Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

διάβασε τις προηγούμενες 10 σελίδες και άνετα θα καταλάβεις μιας και όλοι κάνουν την ίδια ερώτηση

Το ερωτημά μου πηγάζει από αυτά που διάβασα. Αν κατάλαβα καλά αν καις παραπάνω απο 300kw/μήνα αξίζει. 

Απλά επειδή διάβασα τις πιο πρόσφατες αναρτήσεις ήθελα να δω αν έχω χάσει κάποια πληροφορία και αξίζει να πάω σε κάποιο άλλο πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, xepo13 είπε

Απλά επειδή διάβασα τις πιο πρόσφατες αναρτήσεις ήθελα να δω αν έχω χάσει κάποια πληροφορία και αξίζει να πάω σε κάποιο άλλο πρόγραμμα.

όχι δεν έχει αλλάξει κάτι , τον άλλον μήνα άγνωστο βέβαια . Υπάρχουν άρθρα που αναφέρουν ειδικά για επιχειρήσεις θα ανέβει η επιδότηση αλλά τίποτα σίγουρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

ΠΩΣ ρε φίλε βγαίνει 15€ !!

Πολλά μέτρα και πολλά σπίτια.. Στα μέτρα δυστυχώς χρεώνονται και βοηθητικοί χώροι, δηλ. γκαράζ αποθήκες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Philippe είπε

Πολλά μέτρα και πολλά σπίτια.. Στα μέτρα δυστυχώς χρεώνονται και βοηθητικοί χώροι, δηλ. γκαράζ αποθήκες κλπ.

Αν είναι πολλά μέτρα και πολλά σπίτια, αλλάζει.

Εγώ μιλάω για 1 σπίτι που όπως έγραψες για 33 ημέρες πληρώνεις παραπάνω τιμή ζώνης 700€.

Μπορείς να πας στο δήμο, αλλά μπορεί και ο νόμος να το ορίζει έτσι.

Φαντάζομαι και στις ελάχιστες περιπτώσεις ΜΕΙΩΣΗΣ, ότι ίδιο θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμη και αυτό το ένα σπίτι που έχει όλο το υπόγειο αποθήκη και βγαίνει 261τμ x 0,70 παλαιότητα x 3,5‰ συντελεστής, η διαφορά βγαίνει λίγο πάνω από 4€. Προφανώς δεν τρέχει τίποτα και 20€ να ήταν, αλλά είναι θέμα ηθικής τάξης.. Σωστή παρατήρηση για τη μείωση, δεν το είχα σκεφτεί.

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

@korakios Καλησπερα.προσπαθω να βρω το ενημερωμενο excel σου για τους παροχους.μπορεις να δωσεις link  σε παρακαλω;

στο sticky με εναλλακτικούς είναι τα παλιά στα οποία έχω σύνδεσμο για το καινούριο

επίσης είναι στην υπογραφή μου (πρέπει απο το δικό σου προφίλ να ενεργοποιήσεις να φαίνονται οι υπογραφές)

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

 

σε ευχαριστω πολυ.BTW ηρθε ο πρωτος διμηνος λογαριασμος myhome enter με εναντι 80 ευρω χωρις ρητρα.

εχει metering το ebill.προτεινεις να το ενεργοποιησω?περνανε καθε τετραμηνο στην ωρα τους για τους υπολοιπους.Η να ακολουθησω το παραδειγμα του philippe που κερδιζε κατιτις καταχωρωντας μονος του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, επειδή η watt and volt νομίζει πως βγάζουμε 5000 € τον μήνα και στέλνει κάθε μήνα 300αρια αποφάσισα εκτός από το να προσβάλω τη σύμβαση και να πάω στον συνήγορο του πολίτη να γυρίσω και στη ΔΕΗ. Σε έναν εκκαθαριστικό που είδα είχα σε 130 μέρες περίπου 2000 kwh. 

Μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα να επιλέξω στη ΔΕΗ γιατί είμαι να φεύγω χθες? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου εδώ και χρόνια με τις εταιρίες και δεν έχω ιδέα. 

