Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Μία ερώτηση αν επιτρεπεις. Η σύμβαση που σου έδωσαν, πάνω δεξιά στην 1η σελίδα στο τιμολόγιο: τι αναγράφει; Γ1 η home enter;

"Τιμολόγιο: myHome Enter+"

12 ώρες πριν, washcloud είπε

 

...είσαι σίγουρος για την πρώτη ημερομηνία; ΜΗΠΩΣ έγραφε "έως 01/12/2023"...; Γιατί στην περίπτωση που σου λέω ('23), το σύστημα αρχικά σε είχε καταγράψει με τις παλιές τιμές (και όρους = 24μηνη σύμβαση). Γενικά ν' ακολουθήσεις τα βήματα που σου είπε ο korakios (χρήση της φόρμας παραπόνου δηλαδή). ΛΟΓΙΚΑ, θα ΣΕ βάλουν στο "παλιό", αργά ή γρήγορα, και στην χειρότερη "απλώς" θα παιδευτείς μέχρι να τους πείσεις ότι έχεις δίκιο και να το ξεκαθαρίσουν...

 

 

Ναι, καταλαβαίνω... Όχι έγραφε κανονικά έως 01/12/2022. Δυστυχώς δεν το πήρα screenshot/print to PDF...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

"Τιμολόγιο: myHome Enter+"

Ευχαριστώ. Άρα όντως έκαναν λάθος στο αρχείο, αναμένω διορθωτική απάντηση από Δευτέρα για να συνεχίσω την διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 4:55 ΜΜ, tomtsir είπε

13/12 Απαντάνε στο αίτημα μου στο myRae πως θα ισχύσουν οι παλιές τιμές στο MyHomeOnline και την ιδια μερα λαμβανω κωδικούς e-bill

16/12 με πήραν τηλ που δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη τη στιγμή και τους ζήτησα να με πάρουν αύριο(17/12) , ακόμα τίποτα.

Μπαίνω e-bill βλέπω πως το myHomeOnline που ήταν επιλεγμένο υπό εξέταση , να μην υπάρχει πια και να έχουν σβηστεί όλες οι επιλογές.

Τι νομίζουν πως κάθε μέρα θα κοιτάμε το e-bill; Με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω τηλ και όποιον πάρει ο χάρος...

Από ότι βλέπω στο e-bill δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα , @korakios Τι προτείνεις να κάνω ώστε να μην χρειαστεί να περιμένω κανά 5ωρο στο τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Από ότι βλέπω στο e-bill δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα , @korakios Τι προτείνεις να κάνω ώστε να μην χρειαστεί να περιμένω κανά 5ωρο στο τηλέφωνο;

Οnline, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός, πάγια εντολή είναι όλα ενεργοποιημένα στη κεντρική σελίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οnline, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός, πάγια εντολή είναι όλα ενεργοποιημένα στη κεντρική σελίδα;

Ναι όλα ενεργοποιημένα.

Στις 13/12 που μου έστειλαν κωδικούς e-bill ήταν όλα ενεργοποιημένα εκτός από την κάρτα μου που δεν την είχαν περάσει. Την πέρασα εγώ. 

ΥΓ: Τώρα που το κοιτάω που έχουν βγάλει και τον μηνιαίο λογαριασμό.

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Ναι όλα ενεργοποιημένα.

Στις 13/12 που μου έστειλαν κωδικούς e-bill ήταν όλα ενεργοποιημένα εκτός από την κάρτα μου που δεν την είχαν περάσει. Την πέρασα εγώ. 

ΥΓ: Τώρα που το κοιτάω που έχουν βγάλει και τον μηνιαίο λογαριασμό.

