Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο 26 Οκτωβρη εχω παει ΔΕΗ σε 2 σπιτια και ακομα δεν εχουν στειλει ουτε λογαριασμο.Να το αφησω μπας και τους ξεχασαν και παιρνω τσαμπα ρευμα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Απο 26 Οκτωβρη εχω παει ΔΕΗ σε 2 σπιτια και ακομα δεν εχουν στειλει ουτε λογαριασμο.Να το αφησω μπας και τους ξεχασαν και παιρνω τσαμπα ρευμα? :P

ναι σίγουρα θα σε ξεχάσουν..χοχοχο. μερικριστμαςμαδαφακα!

disapprove saturday night live GIF by HULU

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λίγο άσχετο (όσο περιμένουμε τον πολυπόθητο λογαριασμό) αλλά θα το πω λόγω ψυχαναγκασμού.

Εσείς που ανεβάζετε λογαριασμούς και κρύβετε αριθμό παροχής, Α/Α λογαριασμού κ.λπ. στην πρώτη σελίδα, να τα σβήνετε και από τη δεύτερη που αναγράφονται στο πλάι αριστερά αν θέλετε γιατί φαίνονται ξεκάθαρα.

Δεν μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο να κρυφτούν τα συγκεκριμένα, αλλά σίγουρα υπάρχει κάποιος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patera1 είπε

Καλημέρα όταν λες έκανα econtract στις 22/11τι εννοείς? Συμπλήρωσες ηλεκτρονικά την αίτηση για αλλαγή προμηθευτή με επιλογή προγράμματος my home online? έκανα αίτηση στις 18/11 με αποδεικτικό ότι το αίτημα καταχωρήθηκε επιτυχώς προχθές στείλανε κωδικούς ebill, πήγα να επιλέξω το my home online και βγάζει τις νέες τιμές και όχι τις παλιές για τις οποίες είχα αιτηθεί. Φοβάμαι να το επιλέξω γιατί σαν τιμοκατάλογο έχει τις νέες τιμές και κάνω καμιά πατάτα και συμφωνήσω πριν το κυνηγήσω περαιτέρω.Η σύμβαση που στείλανε τέλη Νοέμβρη δεν ανέφερε πουθενά το πρόγραμμα (ήταν κενό) και δεν ανέφερε κάπου τιμή κιλοβατώρας. Ζήτησα να μου στείλουν τη σύμβαση συμπληρωμένη. θες να μου πεις εσύ όταν μπήκες στο ebill επέλεξες το my home online με τι τιμές καταλόγου? Συγνώμη για το μπλα μπλα

Ναι, έστειλα αίτηση και δικαιολογητικά στις 22/11. Μάλιστα κάτι έλειπε και μου το ζητησαν 5/12 και το έστειλα.

Μη κοιτάς τον τιμοκατάλογο στο e-bill. Σε όλους δείχνει το νέο , όπως και νέους όρους πχ ετήσια ισχύ ενώ το παλιό έχει διετή.

Η σύμβαση δεν παίζει να μην έμενε τι πρόγραμμα έχει. Το λέει στο πάνω μέρος δεξιά.

Μην πατήσεις τίποτα, άστο να ολοκληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Dantε said:

Απο 26 Οκτωβρη εχω παει ΔΕΗ σε 2 σπιτια και ακομα δεν εχουν στειλει ουτε λογαριασμο.Να το αφησω μπας και τους ξεχασαν και παιρνω τσαμπα ρευμα? :P

Εγώ ήμουν ΔΕΗ από πάντα και από πέρσι στο My home Enter με αποκλειστικά ηλεκτρονικό και μηνιαίο λογαριασμό. Τελευταίος λογαριασμός που ανέβηκε στο ebill ήταν 7/10 και από τότε τίποτα.

Βλέπω στo FB αρκετός κόσμος τους κράζει για τον ίδιο λόγο. 

Δε ξέρω τι παίζει γιατί σε άλλη παροχή (με ίδια χαρακτηριστικά), έχω λάβει κανονικά.

Έστειλα ένα mail και μου είπαν απλά ότι το έχουν προωθήσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Μη μου τυραννάτε τον @korakios παλιόπαιδα!