Μιλάμε πάντα για οικιακό μονοφασικό με νυχτερινό ρεύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

Μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα να επιλέξω στη ΔΕΗ γιατί είμαι να φεύγω χθες?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=59060007

2 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

να πάω στον συνήγορο του πολίτη

καταναλωτή

αλλά να ξέρεις δεν μπορεί να επιβάλλει , μόνο η ΡΑΕ . Επίσης υπολόγισε 3-6 μήνες αναμονή

δες λινκ της υπογραφής μου για αμφισβήτηση και συνέχεια στο άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Fan είπε

Έχω μία απορία. Εγώ είμαι στο Γ1Ν και η χρέωση είναι 0,11, στο online δεν είναι παραπάνω;

Οι 650 σελίδες που βλέπεις είναι ακριβώς για αυτό που ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=59060007

καταναλωτή

αλλά να ξέρεις δεν μπορεί να επιβάλλει , μόνο η ΡΑΕ . Επίσης υπολόγισε 3-6 μήνες αναμονή

δες λινκ της υπογραφής μου για αμφισβήτηση και συνέχεια στο άλλο θέμα

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει και μία σύγχυση (πολίτη - καταναλωτή). Για την αναμονή δεν με πειράζει αρκεί να βρω μία άκρη. Θα μπω το βράδυ από pc να δω και το λινκ της υπογραφής σου να τα φτιάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ison είπε

Αν και θα ρωτήσω και την Δεη εφοσον εχω ΚΟΤ Β παω αναγκαστικα σε enter σωστα? (το online απο οτι καταλαβα δεν παιρνει κοινωνικο).

Οσο για τα 2 υπολοιπα που ανεφερες (ζητω συγγνωμη για το μικρο οφτοπικ)

Εχω ηλιακό θερμοσιφωνα (αν και παλιος τουλαχιστον 20ετιας) αλλα το χειμώνα αναγκαστικα ανοιγουμε μια φορα την ημερα για μπανιο ...αν βαλω καινουργιο θα αλλαξει κατι?

Τελος μου κάνει εντυπωση που λες για κλιματιστικα γιατι θεωρουσα οτι θερμοσυσσωρευτες ηταν πιο συμφέρουσα επιλογη...αν δεις το πινακα που εβαλα 82 ευρω μεσο ορο το μηνα για δεη (να πω οτι μιλάμε για τα παντα μεσα δημο/ερτ κλπ οχι μονο δεη) με ολες τις αναγκες θερμανση καλυμενες με το παραπάνω δεν το θεωρωσα υπερβολικο. Θα μου πεις οκ last year αυτα. Οποτε πλεον η λυση ειναι On demand θερμανση με σοβαρα κλιματιστικο και καλη εξωτερική μονωση?  (προφανως μονωση>κλιματιστικο σε σειρα προτεραιότητας για αλλαγη)

Aπλά το Έντερ γράφει στη σελίδα ότι παίρνει ΚΟΤ. Στου Ονλάιν απλά δεν,,,γράφει τίποτα σχετικά. Οι πληροφορίες από ΔΕΗ αντικρουόμενες και μέχρι στιγμής κάποιος ΔΕΝ τους έχει ζητήσει να τον βεβαιώσουν πχ με παραπομπή σε επίσημο εταιρικό έγγραφο αν παίρνει, αν δεν παίρνει, ή αν τον,,,,παίρνει.

9 ώρες πριν, vOOz είπε

Ωπ θενξ. Εχω ηδη υγραεριου και την έχω καραβολευτει αλλα δεν ειχα ιδεα οτι μπορω να την γεμιζω χυμα. Και σε prime το ιδιο παιζει?? 

Επισης enter ή online? Δεν εχω θεμα με παγια εντολη

Δεν έχω ιδέα με τις πράιμ τί παίζει. Λογικά κι αυτές το ίδιο θα είναι ("τεχνικά"), εκτός κι αν όταν βλέπουν στο βενζινάδικο το λογότυπο, αρνηθούν...; Βρίσκεις βενζινάδικο (ρώτα - από κοντά φυσικά, όχι τηλέφωνο - πρώτα σε Silk αν έχεις κοντά σου, και μετά ΒΡ που επίσης ξέρω ότι κάποια γεμίζουν και θα μάθεις. ΑΝαγκαστικά ή σβάρνα θα τα πάρεις, ή ρώτα κανέναν που νομίζεις ότι είναι,,,"ξερόλας" : από ταρίφα μέχρι κάποιον σχετικό με θέρμανση. Εμένα πχ καυστηρατζής στη Λούτσα μου άνοιξε τα μάτια για το κοντινότερο τέτοιο που είναι στα 20χλμ).

