματα...), σε φάση να συμφέρει να πας σε αυτά, τώρα που οι τιμές χονδρικής είναι ψηλά (και να σε ΚΑΡΑσυμφέρει, αν έχεις μεγάλη κατανάλωση, καθώς τα ρητροπρογράμματα παίρνουν κάποια επιδότηση/έκπτωση από το κράτος, αλλά μόνο για τις πρώτες 300 κιλοβατώρες του κάθε μήνα, και με την προϋποθεση ότι είναι δηλωμένη η κατοικία, ως κύριά σου, στην φορολογική του '21 για δεδομένα του '20 και φυσικά η παροχή επίσης στ' όνομά σου). Επίσης σε συμφέρει να πας από τώρα σε σταθερό ΔΕΗ, με την προοπτική αυτά ν' ακριβύνουν κι άλλο μετά. Δένεις δηλαδή κατά κάποιο τρόπο τον γάιδαρό σου (από την άλλη, αν πέσει η τιμή χονδρικής στους επόμενους μήνες θα ξαναγίνουν συμφέροντα τα ρητροπρογράμματα. Το άλλο καλό με τα σταθερά της ΔΕΗ είναι ότι έχουν μικρή ποινή αποχώρησης, πχ στο 3μηνο 40€, κι αν χρειαστεί να φύγεις, δεν το πολυσκέφτεσαι).

Αν ανεβάσεις και τον τελευταίο σου λογαριασμό (ολόκληρο, σβήνοντας προσωπικά στοιχεία)  να δούμε πού είσαι και σε τί πρόγραμμα και με τί καταναλώσεις, ίσως έχουμε να σου πούμε περισσότερα/πιο συγκεκριμένα πράγματα. Κατά τ' άλλα, διάβασε όσες περισσότερες σελίδες από το νήμα μπορείς, για καλό σου θα είναι (ποστ τα οποία θα σου τραβάνε το μάτι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...