Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Υπάρχει θέμα με την σύνδεση στο ebill η εμενα δε μπαίνει σε καμία σύνδεση για καποιο λόγο ?

Mπήκα πριν λίγο , δεν είχα κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος που βλέπω είναι ότι μετράει 3 παροχές αντί για 2. Δε γράφει τι μετράει στις ΥΚΩ. Το σπίτι έχει αντλία θερμότητας. Οι 1231kwh είναι πολλές για το διάστημα από Γ1 σε Online. Μέση τιμή κατανάλωσης έχω 58kwh/24ωρο με μετρητή στον πίνακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, petrakiskap είπε

Mπήκα πριν λίγο , δεν είχα κάποιο θέμα.

Κάτι έχει τότε σε μένα έστειλα αίτημα στη σελίδα του ebill γιατί την μια σύνδεση μου την ανοίγει αλλά δεν ανοίγει την δεύτερη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη γραφει ξεκαθαρα καπου στο σαιτ της Δεη στο εντερ για το αν επιστρεφεται η εγγυηση;; δεν το βρισκω...μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος; γιατι αν ειναι να πληρωσω εγγυηση 100 ευρω +ΥΔΕ τοτε χλωμο το βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, energy52 είπε

Συγνωμη γραφει ξεκαθαρα καπου στο σαιτ της Δεη στο εντερ για το αν επιστρεφεται η εγγυηση;; δεν το βρισκω...μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος; γιατι αν ειναι να πληρωσω εγγυηση 100 ευρω +ΥΔΕ τοτε χλωμο το βλεπω..

Ποια εγγύηση να επιστραφεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  εκανα ηλεκτρονικα αιτηση 17/11 22/11 συμβολαια 23/11 επικυρωση 1/12 ε μπιλλ ολα τα εχω και τα εχω στειλει ραε και δεη μου ηρθε τριτος λογαριασμος χωρις την εκπτωση των 30 ευρω και με χρεωση 0.17 εχω κοτβ τι κανω παραπερα απαντηση απο δεη ειπαν θα κανουν αιτημα εχω στειλει εγγραφα σε δεη και ραε ακομη τπτ επισυναπτω τον λογαριασμο  ευχαριστω

442506138041_2022-02-08(1).pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, leouliss είπε

καλησπερα  εκανα ηλεκτρονικα αιτηση 17/11 22/11 συμβολαια 23/11 επικυρωση 1/12 ε μπιλλ ολα τα εχω και τα εχω στειλει ραε και δεη μου ηρθε τριτος λογαριασμος χωρις την εκπτωση των 30 ευρω και με χρεωση 0.17 εχω κοτβ τι κανω παραπερα απαντηση απο δεη ειπαν θα κανουν αιτημα εχω στειλει εγγραφα σε δεη και ραε ακομη τπτ επισυναπτω τον λογαριασμο  ευχαριστω

442506138041_2022-02-08(1).pdf 883 kB · 2 downloads

Οι δύο πρώτοι ήρθαν κανονικά δηλαδή με χρώση 0,096?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, leouliss είπε

καλησπερα  εκανα ηλεκτρονικα αιτηση 17/11 22/11 συμβολαια 23/11 επικυρωση 1/12 ε μπιλλ ολα τα εχω και τα εχω στειλει ραε και δεη μου ηρθε τριτος λογαριασμος χωρις την εκπτωση των 30 ευρω και με χρεωση 0.17 εχω κοτβ τι κανω παραπερα απαντηση απο δεη ειπαν θα κανουν αιτημα εχω στειλει εγγραφα σε δεη και ραε ακομη τπτ επισυναπτω τον λογαριασμο  ευχαριστω

442506138041_2022-02-08(1).pdf 883 kB · 2 downloads

Μηπως το προηγούμενο online, δεν δεχόταν Κοτ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ποια εγγύηση να επιστραφεί ?

