Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Μήπως δηλωνες εσύ τη κατανάλωση; Σε 120 μέρες είναι 1600 σε 62 είναι 826.κατι. Άρα έτσι τον ήπιες. 

έτσι όντως βγαίνει. Δυστυχώς δεν έχει δηλωθεί κατανάλωση ποτέ, οπότε τα νούμερα ειναι οτι ναναι και στο επομενο 2μηνο θα ειναι 0 κιλοβατωρες ΑΑΑΑΝΝΝ ερθουν να μετρήσουν

22 λεπτά πριν, korakios είπε

στο τετράμηνο ,όχι στο δίμηνο

βάλε νυχτερινό άμεσα

Προλάβαμε στην παροχή και βαλαμε το myhome enter με τις παλιές τιμές. Φοβάμαι τη πιθανότητα να "σπασει" κάτι εκει και να τρέχω για παραπονα

 

Παρεπιπτοντως το my.rae.gr έχει σπάσει και δε λειτουργεί σε υποβολή αίτησης, και αποκαλύπτει και βρωμερό κώδικα χύμα. Το έχει παθει κανας άλλος ή φταίει τιποτα στην δική μου υποβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dith είπε

Προλάβαμε στην παροχή και βαλαμε το myhome enter με τις παλιές τιμές. Φοβάμαι τη πιθανότητα να "σπασει" κάτι εκει και να τρέχω για παραπονα

δε σπάει, πάρε γραπτή απάντηση αν είναι

1 λεπτό πριν, dith είπε

Παρεπιπτοντως το my.rae.gr έχει σπάσει και δε λειτουργεί σε υποβολή αίτησης, και αποκαλύπτει και βρωμερό κώδικα χύμα. Το έχει παθει κανας άλλος ή φταίει τιποτα στην δική μου υποβολή;

είναι σύνηθες φαινόμενο δυστυχώς . Κλασσικά κλείσε adblocker, άλλαξε browser , συσκευή κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, korakios είπε

δε σπάει, πάρε γραπτή απάντηση αν είναι

Ποιος θα μου απαντήσει γραπτως σε τετοιο αίτημα, και μαλιστα υπευθυνα.... Μάλιστα σε 2 παροχές θα ήθελα να βάλω

 

6 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι σύνηθες φαινόμενο δυστυχώς . Κλασσικά κλείσε adblocker, άλλαξε browser , συσκευή κτλ

όχι μόνο εκλεισα adblocker, αλλαξα υπολογιστές, public δικτυο, browsers, τίποτα

Αυτή ειναι η εικόνα τους....

Spoiler

No description available.No description available.

Επεξ/σία από dith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dith είπε

Ποιος θα μου απαντήσει γραπτως σε τετοιο αίτημα, και μαλιστα υπευθυνα.... Μάλιστα σε 2 παροχές θα ήθελα να βάλω

δεν έχεις άδικο

4 λεπτά πριν, dith είπε

όχι μόνο εκλεισα adblocker, αλλαξα υπολογιστές, public δικτυο, browsers, τίποτα

Αυτή ειναι η εικόνα τους....

στειλε στο info αναφέροντας ο πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι να πάθω εγκεφαλικό...

Σε πρόγραμμα my home enter μου ήρθε ρήτρα αναπροσαρμογης 200 ευρώ σχεδόν!!!! Έχω πάθει σοκ... δεν υπάρχει δυνατότητα να πληρωθεί αυτό το ποσό...

Είναι λάθος η εχει αλλάξει κάτι? Ακόμα και αυτη τη στιγμή γράφει στη σελίδα τους ότι τα home προγράμματα (και μάλιστα έχω εκείνο με τα 11 λεπτά στην κιλοβατώρα)... είναι χωρίς ρήτρα... έχει συμβεί σε άλλον? Τι κάνουμε τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Thermomangr said:

Είμαι να πάθω εγκεφαλικό...

Σε πρόγραμμα my home enter μου ήρθε ρήτρα αναπροσαρμογης 200 ευρώ σχεδόν!!!! Έχω πάθει σοκ... δεν υπάρχει δυνατότητα να πληρωθεί αυτό το ποσό...

Είναι λάθος η εχει αλλάξει κάτι? Ακόμα και αυτη τη στιγμή γράφει στη σελίδα τους ότι τα home προγράμματα (και μάλιστα έχω εκείνο με τα 11 λεπτά στην κιλοβατώρα)... είναι χωρίς ρήτρα... έχει συμβεί σε άλλον? Τι κάνουμε τώρα?

Ανέβασε τον λογαριασμό με σβησμένα στοιχεία. Μάλλον έχει μέσα σημαντική περίοδο Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξανατονισω ότι έγινε μεταφορά στη ΔΕΗ και είναι ο πρώτος εκκαθαριστικός και είναι στο πρόγραμμα my home enter

Screenshot_20220205-030656_Drive.png

Πραγματικά δεν μπορώ να κοιμηθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Thermomangr said:

Θα ξανατονισω ότι έγινε μεταφορά στη ΔΕΗ και είναι ο πρώτος εκκαθαριστικός και είναι στο πρόγραμμα my home enter

Screenshot_20220205-030656_Drive.png

Δεν είναι στο εντερ. Είναι στο Γ1Ν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Thermomangr said:

Οκ... μα το συμβόλαιο που υπέγραψα είναι my home enter

Ναι αλλά για κάποιο λόγο δεν το ενεργοποίησαν. Στο ebill φαίνεται ενεργο; Ποτέ υπογράφτηκε η σύμβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Thermomangr είπε

Είμαι να πάθω εγκεφαλικό...

