Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, leotzian είπε

Δηλαδή έχεις δώσει ένδειξη μέσω ebill και βλέπεις να εχει αφαιρεθεί το κοτ στις Kwh πού είχες δώσει? γιατί με καταχώρηση ένδειξης μέσω ΔΕΔΔΗΕ σίγουρα υπολογίζεται.  

Οχι εμενα ετυχε και μου ηρθε ο 1ος λογαριασμος εκκαθαριστικος.Δεν εχω δωσει ακομη ενδειξη μεσω ebill.Παντα ομως σε ολους τους εναντι μου υπολογιζαν το ΚΟΤ.Και στην ΔΕΗ και στην ΗΡΩΝ και στην NRG.

Θα δουμε την επομενη φορα που θα δωσω τι θα γινει.

2 ώρες πριν, leotzian είπε

Όσο αφορά την προθεσμία κάπου διάβασα για 40 ήμερες.

Σε προηγουμενο μηνυμα που το συζητουσα με τον ekre ανεβασε μια photo οπου αναφερει πως ειναι 20 ημερες στο online.Στους ορους δηλαδη το αναγραφει.

Εμενα παντως ο εκκαθαριστικος εχει 40 ημερες προθεσμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντωμεταξύ, όλα τα sites γράφουν ότι η μέγιστη επιδότηση για τον Δεκέμβριο αυξήθηκε στα 49.5€, ενώ ο Δεκέμβριος έχει 31 μέρες, άρα 51.15€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Οχι εμενα ετυχε και μου ηρθε ο 1ος λογαριασμος εκκαθαριστικος.Δεν εχω δωσει ακομη ενδειξη μεσω ebill.Παντα ομως σε ολους τους εναντι μου υπολογιζαν το ΚΟΤ.Και στην ΔΕΗ και στην ΗΡΩΝ και στην NRG.

Θα δουμε την επομενη φορα που θα δωσω τι θα γινει.

Σε προηγουμενο μηνυμα που το συζητουσα με τον ekre ανεβασε μια photo οπου αναφερει πως ειναι 20 ημερες στο online.Στους ορους δηλαδη το αναγραφει.

Εμενα παντως ο εκκαθαριστικος εχει 40 ημερες προθεσμια

Στους δικαιούχους κοτ πρέπει να ειναι 40 ήμερες, τώρα τελικά με το home online το κοτ και το self metering θα δείξει στο μέλλον τελικά τι ισχύει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1 λογαριασμό που διαχειρίζομαι με ΚΟΤ μπορώ να επιβεβαιώσω  ότι είναι με 20 μέρες περιθώριο πληρωμής και το έγραφε και στους όρους. Τώρα όταν εκδοθεί εκκαθαριστικός θα ενημερώσω αλλά δεν νομίζω να αλλάζει κάτι. Απλά στην περίπτωση του @HERTHANδεν γνωρίζω πως έγινε αυτό…Απλά μήπως ηταν λίγες μέρες η εκκαθάριση και υπολογίστηκε και Γ1 μέσα μαζί με ΚΟΤ όποτε μέτρησε το σύστημα εκ παραδρομής αυτό; 

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έφτασα αισίως στη στιγμή μετά από 1 μήνα και 10 μέρες (αρχική αίτηση 12/11) να ολοκληρωθεί η αλλαγή προμηθευτή 

όπου και διαπίστωσα ότι οι αρχικές επιλογές του myHomeOnline κλπ έχουν χαθεί οπότε Γ1.

Απ'ότι βλέπω το χουν πάθει αρκετοί εδώ πέρα...

Η λύση είναι παράπονο να φανταστώ. Ξέρουμε πόσο χρόνο θέλει η διόρθωση του συστήματος της ΔΕΗ;

Έχω πλέον την σιγουριά ότι η ΔΕΗ μας εκδικείται που κάποτε την εγκαταλείψαμε για ιδιωτικές αγκαλιές - τόση ταλαιπωρία 

είχα χρόνια να περάσω...

