Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα καναμε αίτηση για my home online αλλά μας ζητήθηκε και πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης από ηλεκτρολόγο αλλά θυμάμαι ότι πριν 3 χρόνια είχαμε βγάλει όταν είχαμε φύγει από τη ΔΕΗ γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, Andytse13 said:

Καλησπέρα καναμε αίτηση για my home online αλλά μας ζητήθηκε και πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης από ηλεκτρολόγο αλλά θυμάμαι ότι πριν 3 χρόνια είχαμε βγάλει όταν είχαμε φύγει από τη ΔΕΗ γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται ξανά;

Αν είχε σταλεί στον δεδδηε πριν 3 χρόνια όχι. Μήπως το έχασαν; Αντίγραφο υπάρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aekoupoli είπε

 Είχα πάρει τηλ σε πρωτεργια και το μόνο που μ έλεγε η κοπέλα ήταν δν μπορώ να σας δώσω πληροφορίες. Ότι και να την ρωτούσα μ έλεγε το ίδιο.

Προσωπικά δεδομένα.

2 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Καλησπέρα καναμε αίτηση για my home online αλλά μας ζητήθηκε και πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης από ηλεκτρολόγο αλλά θυμάμαι ότι πριν 3 χρόνια είχαμε βγάλει όταν είχαμε φύγει από τη ΔΕΗ γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται ξανά;

Αντίγραφο δεν έχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

40 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Προσωπικά δεδομένα.

Αντίγραφο δεν έχετε ?

Δεν θυμάμαι θα το ψαξω

Λοιπόν βρήκα αυτό online από ΔΕΔΔΗΕ νομίζω ότι είμαστε εντάξει:ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε.
Αποτέλεσμα αναζήτησης ημερομηνίας λήξης της Υπεύθυνης Δήλωσης Εγκαταστάτη (Υ.Δ.Ε.)
Αριθμός Παροχής: 
Η Υ.Δ.Ε. είναι σε ισχύ.
Η καταληκτική ημερομηνία ισχύος της Υ. Δ. Ε. της ηλεκτρικής εγκατάστασης με αριθμό παροχής, όπως αυτή δηλώθηκε από τον αδειούχο ηλεκτρολόγο εγκαταστάτη στο έντυπο της Υ.
Δ.Ε. που διατηρεί στο αρχείο του ο ΔΕΔΔΗΕ, είναι η 03/05/2033.
Στοιχεία αναφορικά με την παροχή 
Ημ/νία 
Λήξης ΥΔΕ
Διεύθυνση Συμφωνημένη 
ισχύς
Χρήση Ονοματεπώνυμο/
Επωνυμία
Ημερομηνία 
αναζήτησης
03/05/2033 
Μονοφασική 8/12 
KVA
Οικιακή Λ*****Α Χ********Α 23/12/2021
Τα ως άνω στοιχεία παρέχονται μόνο για πληροφόρηση και απεικονίζουν τα δεδομένα του αρχείου 
του ΔΕΔΔΗΕ στις 23/12/2021

Επεξ/σία από Andytse13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

 

Δεν θυμάμαι θα το ψαξω

Λοιπόν βρήκα αυτό online από ΔΕΔΔΗΕ νομίζω ότι είμαστε εντάξει:ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε.
Αποτέλεσμα αναζήτησης ημερομηνίας λήξης της Υπεύθυνης Δήλωσης Εγκαταστάτη (Υ.Δ.Ε.)
Αριθμός Παροχής: 
Η Υ.Δ.Ε. είναι σε ισχύ.
Η καταληκτική ημερομηνία ισχύος της Υ. Δ. Ε. της ηλεκτρικής εγκατάστασης με αριθμό παροχής, όπως αυτή δηλώθηκε από τον αδειούχο ηλεκτρολόγο εγκαταστάτη στο έντυπο της Υ.
Δ.Ε. που διατηρεί στο αρχείο του ο ΔΕΔΔΗΕ, είναι η 03/05/2033.
Στοιχεία αναφορικά με την παροχή 
Ημ/νία 
Λήξης ΥΔΕ
Διεύθυνση Συμφωνημένη 
ισχύς
Χρήση Ονοματεπώνυμο/
Επωνυμία
Ημερομηνία 
αναζήτησης
03/05/2033 
Μονοφασική 8/12 
KVA
Οικιακή Λ*****Α Χ********Α 23/12/2021
Τα ως άνω στοιχεία παρέχονται μόνο για πληροφόρηση και απεικονίζουν τα δεδομένα του αρχείου 
του ΔΕΔΔΗΕ στις 23/12/2021

Είσαι ΟΚ !!!!!

ΥΓ. 

ΧΑΖΟΙ είναι και σου είπαν ότι έχει λήξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koukou83 είπε

έχω κανονικά ebill από παλαιότερα που ήμουνα στη ΔΕΗ. Με κωδικούς ebill έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά για το online. 

Ναι το κατάλαβα οκ δεν το είχες διευκρινίσει εξαρχής. Αυτό ρώτησα στην ουσία αν είναι πιο γρήγορη η διαδικασία έτσι όπως το έκανες εσύ. Όταν λες την επόμενη μέρα εννοείς ότι σου εμφάνισε την επιλογή και το ενεργοποίησες απευθείας μέσω ebill?

