Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, leotzian είπε

Μια ερώτηση σε όσους δεν έχει τραβήξει λεφτά την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού μήπως είναι δικαιούχοι κοτ?

Δε παίζει ρόλο... για τα ΚΟΤ στο online οι λογαριασμοί εκδίδονται και εξοφλούνται όπως οι κανονικοί πελάτες, το γράφει στους ειδικούς όρους. Έχω μεταφέρει τη συζήτηση στο άλλο θέμα που είναι αποκλειστικά για θέματα πληρωμών του myhomeonline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, olddognewtricks είπε

Το έχω ξαναδεί το κείμενο. Ναι, η λογική είναι ότι αποδέχεσαι οφειλές του προηγούμενου χρήστη. Γιατι υπάρχει αυτό; για την περίπτωση που εσύ ήσουν στην πραγματικότητα ο προηγούμενος χρήστης αλλά δεν είχες αλλάξει το όνομα στην παροχή. Οπότε πας κάποια στιγμή να το γυρίσεις στο όνομα σου και φυσικά αναγνωρίζεις το ρεύμα που χρωστάς, κι ας ήταν σε άλλο όνομα η παροχή. 

Αν δεν είναι αυτή η περίπτωση σου, αν δεν ήσουν μέσα στο ακίνητο κι ας είχε άλλο όνομα η παροχή, ε μην το δεχτεις

Ευχαριστώ. Άρα δύο επιλογές έχω, τους ζητάω τροποποίηση των όρων ή πως δεν θα τους αποδεχτώ και αν δεν το δεχτούν τότε πρέπει να επιλέξω άλλον πάροχο. Αν υπογράψω με ΔΕΗ και το περάσουν σε εμένα μετά πρέπει να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας, μόνο με το εκκαθαριστικό της εφορίας και λογαριασμό κινητής μπορώ να τους δείξω το προηγούμενο σπίτι που έμενα στους γονείς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mariosnik_ είπε

Άρα δύο επιλογές έχω, τους ζητάω τροποποίηση των όρων ή πως δεν θα τους αποδεχτώ και αν δεν το δεχτούν τότε πρέπει να επιλέξω άλλον πάροχο.

απλά πάρε γραπτώς οτι απο οφειλές εννοούν παλιότερες στο ΑΦΜ σου και στο όνομά σου γενικότερα (αυτό λέει βασικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thespartian είπε

Εχω αίτηση ίδια μέρα με σένα αλλά ακόμα δεν έχω ενεργοποίηση. Όμως, υποθέτω πως αν και ενεργοποιηθηκες στο ΔΕΗ αρχές Δεκέμβρη ή και νωρίτερα, το on-line το ξεκίνησαν 13/12 οπότε μάλλον θα σου χρεωθεί ρήτρα για 10-15 μέρες.

Δεν νομίζω , στη ΔΕΔΔΗΕ άλλαξε η σύνδεση πριν 2 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Αν ήμουν στη θέση σου θα πλήρωνα κανονικά με κάρτα να μη μείνει ποσό ανεξόφλητο.

Και μετά θα άλλαζα τη κάρτα στο ebill, ή θα έβαζα πάγια εντολή μέσω τράπεζες κι ας παίρνει προμήθεια.

Μας πρίζωσες πάλι.

Σε μένα ΔΕΗ δεσμεύει το ποσό την ημέρα λήξης του λογαριασμού και το τραβάει δυο τρεις μέρες μετά. Μήπως σου έχει κάνει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mariosnik_ είπε

Γεια σας. Πόσοι από εδώ έχετε υπογράψει πρόσφατα για να βάλετε ρεύμα στο σπίτι; Τι χαρτιά σας έδωσαν να υπογράψετε; Σας έδωσαν να υπογράψετε κάτι υπεύθυνες δηλώσεις στις οποίες λένε πως δέχομαι να μεταφερθεί στον λογαριασμό μου παλιά οφειλή της παροχής; 

Το είχα υπογράψει όταν μεταφέρθηκα στη ΔΕΗ τον Οκτώβριο. Πήρα και ρώτησα και αυτό αφορά αν υπήρχαν παλιές οφειλές στη ΔΕΗ ουσιαστικά να τα πληρώσεις με την καινούργια. Επειδή δε χρωστάω πουθενά δεν ασχολήθηκα με το να ρωτήσω αν αφορά την παροχή ή στο ΑΦΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή ?

