Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, greekfragma είπε

Μη μου τυραννάτε τον @korakios παλιόπαιδα!

βγήκε σήμερα ο λογαριασμός (σκέτο χωρίς να αναφέρει έναντι ή εκκαθαριστικός) Νοεμβρίου. Έχω οκ τη παλιά τιμή κιλοβατώρας στα 0.096 και λείπουν οι κυβερνητικές εκπτώσεις. πω πρέπει να μην την παλεύουν κάστανο στα τμήματα μηχανογράφησης και τιμολόγησης.

 

dehneombrios.JPG

εχω το ιδιο θεμα, εκανα το λαθος να δωσω ενδειξη πριν ενα μηνα και εκδοθηκε λογαριασμος ακριβως σαν τον δικο σου, πανω αριστερα αναφερει ΄'λογαριασμος'' ουτε εναντι ουτε εκκαθαριστικος ουτε εναντι πελατη.λειπουν οι εκπτωσεις και λειπει και το 30ευρω δωρο του myhomeonline. επικοινωνησα πολλες φορες μεσω φορμας ΚΑΙ τηλεφωνου και η κοπελα ειπε οτι οντως θα επρεπε (τουλαχιστον) το 30ευρω να ειχε αφαιρεθει παροτι μη εκκαθαριστικος λογαριασμος. Απο τοτε ειμαι στο ''ο λογαριασμος ελεγχεται'' και αυριο ληγει η προθεσμια πληρωμης και θα παρουν τα λεφτα αυτοματα απο την καρτα. ειχα βρει και ενα εντυπο για να παραπονεθεις εγγραφως για λαθη στο λογαριασμο και να το στειλεις με μειλ αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα, αν καποιος εχει το λινκ ας το παραθεσει.  μολις το ποσταρε ο κορακιος

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Σε αλλους δε μπαίνει η έκπτωση σε εμένα μου βάλανε ρήτρα αναπροσαρμογης ότι νανε.. Από Δευτέρα θα στείλω email στη ΔΕΗ.. 

αμφισβήτηση

(αν ήρθες απο άλλο πάροχο)

1 λεπτό πριν, Manolo7 είπε

ειχα βρει και ενα εντυπο για να παραπονεθεις εγγραφως για λαθη στο λογαριασμο και να το στειλεις με μειλ αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα, αν καποιος εχει το λινκ ας το παραθεσει.

 

16 λεπτά πριν, adok13 είπε

Εγώ που θα βρω το δίκιο μου τώρα.

myrae

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, adok13 είπε

Έχω καταχωρήσει τη κάρτα στο e-bill. Και έγινε και η επαλήθευση με 1 λεπτό που τραβάνε .

Αν ήμουν στη θέση σου θα πλήρωνα κανονικά με κάρτα να μη μείνει ποσό ανεξόφλητο.

Και μετά θα άλλαζα τη κάρτα στο ebill, ή θα έβαζα πάγια εντολή μέσω τράπεζες κι ας παίρνει προμήθεια.

Μας πρίζωσες πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάρε εγγράφως απο την τράπεζα οτι δεν έγινε κίνηση

@adok13

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

θα έβαζα πάγια εντολή μέσω τράπεζες κι ας παίρνει προμήθεια.

σαν να θυμαμαι οτι δεν κάνει για το online

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω και εγω για τη καρτα που δεν τραβηξαν λεφτα. νομιζα ληγει 18 ο λογαριασμος μου αλλα εν τελει εληξε στις 16, και εγω μεσω χρεωστικης στο ebill, και εμενα καμια χρεωση. αρχισε να με ποναει το κεφαλι για ενα προγραμμα που θα μας κρατησει 6 μηνες ολους και ολους με τις χαμηλες τιμες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Θα εχουμε αλλα τωρα με τις μαλακιες αυτες με τις καρτες.

