Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, lazarnik είπε

ναι, εγω, ειχα κανει σχετικο ποστ

οριστε:

 

Στιγμιότυπο οθόνης (4)_LI.jpg

Καλησπέρα, μετά από αυτό, κάνεις μηναία καταχώρηση δηλαδή;-το ρωτάω διότι και γω ασχολούμαι εδώ και μήνες με το θέμα αυτό και όλο το φτιάχνουν...,σήμερα μίλησα με μια από τμήμα ebill,,και αυτό που βλέπω στην φώτο σού,προστέθηκε και σε μένα στο ιστορικό επιλογών,το έκανε επιτόπου, παρόλο που στη κεντρική σελίδα ήταν πάντοτε επιλεγμένος κ κλειδωμένο ο μηνιαίος λογαριασμός,και μετά αυτή τη νέα αλλαγή λοιπόν, εξακολουθω,να βλέπω την ίδια ημερομηνία καταχώρησης..δεν άλλαξε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, x-files είπε

Καλησπέρα, μετά από αυτό, κάνεις μηναία καταχώρηση δηλαδή;-το ρωτάω διότι και γω ασχολούμαι εδώ και μήνες με το θέμα αυτό και όλο το φτιάχνουν...,σήμερα μίλησα με μια από τμήμα ebill,,και αυτό που βλέπω στην φώτο σού,προστέθηκε και σε μένα στο ιστορικό επιλογών,το έκανε επιτόπου, παρόλο που στη κεντρική σελίδα ήταν πάντοτε επιλεγμένος κ κλειδωμένο ο μηνιαίος λογαριασμός,και μετά αυτή τη νέα αλλαγή λοιπόν, εξακολουθω,να βλέπω την ίδια ημερομηνία καταχώρησης..δεν άλλαξε κάτι

Θα περιμένεις την επόμενη φορά. 

Edit. Χθες συγγενής με παρομοιο προβλημα και με την καθοδήγηση μου, του το ενεργοποίησαν. Μόλις κοιτάξαμε στο ebill και εκεί που μέχρι χθες έλεγε καταχώρηση τον Μάρτιο άλλαξε σε Φεβρουάριο. Οπότε λογικά ρίξε μια ματιά και εσύ απο αύριο.

Επεξ/σία από lazarnik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο ασχετο με το θεμα,αλλα ξερει κανεις πως μπορω να κανω προωρη αποχωρηση απο ενα παροχο;

Κανω αιτηση στο νεο και ο προηγουμενος μου στελνει εξοφλητικο συν προστιμο ή πρεπει να ενημερωσω τον τωρινο οτι αποχωρω ;

 

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε πρώτος λογαριασμός από την αλλαγή προγράμματος από Γ1Ν, όπου δεν εμένα εγώ εκεί προηγουμένως.

 

Έναντι λογαριασμός, όπου συνεχίζει και αναγράφει Γ1Ν και όχι my home online κι έχει χρεώσει 100 ευρώ εγγύηση.

Τι παίζει με την εγγύηση, για ποιο λόγο τη χρεωθηκα εγώ;

 

Και γιατί δεν έχει αλλάξει το προγραμμα, αφού μου ήρθε επιβεβαίωση ότι το αίτημα ολοκληρώθηκε τη μέρα που ξεκινάει αυτός ο λογαριασμός;

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τα 75ρια που μου έρχονται κάθε μήνα από ΔΕΗ και σκέφτομαι τα δάκρυα -όχι χαράς- που θα χύνω από τον ερχόμενο Δεκέμβρη που κλείνω 2ετία στο Εντερ. Κάνω πρόωρες σκέψεις να τραβήξω μπαλαντέζα από της πεθεράς μου δίπλα που πρόλαβαν και μπήκαν 30/11/21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, kirileman είπε

Βλέπω τα 75ρια που μου έρχονται κάθε μήνα από ΔΕΗ και σκέφτομαι τα δάκρυα -όχι χαράς- που θα χύνω από τον ερχόμενο Δεκέμβρη που κλείνω 2ετία στο Εντερ. Κάνω πρόωρες σκέψεις να τραβήξω μπαλαντέζα από της πεθεράς μου δίπλα που πρόλαβαν και μπήκαν 30/11/21.

