Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα απο δυο εβδομαδες μου εστειλαν να υπογραψω την συμβαση ομως στο εμαιλ μου εχουν γραψει τα παρακατω:

 

Αναφορά σε κείμενο

Την Υπεύθυνη Δήλωση αποδοχής οφειλων αφμ, η οποία αφορά στη μεταφορά ποσού από παροχές στις οποίες έχετε συμβληθεί ήδη με τη ΔΕΗ ΑΕ

Την Υπεύθυνη Δήλωση αναγνώρισης οφειλής, η οποία αφορά στη μεταφορά ποσού από παροχές στις οποίες έχετε συμβληθεί ήδη με τη ΔΕΗ ΑΕ

Την Υπεύθυνη Δήλωση αποδοχής μερικής αναγνώρισης οφειλής,η οποία αφορά στην αποδοχή μελλοντικών οφειλών από την ημερομηνία που αναγράφει το αποδεικτικό σχέσης αντίστοιχα

τι ειναι αυτο παλι, πρωτη φορα το βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, ea6gka είπε

μετα απο δυο εβδομαδες μου εστειλαν να υπογραψω την συμβαση ομως στο εμαιλ μου εχουν γραψει τα παρακατω:

 

τι ειναι αυτο παλι, πρωτη φορα το βλεπω

χρονια πολλα

 

προφανως αφορα για αποδοχη οφειλων αν υπηρχαν παλαια ειτε ησουν ιδιοκτητης ειτε εμενε αλλος...μου ηρθε και μενα μολις τωρα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρήκα ψάχνοντας το thread:

Ο όρος αυτός

2.3. Κατ’ εξαίρεση των προβλεπόμενων στο Άρθρο 7 των Γενικών Όρων Προμήθειας Οικιακού Πελάτη ή Μη Οικιακού με ισχύ παροχής έως 25 kVA, σε περίπτωση νέας εκπροσώπησης δεν καταβάλλεται εγγύηση.

στο online αφορά κι εμένα; 

Εξηγούμαι: θέλω να πάρω στο όνομά μου το λογαριασμό του σπιτιού του πατέρα μου που πέθανε πρόσφατα, για να έχω ebill και ψηφιακό λογαριασμό (ζω κυριολεκτικά στην άλλη άκρη της χώρας). Έχω όμως στο όνομά μου σύμβαση με τη ΔΕΗ στο σπίτι που ζω (ως ενοικιαστής), συγκεκριμένα το enter.

Θα γλυτώσω το 130άρι ή όχι;

Επεξ/σία από fotismantzoros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, evigiot είπε

Την ίδια απορία έχω και εγώ μόλις μου ήρθε η σύμβαση..

Υπάρχει περίπτωση να μεταβιβάζονται χρέη προηγούμενου ιδιοκτήτη στο αφμ σου;

δεν πανε καλα, και που ξερω εγω 45 χρονια τι εχει γινει στο παρελθον? ουτε ο υφισταμενος ιδιοκτητης δεν ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα να δω για πλάκα τον αναλυτικό κατάλογο του enter που πρόλαβα κ μπήκα με την παλιά τιμή, πριν τις 02/12/2021 κ βλέπω:

0.18 ημέρα 

0.13 νύχτα 

Αυτές είναι οι παλιές τιμές ή δένω μια πέτρα και ... φουντάρω τώρα??🥶

 

 

Screenshot_2021-12-31-20-40-59-350_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, demakhs είπε

Μπήκα να δω για πλάκα τον αναλυτικό κατάλογο του enter που πρόλαβα κ μπήκα με την παλιά τιμή, πριν τις 02/12/2021 κ βλέπω:

0.18 ημέρα 

0.13 νύχτα 

Αυτές είναι οι παλιές τιμές ή δένω μια πέτρα και ... φουντάρω τώρα??🥶

 

 