Για το my home online λέω.. 

Πρώτος λογαριασμός έκπτωση 30 ευρώ όπως μου είπανε κιλοβατώρα όπως συμφωνήθηκε και 100 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογης που δεν συμφωνήθηκε ποτέ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gemis XTX said:

Για το my home online λέω.. 

Πρώτος λογαριασμός έκπτωση 30 ευρώ όπως μου είπανε κιλοβατώρα όπως συμφωνήθηκε και 100 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογης που δεν συμφωνήθηκε ποτέ... 

μήπως η ρήτρα είναι για περίοδο Γ1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

αμφισβήτηση

(αν ήρθες απο άλλο πάροχο)

 

myrae

Δεν έχω έρθει από άλλο πάροχο.. Αρχική σύνδεση είναι. 

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Το νέο site της ΔΕΗ (όχι του δεδδηε) που δίνουμε ένδειξη είναι δώρο αδωρο αφού βγάζει ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμό.

Το μόνο κέρδος είναι ότι δίνοντας ένδειξη δεν κλαιγεσαι ότι σε χρέωσαν πολύ !!!

Δλδ ; δεν κατάλαβα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gemis XTX είπε

Δεν έχω έρθει από άλλο πάροχο.. Αρχική σύνδεση είναι. 

το ίδιο τότε αμφισβήτηση και περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά myrae

κείμενο περίπου σαν αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, marmagia είπε

μήπως η ρήτρα είναι για περίοδο Γ1;

Δεν είχα ποτέ Γ1 έκανα κατευθείαν αρχική σύνδεση my home online 

7 λεπτά πριν, korakios είπε

το ίδιο τότε αμφισβήτηση και περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά myrae

κείμενο περίπου σαν αυτό 

Οκ το κάνω τότε και περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, gemis XTX said:

Δεν είχα ποτέ Γ1 έκανα κατευθείαν αρχική σύνδεση my home online 

Οκ το κάνω τότε και περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ 

Ναι δεν ειχΕς εσυ αλλά στο μεταξύ από την στιγμή της μετάβασης από τον άλλο πάροχο ως την ενεργοποίηση του ον-λάιν μεσολάβησαν ημέρες. Βάλε την πίσω σελίδα του λογαριασμου μπας και βγει άκρη και εννοείται όπως είπε ο κοράκιος αμφισβήτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σπιτι που εχει my home online και απο δω και περα θα μεινει κλειστο τι θα με συμβουλευατε να κανω;να μεινω σε αυτο ή υπαρχει καποιο αλλο με λιγοτερο παγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια απορια: η εκπτωση του home online ξαναυπολογιζεται στον εκκαθαριστικο?

γιατι περνιεται ως εκπτωση στην αξια ρευματος.

αλλα η δεη αφαιρει την αξια ρευματος των εναντι στον εκκαθαριστικο, και χρεωνει ολες τις κιλοβατωρες εξαρχης (τουλαχιστο στους 2μηνιαιους)

 

οποτε αν εχει βαλει εναντι 50 - 30=20 ευρω αξια ρευματος  με την εκπτωση,

 αλλα αν τελικα στον εκκαθαριστικο  μου αφαιρεσει 20 ως αξια εναντι, και με χρεωσει 50 για αυτες τις κιλοβατωρες χωρις να ξαναπερασει αυτη η εκπτωση, υπαρχει προβλημα :P

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα κωδικούς ebill μια μέρα μετά το sms « το αίτημα για την παροχή …. προωθήθηκε για εκτέλεση».

μπαινω στο ebill και δεν υπάρχει επιλεγμένο το my home online όπως σε άλλη παροχη που μετέφερα από ΗΡΩΝ ούτε το κλασικό «το αίτημα σας βρίσκεται σε επεξεργασία»
Επίσης κλασσικά έχει απενεργοποιηθεί η πάγια πληρωμής. 
 

υποθετω ότι δεν πρέπει να επιλέξω χεράτα το myhome online τώρα γιατί θα πάρει τρέχουσες τιμές σωστά και όχι τις τιμές της αίτησης; (Αρχες Νοέμβρη)

99385FEC-AAF2-42E1-A238-174C36C1134E.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...