Το Δεκέμβρη, συμπληρώνεται 2ετια για τους πρώτους που μπήκαν στα προγράμματα ΔΕΗ και έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα κάνει η ΔΕΗ.

Ελπίζω έως τότε να έχει καταλαγιάσει και η ακρίβεια αυτή.

51 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Μου ήρθε πρώτος λογαριασμός από την αλλαγή προγράμματος από Γ1Ν, όπου δεν εμένα εγώ εκεί προηγουμένως.

 

Έναντι λογαριασμός, όπου συνεχίζει και αναγράφει Γ1Ν και όχι my home online κι έχει χρεώσει 100 ευρώ εγγύηση.

Τι παίζει με την εγγύηση, για ποιο λόγο τη χρεωθηκα εγώ;

 

Και γιατί δεν έχει αλλάξει το προγραμμα, αφού μου ήρθε επιβεβαίωση ότι το αίτημα ολοκληρώθηκε τη μέρα που ξεκινάει αυτός ο λογαριασμός;

Ανέβασε λογαριασμό, χωρίς στοιχεία, μήπως καταλάβουμε κάτι.

Ήσουν ΔΕΗ και άλλαξες πρόγραμμα ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα πριν 2 μήνες στο online με πάγια εντολή και ebill για να φέρω το ρεύμα στο όνομα μου. Μπαίνοντας στο ebill μου βγάζει ότι είμαι ακόμα στο νυχτερινό. Είναι λογικό αυτό; επίσης η πάγια εντολή ποτέ. Μου στέλνει SMS και πληρώνω από ebill. Βέβαια μου δίνει επιλογή να την ενεργοποιήσω εκ νέου. Είναι φυσικά όλα αυτά;  έχει κανείς τα ίδια θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

Μπήκα πριν 2 μήνες στο online με πάγια εντολή και ebill για να φέρω το ρεύμα στο όνομα μου. Μπαίνοντας στο ebill μου βγάζει ότι είμαι ακόμα στο νυχτερινό. Είναι λογικό αυτό; επίσης η πάγια εντολή ποτέ. Μου στέλνει SMS και πληρώνω από ebill. Βέβαια μου δίνει επιλογή να την ενεργοποιήσω εκ νέου. Είναι φυσικά όλα αυτά;  έχει κανείς τα ίδια θέματα;

Ποιο νυχτερινό; Στο Γ1Ν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα
Ειχα κάνει αρχές Ιανουαρίου αίτημα στην ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος και ένταξη στο homeonline μέσω του e-contract. Αφού ταλαιπωρήθηκα  ένα μήνα  και μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα και email στο τέλος της προηγούμενης εβδομάδας επιτέλους   μου έστειλαν με mail  την σύμβαση και τα υπόλοιπα έντυπα τα οποία συμπλήρωσα και έστειλα αυθημερόν.
Ολη την εβδομάδα έλεγε το μήνυμα "ότι παραλήφθηκαν τα δικαιολογητικά και είναι σε επεξεργασία" .
Σήμερα το απόγευμα ήρθε Sms  " Το αίτημα σας για τον ΑΠ <<ένα 11ψήφιο αριθμό>> προωθήθηκε προς εκτέλεση. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία."
Τί σημαίνει αυτό; Οτι έφυγε για τον ΔΕΔΗΕ για καταμέτρηση;  Ο 11ψήφιος αριθμό τί είναι γιατι πρώτη φορά τον βλέπω.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimostr είπε

Αριθμό Παροχής 

Αυτο σκεφτηκα  και εγω  μόλις ειδα το μήνυμα....

