Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, rounsmith said:

Καλημέρα ,

Θέλω να κάνω την μετάβαση σε myHomeOnline.

Ήμουν πελάτης ΔΕΗ για 2 μήνες άλλαξα σε WATT and WOLT αλλά τους τελευταίους 3 μήνες με έχει σκίσει με αποκορύφωμα τον τελευταίο λογαριασμό -15€ το ρεύμα 130€ ρήτρα αναπροσαρμογής.

Αν μπώ στο ΔΕΗ myhomeonline πληρώνω ρήτρα σαν παλιός πελάτης ΔΕΗ ή όχι?

To myhomeonline μπαίνει από τον πρώτο μήνα? Γιατί από ότι διάβασα εδώ σε κάποιους έχει βάλει Γ1 τον πρώτο μήνα.

Η πάγια εντολή εξόφλησης πληρώνεται την ημέρα που βγαίνει ο λογαριασμός ή την ημέρα της λήξης του? (Αν βγαίνει λογαριασμός 29-30 του μήνα και πρέπει να πληρώνεται τότε να ξέρω να έχει λογαριασμός λεφτά μέσα).

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , και θα αλλάξω μέσα στην εβδομάδα!

 

Τι είδους ρήτρα να πληρώσεις στο mymhome online;

το my home κανονικά μπαίνει χωρίς περίοδο χρέωσης Γ1 εκτός και αν τα παιδιά της ΔΕΗ το "μπερδέψουν" κυνηγά τους και λίγο και δουλειά θα γίνει 

η πάγια πληρώνεται την ημερομηνία λήξης του λογαριασμου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 5/1/2022 στις 1:09 ΜΜ, Geoponer είπε

Δεν έχω πάρει απάντηση στην αμφισβήτηση λογαριασμού του Home Online (που χρεώθηκε σαν απλό Γ1Ν) που έκανα από τις 29/12.

Καταλαβαίνω ότι μεσολάβησαν γιορτές και αργίες, αλλά γενικά έχει λάβει κανείς απάντηση από τη ΔΕΗ σε αμφισβήτηση λογαριασμού - και αν ναι, είχε αποτέλεσμα?

Εντάξει, μπορώ να κοιμηθώ ήσυχος τώρα! :-D 

image.png.e8a6f5d8f9ef763399a8b3dbd96d7623.png

Αυτήν την απάντηση έλαβα σε επικοινωνία με τη ΔΕΗ σχετικά με παράπονο (για το ότι σχεδόν 2 μήνες το αίτημά μου για το My Home Online φαίνεται ακόμη υπό εξέταση στο ebill) και αμφισβήτηση λογαριασμού που εκδόθηκε με τιμολόγιο Γ1Ν αντί για My Home Online.

Η απάντηση κοινοποιήθηκε μόνο σε μένα, και όχι σε ΡΑΕ και Συνήγορο του Καταναλωτή που είχα στην επικοινωνία. Στο μεταξύ έχω πάρει αριθμό πρωτοκόλλου από ΡΑΕ και ετοιμάζομαι για καταγγελία μέσα στις επόμενες ημέρες αν δεν δω κάτι χειροπιαστό για τον λάθος λογαριασμό που έχει εκδοθεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις μου ηρθε εκκαθαριστικος 4μηνου 8-12/21 με συνολικη καταναλωση 435 KW ΠΟΣΟ 6 ευρω!

Εχω ζητησει ηδη παγια αποπληρωμη και εχω μεταφερθει στο my HOMEonline εδω και καιρο

Τελευταια φορα που ειχα πληρωσει εκκαθαριστικο ηταν στις 26.8.21 στα 128 ευρω

 

ειναι Λογικο και μηνιαιος και Εκκαθαριστικος λογαριασμος?

Επιπλεον ερωτηση : 

στο προγραμμα που ανηκω πλεον δεν εχω καμια κρατικη επιδοτηση σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός με home enter Νυχτερινό.

Είχα πληρώσει την εγγύηση (100€) στο κατάστημα και μετά ενεργοποίησα την πάγια εντολή από το ebill, τα οποία επιστράφηκαν κανονικά.  @HERTHAN εσύ είχες ρωτήσει στο παρελθόν; δεν βρίσκω το post σου.

