Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, spartacus είπε

σ εμενα δειχνει για 2 χρονια και όχι 1

000000000000000.png

Πως έγινε σε εσένα αυτό το μαγικό, αφού η σύμβαση κανονικά είναι 12μηνη;

Το γράφει κιόλας: «Ευελιξία με 12μηνη διάρκεια σύμβασης»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morfeas123 είπε

καλησπερα και χρονια πολλα.

τελικα συμφερει η δεη?

εγω για καταναλωση 365 πληρωσα 165 ευρω στη watt volt.λεω να την κανω αμεσα.πολυ ρυτρα προμηθειας.η δεη το εχει?

σε ποιο να παω?my home enter η my home online?

Αντικαλησπέρα και χρόνια πολλά και σ' εσένα.

Ναι.

Βεβαίως και "το" έχει. Στο τιμολόγιο ονόματι Γ1. Όπου τα 165 θα γίνουν - πες - 160. Διότι πάνω απ' όλα, η ουσία είναι ότι ακρίβυνε το ρεύμα - τόσο απλά.

Οnline αν δεν θες να πληρώσεις εγγύηση/αλλά θα πρέπει να βάλεις πληρωμή μέσω πάγιας εντολής - Enter σε κατάστημα ΔΕΗ αν θες να σε βάλουν πιο γρήγορα (αλλά θα πληρώσεις 100€ εγγύηση/αν θες να σου επιστραφούν βάζεις πάγια εντολή). Εδώ τα 165 θα γίνουν - πες - 150.

Από 'κει και πέρα, επειδή ούτε όνομα προγράμματος έδωσες, ούτε περίοδο κατανάλωσης, ούτε κατανάλωση/4μηνο, ανέβασε τουλάχιστον τον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, washcloud είπε

Αντικαλησπέρα και χρόνια πολλά και σ' εσένα.

Ναι.

Βεβαίως και "το" έχει. Στο τιμολόγιο ονόματι Γ1. Όπου τα 165 θα γίνουν - πες - 160. Διότι πάνω απ' όλα, η ουσία είναι ότι ακρίβυνε το ρεύμα - τόσο απλά.

Οnline αν δεν θες να πληρώσεις εγγύηση/αλλά θα πρέπει να βάλεις πληρωμή μέσω πάγιας εντολής - Enter σε κατάστημα ΔΕΗ αν θες να σε βάλουν πιο γρήγορα (αλλά θα πληρώσεις 100€ εγγύηση/αν θες να σου επιστραφούν βάζεις πάγια εντολή). Εδώ τα 165 θα γίνουν - πες - 150.

Από 'κει και πέρα, επειδή ούτε όνομα προγράμματος έδωσες, ούτε περίοδο κατανάλωσης, ούτε κατανάλωση/4μηνο, ανέβασε τουλάχιστον τον λογαριασμό.

 

 

αυτος ειναι ο τελευταιος.το προγραμμα λεγεται adjust

Επεξ/σία από morfeas123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Πως έγινε σε εσένα αυτό το μαγικό, αφού η σύμβαση κανονικά είναι 12μηνη;

Το γράφει κιόλας: «Ευελιξία με 12μηνη διάρκεια σύμβασης»

Αυτά που γράφουν στο πλαίσιο δεν είναι το πρόγραμμα που έχεις. Είναι οι όροι του νέου προγράμματος που προσφέρουν για να επιλέξει κάποιος. Είναι πρόβλημα του e-bill αυτό, το έχουμε αναφέρει. 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, morfeas123 είπε

το προγραμμα λεγεται adjust

...δεν στο είπα γιατί δεν περίμενα ότι θα χρειαζόταν, αλλά δεν θα 'ταν άσχημη ιδέα να έσβηνες τα προσωπικά σου στοιχεία απ' τον λογαριασμό. Γενικά δεν νομίζω "να γίνει κάτι", αλλά επειδή ο διάολος έχει πολλά ποδάρια (ειδικά στις μέρες μας), σκέψου το. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...εν τω μεταξύ (για αρχή) τα παλλουκάρια της Βατ σου χρωστάνε ένα 35άρι (δεν σου πίστωσαν σωστά την κρατική επιδότηση για Νοέμβρη-Δεκέμβρη). Έχε το υπ' όψη...(αν δεν το δεις στον επόμενο λογαριασμό, όρμα τους...)(...να το πω κι αλλιώς : η ρήτρα έπρεπε να είναι 60, όχι 95)

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, morfeas123 είπε

Αρχικά σου χρωστάνε 160*0.13 + 150*0.165 - 9.30 = 36.25 * 1.06(ΦΠΑ) = 38.425 από την κρατική επιδότηση τη σωστή και όχι την παρανομία που κάνουν αυτοί με το 0.03 , το έκαναν και σε εμένα και αρκετοί ανυποψίαστοι θα την πατήσουν. 