Ναι, την επόμενη μέρα... Βέβαια, εξαφανίστηκε πάλι ότι είχα τσεκάρει μετά από 3-4 μέρες και το ξαναπατάς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Andytse13 είπε

Καλησπέρα καναμε αίτηση για my home online αλλά μας ζητήθηκε και πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης από ηλεκτρολόγο

καμία δουλειά δεν έχει η ΔΕΗ για το πιστοποιητικό , μόνο ο ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

καμία δουλειά δεν έχει η ΔΕΗ για το πιστοποιητικό , μόνο ο ΔΕΔΔΗΕ

Το ξέρω αυτό αλλά η κοπέλα της ΔΕΗ το ζήτησε μαζί με τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, εμείς που δεν έχουμε ρήτρα αναπροσαρμογής, κινδυνεύουμε από τις αυξήσεις στο ρεύμα? να περιμένουμε κανά εγκεφαλικό στον επόμενο εκκαθαριστικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Να ρωτήσω, εμείς που δεν έχουμε ρήτρα αναπροσαρμογής, κινδυνεύουμε από τις αυξήσεις στο ρεύμα? να περιμένουμε κανά εγκεφαλικό στον επόμενο εκκαθαριστικό?

στο πρώτο εξάμηνο όχι , μάλιστα πρέπει να δεις ειδοποίηση πριν απο 60 μέρες οτι θα μπει ρήτρα , το κακό είναι οτι μπορεί να μη βάλλουν ρήτρα (που θέλει ειδοποίηση) αλλά να σου έρθει κατευθείαν ακριβότερη κιλοβατώρα ή και πάγιο μαζί με την ειδοποίηση αφού έχεις χρεωθεί (πάλι μετά το εξάμηνο)

το τι θα κάνει η ΔΕΗ , άγνωστο

9 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Το ξέρω αυτό αλλά η κοπέλα της ΔΕΗ το ζήτησε μαζί με τα άλλα

δεν αντιλέγω ,απλά δεν ήξερε , εκτός αν ήταν επαναηλεκτροδότηση (που χρειάζεται άμεσα απο ΔΕΔΔΗΕ )

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

στο πρώτο εξάμηνο όχι , μάλιστα πρέπει να δεις ειδοποίηση πριν απο 60 μέρες οτι θα μπει ρήτρα , το κακό είναι οτι μπορεί να μη βάλλουν ρήτρα (που θέλει ειδοποίηση) αλλά να σου έρθει κατευθείαν ακριβότερη κιλοβατώρα ή και πάγιο μαζί με την ειδοποίηση αφού έχεις χρεωθεί (πάλι μετά το εξάμηνο)

το τι θα κάνει η ΔΕΗ , άγνωστο

δεν αντιλέγω ,απλά δεν ήξερε , εκτός αν ήταν επαναηλεκτροδότηση (που χρειάζεται άμεσα απο ΔΕΔΔΗΕ )

Ναι συμφωνώ μάλλον δεν ηξερε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, korakios είπε

στο πρώτο εξάμηνο όχι , μάλιστα πρέπει να δεις ειδοποίηση πριν απο 60 μέρες οτι θα μπει ρήτρα , το κακό είναι οτι μπορεί να μη βάλλουν ρήτρα (που θέλει ειδοποίηση) αλλά να σου έρθει κατευθείαν ακριβότερη κιλοβατώρα ή και πάγιο μαζί με την ειδοποίηση αφού έχεις χρεωθεί (πάλι μετά το εξάμηνο)

 

Το τι θα κάνει η ΔΕΗ το 22, σίγουρα δεν το ξέρουμε.

Ομως, ξέρουμε ότι εμείς που μπήκαμε στα προγράμματα τέλος του 21, ΔΕΝ μας ακούμπησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει αρχικά δήλωση στο e contract για to online και αφού διάβασα το thread στο insomnia λέω να πάω στο κατάστημα για να προλάβω να γίνω πελάτης στην ΔΕΗ πριν αλλάξει ο χρόνος. Στο κατάστημα κρατήθηκε εγγύηση 100€ και ενημερώθηκα ότι θα τα πάρω πίσω στον πρώτο λογαριασμό. Ή υπάλληλος μου είπε να μπω μετά από 2 μέρες αφού λάβω το ebill και να ενεργοποιήσω από εκεί το online. Χθες μπαίνω στο ebill και βλέπω οτι υπάρχει ήδη σίτιση σε αναμονή χωρίς να την έχω κάνει εγω. Σήμερα μπήκα πάλι στο ebill και δεν άλλαξε το status. Πιστεύετε ότι πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους ή να περιμένω λιγάκι ακόμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sammaros είπε

Είχα κάνει αρχικά δήλωση στο e contract για to online και αφού διάβασα το thread στο insomnia λέω να πάω στο κατάστημα για να προλάβω να γίνω πελάτης στην ΔΕΗ πριν αλλάξει ο χρόνος. Στο κατάστημα κρατήθηκε εγγύηση 100€ και ενημερώθηκα ότι θα τα πάρω πίσω στον πρώτο λογαριασμό. Ή υπάλληλος μου είπε να μπω μετά από 2 μέρες αφού λάβω το ebill και να ενεργοποιήσω από εκεί το online. Χθες μπαίνω στο ebill και βλέπω οτι υπάρχει ήδη σίτιση σε αναμονή χωρίς να την έχω κάνει εγω. Σήμερα μπήκα πάλι στο ebill και δεν άλλαξε το status. Πιστεύετε ότι πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους ή να περιμένω λιγάκι ακόμη;

Mηναίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός, λογαριασμός, πάγια εντολή είναι ενεργοποιημένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...