Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, marmagia είπε

Ναι δεν ειχΕς εσυ αλλά στο μεταξύ από την στιγμή της μετάβασης από τον άλλο πάροχο ως την ενεργοποίηση του ον-λάιν μεσολάβησαν ημέρες. Βάλε την πίσω σελίδα του λογαριασμου μπας και βγει άκρη και εννοείται όπως είπε ο κοράκιος αμφισβήτηση 

Δηλαδή αν έκαναν 6 μήνες από τη ΔΕΗ να επεξεργαστούν την αίτηση, θα έτρωγε ρήτρες για ένα εξάμηνο; Δεν είναι λογικό.

1 ώρα πριν, geodimis είπε

Έλαβα κωδικούς ebill μια μέρα μετά το sms « το αίτημα για την παροχή …. προωθήθηκε για εκτέλεση».

μπαινω στο ebill και δεν υπάρχει επιλεγμένο το my home online όπως σε άλλη παροχη που μετέφερα από ΗΡΩΝ ούτε το κλασικό «το αίτημα σας βρίσκεται σε επεξεργασία»
Επίσης κλασσικά έχει απενεργοποιηθεί η πάγια πληρωμής. 
 

υποθετω ότι δεν πρέπει να επιλέξω χεράτα το myhome online τώρα γιατί θα πάρει τρέχουσες τιμές σωστά και όχι τις τιμές της αίτησης; (Αρχες Νοέμβρη)

99385FEC-AAF2-42E1-A238-174C36C1134E.png

Τηλέφωνο πριν κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, vassilis211973 είπε

Σε σπιτι που εχει my home online και απο δω και περα θα μεινει κλειστο τι θα με συμβουλευατε να κανω;να μεινω σε αυτο ή υπαρχει καποιο αλλο με λιγοτερο παγιο;

Σου απάντησα στο άλλο θέμα... βέβαια αν σκοπεύεις να ξαναμείνεις στο σπίτι εντος της 2ετίας, δε σε συμφέρει να χάσεις το online και να πας αλλού. Τέτοιο πρόγραμμα δε ξαναβρίσκεις ποτέ.

Εγώ αν είχα σπίτι άδειο με online, θα το έβαζα στην εφημερίδα. "Νοικιάζεται σπίτι με φτηνό σταθερό ρεύμα"  😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Κάτ αρχή δίνεις ενδείξεις ?

Τώρα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και λέει να στείλω ένδειξη έως 11/01/2022

8 ώρες πριν, marmagia είπε

Ναι δεν ειχΕς εσυ αλλά στο μεταξύ από την στιγμή της μετάβασης από τον άλλο πάροχο ως την ενεργοποίηση του ον-λάιν μεσολάβησαν ημέρες. Βάλε την πίσω σελίδα του λογαριασμου μπας και βγει άκρη και εννοείται όπως είπε ο κοράκιος αμφισβήτηση 

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Screenshot_20211216_164235.jpg

8 ώρες πριν, marmagia είπε

Ναι δεν ειχΕς εσυ αλλά στο μεταξύ από την στιγμή της μετάβασης από τον άλλο πάροχο ως την ενεργοποίηση του ον-λάιν μεσολάβησαν ημέρες. Βάλε την πίσω σελίδα του λογαριασμου μπας και βγει άκρη και εννοείται όπως είπε ο κοράκιος αμφισβήτηση 

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Σου απάντησα στο άλλο θέμα... βέβαια αν σκοπεύεις να ξαναμείνεις στο σπίτι εντος της 2ετίας, δε σε συμφέρει να χάσεις το online και να πας αλλού. Τέτοιο πρόγραμμα δε ξαναβρίσκεις ποτέ.

Εγώ αν είχα σπίτι άδειο με online, θα το έβαζα στην εφημερίδα. "Νοικιάζεται σπίτι με φτηνό σταθερό ρεύμα"  😅

Ακυρο enter εχει οχι online.Αλλά φαντάζομαι η απάντησή σου είναι η ίδια έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, gemis XTX said:

Τώρα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και λέει να στείλω ένδειξη έως 11/01/2022

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Screenshot_20211216_164235.jpg

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

έχει αρκετές κιλοβατώρες από το Γ1, εννοείται αμφισβήτηση, παράπονο και εάν χρειαστεί καταγγελία. Όταν έγινε η αλλαγή η δίκη μου από άλλο πάροχο δεν με άφηνε να ενεργοποιήσω το ον-λάιν. Τους τηλεφωνώ και με υφάκι μου λένε δε ξέρουμε ποσό καιρό θα πάρει μπορεί να χρεωθείτε μέρες Γ1 και προφανώς ρήτρα. Της λέω θα σας κάνω καταγγελία, δε με ενδιαφέρει μου λέει. Την έκανα, μετά 10 μέρες μου απάντησαν ότι θα υπολογιστεί από την πρώτη μέρα της αλλαγής παρόχου το ον-λάιν ασχετως ποτέ ενεργοποιήθηκε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Τώρα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και λέει να στείλω ένδειξη έως 11/01/2022

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Screenshot_20211216_164235.jpg

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Το online ενεργοποιηθηκε στις 30/11 απο οτι δειχνει ο λογαριασμος.Οτι κοιλοβατορες εχουν περαστει πριν τις 30/11 θα εχουν σωστα ρητρα αναπροσαρμογης και τιμολογιση με Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Τώρα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και λέει να στείλω ένδειξη έως 11/01/2022

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Screenshot_20211216_164235.jpg

Ναι όμως ο πρώτος λογαριασμός σε αυτή τη παροχή  γράφει home online.. Το συμβόλαιο λέει το online χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης.. 