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, korakios είπε

0,03€/kw Σεπ
0,06€/kw Οκτ 0,08 KOT
0,13€/kw Νοε 0,16 KOT
0,165€/kw Δεκ 0,185 KOT
Σταθερά προγράμματα 0,02€/kw απο 1/9
μέχρι 300kw/μήνα

Για να καταλάβω εγώ που πήγα σε ΔΕΗ Home ENTER με τις νέες ακριβές τιμές θα πάρω επιδότηση 0,02 εως 300kw ενώ αν έμενα με το παλιό πρόγραμμα θα έπαιρνα 0,03; ΚΟΤ δεν δικαιούμαι.

 

Αν τελικά τα σταθερά νέα προγράμματα της ΔΕΗ δεν δέχονται επιδότηση μήπως τελικά δε συμφέρουν και τόσο τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρασε όλους, 

@korakios

Έχουν αλλάξει και σε άλλους τα πρόγραμμα του Enter από παλιό σε νέο; το είχα δει ενεργοποιημενο με τα παλιά και τώρα το άλλαξαν σε νέες τιμες/συμβάσεις. Να ψάξω στα προηγούμενα ποστ; 

Επεξ/σία από franky10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, leotzian είπε

Στους δικαιούχους κοτ πρέπει να ειναι 40 ήμερες, τώρα τελικά με το home online το κοτ και το self metering θα δείξει στο μέλλον τελικά τι ισχύει.

 

Θα δουμε στους επομενους λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, στις 14/12 υπεγράφη το συμβόλαιο αλλαγής παροχου και από την επόμενη ημέρα που έκανα μέσω E-Bill το Online, έβλεπα ότι το αίτημα μου για Online είναι υπό εξέταση. 

Σήμερα μπήκα ξανά στο E-Bill και οι επιλογές για Online και τα λοιπά έχουν ξε-τσεκαριστει, οπότε ξανά έκανα επιλογή και εκ νέου βγάζει ότι το αίτημα μου για Online είναι υπό εξέταση. 

Γιατί αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

1 λογαριασμό που διαχειρίζομαι με ΚΟΤ μπορώ να επιβεβαιώσω  ότι είναι με 20 μέρες περιθώριο πληρωμής και το έγραφε και στους όρους. Τώρα όταν εκδοθεί εκκαθαριστικός θα ενημερώσω αλλά δεν νομίζω να αλλάζει κάτι. Απλά στην περίπτωση του @HERTHANδεν γνωρίζω πως έγινε αυτό…Απλά μήπως ηταν λίγες μέρες η εκκαθάριση και υπολογίστηκε και Γ1 μέσα μαζί με ΚΟΤ όποτε μέτρησε το σύστημα εκ παραδρομής αυτό; 

Εγω εχω στο ΚΟΤ και μηχανικη υποστηριξη οποτε παιζει να ειναι λογω αυτου.Θα δουμε ομως οπως ειπα σε επομενους λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gl0bAlZer0 είπε

Για να καταλάβω εγώ που πήγα σε ΔΕΗ Home ENTER με τις νέες ακριβές τιμές θα πάρω επιδότηση 0,02 εως 300kw ενώ αν έμενα με το παλιό πρόγραμμα θα έπαιρνα 0,03; ΚΟΤ δεν δικαιούμαι.

 

Αν τελικά τα σταθερά νέα προγράμματα της ΔΕΗ δεν δέχονται επιδότηση μήπως τελικά δε συμφέρουν και τόσο τελικά;

Πιθανόν.

Αλλά, με τι τιμή θα χρεωνοσουν !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ γραπτή απάντηση ότι ΘΑ ενταχθω στο online με τις παλιές τιμές.

Spoiler

 

 Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, το ΔΕΗ myHome Online κατατέθηκε πριν την αλλαγή του τιμοκαταλόγου στις 3/12. Σας διαβεβαιώνουμε ότι θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες από πλευράς μας ώστε να ενεργοποιηθεί το προϊόν με τον τιμοκατάλογο που ίσχυε έως και 2/12.

Για οποιαδήποτε άλλη
Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...