Είναι "φυσιολογικό". Έτσι ακριβώς έγινε και με μένα... μόλις ενεργοποίησα τη πάγια εντολή, χάθηκαν επιλογές στο ιστορικό. Μετά από 2 μέρες φάνηκε το Online ενεργό (με την παλιά ημερομηνία). Εσένα τι γράφει γράφει στη κεντρική σελίδα, ότι είναι υπό εξέταση; Αν ναι, τότε περίμενε 2 μέρες.

ebill.jpg.1d916554852815f330e3c763a0a41276.jpgebill2.jpg.f3cae0a30c448c451c3d8e4b9200af03.jpg1264529804_myhomeonline.jpg.f190b45f5c0e2b478f13c431eb7ec822.jpg

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Είναι "φυσιολογικό". Έτσι ακριβώς έγινε και με μένα... μόλις ενεργοποίησα τη πάγια εντολή, χάθηκαν επιλογές στο ιστορικό. Μετά από 2 μέρες φάνηκε το Online ενεργό (με την παλιά ημερομηνία). Εσένα τι γράφει γράφει στη κεντρική σελίδα, ότι είναι υπό εξέταση; Αν ναι, τότε περίμενε 2 μέρες.

ebill.jpg.1d916554852815f330e3c763a0a41276.jpgebill2.jpg.f3cae0a30c448c451c3d8e4b9200af03.jpg1264529804_myhomeonline.jpg.f190b45f5c0e2b478f13c431eb7ec822.jpg

Ήταν υπό εξέταση μέχρι 16/12 και τώρα δεν έχει επιλεγμένο καν πρόγραμμα. 

Το ανέφερα στο αίτημα που έχω ανοιχτό στο myRAE να υπάρχει... Απορώ πάντως γιατί πρέπει κάποιος να ασχολείται έναν μήνα για μία αλλαγή παρόχου...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ekrepali είπε

 Μετά από 2 μέρες φάνηκε το Online ενεργό (με την παλιά ημερομηνία). Εσένα τι γράφει γράφει στη κεντρική σελίδα, ότι είναι υπό εξέταση; Αν ναι, τότε περίμενε 2 μέρες.

 

Καθώς και στη δική μου την περίπτωση το Home Online φαίνεται ακόμη υπό εξέταση στο ebill ενώ αυτοί (ΔΕΗ) βλέπουν ότι έχει ενεργοποιηθεί από τις 30/11. Αυτή τη στιγμή είναι όλα ενεργοποιημένα.

Χθες βράδυ έστειλα παράπονο μέσα από τη φόρμα της σελίδας της ΔΕΗ και σήμερα το πρωί επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους. Αυτή τη φορά μου είπαν ότι η αλλαγή θα γίνει με την έκδοση του 1ου λογαριασμού μετά τις 25/12.

Πραγματικά πιστεύω ότι θα έχω πρόβλημα όταν δω το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράταση στην ενιαία προσωρινή άδεια λειτουργίας της ΔΕΗ ως τα τέλη 2023 για να διασφαλιστεί η ενεργειακή ασφάλεια

Αναφορά σε κείμενο

 

Με νέα επείγουσα ρύθμιση που περιλήφθηκε στο νομοσχέδιο για την υγεία χορηγείται παράταση στην ισχύ της Ενίαιας Προσωρινής Άδειας Λειτουργίας της ΔΕΗ, καθώς διαφορετικά θα οδηγούνταν στην παράνομη λειτουργία χωρίς τις απαιτούμενες άδειες των μονάδων ηλεκτροπαραγωγής της και θα έθετε σε κίνδυνο τον ενεργειακό εφοδιασμό της χώρας.

Η κίνηση αυτή εκτιμάται ότι εντάσσεται στην προσπάθεια της κυβέρνησης να διασφαλίσει την επάρκεια ισχύος στα επόμενα έτη, εν μέσω σοβαρών τριγμών στην ευρύτερη αγορά ενέργειας, εγχώρια και πανευρωπαϊκά.

 

Πόσο έδινε στο στοίχημα να υπογράψει ο Πλεύρης νομοσχέδιο για φτηνό ρεύμα; Τι άλλο θα δούμε σ'αυτή τη χώρα... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τη χειροκίνητη ενεργοποίηση της πάγιας πληρωμής εξαφανίστικαν τα πάντα!