γιαυτό έλεγα καλύτερα το enter που είναι κανονικό πρόγραμμα ενώ το online είναι addon του Γ1

edit βέβαια το παλιό enter δεν έπαιρνε ΚΟΤ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

πάρε εγγράφως απο την τράπεζα οτι δεν έγινε κίνηση

@adok13

σαν να θυμαμαι οτι δεν κάνει για το online

Αναφορά σε κείμενο

Η εξόφληση των λογαριασμών κατ’ εξαίρεση των προβλεπόμενων στο Άρθρο 6 των Γενικών Όρων Προμήθειας Οικιακού Πελάτη ή Μη Οικιακού με ισχύ παροχής έως 25 kVA, γίνεται στις συνεργαζόμενες Τράπεζες αποκλειστικά μέσω πάγιας τραπεζικής εντολής ή πάγιας εντολής εξόφλησης σε πιστωτική/χρεωστική κάρτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η εξόφληση των λογαριασμών κατ’ εξαίρεση των προβλεπόμενων στο Άρθρο 6 των Γενικών Όρων Προμήθειας Οικιακού Πελάτη ή Μη Οικιακού με ισχύ παροχής έως 25 kVA, γίνεται στις συνεργαζόμενες Τράπεζες αποκλειστικά μέσω πάγιας τραπεζικής εντολής ή πάγιας εντολής εξόφλησης σε πιστωτική/χρεωστική κάρτα

ναι αυτό λέω , κάποιος ανέφερε οτι "του είπαν" οτι δε μετρά η πάγια εντολή απο τράπεζα (μέσω κάρτας) σαν εξόφληση στο online .

Στην τελική ας το ρωτήσει όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει γραπτώς αν γίνεται

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@adok13 @Manolo7

Tι κάρτα; Χρεωστική, πιστωτική ή prepaid;

Ποιας τράπεζας;

Στο δικό σας όνομα, ή σε άλλο όνομα;

 

Επίσης όσοι διαβάζετε το θέμα, είχατε πρόβλημα αυτό το μήνα;

Μόλις τώρα, korakios είπε

ναι αυτό λέω , κάποιος ανέφερε οτι "του είπαν" οτι δε μετρά η πάγια εντολή απο τράπεζα (μέσω κάρτας) σαν εξόφληση στο online .

Στην τελική ας το ρωτήσει όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει γραπτώς αν γίνεται

Τέλοια... απ'τη τράπεζα δε μετράει, απ'το ebill δε κάνει κίνηση... θα ζήσουμε μαγικές στιγμές. Εμένα όταν ξαναέρθει χρεωστικός λογαριασμός... αν την ημερομηνία εξόφλησης δεν έχουν τραβήξει λεφτά ως τις 13:00, θα αρχίσω τα τηλέφωνα κι αν δε βγάλω άκρη θα ξαναπληρώσω με προπληρωμή κάνα 500άρικο αν μου περισσεύει. 😅

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@adok13 @Manolo7

Tι κάρτα; Χρεωστική, πιστωτική ή prepaid;

Ποιας τράπεζας;

Στο δικό σας όνομα, ή σε άλλο όνομα;

 

Επίσης όσοι διαβάζετε το θέμα, είχατε πρόβλημα αυτό το μήνα;

χρεωστικη εθνικης εχω εγω, ωστοσο η παροχη ειναι σε αλλο ονομα, αλλα αν υπηρχε προβλημα δεν θα γινοταν ουτε η χρεωση του ενος cent που κανει το ebill για να επιβεβαιωσει την καρτα, ειμαι αρκετα σιγουρος οτι ειναι δικο τους το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios Λες να γίνεται να βάλουμε και κάρτα στο ebill και πάγια εντολή μέσω τραπεζικού λογαριασμού στο ebanking σαν δικλειδα ασφαλείας; Το πολύ πολύ να τραβήξει λεφτά 2 φορές. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση στην ΔΕΗ από το econtract για το enter αλλά στα έγγραφα της σύμβασης που μου έστειλαν γράφουν για τιμολόγιο Γ1, λογικά λάθος, τους έστειλα email διόρθωσης του pdf. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@korakios Λες να γίνεται να βάλουμε και κάρτα στο ebill και πάγια εντολή μέσω τραπεζικού λογαριασμού στο ebanking σαν δικλειδα ασφαλείας; Το πολύ πολύ να τραβήξει λεφτά 2 φορές. 😄

Σε τρωει να μας τα παιρνουν διπλα ε?:-D

Κατσε περιμενε θα βρεθει ακρη μεχρι να φτασει η σειρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Manolo7 @adok13

Στο ebill φαίνεται το online ότι είναι ακόμα ενεργό;

Έχετε επικοινωνήσει γραπτώς με το τμήμα ebill για να βγάλετε άκρη ή μιλάτε στο τηλέφωνο  με άτομα που δε γνωρίζουν;

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...