Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, akalexop2 είπε

Καλησπέρα. Θα εκτιμούσα μια σχετική βοήθεια. Καθως είμαι σε διαδικασία αίτησης για ΔΕΗ online, ζητούν ενδείξεις μετρητή αλλά το ρολόι στο υπόγειο της πολυκατοικίας δεν είναι σε εύκολα προσβάσιμο σημείο, πρέπει να βάλεις σκάλα κλπ Αν βάλω κατά προσέγγιση με βάση τελευταίο εκκαθαριστικό, πιστεύετε θα υπάρχει πρόβλημα? Ευχαριστώ

Ο δεδδηε, πως μετρά ?

Έρχεσαι από άλλο πάροχο ?

ΥΓ. Αφού δεν ζητούν φωτογραφία, μπορείς να δώσεις ένδειξη στο περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Ο δεδδηε, πως μετρά ?

Έρχεσαι από άλλο πάροχο ?

ΥΓ. Αφού δεν ζητούν φωτογραφία, μπορείς να δώσεις ένδειξη στο περίπου.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, από άλλο πάροχο έρχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας και καλή χρόνια ινσομνιακς. Νοικιασα σπιτι Θεσσαλονικη αυτη τη βδομαδα και θελω από αύριο να βάλω ρεύμα. Θα κάνω αίτηση για νυχτερινό ρεύμα καθως εχει θερμοσυσσωρευτές. Ποιο να βάλω από τα  ΔΕΗ MyHome Online δεδομένου απόσο διαβασα καποιες προσφορες ισχυαν μεχρι 31/12? Είναι πολλές σελίδες και εχω χαωθεί κάπως να βρω τι συμφερει την δεδομένη χρονική στιγμή. Καταναλωση δεν μπορω να υπολογισω επακριβως αλλα θα είμαι ένα ατομο στο σπίτι και μόνο ψυγείο, ενα μικρό κουζινακι, ενας επιτραπεζιος υπολογιστής, aircondition και θερμοσυσσωρευτες θα δουλεύουν. Οποιαδήποτε βοήθεια ή καθοδήγηση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστώ

Επεξ/σία από censOred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, censOred είπε

Γεια σας και καλή χρόνια ινσομνιακς. Νοικιασα σπιτι Θεσσαλονικη αυτη τη βδομαδα και θελω από αύριο να βάλω ρεύμα. Θα κάνω αίτηση για νυχτερινό ρεύμα καθως εχει θερμοσυσσωρευτές. Ποιο να βάλω από τα  ΔΕΗ MyHome Online δεδομένου απόσο διαβασα καποιες προσφορες ισχυαν μεχρι 31/12? Είναι πολλές σελίδες και εχω χαωθεί κάπως να βρω τι συμφερει την δεδομένη χρονική στιγμή. Καταναλωση δεν μπορω να υπολογισω επακριβως αλλα θα είμαι ένα ατομο στο σπίτι και μόνο ψυγείο, ενα μικρό κουζινακι, ενας επιτραπεζιος υπολογιστής, aircondition και θερμοσυσσωρευτες θα δουλεύουν. Οποιαδήποτε βοήθεια ή καθοδήγηση ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστώ

Enter η online θα βάλεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, censOred είπε

Να σαι καλά! Αρα απ'οτι καταλαβαίνω είναι μικροδιαφορές μεταξύ των δυο για την περιπτωση μου?

Ναι.

Το enter το κάνεις σε κατάστημα.

Το online ιντερνετικα αλλά θέλει και πάγια εντολή με κάρτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, censOred είπε

Να σαι καλά! Αρα απ'οτι καταλαβαίνω είναι μικροδιαφορές μεταξύ των δυο για την περιπτωση μου?

...γενικά ναι - ουσιαστικότερη διαφορά είναι η εγγύηση που υποχρεωτικά θα πληρώσεις (100€) για Έντερ (...που όμως μπορείς κατόπιν εορτής να πάρεις πίσω, αν δηλώσεις κάρτα για αυτόματη εξόφληση λογαριασμών) (...στο Ονλάιν υποχρεωτικά θα την δηλώσεις).

Να πας σε κατάστημα πάντως για σύνδεση (μέσω econtract παίζει να καθυστερήσει η διαδικασία). Είναι κομμένο το ρεύμα τώρα, ναι; Έχε κατά νου να μη τυχόν έχει κάποιο χρέος πάνω της η παροχή, γιατί μπορεί και να "μπλέξεις"...

