Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, korakios είπε

ναι , αυτός

το τι επανέκδοση ζήτησες ή όχι δεν παίζει ρόλο , το σύστημα σε είδε με ανεξόφλητο ποσό 68€ και αυτό αναφέρω .

το σύστημα της ΔΕΗ μπορεί να λέει ότι θέλει. ο προηγούμενος πως είναι ανεξόφλητος όταν λήγει 7/1; Πάγια έχω βάλει που τα τραβάει την ημερομηνία που λέει επάνω δηλαδή 7/1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση.. σε ένα Enter πρόγραμμα με τις παλιές τιμές, να βάλω πάγια εντολή ή θα έχω τίποτα τρεχάματα λέτε με τα συστήματα της ΔΕΗ; Μη χάσω τις παλιές τιμές και με βάλει καμία νέα σύνδεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

ο προηγούμενος πως είναι ανεξόφλητος όταν λήγει 7/1;

ρώτα τη ΔΕΗ 😛

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

το σύστημα της ΔΕΗ μπορεί να λέει ότι θέλει.

και μπορεί να σε πετάξει στο Γ1 😁

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Πάγια έχω βάλει που τα τραβάει την ημερομηνία που λέει επάνω δηλαδή 7/1.

ξέρω , απλά σου λέω έχε το νου σου μιας και άσχετα με το τι έκανες είσαι με έναν ανεξόφλητο λογαριασμό

λογικά θα το τραβήξει 7/1 , αλλά 10/1 θα πρέπει να έχει ενημερωθεί αλλιώς θα σου τραβήξει ξανά τα "χρωστούμενα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

ρώτα τη ΔΕΗ 😛

και μπορεί να σε πετάξει στο Γ1 😁

ξέρω , απλά σου λέω έχε το νου σου μιας και άσχετα με το τι έκανες είσαι με έναν ανεξόφλητο λογαριασμό

λογικά θα το τραβήξει 7/1 , αλλά 10/1 θα πρέπει να έχει ενημερωθεί αλλιώς θα σου τραβήξει ξανά τα "χρωστούμενα"

starship troopers im from buenos aires and i say kill em all GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή από Γ1 σε home online με ημερομηνία ενεργοποίησης 28/11.

Περίοδος κατανάλωσης 13/8-14/12 και μου ήρθε αυτός ο εκκαθαριστικός.

1672203919_Screenshot2021-12-21at12_32_21.png.ac37e059e319502f3e8c87dbd23523e5.png

Αξίζει να κάνω κάτι για την ρήτρα; Η έκπτωση ενέργειας τι είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

περισσότερο όμως θα με απασχολούσε το οτι έχεις ανεξόφλητο ποσό και με το online δεν είναι να παίζεις , μιας και μπορεί να σε πετάξει στο Γ1

Και σε οσους εχουν ΚΟΤ το ιδιο θα συμβαινει γιατι σου δινει 40 ημερες μεχρι να εξοφληθει ο λογαριασμος και στις 30 ημερες θα εκδιδεται αλλος λογαριασμος.Ετσι θα εμφανιζεται παντα(λογικα) προηγουμενο ανεξοφλητο υπολοιπο.Το οποιο φυσικα εφοσον πληρωθει δεν θα υπαρχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είμαι στο home online και αύριο πρέπει να γίνει η πληρωμή του λογαριασμού, έχω δηλώσει κάρτα της eurobank και αναφέρεται αυτό επάνω στον λογαριασμό της ΔΕΗ, όμως μπαίνοντας στο e-banking της Eurobank στο πεδίο ΄΄παγιες εντολές΄΄ δεν υπάρχει κάτι. 

Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια ?

Επεξ/σία από paiktaras69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

είμαι στο home online και αύριο πρέπει να γίνει η πληρωμή του λογαριασμού, έχω δηλώσει κάρτα της eurobank και αναφέρεται αυτό επάνω στον λογαριασμό της ΔΕΗ, όμως μπαίνοντας στο e-banking της Eurobank στο πεδίο ΄΄παγιες εντολές΄΄ δεν υπάρχει κάτι. 

Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια ?

Και δεν πρόκειται να στο εμφανίσει. Στο πεδίο που λες στη eurobank είναι μόνο οι πάγιες εντολές που έχεις βάλει να πληρώνονται από τον λογαριασμό σου, όχι από την κάρτα σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

είμαι στο home online και αύριο πρέπει να γίνει η πληρωμή του λογαριασμού, έχω δηλώσει κάρτα της eurobank και αναφέρεται αυτό επάνω στον λογαριασμό της ΔΕΗ, όμως μπαίνοντας στο e-banking της Eurobank στο πεδίο ΄΄παγιες εντολές΄΄ δεν υπάρχει κάτι. 

Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια ?

Αν έχεις βάλει τη κάρτα της Eurobank στο ebill όχι δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Φυσιολογικό είναι να μη φαίνεται κάτι στο ebanking, καθώς έχεις δώσει τα στοιχεία της κάρτας απευθείας στη ΔΕΗ.

Υπόψιν κάποιος ανέφερε ότι δε τραβήχτηκαν λεφτά, επειδή καταχώρησε τη κάρτα μετά την έκδοση λογαριασμού. Όσοι καταχώρησαν τη κάρτα πριν την έκδοση λογαριασμού δεν είχαν θέμα.

Σε κάθε περίπτωση αν πάει η ώρα 13:30 και δεν έχουν τραβήξει λεφτά, να αρχίσεις να ανησυχείς.

34 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και σε οσους εχουν ΚΟΤ το ιδιο θα συμβαινει γιατι σου δινει 40 ημερες μεχρι να εξοφληθει ο λογαριασμος και στις 30 ημερες θα εκδιδεται αλλος λογαριασμος.Ετσι θα εμφανιζεται παντα(λογικα) προηγουμενο ανεξοφλητο υπολοιπο.Το οποιο φυσικα εφοσον πληρωθει δεν θα υπαρχει προβλημα.

Στο Online εκδίδεται μηνιαίος με 20 μέρες περιθώριο και στα ΚΟΤ. Το γράφει στους ειδικούς όρους.

333.jpg.6f80f6d28211aef7577fcf64156fd6e5.jpg

Ήδη έχω ακούσει γκρίνιες από γνωστό επειδή δε βολεύεται έτσι! 

Άντε τώρα να του εξηγήσω εγώ πόσα θα πλήρωνε στην Ελίν όπου από 16/12 τα ΚΟΤ πήγανε αυτόματα στο On! 🤬

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έκανα e-contact για το enter και σήμερα τους έστειλα τα δικαιολογητικά υπογεγραμμένα. Στη σύμβαση όμως έγραφε γ1- οικιακό. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ, να τα στείλω και μόλις κάνω ebill ενεργοποιώ το enter. Τους εστειλα Ένα μειλ πριν τα στείλω μήπως έχει γίνει λάθος και δεν απάντησαν. Τους έγραψα σε μειλ μαζί με τα δικαιολογητικά ότι πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το και το. Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα ή έτσι είναι η διαδικασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Καλησπέρα. Έκανα e-contact για το enter και σήμερα τους έστειλα τα δικαιολογητικά υπογεγραμμένα. Στη σύμβαση όμως έγραφε γ1- οικιακό. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ, να τα στείλω και μόλις κάνω ebill ενεργοποιώ το enter. Τους εστειλα Ένα μειλ πριν τα στείλω μήπως έχει γίνει λάθος και δεν απάντησαν. Τους έγραψα σε μειλ μαζί με τα δικαιολογητικά ότι πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το και το. Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα ή έτσι είναι η διαδικασία; 

Να ανησυχείς... έχει μαλιάσει η γλώσσα να πηγαίνετε κατάστημα να υπογράφετε το enter απευθείας, δεν ακούτε.Αν το προχωρήσεις έτσι, θα χρεωθείς μερικές μέρες Γ1 μέχρι να πάρεις κωδικούς ebill και να ενεργοποιήσεις το Enter. Μάλλον έτσι θα το κάνεις αναγκαστικά, δε νομίζω να μπορείς να κάνεις άλλη αίτηση σε κατάστημα εφόσον πλέον υπάρχει ενεργή αίτηση στο αφμ σου.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα φίλε κορακιε τι γίνεται; Δεν είναι δικό τους πρόβλημα που μου έδωσαν λάθος πληροφορίες; Δεν έχω δικαίωμα να μπω στο enter αφού κάνω γ1 οικιακό; 

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Να ανυσηχείς... έχει μαλιάσει η γλώσσα να πηγαίνετε κατάστημα να υπογράφετε το enter απευθείας, δεν ακούτε.Αν το προχωρήσεις έτσι, θα χρεωθείς μερικές μέρες Γ1 μέχρι να πάρεις κωδικούς ebill και να ενεργοποιήσεις το Enter. Μάλλον έτσι θα το κάνεις αναγκαστικά, δε νομίζω να μπορείς να κάνεις άλλη αίτηση σε κατάστημα εφόσον πλέον υπάρχει ενεργή αίτηση στο αφμ σου.

Τουλάχιστον απαράδεκτοι οι φίλοι στη ΔΕΗ τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...