Άρα βγαίνει τελική τιμή γύρω στα 123€.

Αν είχες myHomeOnline ας πούμε θα ήταν :

367 * (0.17 - 0.02) = 55.05 χρεώσεις ενέργειας 

19.12 ρυθμιζόμενες χρεώσεις 

19.79 χρεώσεις δήμου 

(55.05 + 19.12) * 0.06 ΦΠΑ = 4.45 ευρώ 

άρα συνολική τιμή 98.4€

Αυτά αν τα υπολογίζω σωστά , συμφέρει δηλαδή να μεταβείς σε κάτι τέτοιο με την προϋπόθεση ότι οι τιμές δεν θα πέσουν ή θα γίνει υπό προϋποθέσεις η κρατική επιδότηση. 

Διαλέγεις και παίρνεις.

 

ΥΓ: έχεις επιδότηση στις 310 κιλοβατώρες άρα στην τιμή του myHomeOnline βάλε κάνα 1-2 ευρώ παραπάνω , πάλι αξίζει 

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθώ..Είμαι από 21 Οκτωβρίου στο my home online και τώρα βλέπω τις αναρτήσεις που κάνετε...Είχα κανονικά ενεργοποιήσει το my home online στο ebill, αλλά μετά από λίγες μέρες δεν φαίνεται στο ebill τσεκαρισμένο...Το θεώρησα φυσιολογικό από την στιγμή που το ενεργοποίησα κανονικά..Βλέπω σε εσάς είναι τσεκαρισμένο..Αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι στο my home online ;;;

Εντωμεταξύ  στον λογαριασμό του Νοεμβρίου που μου ήρθε,  δεν λέει πουθενά για home online...λέει Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ B...Οι kwh έχουν χρέωση X0,11057€/kWh ( ημερήσιο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgos_76 είπε

Θα τρελαθώ..Είμαι από 21 Οκτωβρίου στο my home online και τώρα βλέπω τις αναρτήσεις που κάνετε...Είχα κανονικά ενεργοποιήσει το my home online στο ebill, αλλά μετά από λίγες μέρες δεν φαίνεται στο ebill τσεκαρισμένο...Το θεώρησα φυσιολογικό από την στιγμή που το ενεργοποίησα κανονικά..Βλέπω σε εσάς είναι τσεκαρισμένο..Αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι στο my home online ;;;

Εντωμεταξύ  στον λογαριασμό του Νοεμβρίου που μου ήρθε,  δεν λέει πουθενά για home online...λέει Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ B...Οι kwh έχουν χρέωση X0,11057€/kWh ( ημερήσιο )

Mηναίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός, πάγια εντολή. Τι από αυτά δεν ενεργοποίησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Θα τρελαθώ..Είμαι από 21 Οκτωβρίου στο my home online και τώρα βλέπω τις αναρτήσεις που κάνετε...Είχα κανονικά ενεργοποιήσει το my home online στο ebill, αλλά μετά από λίγες μέρες δεν φαίνεται στο ebill τσεκαρισμένο...Το θεώρησα φυσιολογικό από την στιγμή που το ενεργοποίησα κανονικά..Βλέπω σε εσάς είναι τσεκαρισμένο..Αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι στο my home online ;;;

Εντωμεταξύ  στον λογαριασμό του Νοεμβρίου που μου ήρθε,  δεν λέει πουθενά για home online...λέει Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ B...Οι kwh έχουν χρέωση X0,11057€/kWh ( ημερήσιο )

Κάνε παράπονο/αμφισβήτηση , δεν χρειάζεται καν να πάρεις τηλέφωνο , θα σου πούνε ότι το μετέφεραν αλλά να κάνεις και εσύ γραπτώς ένα παράπονο. 

Εάν τυχών σου αρχίσουν τα περίεργα , δεν το νομίζω γιατί πολλοί δικαιώθηκαν , κάνε αίτημα στο myRae.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Εντωμεταξύ  στον λογαριασμό του Νοεμβρίου που μου ήρθε

παράπονο αμφισβήτηση
https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58938960

o yiankap έχει γράψει ένα πολύ ωραίο κείμενο , προσάρμοσέ το
https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58981634

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mηναίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός, πάγια εντολή. Τι από αυτά δεν ενεργοποίησες;

όλα τα ενεργοποίησα κανονικά...Αύριο τους παίρνω τηλ. και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Αύριο τους παίρνω τηλ

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...