Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Όσοι μπουν σε προγράμματα enter η online θα τύχουν της επιδότησης ενέργειας η αυτή αφορά μόνο το Γ1; 

0,03€/kw Σεπ
0,06€/kw Οκτ 0,08 KOT
0,13€/kw Νοε 0,16 KOT
0,165€/kw Δεκ 0,185 KOT
Σταθερά προγράμματα 0,02€/kw απο 1/9
μέχρι 300kw/μήνα

11 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Δεν έχω δικαίωμα να μπω στο enter αφού κάνω γ1 οικιακό;

έχεις αλλά

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν το προχωρήσεις έτσι, θα χρεωθείς μερικές μέρες Γ1 μέχρι να πάρεις κωδικούς ebill και να ενεργοποιήσεις το Enter.

πήγαινε σε κατάστημα ή ζήτα να σου ξαναστείλουν το συμβόλαιο ή υπογράφεις Γ1 , διαλέγεις και παίρνεις

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξανά πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι σε 1-2 βδομαδες θα μου έρθει μειλ που θα μου λέει ότι άλλαξε ο πάροχος. Τότε παίρνω τηλέφωνο και ζητάω κωδικό εταίρου, φτιάχνω ebill και μπαίνω enter κατευθείαν. Αν μου πείτε πως δεν τα λένε σωστά κλείνω μέσα στη βδομάδα ραντεβού και πάω ΔΕΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Στο Online εκδίδεται μηνιαίος με 20 μέρες περιθώριο και στα ΚΟΤ. Το γράφει στους ειδικούς όρους.

333.jpg.6f80f6d28211aef7577fcf64156fd6e5.jpg

 

Μπορει να το γραφει στους ορους αλλα δεν ισχυει στην πραξη.

Ο δικος μου λογαριασμος εκδοθηκε 10/12/21 κι εχει ημερομηνια ληξης 21/01/22.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεότερα μου στείλανε στο email γραπτή απάντηση την εξής:

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσω ότι όντως το αίτημα σας για το προϊόν myHome Online κατατέθηκε πριν την αλλαγή του τιμοκαταλόγου στις 3/12. Σας διαβεβαιώνω ότι θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες από πλευράς μας ώστε να ενεργοποιηθεί το προϊόν με τον τιμοκατάλογο που ίσχυε έως και 2/12.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης

 

Τι λέτε αλάνια μου;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Ξανά πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι σε 1-2 βδομαδες θα μου έρθει μειλ που θα μου λέει ότι άλλαξε ο πάροχος. Τότε παίρνω τηλέφωνο και ζητάω κωδικό εταίρου, φτιάχνω ebill και μπαίνω enter κατευθείαν. Αν μου πείτε πως δεν τα λένε σωστά κλείνω μέσα στη βδομάδα ραντεβού και πάω ΔΕΗ 

Εγώ θα πάω από την ΔΕΗ να κάνω την διαδικασία γιατί δεν απαντάνε στο email με το λάθος, μέχρι να τελειώσουμε θα πάμε στο νέο έτος.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, billtou1979 είπε

Νεότερα μου στείλανε στο email γραπτή απάντηση την εξής:

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσω ότι όντως το αίτημα σας για το προϊόν myHome Online κατατέθηκε πριν την αλλαγή του τιμοκαταλόγου στις 3/12. Σας διαβεβαιώνω ότι θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες από πλευράς μας ώστε να ενεργοποιηθεί το προϊόν με τον τιμοκατάλογο που ίσχυε έως και 2/12.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης

 

 

Ακριβώς το ίδιο μήνυμα έλαβα κι εγώ σήμερα, αφού χθες τους έστειλα απλά το screenshot από το ιστορικό ενεργιών του e-bill που δείχνει ότι είχα ενεργοποιήσει τις επιλογές του Home Online (πάγια εντολή με κάρτα και μηνιαίο ηλεκτρονικό λογαριασμό).

Δεν μπορώ να πω ότι ησύχασα - μέχρι να δω σωστό λογαριασμό χωρίς ρήτρα και με παλιές χρεώσεις. Ήδη έχω ετοιμάσει το κείμενο για την καταγγελία/παράπονο και τα συνημμένα για να είμαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1oς λογαριασμός online από 17/11-12/12 για 230kWh, με δικιά μου μέτρηση, 18ευρώ. Μου χρέωσαν και για τις 4 μέρες που έκαναν να με βάλουν στο online 44kWh x 0.11068 και τις υπόλοιπες 186kWh με 0.09602. Μου πέρασαν την έκπτωση των 30 ευρώ αλλά δεν μου υπολόγισαν την επιδότηση 0.02 και το ΚΟΤ Β 0.045. Θα τα υπολογίσουν στον εκκαθαριστικό από ΔΕΔΔΗΕ ή έπρεπε τώρα; Να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση ή να περιμένω;

Επεξ/σία από tasep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tasep είπε

Θα τα υπολογίσουν στον εκκαθαριστικό από ΔΕΔΔΗΕ ή έπρεπε τώρα

την επιδότηση την βάζουν σε εκκαθαριστικό (όπως και τυχών ρήτρα)

την έκπτωση ΚΟΤ και σε έναντι , μήπως ήρθες απο άλλο πάροχο και δεν έκανες νέα αίτηση ΚΟΤ?