Το βρηκα...Αλλα διαβαζω εδω πως σε καποιους δεν επιστραφηκε..

Η ΔΕΗ κατά τη σύναψη νέας Σύμβασης Προμήθειας εισπράττει ένα ποσό ως εγγύηση-προκαταβολή από τον πελάτη για την εξασφάλιση, αποκλειστικά, μελλοντικών οφειλών που απορρέουν από τη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.
Μετά την ενεργοποίηση πάγιας τραπεζικής εντολής ή πάγιας εντολής σε κάρτα, το συνολικό ποσό της αρχικής εγγύησης θα σας επιστρέφεται με πίστωση στον αμέσως επόμενο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, geofak είπε

Το λάθος που βλέπω είναι ότι μετράει 3 παροχές αντί για 2.

Μετράει 3 παροχές γιατί μέχρι την ημέρα που σου εγκατέστησαν νυχτερινό είχες τον μετρητή μόνο ημερήσιου, ενώ από εκείνη τη μέρα και μετά μπήκε νέος μετρητής με 2 νέες ενδείξεις, ημερήσιο και νυχτερινό.

Ο ένας μετρητής, λοιπόν, είναι ο ιδιος με αυτόν που έβλεπες στους λογαριασμούς σου μέχρι τώρα και η αντίστοιχη ένδειξη είναι ο,τι έκαψες μέχρι την ημέρα που σου έβαλαν νυχτερινό. Οι άλλοι 2 είναι αυτοί που θα βλέπεις στους λογαριασμούς σου από εδώ και πέρα και οι συγκεκριμένες ενδείξεις είναι ο,τι έκαψες από εκείνη τη μέρα μέχρι τότε που καλύπτει ο λογαριασμός.

Επεξ/σία από dtzgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, leouliss είπε

καλησπερα  εκανα ηλεκτρονικα αιτηση 17/11 22/11 συμβολαια 23/11 επικυρωση 1/12 ε μπιλλ ολα τα εχω και τα εχω στειλει ραε και δεη μου ηρθε τριτος λογαριασμος χωρις την εκπτωση των 30 ευρω και με χρεωση 0.17 εχω κοτβ τι κανω παραπερα απαντηση απο δεη ειπαν θα κανουν αιτημα εχω στειλει εγγραφα σε δεη και ραε ακομη τπτ επισυναπτω τον λογαριασμο  ευχαριστω

442506138041_2022-02-08(1).pdf 883 kB · 3 downloads

1. πάρε τηλ στη ΡΑΕ , εξήγησε και οτι έχεις και ΚΟΤ και αδυνατείς να πληρώσεις τα λανθασμένα ποσά

2. Κάνε μια καταγγελία και στο https://www.mindev.gov.gr/καταγγελίες-πολιτών-2/καταγγελίες-προϊόντων-2/

υπομονή τι άλλο να πούμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά! 

Βγήκε σήμερα ο πρώτος λογαριασμός στο ΔΕΗ MyHome Online. Είμαι στη ΔΕΗ από τις 11/01/22 επομένως με τα νέα τιμολόγια. Ο λογαριασμός είναι εννοείται φουσκωμένος γιατί καίει αντλία θερμότητας σε έναν πολύ κρύο μήνα σε αρκετά κρύο σπίτι, με πλάκα από πάνω χωρίς μόνωση. 

Βλέπω στις χρεώσεις μερικές κιλοβατώρες χρεωμένες πιο φθηνά και οι υπόλοιπες με τις κανονικές τιμές του Online. Προφανώς είναι οι χρεώσεις του Γ1 μέχρι να μπω στο Online. Δεν έπρεπε κανονικά να πληρώσω και ρήτρα αναπροσαρμογής για το διάστημα που δεν είχε ενεργοποιηθεί το Online; 

Screenshot_20220209-183921~01 Screenshot_20220209-183827~01

 

Επεξ/σία από Titarasaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...