Screenshot_2021-12-31-20-40-59-350_com.android.chrome.jpg

Γλιτωσες τις τιμές για μια μέρα. Μην ανησυχείς. Δεν το έχω ευκαιρο αλλά είναι κάπου στα 0,105 ημερήσιο αν θυμάμαι καλά.  Αν βάλεις παγια εντολή και εμπρόθεσμα πληρωμη παει κάτω από 0,10 όποτε είσαι κομπλέ. Μην φουνταρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ο κατάλογος που υπάρχει στο ebill μου είναι ο καινούριος τιμοκατάλογος που μαμάει/χρεώνει πλέον η ΔΕΗ λες...όψομεν!!!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, demakhs είπε

Μάλλον ο κατάλογος που υπάρχει στο ebill μου είναι ο καινούριος τιμοκατάλογος που μαμάει/χρεώνει πλέον η ΔΕΗ λες...όψομεν!!!😁

Σε όλους στο e bill εμφανίζεται ο καινουριος τιμοκατάλογος είτε υπέγραψαν με παλιες τιμές είτε με καινουριες. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πληρωσεις αυτές τις τιμές. Εφόσον σου γράφει 1/12/2023 ότι λήγει θα δεις στον πρωτο λογαριασμό ότι η τιμή θα είναι 0,105 ημερήσια. Με εμπρόθεσμη πληρωμη και παγια εντολή παει στα 0,097 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειος, ευχαριστώ πολύ.

Διαβάζω ότι αυτό τον μήνα η χονδρική τιμή του ρεύματος έπεσε σχεδόν σε κανονικά επίπεδα, κάποιος μας τρολλάρει μάλλον, περίπου στα 0.10, είχε φτάσει Μαξ 0.40.

Καλή χρονιά με υγεία κ ... χαμηλές kwh!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, demakhs είπε

Τέλειος, ευχαριστώ πολύ.

Διαβάζω ότι αυτό τον μήνα η χονδρική τιμή του ρεύματος έπεσε σχεδόν σε κανονικά επίπεδα, κάποιος μας τρολλάρει μάλλον, περίπου στα 0.10, είχε φτάσει Μαξ 0.40.

Καλή χρονιά με υγεία κ ... χαμηλές kwh!!

Τις τελευταίες  μέρες πηγε σε κανονικά επίπεδα ,οχι ολοκληρα μήνα, λόγω δυνατών ανέμων στην Ευρωπαϊκή Ένωση και δουλεψαν πολυ τα αιολικά παρκα. Απ ότι προβλεπουν παλι προς την δόξα τραβα θα παει η κιλοβατωρα και θα παει πανω απο 0,30 και θα όσοι δεν έχουν σταθερό θα ψάχνουν την κυβέρνηση να τους σώσει με επιδοτήσεις. Καλη χρονια φίλε με υγεια και μακάρι να επιστρέψει στα παλια το ρευμα γιατί παιρνει μπάλα τα παντα στην ακρίβεια . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2021 στις 7:25 ΜΜ, mtjet είπε

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Μου ηρθε ο πρώτος λογαριασμός  στο home on line που ειναι και εκκαθαριστικός.

 Για 1107 kwh 149 ευρω μαζί με τα 30 ευρω εκπτωση. Κάνωντας αναγωγή στην kwh χωρις την εκπτωση 30 ευρω, βγαίνει μια μέση τιμή kwh στα 16 λεπτά.

Δε νομίζω να υπάρχει καλύτερη τιμή αυτη την περίοδο.

Καλή χρονιά σε όλους 

ΔΕΗ1.png

ΔΕΗ2.png

αφου εισαι στο home on line γιατι εχεις ρητρα αναπροσαρμογής??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, yiankap είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Τελικά τα τράβηξε απευθείας από την κάρτα ; Ή χρειάστηκε να δηλώσεις και τίποτα άλλο στο site της Πειραιώς;

Καλημέρα και καλή χρονιά !

Στις 28/12 που έληγε ο λογαριασμός , περίπου στις 12 το μεσημέρι τράβηξε αυτόματα το ποσό του λογαριασμού χωρίς κάποια έξτρα χρέωση. Δεν έκανα καμία άλλη ενέργεια στο site της Πειραιώς και δεν μου ήρθε καμία ειδοποίηση για να εγκρινω την συναλλαγή. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...