Έντερ για πιο "ασφάλεια" - το Ονλάιν βγαίνει οικονομικότερο έστω λίγο αλλά επειδή βασίζεται στο ebill όπου πρέπει να τσεκάρεις πχ πάγια/μηνιαίο και το ebill μαλακίζεται γενικώς. Εκτός κι αν είσαι πολύ προσεκτικός και το παρακολουθείς και πάνε όλα καλά (με το Ονλάιν λέω). Επίσης Έντερ σε κατάστημα αν είσαι από άλλο πάροχο, για πιο γρήγορα. Απλά Εντερ, αν είσαι από άλλον, θα σκάσεις κι 100 εγγύηση - αν βάλεις πάγια, θα σου επιστραφεί ως πιστωτικό (σε 1-2 λογαριασμούς).

8 ώρες πριν, ison είπε

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. 

Ο λογαριασμος ηρθε 727 με ολα μεσα οπως θα δεις το πινακα...μαλιστα εγραφε οτι ειχα και εκπτωση 319 ευρω(προφανως απο επιδοτησεις)

Οταν λες ωραριο νυχτερινου μπορει να το κανεις λιγο elaborate ...αυτες δεν ειναι οι ωρες η κανω λαθος? https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia/oikiako-timologio-me-xronoxrewsi-oikiako-nuxterino/wrario

Ηλιακος υπάρχει αλλα...τι να τον κάνεις το χειμωνα ? μπορεί να ζεστάνει νερο σε μια μικρη ηλιοφάνεια και να το κρατηση?

Εισαι ο δευτερος που μου λες για θερμοσυσσωρευτες οτι δεν "αξιζουν"...ενω οπως θα δεις θεωρω οτι για μεσο ορο 82 ευρω το μηνα με θερμανση τελικο ποσο το μηνα ειμουν καλα. Μονωση οχι δεν εχω επαρκη ειναι παλιο το σπιτι με νεα κουφωματα ομως. Σε διπλανη πολυκατοικια που χτιζουν ειδα την εννοεις μιας και την γεμισαν με ενα ειδος φενιζολ και μετα σοβατησαν. Μου κανει εντυπωση που και εσυ προτεινεις κλιματιστικα ...

Τελος μια ερωτηση πολυ σημαντικη...τι εννοεις οτι χανω την εκπτωση στο ΚΟΤ ...εχω οριο 1900 νομίζω οτι την περνω για αυτες δεν την χάνω αν παω 1901 πχ ...εκτος αν το εχω καταλάβει τοσο λαθος

...αυτές είναι (οι ώρες "νυχτερινού"), δεν κάνεις λάθος - στο τόνισα να τις τσεκάρεις απλα επειδή πολύς κόσμος "είναι βέβαιος για τα ωράρια",,,,και τελικά μαλακίζεται ("νομίζει"/"θυμάται" πχ το μεσημεριανό του χειμώνα ότι ισχύει για το καλοκαίρι, τρέχα-γύρευε γιατί...Ή επίσης μπερδεύει τους μήνες έναρξης του ενός και του άλλου) και μένει και μ' ανοιχτό το στόμα όταν του ανοίγεις τα μάτια...

Ο ηλιακός, έστω και τον χειμώνα, κάτι κάνει (αν κι εξαρτάται "πόσο ήλιο βλέπει" εκεί που είναι τοποθετημένος), στην θεωρία έστω. Εξαρτάται φυσικά και από τις δικές σας ανάγκες και καθημερινή χρήση. Ηλιοφάνεια σίγουρα υπάρχει και τους χειμερινούς μήνες, αλλά φυσικά είναι και θέμα "τύχης". Αλλά τί στα λέω; Τα ξέρεις σίγουρα στην πράξη καλύτερα από εμένα πώς σας βγαίνει.

