Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Ουφ ανακουφιστηκα να σαι καλα. 

Και κατι ακομη. 

Μπορω να ενταχθω στο ΚΟΤ Β μεσα στην χρονιά με το που βγει το νεο εκκαθαριστικο; Η αυτο γινεται μονο στο Γ1; 

 

Το online συνδυάζεται με ΚΟΤ 100% οπότε δεν βλέπω κανένα προβλημα σε αυτό που θελεις. Προχωρά το. Θα γίνεται και με νέες συνδέσεις ΚΟΤ αφου γίνεται ήδη για αυτους που είχαν ΚΟΤ και Γ1 και άλλαξαν σε home online διατηρώντας ΚΟΤ φυσικά. 

Επεξ/σία από alexpaok14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Μπορω να ενταχθω στο ΚΟΤ Β μεσα στην χρονιά με το που βγει το νεο εκκαθαριστικο; Η αυτο γινεται μονο στο Γ1; 

Το μέχρι και 2/12 "Home Online" παίρνει ΚΟΤ (το - "παλιό" - Enter δεν παίρνει).

(Εν τω μεταξύ - εκτός κι αν εννοείς ότι η δήλωση του '21 για το '20 δεν σου επέτρεπε να διακαιωθείς ΚΟΤ - μπορείς και τώρα να κάνεις αίτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους... 

Επιτελους μετα απο 2 μηνες κυριολεκτικου τρεξιματος με την ενεργοποιηση του Home Online που ειχαν σβηστει ολες οι επιλογες ενω ελεγε σε εξελιξη, σημερα μπαινω στο ebill και βλεπω αυτο...

https://ibb.co/WWsXM9h

Οι ενεργειες που μου ειπε να ακολουθησω κυριως ο @korakiosαλλά φυσικα και ολοι εδω μεσα που συμμετεχουμε, απεδωσαν καρπους...Το πρωτο βημα εγινε με την ενεργοποίηση..Μένει να δω από ποτε εως ποτε και να διορθωθει φυσικα ο πρωτος λογαριασμος που εκδοθηκε Γ1 και περιεχει ρητρα φυσικα.

Οι καταγγελιες που εχω κανει φυσικα τρεχουν, δεν ακυρωνω ακομα τπτ. Η καταγγελια εχει κοινοποιηθει σε Δεη, Ραε, ΣτΚ, Γραμμη Καταναλωτη... 

Φυσικα για οποια αλλη εξελιξη ενημερωνω...

Οποιος αλλος ειχε θεματα με σβησμενες επιλογες μετα απο λιγες μερες στο ebill να προχωρησει αμεσα με Παραπονο και μετα με καταγγελια..

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους... 

Επιτελους μετα απο 2 μηνες κυριολεκτικου τρεξιματος με την ενεργοποιηση του Home Online που ειχαν σβηστει ολες οι επιλογες ενω ελεγε σε εξελιξη, σημερα μπαινω στο ebill και βλεπω αυτο...

https://ibb.co/WWsXM9h

Οι ενεργειες που μου ειπε να ακολουθησω κυριως ο @korakiosαλλά φυσικα και ολοι εδω μεσα που συμμετεχουμε, απεδωσαν καρπους...Το πρωτο βημα εγινε με την ενεργοποίηση..Μένει να δω από ποτε εως ποτε και να διορθωθει φυσικα ο πρωτος λογαριασμος που εκδοθηκε Γ1 και περιεχει ρητρα φυσικα.

Οι καταγγελιες που εχω κανει φυσικα τρεχουν, δεν ακυρωνω ακομα τπτ. Η καταγγελια εχει κοινοποιηθει σε Δεη, Ραε, ΣτΚ, Γραμμη Καταναλωτη... 

Φυσικα για οποια αλλη εξελιξη ενημερωνω...

Οποιος αλλος ειχε θεματα με σβησμενες επιλογες μετα απο λιγες μερες στο ebill να προχωρησει αμεσα με Παραπονο και μετα με καταγγελια..

Μπραβο που ξεπερδεψες . 1 μηνα τωρα προσπαθω το ιδιο... Καποιο e-mail απο αυτους δεν πήρες..? Που φαινεται οτι σε εβαλαν στο τιμολογιο που ισχυε μεχρι 2/12..?

Επεξ/σία από haralabosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Σήμερα και εμένα εμφανίστηκε η ενεργοποίηση του online (αίτηση και ένταξη στη ΔΕΗ από τέλος Νοεμβρίου).

Βέβαια αναφέρεται ως ενεργό σκέτο, χωρίς διάρκεια...

Δεν είχα κάνει καταγγελία, μόνο τηλέφωνα και δύο εμαιλ στη ΔΕΗ (το δεύτερο τα μεσάνυχτα!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: έχει τύχει σε κάποιον που ενώ έχει νυχτερινό μετρητή , να εμφανίζεται ως δυνατότητα εισαγωγής μόνο οι κιλοβατώρες ημέρας;

Homeonline πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haralabosg είπε

Μπραβο που ξεπερδεψες . 1 μηνα τωρα προσπαθω το ιδιο... Καποιο e-mail απο αυτους δεν πήρες..? Που φαινεται οτι σε εβαλαν στο τιμολογιο που ισχυε μεχρι 2/12..?