συνέχεια για ΚΟΤ στο άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Μπορει να το γραφει στους ορους αλλα δεν ισχυει στην πραξη.

Ο δικος μου λογαριασμος εκδοθηκε 10/12/21 κι εχει ημερομηνια ληξης 21/01/22.

Ίσως κρατάνε το 40ήμερο για ΚΟΤ-Α.

KOT-Β γνωστού, έκδοση 1/11 (πιστωτικός). Μετά έκδοση 1/12 με εξόφληση 22/12.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billtou1979 είπε

Νεότερα μου στείλανε στο email γραπτή απάντηση την εξής:

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσω ότι όντως το αίτημα σας για το προϊόν myHome Online κατατέθηκε πριν την αλλαγή του τιμοκαταλόγου στις 3/12. Σας διαβεβαιώνω ότι θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες από πλευράς μας ώστε να ενεργοποιηθεί το προϊόν με τον τιμοκατάλογο που ίσχυε έως και 2/12.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης

 

Τι λέτε αλάνια μου;

 

 

Ακριβώς το ίδιο απάντησαν και σε εμένα...Μετά από έντυπο υποβολής παραπόνου που τους κοινοπίησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ίσως κρατάνε το 40ήμερο για ΚΟΤ-Α.

KOT-Β γνωστού, έκδοση 1/11 (πιστωτικός). Μετά έκδοση 1/12 με εξόφληση 22/12.

 

Eγω ΚΟΤ-Β ειμαι κι εχω 40 ημερες.

Μηπως το κανουν μονο στον εκκαθαριστικο και στους εναντι ειναι 20 ημερες.

Εκκαθαριστικος ηταν ο λογαριασμος του γνωστου σου η εναντι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Eγω ΚΟΤ-Β ειμαι κι εχω 40 ημερες.

Μηπως το κανουν μονο στον εκκαθαριστικο και στους εναντι ειναι 20 ημερες.

Εκκαθαριστικος ηταν ο λογαριασμος του γνωστου σου η εναντι?

Έναντι και του Νοεμβρίου και του Δεκεμβρίου... τέλη Γενάρη μετράει ο ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακόμα ξέρω τετριμμένη ξέρω ερωτηση.Αξιζει η μετάβαση από Elpedison σε ΔΕΗ my home online.Δυστηχως λόγω καραντίνας λόγω covid μόνο online μπορεί να γίνει η μετάβαση.Εννοω με τα σημερινά πάντα δεδομένα με κατανάλωση 1800-1950 το τετράμηνο χωρίς κοτΗ κρατική επιδότηση το φέρνει μια η άλλη η έχει σημαντική διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmlrs είπε

Ακριβώς το ίδιο απάντησαν και σε εμένα...Μετά από έντυπο υποβολής παραπόνου που τους κοινοπίησα..

Καλησπέρα εγώ έκανα αίτηση 20/11/21 καί υπογραφή σύμβασης 24/11/21 έχω στείλει παράπονο αλλά ακόμα τίποτα. Όταν ενεργοποιηθείκε ebill ήτανε όλα επιλεγμένα στο homeonline από το σύστημα καί τό μόνο πού έβαλα ήταν η κάρτα για πάγια εντολή. Και ξαφνικά 10/12/21  χάθηκαν όλα μόνο η κάρτα έχει πάγια εντολή περιμένω να δω τί θα κάνουν. Εσείς ποτέ κάνατε αίτηση κ συμβόλαιο άν μπορείτε νά μα βοηθήσετε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasep είπε

1oς λογαριασμός online από 17/11-12/12 για 230kWh, με δικιά μου μέτρηση, 18ευρώ. Μου χρέωσαν και για τις 4 μέρες που έκαναν να με βάλουν στο online 44kWh x 0.11068 και τις υπόλοιπες 186kWh με 0.09602. Μου πέρασαν την έκπτωση των 30 ευρώ αλλά δεν μου υπολόγισαν την επιδότηση 0.02 και το ΚΟΤ Β 0.045. Θα τα υπολογίσουν στον εκκαθαριστικό από ΔΕΔΔΗΕ ή έπρεπε τώρα; Να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση ή να περιμένω;

Τι εννοείς δικιά σου μέτρηση ?

Στην ΔΕΗ (μέσω ebill) η δεδδηε ?

Ο λογαριασμός τι γράφει ?

Εκκαθαριστικος, έναντι η ΣΚΕΤΟ λογαριασμος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...