αλλα  καμία σχέση ...... ο αριθμός παροχής είναι  9ψήφιος  4400ΧΧΧΧΧ  και αυτος 11ψήφιος 5545ΧΧΧΧ

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

 

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

 

45 λεπτά πριν, teot είπε

 

...χωρίς να πειραχτεί κανείς από τους τρεις, δεν νομίζετε ότι είναι καλύτερο σε πρώτη φάση να επικοινωνήσετε με την ΔΕΗ να δείτε τί ακριβώς θα σας πουν; Ένα παραπάνω που όλοι σας μας παρουσιάζετε "λειψά δεδομένα", που πρέπει να ρωτάμε λεπτομέρειες για να καταλάβουμε τί μπορεί να παίχτηκε. Και ΟΚ, όποιος θελήσει ν' ασχοληθεί παραπάνω θέμα δικό του, αλλά το θέμα είναι να μην υποκαθιστάμε την εξυπηρέτηση πελατών - εκτός φυσικά κι αν δεν βγάλετε συμπέρασμα με αυτούς. Αλλά μια πρώτη επαφή, κάνετέ την (εκτός πια κι αν κάποιος ή όλοι έχετε άλλα τρεξίματα μέχρι αργά,,,αλλά και πάλι, έστω ένα mail μπορείτε να στείλετε)...Κι αν οι απαντήσεις που θα πάρετε ΔΕΝ σας καλύπτουν, ε τότε φυσικά εδώ θα είμαστε...(αλλά νομίζω πως και οι οι τρεις, πιθανότατα θα πάρετε απαντήσεις από ΔΕΗ που θα σας καλύψουν).

Ξαναλέω, χωρίς να παρεξηγηθεί κανείς, και δεν το παίζω τίποτα (ένας από εσάς είμαι κι εγώ άλλωστε) - απλά με το που διάβασα και τα τρία μηνύματα αυτά ακριβώς που είπα, σκέφτηκα...Ότι δηλαδή καλό είναι το thread να είναι το απάγγειο όσων δεν βρίσκουν δια της "κανονικής οδού", απαντήσεις...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

...χωρίς να πειραχτεί κανείς από τους τρεις, δεν νομίζετε ότι είναι καλύτερο σε πρώτη φάση να επικοινωνήσετε με την ΔΕΗ να δείτε τί ακριβώς θα σας πουν; Ένα παραπάνω που όλοι σας μας παρουσιάζετε "λειψά δεδομένα", που πρέπει να ρωτάμε λεπτομέρειες για να καταλάβουμε τί μπορεί να παίχτηκε. Και ΟΚ, όποιος θελήσει ν' ασχοληθεί παραπάνω θέμα δικό του, αλλά το θέμα είναι να μην υποκαθιστάμε την εξυπηρέτηση πελατών - εκτός φυσικά κι αν δεν βγάλετε συμπέρασμα με αυτούς. Αλλά μια πρώτη επαφή, κάνετέ την (εκτός πια κι αν κάποιος ή όλοι έχετε άλλα τρεξίματα μέχρι αργά,,,αλλά και πάλι, έστω ένα mail μπορείτε να στείλετε)...Κι αν οι απαντήσεις που θα πάρετε ΔΕΝ σας καλύπτουν, ε τότε φυσικά εδώ θα είμαστε...(αλλά νομίζω πως και οι οι τρεις, πιθανότατα θα πάρετε απαντήσεις από ΔΕΗ που θα σας καλύψουν).

Ξαναλέω, χωρίς να παρεξηγηθεί κανείς, και δεν το παίζω τίποτα (ένας από εσάς είμαι κι εγώ άλλωστε) - απλά με το που διάβασα και τα τρία μηνύματα αυτά ακριβώς που είπα, σκέφτηκα...Ότι δηλαδή καλό είναι το thread να είναι το απάγγειο όσων δεν βρίσκουν δια της "κανονικής οδού", απαντήσεις...

Την Δευτέρα που λειτουργεί η εξυπηρέτηση πελατών θα επικοινωνήσω.... δυστυχώς το sms ήρθε αργά το απόγευμα  και δεν μπορούσα εκείνη την στιγμή να επικοινωνήσω.... αλλά επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πάνω από ένα μήνα...  ρωτάω για κάποιον που έχει πάρει αντίστοιχο μήνυμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...