Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Titarasaudi είπε

Επομένως θα δω τις όποιες ρήτρες στην εκκαθάριση; 

...περίπου γύρω στο 80άρι€ αναπροσαρμογής, λογικά (έχοντας αφαιρέσει την επιδότηση 20 ημερών=150+50kWh με 0,16&0,12 αντίστοιχα του Γενάρη, αφού είσαι από 11/1 ΔΕΗ, για σύνολο 479kWh).

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Jasonsyna είπε

Εγω είπα η κυβέρνηση είπε πως δίνει πάνω κάτω 50 ευρώ σε αυτούς που έχουν Κοτ και ερχεται η ΔΕΗ και σου λέει ναι αλλά εγώ δεν την δίνω σε αυτούς που έχουν σταθερό πρόγραμμα; Από πού και ως που; Η δεν καταλαβαίνω κάτι?Ναι η μεν έχουν ρήτρα αλλά οι δε έβαλαν πρόγραμμα με μεγαλύτερο ποσό κιλοβατώρας.

...η κυβέρνηση αυτό που είπε (τον Γενάρη) ήταν : επιδοτώ αυτούς που είναι σε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαρμογής με  0,16€/kWh για τις πρώτες 150kWh και με 0,12 για τις επόμενες 150 (του Γενάρη)

και

αυτούς που είναι σε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαρμογής ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ ΚΟΤ, με flat ποσό 0,185 για τις πρώτες 300kWh του Γενάρη.

Η ΔΕΗ δεν έχει σχέση με ολ' αυτά : Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ αποφάσισε να διαχωρίσει αμνούς από ερίφια (ρητροπρογράμματα από σταθερά), ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΚΟΤ.

(...αυτό που δεν έχεις καταλάβει, ή μαλλον, αυτό στο οποίο έχεις κολλήσει, είναι η ιδέα ότι η κυβέρνηση επιδοτεί τους δικαιούχους ΚΟΤ, ενώ αυτό που ισχύει είναι ότι η κυβέρνηση από Γενάρη απλά έχει σταματήσει να επιδοτεί ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. Δικαιούχων ΚΟΤ ή μη.)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με το νεο εντερ δικαιούμαστε kot ενω με το νεο online οχι?καλα καταλαβα? Έκανα αίτηση για κοτ και μου το δέχθηκαν με οριο 1700kw.εχω το νεο εντερ οχι το παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, marmagia είπε

Έχεις το παλιό online 

...είσαι σίγουρη ότι ότι αυτό ήταν το νόημα της ερώτησής του...; 

Spoiler

 "έχω το Ονλάιν, έχω και ΚΟΤ-ερο,,,πάμε μια βόλτα;" φάση;  😂

 

4 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Τελικά με το νεο εντερ δικαιούμαστε kot ενω με το νεο online οχι?καλα καταλαβα? Έκανα αίτηση για κοτ και μου το δέχθηκαν με οριο 1700kw.εχω το νεο εντερ οχι το παλιο

Το παλιό Έντερ δεν έπαιρνε ΚΟΤ.

Το παλιό Ονλάιν, έπαιρνε (στην πράξη).

Το νέο Έντερ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΟΤ.

Το νέο Ονλάιν,,,μένει να δείξει.

Άρα εσύ είσαι κομπλέ (σαν ομάδες αίματος τα παραπάνω....Είναι σα να είσαι "ΑΒ" με το νέο Εντερ ;ρ)

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε τις συγκεκριμενες ημερομινιες που επιτρεπεται να καταχωρήσουμε μετρήσεις στο ΔΕΔΔΗΕ?

Στο ebill της ΔΕΗ μου λέει 12-16 Φεβρουαρίου, αλλά στο site του ΔΕΔΔΗΕ μου ζητάει απλά αριθμό παροχής και μετά μου λέει να καταχωρήσω μετρήσεις.Μπορώ ή δε θα μου επιτρέψει?

Τελευταίος εκκαθαριστικός 21/12 αν παίζει κάποιο ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, leouliss είπε

οχι φιλε μου ειναι απολοτριωμενα

...πώς ακριβώς πέτυχες απαλλαγή πληρωμής δημοτικών τελών; (ξέρω παίζουν εισοδηματικά κριτήρια και πάει ανάλογα με τον δήμο,,,αλλά για πες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, korakios είπε

το νέο online είναι άγνωστο

Πριν λίγες ημέρες είπα πως το νέο online δέχεται ΚΟΤ, μάλλον πρέπει να παραθέσω και τα πειστήρια.