Σε πρόγραμμα my home enter μου ήρθε ρήτρα αναπροσαρμογης 200 ευρώ σχεδόν!!!! Έχω πάθει σοκ... δεν υπάρχει δυνατότητα να πληρωθεί αυτό το ποσό...

Είναι λάθος η εχει αλλάξει κάτι? Ακόμα και αυτη τη στιγμή γράφει στη σελίδα τους ότι τα home προγράμματα (και μάλιστα έχω εκείνο με τα 11 λεπτά στην κιλοβατώρα)... είναι χωρίς ρήτρα... έχει συμβεί σε άλλον? Τι κάνουμε τώρα?

...μα τί περίμενες να πληρώσεις, σε λογαριασμό 55 ημερών; Και μάλιστα με σχεδόν 850kWh, που σημαίνει σχεδόν 500 το μήνα; Για να "πήγες" σε Έντερ, θα πει ότι είχες καταλάβει ότι το ρεύμα πήρε,,,φωτιά τους τελευταίους μήνες, ανεξάρτητα από το πόσο σου ήρθε ο συγκεκριμένος (με ποσό αναπροσαρμογής μέσα που δεν το περίμενες, καθώς θεωρούσες ότι είχες υπογράψει για Έντερ και ήταν "τελειωμένη υπόθεση"). Με τιμές Έντερ από 8/12 που έχεις ενεργοποιηθεί, πόσο νομίζεις θα ήταν ο συγκεκριμένος λογαριασμός; Διότι δεν θα ήταν 235 μεν, αλλά ΘΑ ήταν 185...

Βέβαια αν μαντεύω σωστά, εσύ μάλλον υπέγραψες το συμβόλαιο που λες μέσω econtract πριν τις 3/12 στοχεύοντας στις "παλιές τιμές του Έντερ" (με 0,105€/kWh, ναι; ), και οκ σε αυτή την περίπτωση τα 185 θα ήταν 130,,,,αλλά αδερφέ το άφησες (όπως φαίνεται) όλο το πράγμα στην τύχη του, επαφιόμενος στην,,,σωστή λειτουργία της ΔΕΗ, και τελικά αυτή ούτε καν στο Έντερ δεν σ' έβαλε, αλλά στο Γ1...Πάρε το σαν μάθημα για να είσαι από 'δω και πέρα "από πάνω τους", μέχρι να σιγουρεύεις ότι όλα πάνε καλά...(πιθανώς να έχεις τα προβλήματά σου, αλλά δεν γίνεται, πρέπει να δίνεις προσοχή ΚΑΙ στα του ρεύματος, πλέον...).

Κατά τ' άλλα έχεις σχετικά μεγάλη κατανάλωση (καλά δηλαδή που έχεις κι εκείνο το νυχτερινό και κάτι σου ψιλοσώζει....), και αυτό είναι πρόβλημα, ειδικά από την στιγμή που : α) ΕΙΣΑΙ στο Γ1, δηλαδή στο ρητροπρόγραμμα της ΔΕΗ, και μάλιστα με β) ...κατά πάσα πιθανότητα χωρίς ΚΑΝ την κρατική επιδότηση του Γενάρη (όπως φαίνεται στον λογαριασμό σου - δεν έχεις πάρει δηλαδή το 43άρι έκπτωσης), το οποίο παίζει τρελά να σημαίνει ότι είτε δεν είναι δηλωμένο ως η κύρια κατοικία σου στην φορολογική, ή ότι έστω η παροχή δεν είναι στο όνομά σου......;

Και το θέμα είναι ότι όσο θα παραμένεις στο Γ1, θα σου έρχεται αβασταχτη αναπροσαρμογή και αν όντως είσαι χωρίς επιδότηση πια  και με ΤΕΤΟΙΑ κατανάλωση (έστω  μέχρι να βγει ο χειμώνας), ΑΥΤΟΣ θα είναι ο λογαριασμός ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 2ΜΗΝΟ...

Οπότε κόψε μαχαίρι ό,τι καταναλώσεις μπορείς από σήμερα, γκούγκλαρε τις προυϋποθέσεις ΚΟΤ (κοινωνικού τιμολογίου) να δεις μήπως το δικαιούσαι, κι από ΄κει και πέρα απευθύνσου στο μέλος korakios ο οποίος θα σε βοηθήσει με καταγγελία προς την ΔΕΗ για να σε βάλει (αν όντως έχεις υπογράψει χαρτιά που να λένε επάνω ότι αιτείσαι το "MyHome Enter" κι όχι κάτι άλλο) στο Έντερ και μάλιστα αν τυχόν είχες υπογράψει μέχρι και 2/12, να σε βάλουν με τις παλιές τιμές...(όσο θα περιμένεις την έκβαση της καταγγελίας, θα σε παίρνει να μην πληρώσεις τον συγκεκριμένο λογαριασμό - με,,,επιφύλαξη όμως, ΑΛΛΑ το ασφαλέστερο θα ήταν να τον πληρώσεις όλο, ή έστω το ποσό χωρίς αυτό της αναπροσαρμογής ΜΕΙΟΝ τις εκπτώσεις, και μετά θα είσαι στα καρφιά για μήνες...)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...