...αν κάνεις αναζήτηση θα δεις πολλούς στα 2 σχετικά θρεντ για το ρεύμα που καταθέτουν πολύ κατανάλωση με θερμοσυσσωρευτές (>4ΜWh/μήνα) και τραβάνε τα μαλλιά τους με τις σημερινές τιμές ρεύματος. Θυμάμαι κάποιον προ εβδομάδων που ο φουκαράς έβαλε το,,,2020 με το επιδοτούμενο "Εξοικονομώ", και ενώ καν λεφτά δεν πρέπει να έχει πάρει ακόμα, σίγουρα το σκυλομετάνιωσε που τους έβαλε επενδύοντας ίσα-ίσα πριν το μπουρδελίκι με τις τιμές στο ρεύμα από το καλοκαίρι του '21 (καλύτερα να έβαζε κλιματιστικά).

6 ώρες πριν, afragorn είπε

Έκανα αίτηση τέλη Δεκέμβρη και είμαι με τις νέες τιμές (0,17/kwh)

....? Aφού στο ss που ανέβασες φαίνονται τιμές (και) Γ1 και "ΠΑΛΙΟΥ" Online.....

 

8 ώρες πριν, scarface5323 είπε

τηλεφωνικά,και επέμενα οτι γνωρίζω άτομα που δεν το παίρνουν με οnline,και λέει δεν υπάρχει περίπτωση κανονικά,

αν δεν κάνω λάθος μιλάς για το παλιό online, η αναφορά τώρα γινεται ότι το καινούργιο Online δεν δέχετε kot,γιατι και εγώ το παλιό online εχω σε 2 σπίτια,και κοτ παίρνει κανονικά

...αν έχεις όρεξη, στείλε τους μέιλ και ζήτα τους να σου επιβεβαιωσουν εγγράφως με παραπομπή σε εταιρικό έγγραφο (ΕΣΤΩ "εσωτερικής οδηγίας") και πες μας κι εμάς απάντηση, τονίζοντάς τους ότι στο τηλέφωνο κόβουν οι συνάδερφοί τους ότι,,,,"στρέει", ΑΛΛΑ στην σελίδα του Ονλάιν ΔΕΝ αναφέρεται τίποτα (μόνο στου Έντερ, θετικά).

2 ώρες πριν, xepo13 είπε

Καλησπέρα.

Καταναλώνω ~1500kw/4μηνο, είμαι στη ΔΕΗ με Γ1Ν και δεν δικαιούμαι ΚΟΤ. 

Αξίζει να πάω στο online? ή να αλλάξω πάροχο. 

Βεβαίως και αξίζει. Και κάτω από 300kWh να ήσουν, πάλι θα άξιζε. Για άλλους λόγους, αν όχι για "άμεσα οικονομικούς".

11 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα παιδιά, επειδή η watt and volt νομίζει πως βγάζουμε 5000 € τον μήνα και στέλνει κάθε μήνα 300αρια αποφάσισα εκτός από το να προσβάλω τη σύμβαση και να πάω στον συνήγορο του πολίτη να γυρίσω και στη ΔΕΗ. Σε έναν εκκαθαριστικό που είδα είχα σε 130 μέρες περίπου 2000 kwh. 

Μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα να επιλέξω στη ΔΕΗ γιατί είμαι να φεύγω χθες? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου εδώ και χρόνια με τις εταιρίες και δεν έχω ιδέα. 

Μιλάμε πάντα για οικιακό μονοφασικό με νυχτερινό ρεύμα. 

Πας σε κατάστημα ΔΕΗ και υπογράφεις για MyHome Enter. Όχι χθες, προχθές. Κι αν μπορούσες να πας όχι προχθές, αλλά 2/12/21, ακόμα καλύτερα ;ρ

3 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

 Για την αναμονή δεν με πειράζει αρκεί να βρω μία άκρη. Θα μπω το βράδυ από pc να δω και το λινκ της υπογραφής σου να τα φτιάξω. 