Ναι εννοείται συνέχεια ότι και να έστελνα να ρωτήσω πχ τη διαδικασία να ακολουθήσω αυτό απαντούσαν. Αλλά ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε κανονικά Γ1 με ρήτρα. Ούτε ενημέρωναν ποτέ θα ενεργοποιήσω ούτε πως. 
 

Τεσπα το πρώτο βήμα έγινε από εκείνους. Περιμενω διόρθωση λογαριασμού που έχει εκδοθεί με ρήτρα σε Γ1 όπως επίσης περιμενω να δω την χρέωση του Online για να καταλάβω σε ποιον τιμοκατάλογο είμαι αφού δεν αναφέρει ημερομηνία στο ebill. Απλά λέει ότι το προϊόν είναι ενεργό…

Την καταγγελία στο myrae την αφήνω όπως έχει μέχρι την ενημέρωση μου για τα παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην ομάδα.

Πρώτος λογαριασμός enter και διαπίστωσα πως σε λογαριασμό έναντι με έχουν χρεώσει 49,5 ευρώ για υπηρεσίες κοινής ωφέλειας. Για 1391 kWh Σύμφωνα με τον προηγούμενο λογαριασμό η τιμή αυτή βγαίνει με την kWh x 0.0068, σε αυτό το λογαριασμό δεν αναφέρουν πως προέκυψε το 49,5 ευρώ. έχει κανείς παρόμοια κατάσταση με εμένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ερώτηση: έχει τύχει σε κάποιον που ενώ έχει νυχτερινό μετρητή , να εμφανίζεται ως δυνατότητα εισαγωγής μόνο οι κιλοβατώρες ημέρας;

Homeonline πρόγραμμα.

Καλημέρα.. Έχει ενεργοποιηθεί το νυχτερινό τιμολόγιο από τον Δεδδηε.. Το έχεις ζητήσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα σήμερα επιτέλους μετά από ένα μήνα που περίμενα με τηλέφωνα και μέηλ, εμφανίστηκε το online ενεργό μέχρι 28/11/2023 και πριν λίγα λεπτά μου απάντησαν και σε μεηλ για την εξέλιξη και ότι όντως είμαι με τον παλιό κατάλογο.

Το διαφορετικό που έκανα τελευταία ήταν να τους στείλω και μέσω της φόρμας παραπόνων που έχουν στο σάιτ ΧΤΕΣ. Το αν βοήθησε και η φόρμα παραπόνων ή απλά έτυχε δεν γνωρίζω αλλά έγινε δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Έχει ενεργοποιηθεί το νυχτερινό τιμολόγιο από τον Δεδδηε.. Το έχεις ζητήσει... 

Είχαμε νυχτερινό στον προηγούμενο πάροχο κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, liakjim είπε

Είχαμε νυχτερινό στον προηγούμενο πάροχο κανονικά.

Άρα θα παρεις τον παροχο σου που είσαι τώρα να το αναφέρεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, liakjim είπε

Ερώτηση: έχει τύχει σε κάποιον που ενώ έχει νυχτερινό μετρητή , να εμφανίζεται ως δυνατότητα εισαγωγής μόνο οι κιλοβατώρες ημέρας;

Homeonline πρόγραμμα.

 

32 λεπτά πριν, takoulou είπε

Άρα θα παρεις τον παροχο σου που είσαι τώρα να το αναφέρεις.. 

και εγώ το ίδιο έχω πάθει με ενεργοποίηση home enter σε κατάστημα… ( πριν τις 2/12, με τις παλιές τιμές)Στο συμβόλαιο έγραφε home enter (και όχι home enter N). Ενημέρωσα ΔΕΗ και μου είπαν στον πρώτο εκκαθαριστικό θα το αλλάξουν και να μιλήσω με ΔΕΔΔΗΕ. Τους είπα να καταγράφει και σαν αίτημα. Μίλησα με δεδδηε και μου είπαν ότι φαίνεται ότι ήταν νυχτερινό. Και να δώσω τηλεφωνικά τις μετρήσεις στον δεδδηε ( όταν δέχεται το σύστημα τις μετρήσεις για τον μετρητή μου)… Φοβάμαι ότι μέ τον πρώτο εκκαθαριστικο θα μου έρθουν μαζεμένες οι χρεώσεις νυχτας… γιατί είχα δώσει τηλεφωνικά στην δεδδηε τις μετρήσεις (ημερήσιο και νυχτερινό)πριν τον πρωτο λογαριασμό ( έναντι) και ο λογαριασμός (έναντι) εκδόθηκε μόνο με τις ημερησιες…  για ότι νεότερο θα σας ενημερωσω

Επεξ/σία από Thmsthms
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...