IMG_20220210_000731.jpg

Επεξ/σία από Jasonsyna
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Jasonsyna είπε

Πριν λίγες ημέρες είπα πως το νέο online δέχεται ΚΟΤ, μάλλον πρέπει να παραθέσω και τα πειστήρια.

IMG_20220210_000731.jpg

Δεν αμφισβητω τον λογαριασμο, μπορει να ετυχε και να εισαι η περιπτωση που του εκατσε. Συμφωνα με τους ορους, αυτη την στιγμη το νεο Enter δεχεται ξεκαθαρα, ενω για το νεο Online, δεν ειναι ξεκαθαρο ( αν και παλι οχι θα ελεγα :P ). Ιδανικα, αν δεν το δουμε γραπτως, ειτε σε μαιλ ειτε σε καποιο χαρτι (ορους πχ), θα ελεγα εχε το νου σου  και εσυ μην γινει κανενα "λαθος" και βρεθεις προ εκπληξεως. Οποτε απο το να βαλει καποιος το Online και μετα να γινει το οτιδηποτε και να μας την πουν κιολας οτι χασανε το ΚΟΤ, παραθετω  τους ορους οπως τους εχει η σελιδα.Better safe than sorry που λενε στο χωριο μου.

Spoiler

 image.png.b28b17e88d06c763f6602d58ef513941.png

online

image.png.6971454fe45b8a4803218a1ff6faef32.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, washcloud είπε

...πώς ακριβώς πέτυχες απαλλαγή πληρωμής δημοτικών τελών; (ξέρω παίζουν εισοδηματικά κριτήρια και πάει ανάλογα με τον δήμο,,,αλλά για πες)

Πληκτολογησε ασπρα σπιτια βοιωτιας

6 λεπτά πριν, leouliss είπε

Πληκτολογησε ασπρα σπιτια βοιωτιας

Και γω κοτ ειμαι ρε παιδια αλλα απο 23/11/21 που εκανα συμβολαιο με πηγσν μετα τις 3/12 και αν δειτε δεν λεει πουθενα δε μένα για ενεργοποίηση συμβασεις μπο@λο κανονικο η δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, messinia3 είπε

Πως βρισκουμε τις συγκεκριμενες ημερομινιες που επιτρεπεται να καταχωρήσουμε μετρήσεις στο ΔΕΔΔΗΕ?

Στο ebill της ΔΕΗ μου λέει 12-16 Φεβρουαρίου, αλλά στο site του ΔΕΔΔΗΕ μου ζητάει απλά αριθμό παροχής και μετά μου λέει να καταχωρήσω μετρήσεις.Μπορώ ή δε θα μου επιτρέψει?

Τελευταίος εκκαθαριστικός 21/12 αν παίζει κάποιο ρόλο. 

Αν όντως σε αφήνει το site του ΔΕΔΔΗΕ και δεν λέει ημερομηνίες τότε μπορείς να βάλεις την καταμέτρηση. Θα σου βγει εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, washcloud είπε

...είσαι σίγουρη ότι ότι αυτό ήταν το νόημα της ερώτησής του...; 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 "έχω το Ονλάιν, έχω και ΚΟΤ-ερο,,,πάμε μια βόλτα;" φάση;  😂

 

Το παλιό Έντερ δεν έπαιρνε ΚΟΤ.

Το παλιό Ονλάιν, έπαιρνε (στην πράξη).

Το νέο Έντερ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΟΤ.

Το νέο Ονλάιν,,,μένει να δείξει.

Άρα εσύ είσαι κομπλέ (σαν ομάδες αίματος τα παραπάνω....Είναι σα να είσαι "ΑΒ" με το νέο Εντερ ;ρ)

Αν βοηθαει επειδη εστειλα ερωτημα για αυτο στο facebook με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι και τα 2 περνουν κανονικα....βεβαια ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ μου το ειπαν οχι γραπτα

48 λεπτά πριν, adi32 είπε

Πότε καταχωρείς μετρήσεις για να έρχονται οι έναντι με βάση αυτές? 

Στο γραφει στο ebill οταν μπεις (τουλαχιστον ετσι το κανει εμενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...