...ΔΕΝ είναι βέβαιο ότι "θα βγάλεις άκρη". Για την ακρίβεια, συνήθισε από τώρα στην ιδέα του να ξεχάσεις όσα ήδη πλήρωσες. Απλά από το να μην κάνεις κάτι (αμφισβήτηση/καταγγελία, που είναι στο κάτω-κάτω τζάμπα), είναι καλύτερο να διαθέσεις λίγο χρόνο. Κράτα μικρό, ή μάλλον, ΚΑΘΟΛΟΥ καλάθι, κάνε ό,τι είναι να κάνεις, κι ΑΝ κάποια στιγμή πάρεις κάτι πίσω, γλέντα το.

Και από εδώ και πέρα, ΜΗΝ ξαναεπαναπαυτείς : να ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑΣ τις εξελίξεις στην ενέργεια. Το λιγότερο μέσα από εδώ, πχ έστω μια φορά το Σ/Κ. Διότι όπως βλέπεις, κολυμπάμε σε ψωλοθάλασσα και θέλει αλερτοσύνη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, washcloud είπε

θερμοσυσσωρευτές (>4ΜWh/μήνα) και τραβάνε τα μαλλιά τους με τις σημερινές τιμές ρεύματος. Θυμάμαι κάποιον προ εβδομάδων που ο φουκαράς έβαλε το,,,2020 με το επιδοτούμενο "Εξοικονομώ"

Θερμοσυσσωρευτές και Εξοικονομώ  ότι πιο οξύμωρο μπορεί να υπάρξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, washcloud είπε

Aπλά το Έντερ γράφει στη σελίδα ότι παίρνει ΚΟΤ. Στου Ονλάιν απλά δεν,,,γράφει τίποτα σχετικά. Οι πληροφορίες από ΔΕΗ αντικρουόμενες και μέχρι στιγμής κάποιος ΔΕΝ τους έχει ζητήσει να τον βεβαιώσουν πχ με παραπομπή σε επίσημο εταιρικό έγγραφο αν παίρνει, αν δεν παίρνει, ή αν τον,,,,παίρνει.

Δεν έχω ιδέα με τις πράιμ τί παίζει. Λογικά κι αυτές το ίδιο θα είναι ("τεχνικά"), εκτός κι αν όταν βλέπουν στο βενζινάδικο το λογότυπο, αρνηθούν...; Βρίσκεις βενζινάδικο (ρώτα - από κοντά φυσικά, όχι τηλέφωνο - πρώτα σε Silk αν έχεις κοντά σου, και μετά ΒΡ που επίσης ξέρω ότι κάποια γεμίζουν και θα μάθεις. ΑΝαγκαστικά ή σβάρνα θα τα πάρεις, ή ρώτα κανέναν που νομίζεις ότι είναι,,,"ξερόλας" : από ταρίφα μέχρι κάποιον σχετικό με θέρμανση. Εμένα πχ καυστηρατζής στη Λούτσα μου άνοιξε τα μάτια για το κοντινότερο τέτοιο που είναι στα 20χλμ).

Έντερ για πιο "ασφάλεια" - το Ονλάιν βγαίνει οικονομικότερο έστω λίγο αλλά επειδή βασίζεται στο ebill όπου πρέπει να τσεκάρεις πχ πάγια/μηνιαίο και το ebill μαλακίζεται γενικώς. Εκτός κι αν είσαι πολύ προσεκτικός και το παρακολουθείς και πάνε όλα καλά (με το Ονλάιν λέω). Επίσης Έντερ σε κατάστημα αν είσαι από άλλο πάροχο, για πιο γρήγορα. Απλά Εντερ, αν είσαι από άλλον, θα σκάσεις κι 100 εγγύηση - αν βάλεις πάγια, θα σου επιστραφεί ως πιστωτικό (σε 1-2 λογαριασμούς).

...αυτές είναι (οι ώρες "νυχτερινού"), δεν κάνεις λάθος - στο τόνισα να τις τσεκάρεις απλα επειδή πολύς κόσμος "είναι βέβαιος για τα ωράρια",,,,και τελικά μαλακίζεται ("νομίζει"/"θυμάται" πχ το μεσημεριανό του χειμώνα ότι ισχύει για το καλοκαίρι, τρέχα-γύρευε γιατί...Ή επίσης μπερδεύει τους μήνες έναρξης του ενός και του άλλου) και μένει και μ' ανοιχτό το στόμα όταν του ανοίγεις τα μάτια...