Πάνε και οι ενεργοποιήσεις My home online το Νοέμβρη και όλα.... Πλέον  στην καρτέλα επιλογών έχει μόνο :

 

Ηλεκτρονικός Λογαριασμός Επιλογή 20/12/2021 07:37:27 ΣΥΣΤΗΜΑ
Έκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με e-mail Επιλογή 20/12/2021 07:35:27 ΣΥΣΤΗΜΑ

Πάει και η ένδειξη ότι το αίτημα είναι υπο εξέταση ....Ελπίζω να είναι προσωρινό για κανά 2 μέρες όπως ανέφερε κι ο ekrepali πιο πάνω...

Επιπλέον μου έχει ανοίξει το self metering για να εισάγω κιλοβατώρες από 20 έως 23 Δεκ.

 

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Geoponer είπε

Καθώς και στη δική μου την περίπτωση το Home Online φαίνεται ακόμη υπό εξέταση στο ebill ενώ αυτοί (ΔΕΗ) βλέπουν ότι έχει ενεργοποιηθεί από τις 30/11. Αυτή τη στιγμή είναι όλα ενεργοποιημένα.

Χθες βράδυ έστειλα παράπονο μέσα από τη φόρμα της σελίδας της ΔΕΗ και σήμερα το πρωί επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους. Αυτή τη φορά μου είπαν ότι η αλλαγή θα γίνει με την έκδοση του 1ου λογαριασμού μετά τις 25/12.

Πραγματικά πιστεύω ότι θα έχω πρόβλημα όταν δω το λογαριασμό.

.... και το προαίσθημά μου βγήκε αληθινό, και μάλιστα πριν καν βγει ο λογαριασμός.

Να ακούτε τον @korakios γιατί ότι και να λένε στο μιλητό δεν έχει καμία βάση. 3-4 φορές με επιβεβαίωσαν τηλεφωνικά ότι είμαι στο Home Online και είναι τυπικό το θέμα να εμφανιστεί στο ebill. 

Τους έστειλα screenshot από 30/11 που δείχνει ότι όλα είναι ενεργοποιημένα, την υπογεγραμμένη σύμβαση που αναφέρει το Home Online και τόνισα ότι ποτέ δεν υπέγραψα για το Γ1 της ΔΕΗ, ούτε και με ενημέρωσαν από 30/11 ποτυ ολοκλήρωσε τη διαδικασία ο ΔΕΔΗΕΕ ότι υπάρχει κάποιο θέμα με την ένταξή μου στο Home Online.

Περιμένω την απάντησή τους με αγωνία, πραγματικά, γιατί δεν μπορώ άλλο αυτήν την κατάσταση... :-( 

DEI_issue.PNG.89cfe9f279bc2b020f66aeb38c891bff.PNG

 

Επεξ/σία από Geoponer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, yiankap είπε

Μετά τη χειροκίνητη ενεργοποίηση της πάγιας πληρωμής εξαφανίστικαν τα πάντα!

Πάνε και οι ενεργοποιήσεις My home online το Νοέμβρη και όλα.... Πλέον  στην καρτέλα επιλογών έχει μόνο :

 

Ηλεκτρονικός Λογαριασμός Επιλογή 20/12/2021 07:37:27 ΣΥΣΤΗΜΑ
Έκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με e-mail Επιλογή 20/12/2021 07:35:27 ΣΥΣΤΗΜΑ

Πάει και η ένδειξη ότι το αίτημα είναι υπο εξέταση ....Ελπίζω να είναι προσωρινό για κανά 2 μέρες όπως ανέφερε κι ο ekrepali πιο πάνω...

Επιπλέον μου έχει ανοίξει το self metering για να εισάγω κιλοβατώρες από 20 έως 23 Δεκ.

 

 

Και σε εμένα έτσι έκανε στις 17/12 , σήμερα έφτιαξε , μου έβαλαν το πρόγραμμα ενεργό για 2 χρόνια και μου πρόσθεσαν και το φυσικό αέριο που έκανα. 

Αναμένουμε δηλαδή τον πρώτο λογαριασμό για να δούμε ότι όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...