 

Μια ερώτηση,  οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν είναι η ρήτρα. Σωστά;

 

 

1.JPG

2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Παιδιά έχει κάποιος το παλιό τιμολόγιο του MyHome Online για σύνδεση στις 25/11 , γιατί μου τα λένε μπερδεμένα στη ΔΕΗ.

Εδώ είναι

TIMOK-XT-2021-MyHomeOnline_ext31_12.pdf

7 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Παιδιά έχει κάποιος το παλιό τιμολόγιο του MyHome Online για σύνδεση στις 25/11 , γιατί μου τα λένε μπερδεμένα στη ΔΕΗ.

 

TIMOK-XT-2021-MyHomeOnline_ext31_12.pdf

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, usb500ml said:

Α μπράβο. 0,096€/kWh τους λέω για την ημερήσια κατανάλωση και μου λέει πως είναι 0,11€/kWh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Α μπράβο. 0,096€/kWh τους λέω για την ημερήσια κατανάλωση και μου λέει πως είναι 0,11€/kWh.

Το 0.11 είναι τζιζ νούμερο, μου θυμίζει επικίνδυνα Γ1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, AristidisZ said:

Το 0.11 είναι τζιζ νούμερο, μου θυμίζει επικίνδυνα Γ1...

Μετά από κάνα 40' έβγαλα τελικά άκρη:

Επειδή χρειάστηκε 1 μέρα να γίνει η μεταφορά από τον παλιό πάροχο (στα χαρτιά), έχουν χρεώσει κάποιες κιλοβατώρες με τη χρέωση του Γ1.

Για τις υπόλοιπες ημέρες ισχύει κανονικά το 0,096€/kWh που έχει προσυμφωνηθει.

Τρέχα γύρευε τι λογική έχει αυτό.

Επεξ/σία από kyanokranos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, νοικιαζω εντελως νεο σπιτι (αρα δεν υπηρχε ηλεκτροδοτηση πριν).

Ο ενοικιαστης εκανε εβαλε μετρητη και ενα πακετο της δεη (τελη Δεκεμβρη)  και εγω τωρα θελω να αλλαξω να παω στο online. Ομως οταν βαζω αριθμο παροχης δεν με αφηνει να προχωρησω στο σαιτ της ΔΕΗ. Λετε να φταιει οτι ειναι καινουργια η παροχη και πρεπει να περιμενω να ερθει ο πρωτος λογαριασμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Μετά από κάνα 40' έβγαλα τελικά άκρη:

Επειδή χρειάστηκε 1 μέρα να γίνει η μεταφορά από τον παλιό πάροχο (στα χαρτιά), έχουν χρεώσει κάποιες κιλοβατώρες με τη χρέωση του Γ1.

Για τις υπόλοιπες ημέρες ισχύει κανονικά το 0,096€/kWh που έχει προσυμφωνηθει.

Τρέχα γύρευε τι λογική έχει αυτό.

μην ασχολείσαι, αφού είσαι με το 0.096, όλα καλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να καταλαβει τι ειναι αυτο το +,- 100 ευρω? Μου χρεωσαν ξανα εγγυηση και την αφαιρεσαν? Ειναι ο πρωτος λογαριασμος σε Enter+ και ειχα πληρωσει εγγυηση 100 ευρω στο καταστημα που εκανα την αιτηση.

image.png.5745dd26a983d605394d33a1bc767d01.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spocky είπε

Μπορει καποιος να καταλαβει τι ειναι αυτο το +,- 100 ευρω? Μου χρεωσαν ξανα εγγυηση και την αφαιρεσαν? Ειναι ο πρωτος λογαριασμος σε Enter+ και ειχα πληρωσει εγγυηση 100 ευρω στο καταστημα που εκανα την αιτηση.

image.png.5745dd26a983d605394d33a1bc767d01.png

Επιστροφή εγγύησης, ναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Επιστροφή εγγύησης, ναι.

 

Με χρεωνει ξανα και μετα μου τα επιστρεφει?Αρα δεν μου εχει επιστρεψει στην ουσια την αρχικη εγγυηση που ειχα δωσει στο καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akalokat είπε

Καλημέρα,

έχει παρατηρήσει κανείς υπερβολική αύξηση στις χρεώσεις για ΥΚΩ (υπηρεσίες κοινής ωφέλειας) σε σχέση με παλαιότερους λογαριασμούς του ? 

Βάλε νυχτερινό, αν δεν έχεις ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...