Ο ηλιακός, έστω και τον χειμώνα, κάτι κάνει (αν κι εξαρτάται "πόσο ήλιο βλέπει" εκεί που είναι τοποθετημένος), στην θεωρία έστω. Εξαρτάται φυσικά και από τις δικές σας ανάγκες και καθημερινή χρήση. Ηλιοφάνεια σίγουρα υπάρχει και τους χειμερινούς μήνες, αλλά φυσικά είναι και θέμα "τύχης". Αλλά τί στα λέω; Τα ξέρεις σίγουρα στην πράξη καλύτερα από εμένα πώς σας βγαίνει.

...αν κάνεις αναζήτηση θα δεις πολλούς στα 2 σχετικά θρεντ για το ρεύμα που καταθέτουν πολύ κατανάλωση με θερμοσυσσωρευτές (>4ΜWh/μήνα) και τραβάνε τα μαλλιά τους με τις σημερινές τιμές ρεύματος. Θυμάμαι κάποιον προ εβδομάδων που ο φουκαράς έβαλε το,,,2020 με το επιδοτούμενο "Εξοικονομώ", και ενώ καν λεφτά δεν πρέπει να έχει πάρει ακόμα, σίγουρα το σκυλομετάνιωσε που τους έβαλε επενδύοντας ίσα-ίσα πριν το μπουρδελίκι με τις τιμές στο ρεύμα από το καλοκαίρι του '21 (καλύτερα να έβαζε κλιματιστικά).

....? Aφού στο ss που ανέβασες φαίνονται τιμές (και) Γ1 και "ΠΑΛΙΟΥ" Online.....

 

...αν έχεις όρεξη, στείλε τους μέιλ και ζήτα τους να σου επιβεβαιωσουν εγγράφως με παραπομπή σε εταιρικό έγγραφο (ΕΣΤΩ "εσωτερικής οδηγίας") και πες μας κι εμάς απάντηση, τονίζοντάς τους ότι στο τηλέφωνο κόβουν οι συνάδερφοί τους ότι,,,,"στρέει", ΑΛΛΑ στην σελίδα του Ονλάιν ΔΕΝ αναφέρεται τίποτα (μόνο στου Έντερ, θετικά).

Βεβαίως και αξίζει. Και κάτω από 300kWh να ήσουν, πάλι θα άξιζε. Για άλλους λόγους, αν όχι για "άμεσα οικονομικούς".

Πας σε κατάστημα ΔΕΗ και υπογράφεις για MyHome Enter. Όχι χθες, προχθές. Κι αν μπορούσες να πας όχι προχθές, αλλά 2/12/21, ακόμα καλύτερα ;ρ

...ΔΕΝ είναι βέβαιο ότι "θα βγάλεις άκρη". Για την ακρίβεια, συνήθισε από τώρα στην ιδέα του να ξεχάσεις όσα ήδη πλήρωσες. Απλά από το να μην κάνεις κάτι (αμφισβήτηση/καταγγελία, που είναι στο κάτω-κάτω τζάμπα), είναι καλύτερο να διαθέσεις λίγο χρόνο. Κράτα μικρό, ή μάλλον, ΚΑΘΟΛΟΥ καλάθι, κάνε ό,τι είναι να κάνεις, κι ΑΝ κάποια στιγμή πάρεις κάτι πίσω, γλέντα το.

Και από εδώ και πέρα, ΜΗΝ ξαναεπαναπαυτείς : να ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑΣ τις εξελίξεις στην ενέργεια. Το λιγότερο μέσα από εδώ, πχ έστω μια φορά το Σ/Κ. Διότι όπως βλέπεις, κολυμπάμε σε ψωλοθάλασσα και θέλει αλερτοσύνη...

Καλά τα λεφτά τα θεωρώ ήδη χαμένα μαζί με τα 50 € που θα πληρώσω για να σπάσω το συμβόλαιο. Αλλά θα το κάνω έτσι για να πω πως το έκανα. 

Από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως το πιο συμφέρον είναι το my home online. Είναι καλύτερα να μπω στο enter? Δεν έχω θέμα με πάγια εντολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...