Έχε επίσης υπ' όψιν ότι οι θερμοσυσσωρευτές ΔΕΝ είναι καλή επιλογή, τώρα που το ρεύμα έχει ακριβύνει (παρακολούθα τις εξελίξεις στις τιμές χονδρικής, σχεδόν καθημερινά...). Κι ας θα είσαι στο πιο οικονομικό πρόγραμμα σταθερής τιμής της αγοράς (σε σχέση με τα περσινά κυμαινόμενα προγράμματα, η κιλοβατώρα του Έντερ είναι 300% ακριβότερη...). Αν μιλάμε για μικρό χώρο (2άρι στην "χειρότερη"), ίσως το a/c που είπες να είναι πιο συμφέρον, κι αν τα οικονομικά σου είναι περιορισμένα, σκέψου μέχρι και σόμπα υγραερίου (με ό,τι τεσπα συνεπάγεται αυτό).

Πάντως πληροφορίεςτων προηγούμενων ημερών έλεγαν ότι τα σταθερά της ΔΕΗ τελικά θα ισχύουν για ενεργοποίηση μέχρι 31/1/22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση σε αυτους που εχουν ακομα αιτημα υπο εξεταση στο Online και τους εχει εκδοθει ο πρωτος λογαριασμος σε Γ1. Θα πληρωσετε τον λογαριασμο χειροκινητα η θα περιμενετε να τραβηξει απο την δηλωμενη καρτα; Φοβαμαι μηπως δεν εχει ενεργοποιηθει η καρτα στο συστημα τους και μεινει απληρωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akalexop2 είπε

Καλησπέρα. Θα εκτιμούσα μια σχετική βοήθεια. Καθως είμαι σε διαδικασία αίτησης για ΔΕΗ online, ζητούν ενδείξεις μετρητή αλλά το ρολόι στο υπόγειο της πολυκατοικίας δεν είναι σε εύκολα προσβάσιμο σημείο, πρέπει να βάλεις σκάλα κλπ Αν βάλω κατά προσέγγιση με βάση τελευταίο εκκαθαριστικό, πιστεύετε θα υπάρχει πρόβλημα? Ευχαριστώ

Καλησπέρα.. Για την αλλαγή αυτή που θα ζητήσεις θα ενεργοποιηθεί από τον Δεδδηε.. Που σημαίνει ότι ο νέος παροχος θα το ζητήσει από τον Δεδδηε να γίνει αυτή η αλλαγή.. Και υπάρχει η πιθανοτητα να χρειαστεί να περασει ο Δεδδηε από το ακίνητο να λάβει την μέτρηση για την αλλαγή που θα ζητήσεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο γνωστο μου προσφατος  λογαριασμος  δεη Γ1Ν 

εγω απο Γ1Ν πηγα σε myhome enter  με το νεο τιμοκαταλογο

καταναλώνουμε σχεδον τις ιδιες κιλοβατώρες  απο οτι φαινεται καλυτερα  να καθομουνα Γ1Ν αφου δεν προλαβα τον παλιο τιμοκαταλογο

 

 

440110955020_2021-12-30_page-0001.jpg

440110955020_2021-12-30_page-0002.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, vjshadow είπε

@rose from hell νομίζω είναι το ίδιο με εσένα γιατί δεν έχει ρήτρα. Αλλά γιατί δεν έχει;

Γιατί είναι έναντι... Άρα δεν βγαίνει συμπέρασμα . Φυσικά και βγαίνει πιο φθηνά γιατί δεν έχει υπολογιστεί η ρήτρα. Όταν θα ρθει ο εκκαθαριστικος ας τα ξαναπεί ο συμφορουτης με τον φίλο του να δουμε. 

Επεξ/σία από alexpaok14
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:

Ποτε αλλαξε τιμες η δεη απο 0.10507 σε 0.18?

Γιατι ενω ειχα στειλει τα εγγραφα κτλ που ζητουσαν στις 26/11 και ηρθε email στις 3/12 οτι τα ειναι σωστα κτλ, βλεπω στο ebill : Το προϊόν είναι ενεργό έως 13/12/2023

Aν μπηκα με το 0.18 τον ηπιαμε, πληρωσα και ρητρα στην Volton να φυγω.

Σημειωση: αιτηση ηλεκτρονικα ειχα κανει στις 4/11 αλλα δεν μπορουσαν να επικοινωνησουν επειδη ειναι στο ονομα της μανας μου και εχε μπλοκαρει τους 5ψηφιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostol. είπε

Μια ερωτηση:

Ποτε αλλαξε τιμες η δεη απο 0.10507 σε 0.18?

Γιατι ενω ειχα στειλει τα εγγραφα κτλ που ζητουσαν στις 26/11 και ηρθε email στις 3/12 οτι τα ειναι σωστα κτλ, βλεπω στο ebill : Το προϊόν είναι ενεργό έως 13/12/2023

Aν μπηκα με το 0.18 τον ηπιαμε, πληρωσα και ρητρα στην Volton να φυγω.

Σημειωση: αιτηση ηλεκτρονικα ειχα κανει στις 4/11 αλλα δεν μπορουσαν να επικοινωνησουν επειδη ειναι στο ονομα της μανας μου και εχε μπλοκαρει τους 5ψηφιους...

Ποιους 5ψηφιους ?

8009001000 είναι το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...