βγήκε σήμερα ο λογαριασμός (σκέτο χωρίς να αναφέρει έναντι ή εκκαθαριστικός) Νοεμβρίου. Έχω οκ τη παλιά τιμή κιλοβατώρας στα 0.096 και λείπουν οι κυβερνητικές εκπτώσεις. πω πρέπει να μην την παλεύουν κάστανο στα τμήματα μηχανογράφησης και τιμολόγησης.

 

dehneombrios.JPG

ΔΕΝ έχει ενδείξεις.

Άρα, είναι έναντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Moλις βγηκε ο πρωτος λογαριασμος απο δεη home online!!

Τελικο ποσο 38 ευρω!

Ολα καλα βλεπω!! :)

deh home.png

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Moλις βγηκε ο πρωτος λογαριασμος απο δεη home online!!

Τελικο ποσο 38 ευρω!

Ολα καλα βλεπω!! :)

Πού είναι η έκπτωση €30 που δίνουν στον 1ο λογαριασμό; Δεν έχει εκδοθεί ακόμη σε μένα. Να μην την περιμένω την έκπτωση στον 1ο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Decano είπε

Λειπει η έκπτωση 

Tα -30 ευρω λες?

Εαν ναι ειχε γινει στον προηγουμενο που ηταν μεικτος γ1 με home online! 

4 λεπτά πριν, ioanniskar είπε

Πού είναι η έκπτωση €30 που δίνουν στον 1ο λογαριασμό; Δεν έχει εκδοθεί ακόμη σε μένα. Να μην την περιμένω την έκπτωση στον 1ο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

Μη μου τυραννάτε τον @korakios παλιόπαιδα!

βγήκε σήμερα ο λογαριασμός (σκέτο χωρίς να αναφέρει έναντι ή εκκαθαριστικός) Νοεμβρίου. Έχω οκ τη παλιά τιμή κιλοβατώρας στα 0.096 και λείπουν οι κυβερνητικές εκπτώσεις. πω πρέπει να μην την παλεύουν κάστανο στα τμήματα μηχανογράφησης και τιμολόγησης.

 

 

Καλα ρε μλκ δεν εχεις νυχυερινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Καλα ρε μλκ δεν εχεις νυχυερινο?

περιμένω το ΔΕΔΔΗΕ 2μήνες και πετάω τάπες στο βαρέλι μετά από καταγγελία σε ΡΑΕ σε εκκρεμότητα από 10Νοέμβρη και τηλέφωνα email στο υπουργείο ενέργειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Moλις βγηκε ο πρωτος λογαριασμος απο δεη home online!!

Τελικο ποσο 38 ευρω!

Ολα καλα βλεπω!! :)

Καλα ουτε εσυ εχεις νυχτερινο?

Βαλτε νυχτερινο παλικαρια θα γλιτωσε απο ρυθμιζομενες αλλα κι απο την καταναλωση.

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

περιμένω το ΔΕΔΔΗΕ 2μήνες και πετάω τάπες στο βαρέλι μετά από καταγγελία σε ΡΑΕ σε εκκρεμότητα από 10Νοέμβρη και τηλέφωνα email στο υπουργείο ενέργειας.

Η κλασικη δικαιολογια.....δεν εχουν μετρητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα ουτε εσυ εχεις νυχτερινο?

Βαλτε νυχτερινο παλικαρια θα γλιτωσε απο ρυθμιζομενες αλλα κι απο την καταναλωση.

Η κλασικη δικαιολογια.....δεν εχουν μετρητες.

για νυχταρινο που κανουμε αιτηση ; ή στεκνουμε mail ; τις ρυθμιζομενες γιατι τις γλιτωνουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δωσει καρτα για την παγια εντολη στο home online , εφτασε 17 δεκεμβριου και ο λογαριασμος ελειγε στις 15 και τα λεφτα δεν τα εχουν τραβηξει. Οταν δηλωσα την καρτα μου ειχε τραβηξει 1 ευρω οποτε δεν εχει γινει καπιο λαθος στα στοιχεια.Μιλησα με την δεη και μου ειπαν να μιλησω με την τραπεζα. με βλεπω να με κανουν μπαλακι και εκει να μη βγαζω ακρη και στυο τελος να με πετανε και απο το προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...