Ο λογαριασμός περιλαμβάνει περίοδο από 15 Οκτωβρίου ενώ το online ξεκινά 30 Νοεμβρίου !!!

Δεν το βλέπεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 9:38 ΠΜ, washcloud είπε

....όχι δεν έχει αργοπορία η διαδρομή κατάστημα->ΖΗΤΑΣ Γ1->ζητάς κωδικούς ebill με βάση τον κωδικό ετέρου που θα πάρεις με το Γ1->την άλλη μέρα εμφανιζεται το ακίνητο στο ebill->ενεργοποιείς από ebill το Ονλάιν.

Απλά το Εντερ πας και το υπογράφεις και τελειώνεις (γλυτώνεις την "μανούρα" της...ονλάιν ενεργοποίησης του Ονλάιν...).

Το Ονλάιν σου δίνει εκτός από 0,01 λιγότερο την kWh, ΚΑΙ -30€ "μπόνους", ΚΑΙ δεν χρειαζεται να καταβάλλεις εγγύηση (...υπ' όψη, το Εντερ θέλει ένα κατοστάρικο εγγύηση...το οποίο βέβαια μπορείς να πάρεις πίσω με τον πρώτο λογαριασμό, σαν "πιστωτικό υπόλοιπο" φυσικά, ΑΝ ενεργοποιήσεις την πάγια εντολή εξόφλησης μόνος σου, μέσα από το ebill), αλλά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις (απαραίτητα) την πάγια εντολή για το Ονλάιν...

Ίσως με το Έντερ να γίνει πιο γρήγορα η μετάβαση από άλλο πάροχο (ώστε να μην τρέχεις μετά, αν δεν σ' ενεργοποιήσουν μέχρι 31/12)

...δεν είναι ότι έχω ένσταση, είναι ότι δεν έχω ιδέα :mrgreen:

Κάνεις αυτό που σου απάντησε ο Grand-Master korakios (δεν τα μπλέκεις νομίζω σου είπε, και όταν μιλάει,,,ξέρει τί λέει)

Εγώ πήγα στη ΔΕΗ ( μένω επαρχία ) και σε 10 λεπτά είχα τελειώσει για το ENTER πρόγραμμα. Τώρα τη πάγια εντολή μου είπε μπορείς να την κάνεις μόνος σου μέσω πχ. winbank. Ισχύει? Χωρίς να λάβω έστω ένα λογαριασμό πως μπορώ να βάλω πάγια εντολή; Θα λάβω την έκπτωση 7% αν το κάνω έτσι;

Πλήρωσα εγγύηση 100 ευρώ που όπως γράφεις και παραπάνω θα μου επιστραφεί εάν κάνω πάγια εντολή.

 

Από την επόμενη μέρα της αίτησης στη ΔΕΗ με κάλεσε ο προηγούμενος πάροχος και με χονδροειδή ψέματα προσπαθούσε να θάψει τη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ δουλεια τελευταια? οι λογαριασμοι έβγαιναν 8 καθε μηνα , εχουμε φτασει 18 και δεν εχω λαβει τιποτε, πως θα ξερω τι θα πληρωσω τελος μηνα?

Συμβαινει και σε αλλους αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας,

Είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που έσπευσαν στο παρά 1' της λήξης της 2/12 για το myhomeenter+. Έχω στα χέρια μου την σύμβαση που λέει έναρξη από 2/12. Ήδη το Φυσικό Αέριο μου έστειλε και λογαριασμό για μέχρι 2/12 κατανάλωση, ενώ ένας ΔΕΔΔΗΕτζής είχε περάσει με βαριά καρδιά 3/12 στις 17:30 (βαριές υπερωρίες) να μετρήσει τα ρολόγια της πολυκατοικίας (είχε φύγει και το άλλο της πολυκατοικίας 2 μέρες νωρίτερα). Δεν ξέρω αν μέτρησε και το δικό μου.

Στην αρχή έβλεπα στο e-bill: "Το προϊόν είναι ενεργό έως 01/12/2022", ενώ σήμερα που μπήκα βλέπω: "Το προϊόν είναι ενεργό έως 14/12/2022". Το έχει πάθει κι άλλος αυτό; Ανησυχώ μήπως μου φορέσουν τις άλλες χρεώσεις. Να στείλω ένα προληπτικό email; Να τους πάρω τηλέφωνο; Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ!

 
Επεξ/σία από killer_instinct
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, θα κοπούν και οι επιδοτήσεις σιγά σιγά (όχι για όλους), αλλά μ'αρέσει που επιμένουν ότι η αύξηση στα τιμολόγια ρεύματος είναι πολύ μικρή...

https://www.newsit.gr/ellada/logariasmoi-reymatos-kostas-skrekas-me-kritiria-i-epidotisi-poioi-tha-ti-lavoun/3431426/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα πάγια σε αυτά τα προγράμματα ξέρει κανείς τι παίζει?, έχω μια αίσθηση πως τα μισά λεφτά που κερδίζεις τα παίρνουν πίσω με το μηνιαίο πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...